|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.10.2008 11:22:28   
Visnja RR
Asji sam davala od 15-og dana pa sve do 3 mjeseca svako jutro 10 kapi espumisan kapi pomjesano sa D3 ... to sve kao preventivu a lakse popije D3...samo je dva puta imala grceve...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.10.2008 17:05:24   
Dinka 79
Moja mala Naidica ima u dobri čas mjesec dana,a prije nekih 5 dana sam počela da joj dajem kapi za grčeve,i to prije dojenja po 10 kapi,ali ne svaki put,kako kada je muče.Mislim da nije problem ako se daju prije 40 dana...I mislim da ko ne doji ukapa u flašicu i na taj način daje kapi.Sretno svima u borbi protiv grčeva user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.10.2008 17:32:53   
mamaomi
Moj sin je imao grčeve čak do 6 mjeseca,nema šta nisam pokušavala,masaže,čajevi,kim i kamilicu,komorač,a najbolji efekat su davale kapi Sab simplex,jer bi se poslije njih odmah umirio. Sretno

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.10.2008 17:46:49   
enna
Ja nisam dojila ali moja Ena je imala uzasne grcice place ona placem ja.Ja mislim da to sa hranom nema veze jer ona nije pila moje mlijeko vec adaptirano pa je imala grcice ali je od prvog dana jako halapljiva beba.Pokusali smo se od krpica ulja masaze ama sve ali sami su prosli tek oko 3 i po mjeseca poceli su se smanjivati i nestali su.Ovdje kazu da neznaju od cega dodu i da jednostavno tako isto nezxnaju kako nestanu sami.Kod nas je 2 mjsec zivota bio uzasan sa tim grcicima.Uglavnom dosta strpljenja i proci ce i to aBd!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.11.2008 10:22:26   
emma.L
Ema ima grceve od treceg dana, cim je kolostrum presao u mlijeko, krenulo jeuser posted image . Halapljiva je i dosta jede, pa je sestra rekla da je od toga. Davali smo esmpumisan kapi i to je prilicno ucinkovito bilo, ali jucer sam pokusala dati homeopatske kapi i pokajala se gadno. Nisam znala da prvo pojacaju simptome, pa tek onda djeluju. Mislila sam da ce mi dijete iz koze iskociti user posted image . Jedva sam je smirila. Tako da zasada ipak ostaje kemija, a htjela sam je postedjeti toga. Caj od komoraca ponekada pomogne, ako nisu jaki grcevi. Isto tako i topla krpica sa malo hipp ulja.
A sto se tice homeopatije, kolegica kaze da je njenom djecaku pomoglo. Ja nemam srca cekati da ti pojacani simptomi prodju, to je bilo prestrasno.
Elem, nema plakanja, barem ovim mamama sto doje. Ta nervoza jos gore uznemiri bebu. Mada sam i ja oplakala za njom jednu vecer, ne preostaje nam nista drugo nego reci hvala Bogu da su samo grcevi. Sretno nam svima!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 15:40:57   
Dinka 79
Da li ima negdje tema o tome kada dijete halapljivo jede pa mu se napuše stomak???
Moja se malena za mjesec udebljala 1200 mašalna,al nam je doktorica rekla da joj je stomak napuhan ,puno zraka guta,sada joj dajem kapi sab simplex,al mislim da je stomak pravo muči,mogu li još nešto uraditi na tome da joj bude lakše???
Jel imao neko sličan problem?
Samo kada je drzim po stomaku ili je okrenem potrbuške malo se smiri,inače je pravo nervozna.user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 15:46:59   
Gigana
što više na stomaku, to im je najbolja poza kad imaju grčeve, jer se tada oslobađaju istih, a jesi li probala sa Espumisan kapima?

Nama Sab Simplex ništa nije pomogao, Espumisan je imao nekog efekta, ali najvažnije je da je dijete što više na stomaku.

Ne znam da li dojiš bebu ili joj daješ adaptirano mlijeko, u svakom slučaju, provjeri rupice na flašici koju koristiš.  Možda joj odatle dolazi višak zraka, pa je napuhana.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 15:56:27   
Gigana
i još jedna stvar kod halapljivih beba (i moj je bio takav, nakon prvog mjeseca dobio 1600 g), važno ih je lupkati dok ne podrignu poslije jela, a ako štucaju, pustite ih nek i dalje štucaju, jer se tako sami oslobađaju viška zraka.

Moja je rodica imala strahovitih problema sa svojom bebom kad su u pitanju grčevi, dok nije skontala da je bebi od dva mjeseca kupila flašicu sa silikonskim nastavkom za bebe od 6 mjeseci (dvojku) user posted image .   Tuka prava!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 15:59:19   
Dinka 79
Dojim je,a nisam probala nikakve druge,jer i ove dajem tek drugi dan pa da vidim kako će ići s njima ,ako nebudu one ok,probat ču s tim drugima.
A jel ok što joj je tako napuhan stomačić,jel to kod svih beba tako koja imaju grčeve ?

Da je kod nas bilo muško,zvao bi se Vedad,tako za tvoga Vedada jedna velika pusauser posted image user posted image user posted image


Naidica 30.09.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 16:02:05   
Dinka 79
Moja Naidica često štuca,al smo se mi trudili da joj to prekinemo user posted image Izgleda pogrešno,bar bi se tako oslobodila koliko toliko tog zraka u stomačiću user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 16:03:48   
Gigana
Hvala na pusici,

mislim da ta napuhanost nije ništa neobično kod malih proždrljivaca.  Kažem ti, mi smo se patili, dok nam jedna stara pedijatrica nije rekla da ga što više držimo na stomaku i tad smo se preporodili.  Čim smo ga stavili na stomak, počeo je ispuštati gasove i tako se oslobađati nadutosti.  Probaj, ništa te ne košta.


Velika pusa i za tvoju bebicu.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 16:13:05   
Dinka 79
Hvala ti,malo mi je lakše,bila sam se zabrinula pravo,al sad znam da če sve biti aBd ok.user posted image user posted image user posted image
sada mi je malo zaspala,al čim se probudi aBd ide ona meni na stomačić da prducka heheheuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 16:44:05   
Emina*
Pokusaj da je izmasiras, kad se probudi po stomacicu..
Masiraj u smjeru kazaljke na satu, jer su crijeva tako okrenuta,
pa samim tim ti masazom pomijeras zrak prema vani... 
Ne mora to masiranje ni minutu da traje.... 
Nakon masiranja, stavi je na stomak.... 
Vidjet ces kako prducka onda... Ko velika user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 16:48:30   
Romali
Dinka, uradi sve ovo što su ti cure rekle i ja bih dodala još jednu stvar ( sto puta je već spominjemuser posted image user posted image )- ti probaj piti čaj od komorača. Nas je spasiouser posted image user posted image user posted image
Dvije-tri šolje dnevno i Omar je prduckao k' o velikiuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 17:56:27   
treselle
Moj mali je imao uzasne grceve, neopisivo. Sve moguce i nemoguce sam probala i jedino sto mu je pomoglo su bile homeopatske granule. Vristao je svaki dan po par sati dok mu to nisam pocela davati

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 19:43:26   
Dinka 79
Evo upravo se smjenjujemo moj muz i ja ,čuvamo je na stomaku da lezi,kako se samo lopuza umirila,duša mamina.

Što se tiče masiranja to nisam dosad radila sem ono preko odjeće,ali hvala Emina ,ćim je budem presvlačila i to ću probati.
A što se tiće čaja pila sam jednom na dan komorač i jednom čaj za dojile,ali ću povečati količinu čaja od komorača.
Hvala vam puno  na savjetima,odoh sada da pomognem mojoj maloj ljepotici...

Pusa user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 20:29:16   
Amrino
Dinka 79- pazis li na ishranu? Konzumiras li mlijecne poizvode? Ako da- prestani. Majke koje doje djecu - ako paze na ishranu i dizu dijete poslije podoja da podrigne u 99 % slucajeva ce sprijeciti grceve kod beba. Ponavljam se ko papagaj user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 20:45:01   
sanja.sa
ja sam u knjizi jednog pedijatra (ne sjecam se tacno koji je naslov) procitala da majke koje doje konzumiraju najmanje litar mlijeka dnevno jer je to dobro za mlijeko! ja navalila ko budala i pila i vise od litrauser posted image
u tom periodu je moj maleni imao i grceve i stolica mu je odjednom postala zelenkasta, pa malo rijetka... onda sam nazvala nasu pedijatricu i ona mi je rekla da odmah izbacim mlijeko i mlijecne proizvode i jaja!
odkada ne pijem mlijeko nemamo vise grceveuser posted image , a i kakica je lijepe zlatno zute bojeuser posted image

Amrino s obzirom da si ti mala enciklopedija za dojenjeuser posted image , pitanje zasto ne mlijeko, mislim koje je objasnjenje? pretesko je za mala crijeva, zbog alergija...?

odoh ja malo sa teme, ali ne zamjeriteuser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 21:35:45   
odzacanka
draga ebru vidim da imas problem koji sam ja puna tri mjeseca mucila sa mojim alenom.22-og je napunio puna 3 mjeseca u dobar cas i sad je skoro proslo najgore!on je jos u bolnici dok smo bili poslije poroda naravno dobio te proklete grceve poslije je preraslo u kolike.sve sto postoji smo pokusali ali najefikasniji su mi bili kümel-zäpfchen(cepici) posto vidim da si u njemackoj mozes ih na recept dobiti od dr.nisu lose ni espumisan kapi,a najvaznije je da imas zivce jer kad dobiju te bolove ne pomaze nista jer ni medicina nije uspjela otkriti uzrok tim grcevima tako sam i ja puna tri mjeseca slusala"proce"i eto hvala bogu sve manje i manje ima mada upravo sad ne moze da zaspe od grceva ali eto proce!puno srece i strpljenja

_____________________________

da je zivot lijep ne bi plakali kad se rodimo!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 21:47:40   
Amrino
Amrino s obzirom da si ti mala enciklopedija za dojenje , pitanje zasto ne mlijeko, mislim koje je objasnjenje? pretesko je za mala crijeva, zbog alergija...?


user posted image

Znas i da mnogi odrasli ne podnose mlijeko tj. tesko im "padne" na stomak. Znam ih licno par koji i od jednog gutljaja imaju uzasne tegobe sa stomakom i prde ko ludi user posted image . To je zbog laktoze koja je nekim ljudima tesko svarljiva. E sada zamisli kako to utice na njihovu malu pobavu.
Za ovo, nazalost, mnoge majke ne znaju i bas kao i ti misle da trebaju piti sto vise mlijeka a ni ne slute da je upravo mlijeko to koje izaziva grceve kod beba (mlijeko i mlijecni proizvodi).
Zato drage dojilje- ukoliko bebe imaju grceve- izbacite mlijecne proizvode iz upotrebe.
Vidjela sam reklamu novog Dukatovog mlijeka sa malom kolicinom laktoze- "Lagano jutro"- mozda bi to moglo proci?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu odzacanka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
4.11.2008 21:58:59   
sanja.sa
hvala na odgovoruuser posted image
ja sam sada na "mlijecnoj dijeti" i necu nista da risikam da opet ne uznemirim njegova mala crijeva. kada malo poraste pocet cemo polako sa jogurtima, mlijecnim namazima...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.11.2008 9:04:23   
lejlaze
Amrino, samo da ti kazem da sam izbacila mlijeko i manje grceva ima. hvala ti na savjetu user posted image . jos ih ima ali ne place vise toliko. imamo jos mjesec dana izdrzati user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.11.2008 10:24:32   
Hannah
Jel mogu ja samo da pokoznakoji put napišem: PROTIV GRČEVA NIŠTA NE POMAŽE. Imali smo najjače moguće grčeve i najviše me nerviralo kad mi neko kaže: a jel ga podriguješ nakon jela? ili : masiraš li mu stomačić? Dolazilo mi je da sve otjeram u neku stvar.
A kad prođu, zaborave se u trenu...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.11.2008 16:05:50   
Dinka 79
Evo mi već dva dana tj ujutro i navečer mučimo sa ti grčevima,muka mi je kada je vidim kako se pati.
Davala sam joj sab simplex,ali izgleda da mi sada slabo kaki,i negdje sam pročitala da je još neko davao te kapi i da je djete dobilo zatvor?
Danas sam mami rekla da kupi espumisan,da njih probamo.Što se tiče mlijeka i mliječnih proizvoda,ja  ponekad navečer popijem čašu mlijeka,i ujutro jedem ponekad sira,al pokušat ču izbaciti i to da vidim hoće li doći do promjene.
A inače ne jedem nikakvu tešku hranu,voća dosta i kolača user posted image

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.11.2008 16:22:35   
Romali
Možda si već probala, ali da napomenem. Nama je malčice pomogao i sirup Nurse Harvey's. A možda jednostavno te glupe grčiće treba predurati što naš narod kažeuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *