|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.8.2008 22:39:01   
mamabb
Draga "proud mom" nemaš pojma kako si me utješila i hvala ti na tome.
Ja sam samo tražila po netu i RR da vidim ima li mama koje su ga pile i da su njihove bebare OK.
Pila sam ga u nekom grču a sad ću da "oladim" i onako će biti kako je Bog odredio...
Pozz svima...ljubim vas

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: niska trudnoća-brži porod??
4.3.2009 12:19:44   
Anoniman
pozz meni je juce dokt.rekla da mi jeuser posted image skroz nisko,pritisce me boli,nemogu sjedit hodat strogo mirovanje meni je 18esta sed.dala mi da pijem gynipral za kontrakcije i kao to bi mi trebalo pomoc da se beba vrati na mjesto jer je prenisko moram se cuvati da se nebi otvorila...Za mjesec dana mi kontrola,pa me zanima dali ce se beba vratit na mjesto ili ostat nisko.Opet kaze postoje i sanse da ja svu trudnocu prilezem,jer takvi mi organi,organizam a moze i da nebude tako nadam se da ce se vratit.Rekla da se strpim bar jos mjes.dva dok se sve nesmijesti pa vidjecemo,uhhh lezim od prvog dana trudnoce sa bebom je sve uredu jedino kaze da se i ona jadan pati jer se sva skupila tjesno joj,kao da hoce samo da se smjesti na mjesto.....

(odgovor članu mamabb)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: niska trudnoća-brži porod??
4.3.2009 21:44:31   
Minče
Pozdrav...Evo i mene sa nisko smjestenom posteljicom...Sada sam u 9tj trudnoce...Na proslom pegledu mi je rekla doktorica da mi je posteljica skroz nisko ali da je moguce da ce se dici....Stomak me cesto zna zaboliti onako kao tupa bol i kao da cu svakog casa dobiti menstruaciju...Znaci to je neka menstrualna bol.... Kada sam to spomenula njoj rekla je da to moze biti od toga sto se tek maternica siri i priprema i nije mi dala nikakve tablete...Osim dabrostona kojeg pijem od pocetka....
U petak idem na kontrolu pa cu da vidim je li se imalo digla...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 14:07:20   
bebana27
kod mene je isto niska trudnoca samo sto je u mene beba okrenuta nogama prema izlazu pa mi je dr rekla da mi od udaraca moze probiti vodenjak i moze doci do prijevremenog porodjaja ne znam koji vremenski rok treba da se beba digne gore?

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 15:42:50   
poetesa
i meni je rečeno da nosim nisko, ALI mi doktorica stvarno nije dala niti jednu zabranu u pogledu fizičke aktivnosti, uključujući i sex! Rekla mi je za apaurin i opisala kakvi su otprilike bolovi tj kontrakcije i na zadnjem pregledu mi je rekla da primjećuje kao malo zgrčenu maternicu
Pa ja pretpostavljam da bi mi rekla čega da se čuvam da je to potrebno... Šta vi mislite?? 

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 15:45:02   
nikita
u kojem si tj ?
meni kad je rekao dr da je nisko rekao je i da nema sexa, ja ipak ne bi da sam na tvom mjestu...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 20:42:41   
bebana27
i meni je rekla da sex ne dolazi u obzir da bi se stomak trebao dignuti


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 22:29:09   
Junior
Meni su od samog starta rekli da nosim nhisko, na pocetku sam imala mali hematom, kao nista strasno...to brzo nestalo...i nisam imala nikakvu zabranu...ali u 6om mj sam se bas lose osjecala jedan dan, odem u bolnicu i ostanem 5 dana, opet hematom...kao zato sto nosim nisko...sada sam u 30oj sedmici trudnoce i jedino sto su mi rekli, da definitivno moram da odmorim nakon i najmanje aktivnosti...ali, rekli su mi kao brze se zene otvaraju kad je beba unisko...nadam se da je istina!!!!user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 22:32:05   
poetesa
28 sedmica! Ama valjda bi mi rekla da nesmijem, pa idem privatno user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 22:34:05   
veeseelaa
čista glupost, čuj niska trudnoća brži porod????
ja masu žena znam što su nisko nosile a Bogme nisu imale taj brzinski porod

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: niska trudnoća-brži porod??
13.6.2009 22:42:44   
Doraa
ja sam se počela otvarati prije vremena u 8.mjesecu pa sam čak bila na infuziji za usporavanje... ali nikad se nisam mogla odreći sexa. Prva 3.mj.mi je rekao  da nikako ne bih smjela ali meni se i tad par puta omaklo!! Hvala Bogu sve je super prošlo!

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: niska trudnoća-brži porod??
24.6.2009 14:19:55   
Minče
Imam jeno pitanje...Da li je u nekoga bebica bila nisko i to tako da je glava dole a nogice gore...A glava gotovo u vagini (kada se gleda preko stomaka)...
Receno mi je da slobodno setam ali uz trudnicki pojas...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: niska trudnoća-brži porod??
24.6.2009 14:20:39   
Minče
Inace sam u 25tj. i pijem ginipral zbog toga sto sam jos od pocetka uloziva za vrsak prsta (vanjsko usce)...

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: niska trudnoća-brži porod??
24.6.2009 14:24:59   
Blue rose RR
Minči, kod mene je bilo hem otvorena, hem beba nisko, i serklaž je rađen, ali samo je do Boga i do tvog ponašanja u trudnoći, nema napora, mirovanje (ukoliko doktor odredi), ali osluškuj svoje tijelo,ono je najbolji pokazatelj.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: niska trudnoća-brži porod??
26.6.2009 1:13:29   
Junior
Mince, ja sam sad u 31oj sedmici, i beba je bas nisko, okrenuta glavicom prema dole...rekli su mi da setam, i pri najmanjem umoru da moram odlezati eto da se odmorom, nista vise, nisu spominjali pojas, niti neke posebne zabrane...eto kao ako se nasekiram, mogu popiti i apaurin od 2 mg, jer je nisko, pa za svaki slucaj...

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: niska trudnoća-brži porod??
26.6.2009 7:12:50   
nikita
ja sam u 20. tj, jos toliko, brrrrr al izdrzat cu ja to user posted image a mozda se user posted image i digne , pa zer mu nece biti dosadno citavo vrijeme u jednom polozaju user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: niska trudnoća-brži porod??
26.6.2009 11:43:24   
Minče
I meni je doktorica rekla da setam,jer mi je sve u redu sa grlicem maternice,jest uloziv za vrh prsta ali tako mi je od pocetka i za to pijem ginipral...A lezala sam sve do 5tog mjeseca...Pa malo ustajala...Sada na kraju sestog mi je rekla da izlazim u setnje i sto ti kazez da se odmaram ako me zaboli ili pritisne dole...A sto rekla nikitabas mi je nesto zao sto je tako namjestena,sve kada sjednem kontam zdrobit cu joj glavicuuser posted image user posted image
Ja mislim sto vise odmaranja uz male aktivnosti...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: niska trudnoća-brži porod??
17.8.2011 15:24:39   
lady in white
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu i imam jedno pitanje. U sedamnaestoj sam sedmici trudnoce i doktorica mi je napisala: POSTELJICA PREDNJI ZID NISKO. da li biste mi mogli objasniti sta to znaci? Inace ponekad imam blaze bolove tokom odnosa, da li bi to moglo biti povezano? Hvala vam mnogo user posted image .

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: niska trudnoća-brži porod??
17.8.2011 17:13:50   
smajli80

IZVORNA PORUKA: lady in white

Pozdrav svima, ja sam nova na forumu i imam jedno pitanje. U sedamnaestoj sam sedmici trudnoce i doktorica mi je napisala: POSTELJICA PREDNJI ZID NISKO. da li biste mi mogli objasniti sta to znaci? Inace ponekad imam blaze bolove tokom odnosa, da li bi to moglo biti povezano? Hvala vam mnogo user posted image .


Pokušaću da ti odgovorim na pitanje
Ja se trenutno nalazim u 17ned. i takođe imam takvu dijegnozu.Kako sam uspijela da shvatim dok.,riječ je o tome da ti je posteljica malo niže nego što je uobičajeno ali to nije ništa strašno.Moraš se malo više pripaziti,ne dizati ništa teško itd.
A to da osjećaš bolove prilikom odnosa je upravo zbog toga što ti je posteljica malo niže.

Sve u svemu ništa strašnouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu lady in white)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: niska trudnoća-brži porod??
17.8.2011 22:17:00   
lady in white
Hvala ti puno "smajli80" user posted image . brinem da li cu u kasnijoj trudnoci imati problema zbog toga i hoccu li nisko nositi user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: niska trudnoća-brži porod??
18.8.2011 9:27:55   
smajli80
Nema na čemu ,tu smo da se pomažemouser posted image .
Meni je doktorica objasnila da bi posteljica u principu trebala da se namjesti do 20ned.i da je to položaj koji će ona zauzimati tokom cijele trudnoće.
Tako da bih ti savjetovala da odeš na UZ u 21ned i da vidiš da li je došlo do promjena.A ako ostane nisko(ne znam sigurno šta se može desiti,nisam ljekar)ali predpostavljam da ćeš imati malo veći pritisak na mokraćni mjehur,te da ćeš morati više odmarati-ležati,ne sjediti.
Sad se nemoj puno brinuti oko toga,uživaj u svom user posted image .

Uživaj i sretnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu lady in white)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: niska trudnoća-brži porod??
20.8.2011 15:20:22   
myrela
pozdrav.imam pitanje u vezi oblika i visine stomaka.cula sam svakakve price pa bih voljela da mi iskusne zene kazu ima li kakve veze nizak stomak sa brzim porodom.u devetom sam mjesecu i stomak mi je od pocetka nisko.ispod grudi mogu staviti najsiri pojas.znaci li to da su u takvim
IZVORNA PORUKA: idana_85

Jao draga Di, nema potrebe da se brines. Pa nema nista lose u tome nositi nisko. I ja nosim i evo me super. Bebica se natovari na mjehur, jest da stalno trcem u wc,ali sta fali. Nije bas ni ugodno kad se okrene nogicama pa te spuca,vidjeces vec,ali nije ni toliko strasno. I meni su rekli raditi serklazu tj to podvezivanje, jos uvijek pijem apaurin dva puta dnevno,magnezij pa se osjecam super. Serklazu nisu radili jer sam se ta prva tri mjeseca,do 20 sedmice pazila. Bez nerviranja i nista tesko dizati,odmarati,bez naglih pokreta,brzog hodanja,usisavanja itd. Ako budes slusala oni ce pratiti cijelu trudnocu i sve dok ne bude potrebe za serklazom nece ti ni raditi. Apaurin pijes zbog tog grcenja materice ili kontrakcija. Moj doktor kaze da je to skoro pa normalno, jer su neke zene takve konstrukcije da nose nisko i imaju kontrakcije. Ako budes pila apaurin to ce prestati. A magnezij ti piju sve trudnice,to se daje da ne bi bilo grceva. Ja sam do sada, a evo me u osmom mjesecu, imala tri puta grc. Pored magnezija jos pijem solju mlijeka dnevno i od tad nisam nijedan imala. Nemoj bezveze da se brines,nista to nije strasno, brinuci ces pogorsati,sve je to skoro pa normalno. Cuvaj se,odmaraj i piji apaurine i bice sve uredu. Sretno

slucajevima porodi laksi i brzi

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: niska trudnoća-brži porod??
23.10.2011 13:00:13   
elmaL
Ako moze neko ko je imao ili ima nisku trudnocu da mi se javi...ja sam u 20. sedmici, prosle sedmice mi je dr rekao da nosim nisko i da smanjim aktivnosti i mirujem, nista vise nije detaljisao.

Medjutim, ja sad cesto, pogotovo navecer imam pritiske na guzu, kao da me beba udari, ali malo neugodan i bolan osjecaj. Malo sam se zabrinula jer ne znam o cemu se radi, ako je neko imao slicno iskustvo ili moze znati sta bi ovi pristici znacili da me informise, i malo ohrabriuser posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu myrela)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: niska trudnoća-brži porod??
23.10.2011 13:10:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: elmaL

Ako moze neko ko je imao ili ima nisku trudnocu da mi se javi...ja sam u 20. sedmici, prosle sedmice mi je dr rekao da nosim nisko i da smanjim aktivnosti i mirujem, nista vise nije detaljisao.

Medjutim, ja sad cesto, pogotovo navecer imam pritiske na guzu, kao da me beba udari, ali malo neugodan i bolan osjecaj. Malo sam se zabrinula jer ne znam o cemu se radi, ako je neko imao slicno iskustvo ili moze znati sta bi ovi pristici znacili da me informise, i malo ohrabriuser posted image

imala sam ja
meni je pritisak bio na stidnoj kosti
vjerovatno ovisi kako ti dijete "lezi"
nista strasno...bitno je da mirujes..ne sad da lezis...nego da ne radis nista sto te zamara...znaci, slobodno ti setaj...samo se nemoj forsirati...neka budu krace setnje..nemoj prati prozore i takve stvariuser posted image ...za sex pitaj...ja nisam smjela jedino u 8 mj...posto je pritisak bio sve veci...pa sam dobila da pijem apaurin

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: niska trudnoća-brži porod??
17.4.2012 14:45:47   
pralina
Pozz moze li mi neko pomoci,danas sam bila na kontroli doktor mi je rekao da kao beba udara glavicom nisko kao nesto u tom smislu i dao mi da pijem magneziijum i rekao mi da ne dizem nista tesko,i da nemam spolne odnose...I onda na kontrolu za 2 sedmice.. Dali je neko imao slicno iskustvo jer samm ja preplasena


_____________________________

"Samo vjera u Allaha dz.š.zaista pomaže"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *