|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li vasa beba mirno spava?
6.10.2010 13:12:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: davidmasamiki

zdravo svima...
zanima me nesto,nadam se da ce mi neko razjasniti...
naime imam bebu,14-og ce mu puna tri meseca,i ne spava nikako!
po danu spava dva tri puta po 10min.,navece zaspi oko 8 i spava do 12,a posle 12 katastrofa budi se stalno!ponekad imam osecaj kao da ne voli da spava....
juce mi je njegova doktorica rekla da probam da ga uobrocim,kaze mozda mu smeta to sto jede stalno...e sad da li ce mu to pomoci nisam bas sigurna ali probacu...user posted image

zdravo...dobro nam došla....
ono što mene zanima na koji način hraniš bebu...
jeli dojite ili AD....
beba od tri mjeseca je mala beba...imaš i one bebe koje ne žele da pavaju puno...
no treba znati i kako teče kod vas harnjenje....
možda da odhgovoriš na ova pitanja pa da pokušamo da ti damo savjet blizak pomoći maloj.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu davidmasamiki)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: da li vasa beba mirno spava?
6.10.2010 14:22:44   
davidmasamiki
pa dojim ga,e sad nema neko odredjeno vreme kada jede,u sustini jede svakih sat vremena nekada ne prodje ni toliko,jede cesce ali pomalo...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: da li vasa beba mirno spava?
7.10.2010 23:23:47   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: davidmasamiki

zdravo svima...
zanima me nesto,nadam se da ce mi neko razjasniti...
naime imam bebu,14-og ce mu puna tri meseca,i ne spava nikako!
po danu spava dva tri puta po 10min.,navece zaspi oko 8 i spava do 12,a posle 12 katastrofa budi se stalno!ponekad imam osecaj kao da ne voli da spava....
juce mi je njegova doktorica rekla da probam da ga uobrocim,kaze mozda mu smeta to sto jede stalno...e sad da li ce mu to pomoci nisam bas sigurna ali probacu...user posted image

Draga moja,

tacno tako je bilo sa mojim sinom. Imao je grceve. I to vrlo dugo. Nisam ga nikad mogla uobrociti. Jedino sam ga dojenjem mogla smiriti, a i nisam bila dovoljno snazna da mu ne dam da jede (to mi je nekako van pameti da izgladnjujem bebu). A i sada kazu da treba dojiti kad beba hoce i ne treba gledati na sat. S druge strane, rekla mi babica, a i citala sam da stalno pijenje mlijeka pogorsava grceve: prethodno mlijeko nije jos preslo iz tankog crijeva u debelo, a novo mlijeko stize. Kazu da treba proci oko 90 min najmanje prije nego beba ponovo doji. To 90 minuta nije puno, pa mozes pokusati. Moj se sin kasnije sam uobrocio i dojio svakih dva i po sata, ali nam to nije pomoglo. Najbolje mi je pomoglo kad sam prestala ocekivati da spava i kad sam ga prestala porediti sa drugim bebama. Nosala sam ga i nosala. Mahrame za bebe su pomogle. Spavala sam kad sam stigla i kako sam stigla. Ni sad ne spava (19 mu je mjeseci) po noci. Budi se svakih 45 min ili u njaboljem slucaju svakih 2 sata, a ukupno ne spava puno. Medjutim, ja sam uglavnom odmorna i naspavan. Navikla sam da spavam kad i on. Cim kmekne, prebacim ga kod nas u krevet i dam mu da doji. To ga smiri, pa tako oboje zaspimo. Nasli smo svoj ritam.
Na kraju, jedini bi savjet bio da gledas svoju bebu i pokusas joj pomoci da spava kad hoce i dati da doji kad hoce. Onda cete polahko naci svoj ritam. Ne gledaj puno na sahat i ne obracaj paznju na one koji kazu da bebe spavaju bolje i vise. Tvoja (i moja) beba je drugacija i ti radi po svome. Lezi cim zaspi i pokusaj se odmoriti.
Zelim ti sve najbolje.

< Poruku je uredio Idina mama -- 7.10.2010 23:24:02 >

(odgovor članu davidmasamiki)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: da li vasa beba mirno spava?
8.10.2010 7:21:08   
davidmasamiki
idina mama on je imao uzasno jake grceve,ali nema vise,i kad je imao mucili su ga samo danju,nocu nikad.ali on nocu kad se probudi,a budi se stalno,odma bi da jede i koliko god puta se probudi on jede,prejede se i posle bljucka i povraca...svako vece je mokar od bljuckanja i povracanjauser posted image ,ne verujem da moze biti toliko gladan da jede po citavu noc...user posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: da li vasa beba mirno spava?
9.10.2010 11:48:35   
Idina mama
Ko zna sta ga muci, ali nesto ga muci. Kad doji ne mora znaciti i da stvarno pije. Nekad bebe vise cuclaju. Dojenje nije samo hranjenje. To smiruje i potrebno je i zbog drugih stvari. Ja sam licno dojila kad god je moj sin htio. Bljuckanje nije znak prejedanja. Obicno bebe izbace progutani zrak, pa malo i hrane izadje vani. Moze biti i refluks. Tada je sadrzaj koji se vrati na usta prilicno kiseo i to pece. Bebi tad treba nesto da popije da joj to olaksa, a dojenje i novo mlijeko onda itekako godi. Ne znam sta je kod tvoje bebe, a na kraju nije ni vazno. Sve je to potpuno bezopasno i treba sano izdrzati. Osim toga, tvoja bebica je tako mala da ne mozes ocekivati da spava kao mi odrasli. Ja evo jos uvijek dojim. Sa 19 mjeseci jos nikad nije prespavao noc. Najcesce je gotovo citavu noc u polusnu i samo doji. Uglavnom je s nama u krevetu (kod tako male bebe pazi kad spava s vama da joj nije vruce i da ima dovoljno zraka radi sindroma iznenadne smrti, ali to je druga tema). Meni je tako lakse. Ne mislim da se na to bebe naviknu. Sinoc ga nista nije mucio i odspavao u komadu od 10 do 5 ujutro u svom kreveticu. Onda ga probudi ili stomak ili zubi (rastu mu 4 kutnjaka u isto vrijeme) ili sta vec. Ja sam ga onda prebacila nama u krevet i dala mu da doji. To ga smiri, meni je tako lakse i onda oboje zaspimo. Ako se kasnije probudim, ja ga ponovo prebacim u njegov krevet, ali najcesce ostane s nama, jer i ja zaspim kad i on.
Meni je najbolje pomolo da pratim sta moje dijete hoce i sta mu godi. Pomoglo mi je i to da je s nama u krevetu. Smatram da dojenje ne moze biti stetno. Mozda ono sto sam rekla vec da novo mlijeko prije sat i po od prethodnog podoja moze uzrokovati stomacne probleme, ali ja nisam nikad izdrzala da mu ne dam da doji kad je htio. Probala sam i samo smo se oboje strasno mucili i bilo je gore. Polahko manje i manje doji, nekad kaze "aa" i odamhne glavom i pokaze vodu. Sve vise spava u krevetu, a sve ce to brzo proci. Ubrzo ce spavati u svojo sobi, jer on tako hoce.
ih ja ovo bez-veze pisem. Sta hocu da kazem. Samo prati svoje dijete i nagodi sebi i njemu. Vec za nekoliko sedmica mozes ocekivati da nadjete neki svoj ritam. Zelim ti sve najbolje.

< Poruku je uredio Idina mama -- 9.10.2010 11:50:27 >

(odgovor članu davidmasamiki)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:28:57   
Lady26
Pozz, ne znam da li pisem na pravoj temi ali imam problemcic...
Lani je prije 15ak dana bio zacepljen nosic, slabo smo spavali nocima, kad joj se zacepi probudi se placuci, jedva je smirim i uspavam i tako 2-3x u toku noci. Medjutim, odavno je nosic ozdravio ali ona i dalje se bar jednom u toku noci budi placuci ali brzo zaspi, pomazim je i dam joj cuclu i sve ok... Izbacila sam sve igracke koje sviraju (one bas glasne), zivotinje na baterije i sl...i 2 noci je bilo relativno ok ali veceras...maloprije je toliko plakala da sam je jedva smirila, pjevusila sam joj i dala joj malo vode i ljuljaskala je, tako je i zaspala.
Bas se brinem...inace je super vesela i nasmijana, po danu fino spava...da li mozda ruzno sanja pa zbog toga, ali ne moze svaku noc ruzno da sanja?! user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:31:47   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz, ne znam da li pisem na pravoj temi ali imam problemcic...
Lani je prije 15ak dana bio zacepljen nosic, slabo smo spavali nocima, kad joj se zacepi probudi se placuci, jedva je smirim i uspavam i tako 2-3x u toku noci. Medjutim, odavno je nosic ozdravio ali ona i dalje se bar jednom u toku noci budi placuci ali brzo zaspi, pomazim je i dam joj cuclu i sve ok... Izbacila sam sve igracke koje sviraju (one bas glasne), zivotinje na baterije i sl...i 2 noci je bilo relativno ok ali veceras...maloprije je toliko plakala da sam je jedva smirila, pjevusila sam joj i dala joj malo vode i ljuljaskala je, tako je i zaspala.
Bas se brinem...inace je super vesela i nasmijana, po danu fino spava...da li mozda ruzno sanja pa zbog toga, ali ne moze svaku noc ruzno da sanja?! user posted image


Ja sam negdje pisala, vrlo slican post poodavno....to je "faza" necega...hvala Bogu brzo prodje..meni je Uma toliko vristala par noci... I dan danas nam se zna desiti...Mislim da sanjaju....user posted image
Nemoj se brinuti.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:31:57   
nikita
niču li joj zubi,jesu joj desni natekle, ovaj moj je zadnjih dana bio bas nervozan jer mu je niko 4. zub pa kako sisa prst uvrijedi se?

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:34:56   
Lady26
Pa Niki ima 6 zubica, nisam primjetila da krece jos koji, a i kako bih kad ne da, otkako je dobila zube ne da prici ustima...
Skvo ja se iskreno nadam da je faza jer od 4tog mjeseca spava po cijelu noc i to bez bilo kakvih budjenja a evo sad ovo, pa traje sigurno 10 dana, nadam se da ce brzo proci.

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:36:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pa Niki ima 6 zubica, nisam primjetila da krece jos koji, a i kako bih kad ne da, otkako je dobila zube ne da prici ustima...
Skvo ja se iskreno nadam da je faza jer od 4tog mjeseca spava po cijelu noc i to bez bilo kakvih budjenja a evo sad ovo, pa traje sigurno 10 dana, nadam se da ce brzo proci.


Ma vjeruj mi...kad ti kazem...Uma je po cijelu noc spavala od 5 mjeseca...nama je to sok...mislim mamama koje nemaju stalna budjena...Vidjet ces da ce proci...pa ce onda ostati sporadicno, zavisno od kolicine dozivljaja po danu i prije spavanja, pa ce onda doci faza pricanja u snu, sjedenja u snu.... itd.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:40:53   
Lady26
Bas divno user posted image , pripremit cu nam kafu kad nam dodje ta faza sjedenja u toku noci user posted image ...
A bas se trudim da se ne smije puno pred spavanje da ne bi oplakala ili sad trenutno izbjegavam bilo kakve bucne igracke (one kojih se prepadne ili znam da ce je prepasti)

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:40:56   
Anoniman
evo potpisujem Skvo imali smo te napade placa i imamo ih opet nicu nam 5-ice i grozno jeuser posted image al proci ceuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 212
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:41:57   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: noa

evo potpisujem Skvo imali smo te napade placa i imamo ih opet nicu nam 5-ice i grozno jeuser posted image al proci ceuser posted image


Nama jos nisu krenule...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:44:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Bas divno user posted image , pripremit cu nam kafu kad nam dodje ta faza sjedenja u toku noci user posted image ...
A bas se trudim da se ne smije puno pred spavanje da ne bi oplakala ili sad trenutno izbjegavam bilo kakve bucne igracke (one kojih se prepadne ili znam da ce je prepasti)


hehehe..cak sam nekada i otvorila tu temu..dokaz _Klikuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:46:46   
aida.
Moj Erol je spavo po cijelu noc neko vrijeme... sad nam nicu zubici, imamo jedan na vidiku user posted image i budi se navecer ja mu dam caja i nastavi spaat.. prije i kad se probudi guce i samo da doznanja da je budan a sad bas pocne plakat... tjesim se da ce brzo proci i da ce opet spavati cijelu noc... user posted image tjesim se...user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:47:31   
Lady26
Hvala puno, malo ste me smirile... user posted image
Malo je OT ali jos mi je jutros mm rekao (Lana sad ima neki obicaj da se dlanom udari po glavi 2-3x i smije se) da joj nije sta uslo u uho user posted image . Evo cijeli dan mislim i na to, e svasta, kao da bi ona bila vesela i mirna da joj sta seta uhom ali eto...ubacio mi je bubicu u uho user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: da li vasa beba mirno spava?
15.10.2010 23:47:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: noa

evo potpisujem Skvo imali smo te napade placa i imamo ih opet nicu nam 5-ice i grozno jeuser posted image al proci ceuser posted image


Nama jos nisu krenule...user posted image




da te utjesimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image grozno je i smeta joj kad jede koricu kruha a obozava to i onda svako malo prolomi se vrisak..evo budi se stalno i placeuser posted image user posted image user posted image user posted image po danu je ok vesela i nasmijana..

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 217
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:31:29   
vjestica
jeli vaše bebe idu na spavanje uvijek u isto vrijeme?
i da li po danu spavaju uvijek u isto vrijeme?
moja beba ima 3 mjeseca, ali mi nemamo tačnu satnicu kada spava i koliko
ja je puštam da spava kad je pospana i da se sama probudi
i šta je po vama bolje - pustiti bebu da spava kad hoće ili uspostaviti tačnu satnicu noćnog i dnevnog spavanja?
ili su vaše bebe same uspostavile tačnu satnicu?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:40:20   
samedi
Moja N. ujutro se budi oko 7-7:30 presvucem je,popije flasicu,malo se igramo i opet zaspi oko 9h,nekad spava 3h,nekad 2,nekad pola sata,zavisno od toga da li ima buke u sobi,ako je tiho i niko ne ulazi,spava po 3 sata. Onda opet presvlacenje,jelo i psavanjac. Otprilike spava po 3x dnevno a onda navece zaspi najkasnije do 8h i ne budi se do ujutro. Ja joj nekad oko 10h napravim flasicu i to popije u snu.

Ja mislim da se ne moze bas uspostaviti neka satnica spavanja. One spavaju kad osjecaju potrebu i umor i koliko one hoce. bar je tako kod mene. Ne budim je namjerno niti je uspavljujem namjerno,nego vidim kad pocne kmeziti dam joj cuclu i njene dvije dekice,svaka sa jedne strane,ona zagrli dekice i odmah zaspi user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:41:41   
nikita
kad je moj bebi imao mj ko tvoj nismo imali neki odreden ritual, on je po danu slabo spavao, tj par puta po 15 min ..tek tamo nekad sa 6-7 mj imamo sljedeci ritual...ustajanje oko 9-10h jede pa igranje pa opet jelo zatim spavanje oko 13 i 30 pa do 16h i onda spavanje oko 22h ....
ako se ustane ranije tada ide na spavanje 2 puta jednom oko 11-12 drugi put oko 15-16h ....ja sam njage apustala da radi kako hoce tj pratila kako se ponasa ako mu se spava ja bi ga uspavala al je to pogresno, mi njima trebamo nametnuti red...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:43:15   
nikita
takoder sam skontala da spavanje uveliko ovisi i o jelu, moj bebi mnogo bolje spava otkad jede cvrstu hranu

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:45:09   
vjestica
nikita a zašto misliš da mi njima trebamo nametnuti red spavanja?
odnosno zanimaju me sva vaša mišljenja - i one koje misle da treba nametnuti bebi red spavanja- zašto misle tako, kao i one koje misle da treba pustiti bebu da spava kad je pospana, zašto one misle tako?





_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:46:12   
sara.at
Moj Arian je Bio pravi mjesecar na pocetku i ja nisam mogla njegov Tempo pratiti Pa smo odredili podnevno spavanje i navecer spavanje...
Podne vec Öko 13-13:30 on spava negdje do 16h i onda se mazimo igramo,uglavno budan je do 20h,prije tog kupanje,oblacnje,hranjenj i on spava do 1-2h Pa presvacenje i hranjenje i opet zaspe i tako u 6h i on spava do 9h i budan je do podnevnog spavanja. On je Skontao da Takav ritam ima i drzi se tog...
Zaspe u svom kreveticu bez ljuLjanja,ninanja,ja mu malo pricam i upalim uspavanku i on zaspe,tako smo Ga naucili i on zna kad je spavanje....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:46:53   
lilix
samedi blago vama vi ste prave spavalice user posted image
mi po danu spavamo 3 puta, i to otprilike u isto vrijeme, ja joj nisam "pravila" satnicu, ona je sama sebi to odredila, naveče zaspe oko 10 i u posljednjih mjesec dana stalno se budi 3-4 puta po noći, samo podoji i nastavi spavati, al ja sam od toga više postala hronično nenaspavana user posted image , do 4 mjeseca budila se samo 1 rijetko kad 2x da doji; i sad mislim da nije gladna već više traži da osjeti moju blizinu


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.10.2010 12:47:24   
vjestica
vjerujem da je mami lakše kad bebi nament ered spavanja, jer onda lakše može sve organizovati, ali mi opet to nema logike - kkao uspavati bebu kad nije pospana ili je držati budnom kad jeste?
ja bebu puštam da spava kad je ona pospana, i uopšte nema neki ritam , nit sam ga ja upratila (nit sam se trudila da ga upratim) ali vidim da mnoge mame imaju, pa me zanima


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *