|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubića naših beba
31.3.2010 1:55:26   
scarlett
Kada je naš user posted image  napunio 3 mjeseca, krenulo je nervozno trpanje rukica, čoškova dekice, gaza, maica, ma svega što bi se domogao u usta i mi smo bili ubjeđeni da su zubići, pomalo mu je i curilo iz usta.
Mi smo stalno govorili, eto zubića ( moja mam kaže da sam ja prvi dobila u 4 mjesecu, pa smo mislili da će i on).
Međutim, danas nam je 7,5 mjeseci i nigdje nijednog zubića, i dalje gura sve u usta, ali nema neke velike patnje hvala Bogu, nikada mu nije mnogo curilo iz usta, nadam se da se stanje neće pogoršati.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu ssssss)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Bolan rast zubića naših beba
3.4.2010 23:30:26   
ZAMARI
mi smo poceli sa mukama vec u 2-3 mjesecu-intezivno ali zubica nikada do danas.Bebici je 7mjesec nastao i ugledali smo ga danasuser posted image  Hvala dragom Bogu,josuvijek je nervozna ali eto kazu prvi je najgori pa se nadam da ce odsada biti lakse.user posted image

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.4.2010 22:19:08   
ZAMARI
ne bas,veceras je gora nego ikada!user posted image  e sada sam zbunjena mozda nice jos jedan u isto vrijemeuser posted image  jadna moja bebica.....ovo ce biti duga noc.

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Bolan rast zubića naših beba
2.5.2010 23:33:43   
megi
Znaju li mame mogu li dvije bebe koristiti istu ogrlicu od cilibara ?????????????????

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Bolan rast zubića naših beba
3.5.2010 13:07:52   
R&T@
Nije mi jasno sta pitas!
Ako mislis u isto vrijeme, ne znam kako rasporediti.
Ako mislis jedna poslije druge, zasto da ne.
Imas na toj temi savjete o "punjenju" ogrlice, tj. suncanju.
Mi je nismo koristili, jer ne vjerujem u to.

Ali ja uđoh na ovu temu da se pozalim.
Moja bebara ima 6 zuba, nikli u periodu od oktobra do januara.
Evo vec skoro 4 mjeseca nijedan ne izlazi.
Cini mi se da ce opet krenuti dva zajedno jer se vide bjeline.
I odbija zvakati hranu, jede samo ono sto se guta, tj pije.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Bolan rast zubića naših beba
3.5.2010 13:23:37   
reallove
moj Emin je sa 6 mjeseci dobio 2 zubica na donjoj vilici,za 8 dana abd punimo 9 mjeseci,a jos uvijek imamo samo ta 2 zubicauser posted image ..svekar mi ja davno rekao da odmah poslije ovih na donjoj vilici rastu zubici gore...cesto je nervozan,nedavno je imao i temperaturu,svaki put mislim da su zubi ali nista....zasto toliko kasniiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.5.2010 11:50:41   
malena sharena
draga reallove, moj maleni ima skoro osam i po mjeseci, a nema jos nijednog zuba. Dvije noci je imao temperaturu 38,2 , ali nije ni kihao ni smrcao, tako da ne vjerujem da je od prehlade. Puno se znoji i glodje sve cega se dohvati, ali jos nista user posted image . nemoj se sekirarti, moraju izbiti user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.5.2010 12:06:34   
Sonja
drage moje moj Adin ima 8 zuba 4 gore i 3 dole
sad me zanima koji zubi slijedeci rastu
neko mi je reko da ocnjaci tj. trice zadnje rastuuser posted image
Adinu su se ocrtale i trice i cetvorke pa me zanima koji su na reduuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:06:59   
reallove
Da se pohvalimo,jucer smo nasli treci zubicuser posted image user posted image ..Emin je bio pomalo nervozan,curio je i nosic..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:31:21   
nasa princezica
user posted image Lana je prvi zubic dobila sa 6mjeseci i to prvi zubic7.marta a drugi 8.marta,super je podnosila bez problema ikakvih.Posle su nicala odozgo 4 odjenom i to sve jedan nadjem ujutro,jedan navece,tko da vec sledeci dan nicala su cetiri  takodje bez problema jedino sto je tih dana vise se hjela maziti,ponekad malo nemirno spavala.Kupili smo joj ogrlicu i od prvog dana  kad se kupa jedva je da skinuti,nismo se pokajali jer zaista djeluje tako da su i nemirni snovi nestali.Hvala Bogu da tako podnosi rast zubica sad imamo 8 dole i 8 gore,mamini biserciciuser posted image

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:33:00   
nasa princezica
IZVORNA PORUKA: reallove

Da se pohvalimo,jucer smo nasli treci zubicuser posted image user posted image ..Emin je bio pomalo nervozan,curio je i nosic..
user posted image user posted image user posted image za malog zubku  bice ih aBd jos.Zelimo vam da ih sto bezbolnije podnositeuser posted image


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:34:26   
reallove
IZVORNA PORUKA: nasa princezica

IZVORNA PORUKA: reallove

Da se pohvalimo,jucer smo nasli treci zubicuser posted image user posted image ..Emin je bio pomalo nervozan,curio je i nosic..
user posted image user posted image user posted image za malog zubku  bice ih aBd jos.Zelimo vam da ih sto bezbolnije podnositeuser posted image


hvala mila...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:42:44   
nasa princezica
IZVORNA PORUKA: reallove

moj Emin je sa ' mjeseci dobio 2 zubica na donjoj vilici,za 8 dana abd punimo 9 mjeseci,a jos uvijek imamo samo ta 2 zubicauser posted image ..svekar mi ja davno rekao da odmah poslije ovih na donjoj vilici rastu zubici gore...cesto je nervozan,nedavno je imao i temperaturu,svaki put mislim da su zubi ali nista....zasto toliko kasniiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Nebrini se nema pravila kod zubica,od moje sestre maloj je isto tako nikla dva zubica i duze vrijeme nista.Ona je mladja od Lane dva mijeseca i mogu ti reci da je Lana imala "puna " usta zubica dok su njoj do skoro bila ta dva.Sad ima 19mjeseci a u 16mjesecu nikla joj jos dva,u 18mjesecu poceli da izbijaju gore jos dva i sad tek i dole jos dva tako da sad ima 8 zubica,a Lana sa 19mjeseci imala 14zubica.Tako je sestra stalno poredila kako Lani nicu i brinula se jer je bila velika pauza od dva zuba pa do sledeca dva.Nadam se da ces se snac u ovom mom postu uglavnom nebrini jer nema pravilauser posted image pozz


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 14:49:58   
Visnja RR
sve je to od bebe do bebe...
znam da je jedna forumaska bebica ( zaboravila sam cija) prvi zubic dobila tek sa 1 g..i onda krenuli svi fino...
nadam se da nece biti turice vise user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.5.2010 15:19:20   
Medić*
nema potrebe da brines, sada ce oni brzo aBg, moj maleni je sa 7 mj dobio prvi zub, drugi mj dana kasnije i onda do 11 mj nista, tad su polako krenuli jedan za drugim, sada za par dana ce mu biti 20 mj, imamo 16 zubica i jedna petica samo sto nije probila, tako da je sve to individualno, i moj je jako bio nervozan, jednom je imao samo temp ali nervoza i znojenje vecinom, da sam ga morala 3/4 puta tokom dana presvlaciti koliko se znojio.najvise su ga mucile dvice i cetvorke, jedinice slabije, ocnjaci su vrlo lagano probili, u pocetku mu mazala gelom, vidim da mu nije pomoglo nesto posebno, kupili ogrlicu od cilibara, on je to tako trzao i grizao blo me strah da ne proguta zrno i ostavili smo je, uglavnom kako rastu cini mi se da bolje podnose rast zubica, bar mi imamo takvo iskustvo. I jos ovo, od moje rodice mali ima 23 mj a samo 6 zuba, znaci da pravila nema.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.6.2010 23:06:47   
mama Nataša
što se tiče forumašica čije bebe još nemaju zubiće - našim prijateljima curica već prvi rođendan proslavila a ni jednog jedinog zubića nema, to je sve vrlo individualno

al imam ja jedan problem sad, pa ako ima ko kakvo sličn iskustvo bila bih zahvalna!

Našem bebaču izašle gornje dvojke i jedna jedinica a druga nikako. i danas u toku popodneva, baš taj dio desni iznad zubića koji ne izlazi, sav se napuhao i pomodrio user posted image

išli smo i u hitnu, kaže dr. da iako nije baš ekspert za ovakve stvari, smatra da je to samo zato što je zubić kao krenuo pa se probija isl. ali to je sve modro i napuhano i nije mi baš regularno nikako user posted image

mislim, već mu je 5 zubića izašlo i nikad ništa slično nisam vidjela, a ovom starijem za svih 20 koliko ih ima, nikad nikakve pojave ovog tipa...

ima li ko s ovim iskustva???




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.6.2010 0:41:17   
nasa princezica
Tako sam i ja bila uplasena kad su Lani nicale dvojke gornje bas je izgledalo strasno ili ce pokvaren zubic izbiti ili je nesto drugo.Kako zubic treba da probije ispod cvrscih desni bude modro, a to je krv ispod desni pa djeluje kao da ce pokvaren zub nici,malo i natekne al bas bas modra boja..Lani su na  tom dijelu bile cvrsce desni pa je teze probijao i zato je tako bilo sa dvojkama dok su ostali zubici nicali standardno.Uglavnom nebrini to ti je to,na tom djelu su mu cvrsce desni i zato je tako nateklo i modro.user posted image

< Poruku je uredio nasa princezica -- 5.6.2010 0:43:04 >


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 20:16:49   
Anoniman
Mi smo dobili 8-mi zubić user posted image user posted image  Meni ovo malo djeluje sporo s obzirom da mu je sestra za 1. rođ. imala sve zube....
Al dobro mu ide user posted image  pored inače 5,6 buđenja - kad mu novi raste budi se po 10x user posted image  i onda kad izbrojim ta silna buđenja ujutro tražim zub, znam sigurno da je neki novi na putu user posted image  Opet neka i buđenja samo da nema temp. user posted image

(odgovor članu nasa princezica)
  Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 20:53:23   
škorpija
pobogu enisa ako je to sporo šta bi onda nama rekla, ajdin ima haman 14 mjeseci i samo 6 zubićauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 20:59:13   
Mya_81 RR
Škorpija, vi ste super....mi smo tek na 2 user posted image

Ali najbitnije mi je da nisu bili baš toliko bolni i nadam se da će tako i ostati...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 21:19:40   
Anoniman
a sta biste tek za nas rekli...mi imamo tek 4user posted image ...ustvari 3 i poluser posted image  

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 21:35:12   
škorpija
dadada andrej je pobijedio, čestitamouser posted image , minja je tek na trećem mjestu, jer je ona još mlada i ima vremena za zubićeuser posted image
pa ni nama nije rast zubića tako bolan, ali nema zašto ni biti kad ih nema. doduše kolege s posla mi kažu da je najgore kad rastu očnjaci, valjda to bebe najviše boli, a nama to tek predstoji

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 21:51:27   
Anoniman
ma nije ni nama bolan...ja barem ne bih rekla..mada se zna nekad probuditi vristeci sto ja prepisujem izbijanju...a opet, ko ce ga znatiuser posted image

Andrej ce najvjerovatnije u prvom srednje bit krezavuser posted image ...kad mu ovako sporo nicu

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.6.2010 23:59:05   
Anoniman
škorpija, pa zato kažem jer je S bila kao mali čovjek sa svim zubima za 1 rođ. user posted image  ja mislila i B će imati do sada sve user posted image  I da, tačno je da su očnjaci najteži, B ima jedan i on nam je bio grozan user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Bolan rast zubića naših beba
13.6.2010 0:00:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada


Andrej ce najvjerovatnije u prvom srednje bit krezavuser posted image ...kad mu ovako sporo nicu




Joj grozna si user posted image  
Ma neka im kasnije rastu duže će trajati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *