|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:31:26   
snijeg

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ma ustvari ja sam došla na ovu temu da mi neka iskusnija mama kaže: Ma ne smeta, samo ti njemu daji svaku noć, a ustvari i sama znam da to vjerovatno nije dobrouser posted image

Ma ne smeta, ali ipak nemoj više user posted image user posted image

P.S. ovo ti kaže neiskusna mama, ali iskusna žena user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:31:55   
mamaajna
ovo prvi put cujem,svasta nesto novo izlazi,gdje u Bezistanu koja radnja ako je istina ovo je super,jeli ima i u DM.moja Iman imaa svaki dan po 1-2 stolice rijedze i pred novu je imala malo tep.odveli je dr.i onda vidimo da su desni nabubrile i da kad doji zna siku onako stisnuti i promeljati po desnima,a mami oke izlete 5 cm vani

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:37:57   
micica
Mamaajna to ti je kad udjes u Bezistan iz ulice Zelenih beretki,  nekih stotinjak metara od ulaza na desnoj strani. Do onog cike sto prodaje slike. Samo tu je imas. A pogledaj i u apoteci Dina, sad procitah da ti je tamo jeftinija.
Cula sam da je svako par dana treba isprati pod hladnom vodom i staviti na sunce. Jel zna neko od vas nesto o tome? Moj puzic je zaboravio pitati cikicu za to user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:41:59   
škorpija
mi smo našu ogrlicu kupili u nekoj apoteci u Lukavici i koštala je čini mi se 40-45 KM, ne sjećam se tačno, čini mi se da se apoteka zove belladona, preko puta stadiona. a to za pranje i punjenje na suncu sam i ja čula i radila prvih mjesec dana i onda zaboravilauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:42:17   
micica
Evo, ja smoto pitam i odgovaram ( ako jos nekom zatreba)user posted image :

Odrzavanje cilibara :Zbog toga što je ćilibar mekan i može biti lomljiv usled starosti, treba voditi računa o njegovom održavanju. Ogrlicu od ćilibara za bebe ne bi trebalo da čuvate na mestu gde bi mogla da dođe u dodir sa ostalim nakitom ili metalom. Preporučujemo da vašu ogrlicu čuvate na mekoj tkanini. Ne dozvolite da vaša ogrlica od ćilibara dođe u kontakt sa jakim sredstvima za čišćenje, sapunom, deterdžentom, sredstvima za čišćenje nakita, parfemom ili sprejom za kosu. Preporučujemo da ogrlicu jednom nedeljno stavite pod mlaz tekuće vode u trajanju od nekoliko minuta. Nakon toga ostavite ogrlicu izloženu na suncu ne više od 1h. Za brisanje ogrlice možete koristiti pamučnu tkaninu. Sjaj ogrlice ćete postići ako je protrljate sa malo maslinovog ulja. Ogrlicu nemojte izlagati vrućoj vodi, kao ni jakom suncu. 

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Bolna rast zubića naših beba
8.1.2010 17:22:13   
ZAMARI
KOLIKO VAS JE STVARNO PRIMJETILO VELIKU PROMJENU SA OVIM OGRLICAMA?

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Bolna rast zubića naših beba
8.1.2010 17:39:33   
škorpija
paaaa, ja baš i nisam primijetila, user posted image  ne znam bi li je kupila za drugo dijete

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Bolna rast zubića naših beba
8.1.2010 23:22:48   
ZAMARI
pa DA tako sam i mislila,tako mnogi kazu....znaci nista posebno,to je onda samo ono -"od viska ne boli glava"...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Bolna rast zubića naših beba
8.1.2010 23:25:41   
škorpija

IZVORNA PORUKA: ZAMARI

pa DA tako sam i mislila,tako mnogi kazu....znaci nista posebno,to je onda samo ono -"od viska ne boli glava"...


Upravo takouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Bolna rast zubića naših beba
9.1.2010 0:36:35   
milenium
koliko jedu vaše bebe kad im niču zubići,moj taj dan živi samo na šniti kruha i vodiuser posted image jel to samo kod nas tako?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Bolna rast zubića naših beba
9.1.2010 11:47:37   
ZAMARI
moja bebica inace voli pravo jesti ja je zovem "zvjer" ali odkako nas zubici muce Bogami nije bas zainteresovana-ni blizu pa joj dajem dosta caja da nadoknadimo tecnost! jer na usta tece bas kao iz cesme user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Bolna rast zubića naših beba
12.1.2010 17:16:50   
ZAMARI
moja bebica je pocela sa simptomima rasta zubica vec sa 2 mjeseca i evo u zadnjih 15-tak dana sve je se pogorsalo.Voda na usta je u ogromnim kolicinama i toliko je nervozna i place,slabo jede i  jednostavno nije vise ona moja mala bebica nasmijana...dans je izgleda kulminiralo,nemogu je nikako utjesiti.Stavljala sam joj calgel u kombinaciji sa onim homeopatskim kuglicama ali nije nesto posebno pomoglo.Placem danas zajedno sa njom jer nemogu vise podnijeti gledati je kako se pati,a nije ni cudo izgleda da joj nicu sva 4ocnjaka(odjednom) uzas...jadno moje dijeteuser posted image

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Bolna rast zubića naših beba
12.1.2010 17:28:57   
milenium
dadni joj malo panadola baby mamje će je bolit to ti i za bol zubića kad niču.

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Bolna rast zubića naših beba
13.1.2010 19:28:43   
ZAMARI
Ma dajem joj ponekad,nesto mi "frka" da joj dajem stalno,kao sto rekoh,kod nas to traje vec dugo!.....kad joj je bas ono skroz lose i nemoze nikako da se smiri,onda joj dam dozu.Ma da hoce Bog dati samo da niknu vise,da se malo odmorimo,obje.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.1.2010 16:34:52   
Anoniman
pozdrav..evo moj nikola ima 3 ipo mjeseca,vec 3 dana ima malo povisenu temperaturu i vodila sam ga jucer doktoru kaže da su mu desni otecene i brzo ce zubići..stalno bali i sve stavlja u usta. pedijatrica mi je rekla da mu smijem dati panadol kad ga jako boli,a kupila sa mu i ogrlicu od jantara,u mo u ljekarni je 29km,pa nadam se da ce pomoci.

(odgovor članu ZAMARI)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.1.2010 16:42:35   
milenium
nama je panadol najbolje pomogao.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.1.2010 18:21:21   
niki83
Stranica: << < Prethodna stranica 1 2 3 4 [5]

Stranica: << < Prethodna stranica 1 2 3 4 [5]
Idi na: Odaberi forumForum---------------------- [Zatrudnjivanje] - - Želimo novog člana - - Problemi sa zatrudnjivanjem - - Posvajanje djece - - Nadamo se zajedno [Trudnoća] - - Trudnoća i porod - - Šta mi treba za novorođenče? - - Porodilište - - Dvojke, trojke, četvorke - - Spontani pobačaj - - Ishrana trudnica - - Razgovori u očekivanju (djeteta) - - - - Imena - - Vježbanje [Beba] - - Novorođenče, beba - - - - Oprema za bebe - - - - Razvoj bebe - - - - Rodili smo! - - - - Zdravlje beba - - - - - - Alergija - - Nedonoščad - - Dojenje i dodavanje - - Uvođenje guste hrane - - Poslije porođaja - - Roditeljski razgovori [Dijete] - - Djeca - - Djeca s posebnim potrebama - - Od đačića do đaka - - Dječija oprema - - Odgoj - - Vrtić i čuvanje djeteta - - Ishrana djece - - Zgode i nezgode - - »Mrdajmo« zajedno [Partnerstvo] - - Vjenčanje, krštenje, godišnjice,… - - Porodica i partnerski odnosi - - Seksualnost - - Porodično zakonodavstvo - - Finansijske dileme roditeljstva - - U zagrljaju žalosti - - Očev forum [Porodični život] - - Izleti i godišnji odmori - - Napravimo zajedno - - Igre, brojalice, pjesmice - - Savjeti (za) domaćice - - Tehnika - - Kuhajmo zajedno - - Naša svakodnevica - - - - Knjiga, film i muzika - - - - Čestitke - - - - Graditeljstvo - - Zdravlje - - Mršavljenje - - Kućni ljubimci - - - - Poklanjanje malih životinja - - Od cvjetića do salatice - - Ljepota i moda [Zajednica RR] - - O portalu - - - - FAQ - - Humanitarnost - - Druženja, događaji - - Skupljanje - - Statistika RR - - Razgovori…o svemu i svačemu - - - - Zabava - - Nagradne igre
IZVORNA PORUKA: marijanna

pozdrav..evo moj nikola ima 3 ipo mjeseca,vec 3 dana ima malo povisenu temperaturu i vodila sam ga jucer doktoru kaže da su mu desni otecene i brzo ce zubići..stalno bali i sve stavlja u usta. pedijatrica mi je rekla da mu smijem dati panadol kad ga jako boli,a kupila sa mu i ogrlicu od jantara,u mo u ljekarni je 29km,pa nadam se da ce pomoci.


i nama je 3,5 mjeseca i kao sto kazes bali i stavlja usta sto moze..ali nemamo temperaturu i nisam primjetila otecene desni..nabavili smo i calgel i tu ogrlicu, ali ne znam nisam bas primjetila neku promjenu..doduse navecer je skidam jer me bas strah da se ne povrijedi i ovako mislim da je smeta..
sta je sa ovim bebama danas, sve nesto zubici sa 3-4 mjeseca..ja sam mislila do 6 mjeseci necemo ni znati o tome..a eto..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.1.2010 18:22:30   
niki83
sta je ovo Boze dragi??!! kao da prvi put pisem na forumu..hehhheh

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 18:36:30   
tekja
...moram i ja da se pozalim...tako mi je zao mog pileta, a ne mogu da mu pomognemuser posted image ...vec vise od mjesec dana mu desni natecene, bali, gura u usta sve sto stigne i onda tako trlja desni od to nesto i zalosno cvili, da bih i ja najradije okinula plakati... doji svaki sat, slabo spava, a zub nikaaaako da izbije...mislila sam bice nervoza par dana i eto zuba, al' ovo se pravo oduzilouser posted image stavljam mu povremeno calgel, dzaba brate, nista ne pomogne! 

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 18:42:04   
teacher75
lana nema jos 3 i po mjeseca a isto stavlja rukicu u usta, halapljivo je glodje i bali pa mislim da su vec poceli...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 23:07:20   
ZAMARI
grozno zar ne?tako rano pocinju...moje prvo dijete nije imalo problema do 5-6 mjeseca a i kad su krenuli bilo je po 1 noc,dvije malo nervozniji i voda na usta ali ovo sada mi slama srce.Moja se djevojcica pretvorila u nervozno,kenkavo dijete a nije takva!I ono malo minutica sto joj calgel pomogne ona se smjesi onako kroz plac i tako vec mjesec danauser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 23:18:59   
teacher75
lana je bila predivna mirna beba, svima smo je hvalili i kucala sam u drvo da je ne ureknem.nisam je nikad morala uspavljivati, zaspala bi bez problema i budila se samo kad ogladni. od sinoc pred spavanje uzasno place,nece da zaspi, jedva je uspavam na siki, budi se nakon sat vremena. preko dana je ok, al smo i juce i danas setale sa slingom pa je to uspavljivalo. ne znam kakva ce sutra biti. odavno stavlja ruke u usta al u zadnja 2-3 dana sam bas primijetila da je to precesto,pa jos gura i siper ili dekicu ako joj se nadju pri ruci. sigurno su zubici:(

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 23:38:37   
škorpija
tičerice ne mora značiti da su zubići, prije da je lanav eć velika cura i da počinje da zeza, većina mama je kucala u drvo kad su bebe bile manje,a  sada većina kuka jer user posted image  zezaju i neće da spavaju, jer bolje je zaplakati pa da mama odmah potrči sa sikom, flašicom, cucom, pjesmicom, zagrljajem itd, nego spavati. to su veeeeliki lopoviuser posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.1.2010 23:59:24   
teacher75
mozda je i to, jer sam je maloprije opet dojila da je uspavam, kad se ukakila, oprala sam je i presvukla, pa se smirila, vidjecemo do kad...pa je mozda i stomak mucio. al mi je isto cudno koliko stavlja rukice u usta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Bolan rast zubića naših beba
15.1.2010 0:07:30   
myb@by

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana je bila predivna mirna beba, svima smo je hvalili i kucala sam u drvo da je ne ureknem.nisam je nikad morala uspavljivati, zaspala bi bez problema i budila se samo kad ogladni. od sinoc pred spavanje uzasno place,nece da zaspi, jedva je uspavam na siki, budi se nakon sat vremena. preko dana je ok, al smo i juce i danas setale sa slingom pa je to uspavljivalo. ne znam kakva ce sutra biti. odavno stavlja ruke u usta al u zadnja 2-3 dana sam bas primijetila da je to precesto,pa jos gura i siper ili dekicu ako joj se nadju pri ruci. sigurno su zubici:(

Teacher75 moja Ajša je pet dana starija od tvoje Lanice i ona nonstop trpa sipercic i dekicu u usta. Promjenim po tri sipercica u roku od sat vremena.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *