|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa vratnom kičmom
25.2.2012 22:39:31   
LELA 77
Ukoliko ima neka od žena koja ima problem sa vratnom kičnom, odnosno sa vrtoglavicama volela bih da mi se javi i saopšti mi kako se bori sa tim.Elem,moj posao je takav da stalno sedim i vezana sam za računar.Pre dva meseca javile su mi se vrtoglavice tokom sna, probudila sam se i cela soba mi se vrtela.Te vrtoglavice se jedno vreme povuku i opet se jave.Uopšte nisu prijatne.Ispitala sam centar za ravnotežu, sluh, snimila krvne sudove vrata, sve je u redu.Ispostavilo se da imam problem sa vratnom kičnom zbog tolikog sedenja.Počela sam da radim neke vežbe.Ako postoji neka od forumašica koja ima ovaj problem ili zna nekoga ko ima ovaj problem neka mi napiše kako sa tim izlazi na kraj i da li koristi neku terapiju.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
25.2.2012 23:52:07   
veeseelaa
vratna kičma? misliš na gornji dio ledja, ramena? bol udara u vrat? česta uklještenja ramena  i vrata?
samo vježbe i plivanje
Ustani u ofisu i u ćošku prostorije stavi dlanove naspram sebe i nagni se tijelom prema ćošku a glavu zabaci nazad pa naprijed
Bar tu vježbu možeš raditi u ofisu
Inače preporučujem fitnes, sprave za rastezanje tijela kao što je razboj, jačanje mišića ledja/gornji dio
To će ti jedino pomoći
Moraš imati i ugodno mjesto za spavanje i bez naglih trzaja glavom radi izbjegavanja uklještenja
Nadam se da sam pomogla
Vjerujem da se čini komplicirano al bavljenje gore navedenim bi ti trebao biti sastavni dio života

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
25.2.2012 23:53:58   
veeseelaa
da dok sjediš u ofisu na stolici digni ruke obje iznad glave kao da ćeš nešto da dohvatiš....
i masaža ti je zakon, bar jednom u 15-20 dana
pazi na propuh

< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.2.2012 23:54:36 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:06:34   
vjestica
obzirom da si uradila sve pretrage i da je sigurno problem vratna kičma, moja preporuka je fizikalna terapija
pored toga (jer će vjerovatno odraditi 10 terapijskih procedura, pa se mora praviti pauza) obavezno je redovno vježbanje(ima više vrsta vježbi,ali sobzirom da imaš vrtoglavice, ove vježbe su ti najsigurnije da ih radiš
http://www.salonandjela.com/alternativna-medicina/vezbe-za-vratni-deo-kicme.html
obavezno otvorene oči kad radiš vježbe i sjedi na stolicu pred ogledalo (da kontrolišeš da radiš samo vježbe sa vratnom kičmom, bez podizanaj ramena)
masaža povremeno
kad radiš dugo za kompom, povremeno se protegni i radi ove vježbice
spavanje na anatomskom jastuku (deblji dio ide ispod vrata, to nogi ne znaju i upravo u tome griješe što tanji dio stave ispod vrata) možda će ti trebati vremena da se navikneš


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:11:43   
Hanady RR
Mislim da je tvoj problem vrtoglavica tzv. vertiga vezna za arterije vertebarlis...koje se nalaze u vratnom dijelu i obavljaju dotok krvi do mozga.

Često zbog opterečenosti položajem glave (pri radu za računalom, pisanju, prisilnom pognutom položaju (frizerke, stomatolozi, radnici za proizvodnom trakom, tekstilni radnici)), trzajnom ozljedom (saobračajna, skakanje u vodu na glavu, nošenje kacige), nahladom vratnog dijela (znojenjem, propuh) dolazi do stezanja stražnje ligamentarne opne, a time i do pritiska na krvne žile koje više ne mogu normalno obavljati svoju funkciju opskrbe krvlju.

Uglavnom su svi nalazi koji se rade kao što si i navela sasvim OK...al bol i vrtoglavice postoje.

Najčešće se propisuje medikamentozna terapija Ginko ili Strogeron...s tim da to samo uz savjet ljekara, znači kada on porpiše isto i uzmaš.

vježbe bilo kakve u akutnoj fazi, znači sada kada imaš bol ne dolaze u obzir...smao mogu ti naškoditi...
vjževe možeš raditi smao one koje ljekar fizijatar propiše...bilo kakvo jače ''trzanje'' će te opet dovesti u fazu jače boli
u akutnoj fazi bilo kakve vježbe mogu biti samo kontraproduktivne

A najbolje bi za tebe bilo da nosiš onaj okovratnik na vratu u akutnoj fazi...
smanjuje bol i napetost i olakšava tvoje kretanje i sasmim tim će dovesti i do porlaska akutne faze boli...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:15:08   
veeseelaa
Mislim da je tvoj problem vrtoglavica tzv. vertiga vezna za arterije vertebarlis...koje se nalaze u vratnom dijelu i obavljaju dotok krvi do mozga.


pa ona reče da je radila ultrazvuk protoka krvi vrat -glava i da je sve ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:19:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mislim da je tvoj problem vrtoglavica tzv. vertiga vezna za arterije vertebarlis...koje se nalaze u vratnom dijelu i obavljaju dotok krvi do mozga.


pa ona reče da je radila ultrazvuk protoka krvi vrat -glava i da je sve ok


nažalost nalaz to neće pokazati...
nikada ne pokaše...
moja mama je sa ovim deverala i devera..
znači dijagnostika koju su nad njom porveli nije ništa rekla...a ženi se nesvjestilo užas...
inače kao frizerka je zadobila tu ''bolest''

krvni sudovi što arterije jesu pokazuje nalaz da su Ok...mojoj je mami rađen kolor dopler i bio je savršeno uredan nalaz.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:21:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

obzirom da si uradila sve pretrage i da je sigurno problem vratna kičma, moja preporuka je fizikalna terapija
pored toga (jer će vjerovatno odraditi 10 terapijskih procedura, pa se mora praviti pauza) obavezno je redovno vježbanje(ima više vrsta vježbi,ali sobzirom da imaš vrtoglavice, ove vježbe su ti najsigurnije da ih radiš
http://www.salonandjela.com/alternativna-medicina/vezbe-za-vratni-deo-kicme.html
obavezno otvorene oči kad radiš vježbe i sjedi na stolicu pred ogledalo (da kontrolišeš da radiš samo vježbe sa vratnom kičmom, bez podizanaj ramena)
masaža povremeno
kad radiš dugo za kompom, povremeno se protegni i radi ove vježbice
spavanje na anatomskom jastuku (deblji dio ide ispod vrata, to nogi ne znaju i upravo u tome griješe što tanji dio stave ispod vrata) možda će ti trebati vremena da se navikneš


eh da pored anatomskog koji je uredno kupljen u nekom tele shopu...mojoj se mami posljednih godina heljdin jastuk pokazao kao najbolje rješnje...
na njega kako legneš n se formira uz tebe...i onaj dio heljde čvrsto stoji pod vratom.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:21:33   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mislim da je tvoj problem vrtoglavica tzv. vertiga vezna za arterije vertebarlis...koje se nalaze u vratnom dijelu i obavljaju dotok krvi do mozga.


pa ona reče da je radila ultrazvuk protoka krvi vrat -glava i da je sve ok

u njenom slučaju je slab protok izazvan spazmom okolnih mišića
tad ne pomaže stugeron ni ostali lijekovi za cirkulaciju nego mioflex, apaurin i sl, znači lijeovima koji djeluju na oputanje mišića
mioflex ne smije uzeti bez preporuke ljekara, a apaurin od 2 mg može prije spavanja ili dnevnog odmora

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:23:13   
vjestica
ne govorim o proizvodima iz teleshopa, nego o pravom anatomskom jastuku

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:25:33   
klemzi
Ja sam bila skoro, prije 15ak dana kod fizijatrice zbog istog razloga koji i ti navodiš. Osim vrtoglavice i bola u vratnom dijelu kičme, imala sam i glavobolje, svaki dan. Nakon pregleda dr mi je preporučila upravo ove vježbe koje ti je Vještica postavila. Dala mi je neki priručnik sa instrukcijama kako da ih radim i koliko dugo to vježbanje treba da traje. Kaže da je to posljedica takvih poslova koji zahtijevaju dugo sjedenje. Ništa posebno se ne može napraviti, reče mi user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:26:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

ne govorim o proizvodima iz teleshopa, nego o pravom anatomskom jastuku


vjšetice teleshop je pordavao tada jedino te jastuke...
ja pirčam o godini 1998 ...znači anatomsli jastuk ono neravan u obliku i uz to jastučnice bilesi smo joj uzeli...
kasnije je uzela neki wool skup da bog sačuva...
a definitvno njoj se pokazao heljdin najboljim...onaj dio heljve ide pod vrat...i čvrto tu stoji...i nju tada vrat ne boli...

inače...
mamu je sve to poršlo...
nema više akutnih faza bola i vrtoglavica...
al da se pazi pazi se...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 0:29:40   
vjestica
bio je tada dr sholl
mislila sam da misliš na one folove iz teleshopa sa magnetima
btw color dopler pokaže dali ima naslaga na zidovima krvnih sudova koje ometaju cirkulaciju


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 9:56:35   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: klemzi

Ja sam bila skoro, prije 15ak dana kod fizijatrice zbog istog razloga koji i ti navodiš. Osim vrtoglavice i bola u vratnom dijelu kičme, imala sam i glavobolje, svaki dan. Nakon pregleda dr mi je preporučila upravo ove vježbe koje ti je Vještica postavila. Dala mi je neki priručnik sa instrukcijama kako da ih radim i koliko dugo to vježbanje treba da traje. Kaže da je to posljedica takvih poslova koji zahtijevaju dugo sjedenje. Ništa posebno se ne može napraviti, reče mi user posted image


Mene muče samo vrtoglavice.Bol u vratnom delu kičme nemam, glavobolje imam ponekad, ali pojma nemam da li su od vratne kičme jer sam glavobolje imala i ranije posebno kada je promena vremena.Moj neurolog mi reče da je to sada čest problem kod ljudi i da budem zadovoljna da nije u pitanju poremećaj centra za ravnotežu ili srce.Nego interesuje me da li ti je neko dao kakve lekove?.Neurolog mi prepisao neki Cavintom, a doktor koji mi je snimao vratni deo kičme mi je rekao da ne pijem Cavinton već da radim samo vežbe.Nisam htela da pijem Cavinton nego sam uzela blaži lek u apoteci, zove se Tanakan.To je lek koji u sebi sadrži ginko bilobu.Ni njega ne planiram da pijem stalno nego samo kada mi se jave vrtoglavice.Kaži mi da li ti imaš neki poseban jastuk?.Ja imam neki od aloe, ali probaću da nabavim ovaj od heljde što je Hanady RR spomenula.Ako je pomogao njenoj mami nadam se da će i meni.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 22:01:17   
Rabi
Draga LELA77 ja imam problem sa vratnim dijelom kicmeuser posted image
Imam blago snizene vrijednosti cirkulacije u vratnim arterijama, izravnatu lordozu vratne kicme i premostenje vratne arterijeuser posted image

Meni se desava isto, potpuno...u noci se probudim a soba mi leti.....pa ne mogu nikako da dodjem sebi! Kad se uspravim, sjednem mirno, i drzim pravo glavu sve je OK, ali cim malo pomjerim lijevo ili desno nastaje haosuser posted image sve mi negdje odeeeeeeeee...... Posle tog budjenja, jedva zaspim od vrtoglavice, namjestim nekako da haman sjedeci spavam... a kad se ujutru probudim bude sve dobro!
Nedavno mi se tako pocelo vrtiti preko dana i trajalo 2-3 dana....uzas jedan, nit mogu da radim, lezim...nista!

Ja sam isla na fizikalne, koje mi prijaju i redovne vjezbe istezanja vrata su jako dobre i ucinkovite! Zene su ti dosta toga rekle, tako da ti nista vise nemam pametno dodati...osim samo jos da te utjesim da nisi samauser posted image i da to nije nista strasnouser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
26.2.2012 22:05:55   
Rabi

IZVORNA PORUKA: vjestica

obzirom da si uradila sve pretrage i da je sigurno problem vratna kičma, moja preporuka je fizikalna terapija
pored toga (jer će vjerovatno odraditi 10 terapijskih procedura, pa se mora praviti pauza) obavezno je redovno vježbanje(ima više vrsta vježbi,ali sobzirom da imaš vrtoglavice, ove vježbe su ti najsigurnije da ih radiš
http://www.salonandjela.com/alternativna-medicina/vezbe-za-vratni-deo-kicme.html
obavezno otvorene oči kad radiš vježbe i sjedi na stolicu pred ogledalo (da kontrolišeš da radiš samo vježbe sa vratnom kičmom, bez podizanaj ramena)
masaža povremeno
kad radiš dugo za kompom, povremeno se protegni i radi ove vježbice
spavanje na anatomskom jastuku (deblji dio ide ispod vrata, to nogi ne znaju i upravo u tome griješe što tanji dio stave ispod vrata) možda će ti trebati vremena da se navikneš



prvi put vidim ove vjezbe za vratni dio kicmeuser posted image
Mislim da su odlicne za jacanje misicauser posted image
Uvedem ih i ja u svoju upotrebuuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
28.9.2012 15:34:29   
Rabi
Imam lose nalaze skrozuser posted image

Znaci kostano premostenje arterije verebralis koje sam otkrila prije 3 godine. Moje vrtoglavice su svakodnevne, bubnja mi u uzisma i niz simptoma....da bi, na zadnjem ocnom pregledu ustanovili( tj. ja sam kuci primjetila) da mi je jedna zjenica veca od druge. Magnet glave je pokazao da mi je lijeva vertebralna arterija SKROZ zacepljena i da se  mozak opskrbljuje krvlju samo preko desne arterije.  Dobila sam uputnicu da idem neurohirurgu i vaskularnom hirurgu.
Prestrasena sam i nasikirana, ne mogu stvarno opisati rijecimauser posted image user posted image user posted image

Znate li nekog da je imao slican problem i da li se ovo uopste moze operisati....Da li mozda ovo premostenje uzrokuje i zacepljenje....
ako ista, iko zna neka mi napise, jer sam jako zabrinutauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
28.9.2012 15:43:42   
shpagica
A joooj zao mi je, znaju li uzrok? Jesi li mozda imala neke povrede vrata ranije? Kakva uputstva si dobila?

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
28.9.2012 15:54:41   
Medić*
Rabi ZAO MI JE, nemam ti neki odg ali evo jedan veliki user posted image potpore.

< Poruku je uredio medic slatki -- 28.9.2012 15:55:14 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa vratnom kičmom
28.9.2012 16:01:35   
Honey3
Rabi mila,bas mi je zao,ja neznam nesto o tome,ali evo za tebeuser posted image bit ce sve ok aBduser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *