|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bol u krstima, leđima
28.1.2008 16:40:30   
bebano
Drage moje, 

voljela bih cuti vase misljenje. Ja sam do sada bila super (22 sedmica sam), mali neki bolovi tu i tamo, ali sve je to bilo za odbaciti. Medjutim nocas, prilikom jednog od ustajanja u WC, osjetila sam uzasnu bol u krstima. Strasno. Nisam napravila nikakav nagao pokret, pa da sam recimo nesto ukljestila. Bol je takva da se unatrag ne mogu nageti ni mrvicu, dok se prema naprijed mogu savijat, to mi cak i prija. Za spavanje mi je najvise odgovarao polozaj fetusa i to da se sto vise skupim ka unutra. Kada hodam to su misji koraci jer me strasno boli. Ne znam sta bi ovo moglo biti? Da li se sve nesto siri, pa je ovo kao normalno ili sta?? Cak sam citala i o nekom kao trudnickom isijasu, jer se valjda od sirenja karlice neki nerv pritisne, ma nemam pojma. Znam samo da strasno boli, ne znam sta da radim.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 15:28:13 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 16:49:05   
M kao Mama
Draga bebano, znam trudnice koje su išle na fizikalne terapije, zbog tih bolova. Ja sam imala problem sa nogom, kada mi me to uklještilo nisam mogla ni makac. To mi se dešavalo od trećeg pa možda do šestog mjeseca. Sada ne osjećam ništa, što se tiće noge, ali me leđa ne prestaju. Tako ti je to sa nama ženama.
Biće ok, ali ako hoćeš da budeš mirnija, možda bi ipak trebala otići ljekaru

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 17:34:35   
Visnja RR
@ Bebano: vrlo vjerovatno da je to normalna pojava i da se bebac okrenuo mozda tako da te malo pritisce... ipak savjet ti je da odes kod doktorice za svaki slucaj...
Moja bebana je okrenuta na zadak...nogice prema dole a glava ispod zeludca, a guzom mi sjela na kicmu tako da me cesto nesto potkoci i u ledjima a cesto i u predjelu gdje su joj nogice... moji koraci su odavno misji ... doktorica mi je rekla da ce mi to biti normalna pojava sve dok se ne okrene kako treba (ako se okrene) i rekla mi je da svaki put kad osjetim da me bas jako potkoci popijem apaurin...
Ja naravno nemam pravo isto to reci tebi jer ipak nisam doktorica user posted image  ali bi bio dobro da malo mirujes ovih dana i da odes kod doktorice...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 17:37:35   
Adana
Draga Bebano, i ja imam bolove u krstima, ali kazu da je to za ocekivati jer maternica siri, da bi se bebac imao gdje smjestit. Meni se zna desiti, obicno uvece, da isto tako jedva mogu ustati i onda hodam kao da su mi iscaseni kukovi user posted image  I boli, jedva se krecem. I bas je osjecaj kao da je nesto ukljesteno... Spomenula sam to doktorici, zena mi se nasmijesila i rekla pa trudna si...  Preporuka ako ti se bol pojaca ili postane konstantna otidji doktoru...to cu i ja ako se stvar pogorsa. Pozdrav
          user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 18:17:47   
bebano
Drage moje,

hvala vam puno svima. Bitno mi je da se jos nekome desava, znate i same odmah je covjeku lakse da nije sam. 
Imam pregled za nekih 10ak dana, nesto mi se ne ide ranije kod dr-a. Ovo cu joj spomenuti boljelo me jos ili ne. Ali naravno da ako me ne bude popustalo da cu se zaputiti i ranije.
Joj Visnja, vjeruj da mi se desilo danas u toku dana par puta tako, kao da sam bas osjetila da me bebica lupne nogom u krsta user posted image , a kako sam smotana po tom pitanju, nisam znala jeli to uopste moguce user posted image . A sve mi se cini se da je moguce, vidim da se i tebi to desava.
Hvala vam jos jednom puno cure svima user posted image .

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 18:52:59   
kana
http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=13058

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 18:53:36   
kana
ne sikiraj seuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 18:56:06   
baby
Hej bebano ja imam od samog pocetka i bol u stomaku i bol u krstima al umjereno

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 20:11:23   
rozi
Mislim da je to noramlno, ipak mi nosimo veliku tezinu sa sobom. Mene je takodjer uhvatilo 5-6 dana , ali cudna bol, ne mogu da se krecem,a tako boli da me navodi na smijeh. Bol se od donjeg dijela ledja siri na nogu.
Trajalo je 5-6 dana i vec neko vrijeme se ne javlja bol. Sada sam osjetim napor u ledjima kada duze stojim ili nesto radim . Onda je krevet spas user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bol u krstima
28.1.2008 21:13:39   
bebano
Draga Kana,

hvala ti puno na ovom linku, ja sam bas smotana nisam to uspjela naci user posted image . Ali zato imamo jedna drugu user posted image . Hvala puno, sada mi je lakse kada vidim da se ovo desava i drugima. Al' da boli - boli, misa mu njegovog.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bol u krstima
29.1.2008 12:12:18   
kana
samo se strpi,jer ce se akoBogda isplatiti user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bol u krstima
7.2.2008 18:08:44   
Okarica
Ja sam juče prvi put osjetila bolove u leđima, kao da mi je ukliješten živac, a imala sam zakazano kod ginekologa poslije podne. Rekla sam mu za te bolove i on mi je rekao da moram piti Daboroston, za svaki slučaj.
Pozdravuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bol u krstima
8.2.2008 18:01:55   
kana
http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=13058

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bol u krstima
8.2.2008 18:05:03   
Okarica
Imaš li ti krivu kičmu? Ja kontam da je meni od toga, ali ipak neću da izigravam doktora, pa sam danas počela uzimati taj Dabroston.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bol u krstima
8.2.2008 18:06:09   
Okarica
I još da dodam, nisu to neki strašni bolovi. S vremena na vrijeme me zaboli u krstima kao da mi je ukliješten živac. Ostalo je sve ok. Pozdravuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 13:15:12   
idana_85
Ja cim malo stojim pocne me boliti.Kad legnem nekad popusti,a nekad ne. Prije dva sata sam popila apaurin,bila sam super, i sad dok sam oprala gljive i pripremila sve za tijesto za pizzu da potkuham zabolilo me, evo vam tipkam lezeci. A e znam sta cu,moram rucak praviti. Jel pomaze taj Dabostron i za sta je tacno on. Pomozite molim vas, zadnjih dana me muce bolovi, u kukovima, nogama,krstima, al od sinoc su nesnosljivi. Dezurni dr mi kaze da idem ortopedu,moj kaze da cekam,danas on radi pregledat ce me,a evo mi nista ne odgovara kad da dodjem....uzas.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 13:47:50   
mamy Sabina
dabroston je hormon progesteron.u trudnoci se uzima prva 4 mj da ucvrsti plod.ja ga uzimam 12-a sedmica sam.to je ono sto je meni moj dr rekao.takodje mi je rekao da ga ne bih trebala prestati uzimati naglo jer to moze izazvati krvarenje.sada uzimam2x1 preci cu na 1x1 a nakraju 1 svaki drugi dan.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 13:58:31   
idana_85
Cudno da ja to nisam dobila,jos mi je u 12 sedmici bila predlozena serklaza. Ozbiljno cu porazgovarati s docom kad se vidimo

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 14:02:27   
Blue rose RR
A ako ti je bila predložena serklaža, zašo je nisi radila?

Ja sam oko 4 mjeseca zbog ranih kontrakcija i niske trudnoće, radila istu, i vjeruj da nije urađena, vjerovatno da ne bih iznijela trudnoću do kraja.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 14:03:38   
mamy Sabina
JAsam prije ove trudnoce imala spontani.Useptemru prosle godine 14-sedmica.Sada ga uzimam po preporuci mog dr.Uzimam ga preventivno tako on kaze jer je trudnoca ok.Sve sto sam napisala ti je citiranje mog dr.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 14:07:54   
lukina mama
ti bolovi kada su u granicama mogu se podnjeti....ja sam u 34 sedmica i dobila sam na kilazi tako da me krsta bole i pocele su mi blage kontrakcijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 14:12:37   
idana_85
Pa nisam, jer je u 12 sedmici rano i po misljenju doktora nema smisla to raditi i cuvati bebu, to oni rade tek od 20 sedmice. U 20 sedmici sam isla na kontrolu i doktor misli da je sve u redu, da je ovaj doktor koji je radio papa test i predlozio serklazu malo pozurio, ali da on cijeni njegovo misljenje i moli me da se pazim, ne dizem nista tesko, ne nerviram se, dao mi je apaurine je sam imala kontrakcije i to je to. Poslije sam opet isla,sve je bilo uredu,rekao mi je da apaurin pijem jednom dnevno ili po potrebi. Od kako sam pocela piti jednom dnevno jaivli su se ti bolovi. Prije bih popij i bolovi uskoro nestanu,a sad moram priznati da sve slabije djeluje. Ne znam, vidjecu, razmislit cu da odem jos jednom ginekologu, za svaki slucaj.

(odgovor članu lukina mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bol u krstima
6.6.2008 14:17:02   
Blue rose RR
U tvom slučaju ja bih promijenila doktora.
Nisam pobornik samo jednog mišljenja, pogotovo u slučaju kao što je rizična, ili potencijalno rizična trudnoća.
Ipak bol, sam od sebe "onako" ne može se javiti tek tako-mora postojati neki uzrok.
I on se treba naći i ukloniti.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bol u krstima
15.6.2008 14:27:07   
idana_85
Bila sam ranije na kontorli. Bebica je okrenuta nogicama dole, koprca se i udara. A desna me strana boli jer joj je glava na desnoj strani i pritisce. A doktor je rekao za svaki slucaj da uradim i uz bubrega i mokracnih kanala da budemo sigurni. Sad kad znam da je to glavica mog maleckog, puno mi je lakse trpiti bol. Samo ne znam sto mi je ukinuo magnezij, kaze malo da odmorim.....moza zbog bubrega

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bol u krstima
30.6.2008 15:18:06   
sweetbaby
moja zaova je imala uzasne bolove u nozi ali joj je dr.dao Ca sumece i poslije par dana bolovi su prestali posavjetujte se sa vasim dr. beba crpi kalcij a koliko ga vi unosite ?

_____________________________

Čudno je to kako je malo potrebno da budemo sretni, i još je
čudnije kako nam baš to malo nedostaje.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *