|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
19.10.2010 20:40:46   
zeyneb
ma da... to je to... oko prvog :)))

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
16.11.2010 0:34:41   
dikii
jel neko razumio da ce od septembra valda naknade biti u visini prosjecne plate u federaciji samo nisam dobro shvatila da li to samo vazi za porodilje koje dobiju rjesenja od septembra ili za sve 

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
21.11.2010 19:24:30   
zeyneb
koliko sam ja shvatila, prijedlog je bio da porodilje od januara imaju porodiljske naknade u iznosu 100% od tri prosjecne plate koje su ostvarile posljednja tri mjeseca prije stupanja na porodiljsko, stim sto taj iznos ne smije biti veci od prosjecne plate u federaciji niti manji od najmanje isplacene plate u federaciji... i to samo vezano za Sa kanton... bilo bi mi jako drago da si ti u pravu, ali prosjecna plata u federaciji je oko 800 km, cisto sumnjam da bi pristali na tako nesto...

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
21.11.2010 23:41:57   
lejlašh
Ja nisam dobila nikakvo rješenje o umanjenju za 10 % a odbili su mi ih, užas jedan. Kod nas neće sigurno biti nikada puni iznos plate, pa ni ovo 80 % nam ne mogu isplatiti a da nešto ne odbiju.
Zna li neko imamo li kakvo pravo na žalbu, i kome se žaliti?

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
22.11.2010 11:50:01   
zeyneb
kod mene piše u "rješenju na novčanu naknadu za vrijeme korištenja porodiljskog odsustva" da će utvrđeni iznos biti umanjen... ma čisto sumnjam da bi se žalbom šta postiglo... oni su se sebe dobro zaštitili...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
22.11.2010 15:02:21   
dikii
pa da svima nam je umanjeno za 10 odsto a da mogu sve bi nam uzeli tako da se nemas kome zalit jer to ionako drzava isplacuje odnosno kanton.Vidjet cemo sta i kako najbolje bi bilo da svima isto podijele (po mogucnosti u visini prosjecne plate na nivou federacije a moze i umanjenu za 10 odsto halal im biilo hehe)jer u principu sve imamo iste potrebe.pozdrav svima

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
22.11.2010 15:06:28   
Visnja RR
jel ima među vama korisnica pordoljske naknde a da radite u privatnom sektoru??

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.1.2011 21:10:46   
camellia
molim vas, ako neko zna za koji mjesec je legla zadnja isplata, meni rješenje glasi od 10.novembra, kad da očekujem početak isplate i jel nam svima umanjena za 10 %, mislim dali ima fajde uložiti žalbu, tako pročitah nešto na prethodnoj stanici pa mi nije baš najjasnijeuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
21.1.2011 10:52:55   
marelica9
pozdrav camellia! platu ces dobiti krajem februara i to dvije ( za novembar i decembar), a onda idu redovne krajem mjeseca. kod mene na rjesenju pise 80% ali dobila sam 70% prosjeka moje plate...za zalbu mislim da nema koristi jer su se oni rjesenjem ogradili, da ce plate biti umanjene ( procitaj na rjesenje )
mogli smo ih tuziti prije jer na rjesenju nije pisalo da ce biti umanjene a umanjili su...

(odgovor članu camellia)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
22.1.2011 15:11:08   
camellia
e hvala Ti Marelice na odsgovoru, i ja sam to tako nekako bila skontala, ali hajde reko možda ipak bude prema onoj staroj poslovici :''šta je babi milo u snu joj se snilo'', ali nema veze, nek mi imamo sebi svoje bebice, pa drugo šta bude-bude, biće bolje akobogda...

_____________________________

mamine sreće Elma i Emina

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.1.2011 11:13:12   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: marelica9

pozdrav camellia! platu ces dobiti krajem februara i to dvije ( za novembar i decembar), a onda idu redovne krajem mjeseca. kod mene na rjesenju pise 80% ali dobila sam 70% prosjeka moje plate...za zalbu mislim da nema koristi jer su se oni rjesenjem ogradili, da ce plate biti umanjene ( procitaj na rjesenje )
mogli smo ih tuziti prije jer na rjesenju nije pisalo da ce biti umanjene a umanjili su...



Znaci krajem februara 2 i za novemabr i za decembar a dotad sto bi rekla stara bosanska poslovica
Krepni magarce dok trava naraste user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
26.1.2011 10:54:02   
marelica9
jucer je bila naknada za novembar, ali posto ne isplacuju pola naknade vama ce biti krajem februara i za novembar i decembar...pozdrav

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
27.1.2011 16:45:57   
camellia
e drage moje cure, pošto smo mi apsolvirali organizaciju oko bebara i u iščekivanju tih naknada, obzirom da nam početne stižu krajem februara, ustvari pred osmi mart, to nas naše bebare časte, ako ne dobrim dernekom, onda bar dobrom frizurom (kad u cjelodnevnom maratonu kroz stan proletim pored ogledala, prepadnem se same sebe)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamine sreće Elma i Emina

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.2.2011 12:40:10   
esmina i bebina mam
Ja sam oko desetog dobila za novembar i decembar user posted image user posted image user posted image
pocelo je jupiiiiiiiiiiiii


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu camellia)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.2.2011 12:48:06   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

jel ima među vama korisnica pordoljske naknde a da radite u privatnom sektoru??


ja vec davnooo iskoristila,radila sam u privatnom sektoru :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.2.2011 13:06:31   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: hatepsut

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

jel ima među vama korisnica pordoljske naknde a da radite u privatnom sektoru??


ja vec davnooo iskoristila,radila sam u privatnom sektoru :)


Jos si jednom cini mi se to pitala ja sam u privatnom sektoru.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.2.2011 15:19:03   
palachinken
Probaću i ovdje priupitati, ipak je ovo moj kanton:

Da li mogu imati problema pri ostvarivanju porodiljske nadoknade ako mi nisu doprinosi redovno uplaćivani? Ja bih aBd krajem jula trebala dobiti bebicu, pitam ranije da mogu reagovati na vrijeme.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.2.2011 22:49:49   
hatepsut
Cini mi se posljednjih 8mj se gleda.ali opet se trebas raspitati,jer stalno mjenjaju zakon ,kroje ga kako njima odgovara !nemoj dozvoliti da ti neko uskrati tvoje zakonsko pravo !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
26.2.2011 23:51:31   
marelica9
otidji do socijalnog i oni ce ti dati jedan papir na kojem imas svu potrebnu dokumentaciju koja ti treba. takodjer ti treba prosjek plate zadnjih 6 mjeseci, koje ce ti napisati tvoja firma

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
2.3.2011 9:29:43   
selmay
Porodiljsku naknadu dobivam vec 4 mjeseca ,i bude ispalcena pri kraju mjeseca.Medutim u februaru je bila oko desetog,znali neko hoce li i narednih mjeseci u tom periodu,i nemam evidenciju za koji mjesec je uplaceno,u izvodu iz banke nije naglaseno za koji mjesec lijezeuser posted image .Znateli vi nesto o tome ,pozdrav za sveuser posted image

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
2.3.2011 10:04:41   
marelica9
cuj oko desetog??? ja sam digla 24.2...nisam ni gledala ranije da li je leglo....sada je leglo za decembar

(odgovor članu selmay)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
2.3.2011 10:12:17   
selmay
Jest oko desetog to sam provjerila u banci i rekli isplata socijalno tj.porodiljsko.Hoces li mi molim te reci  gdje vidis za koji mjesec lijeze jer meni i kasni jedan mjesec ,a na izvodu pise samo plata socijalno.Hvala!ja sam pomislila da je to taj jedan mjesec sto kasni i  ocekivala sam krajem mjeseca isplatu ,kao i prethodnih mjeseci.

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.3.2011 20:57:47   
bijeli ljiljan
voljela bih ako mi neko moze pomoci oko dileme kad su u pitanju porodiljekse nadoknade za osobe koje su pod ugovorom na odredeno vrijeme...da li te osobe imaju pravo na porodiljsku nadoknadau...u centru za socijalni rad sam pitala i kazu da pravo ostvaruju samo oni koji rade na neodredeno mada sam ja po zakonima citala drugacije...ima li jos neko ovakav slucaj...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
8.3.2011 15:05:54   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: selmay

Porodiljsku naknadu dobivam vec 4 mjeseca ,i bude ispalcena pri kraju mjeseca.Medutim u februaru je bila oko desetog,znali neko hoce li i narednih mjeseci u tom periodu,i nemam evidenciju za koji mjesec je uplaceno,u izvodu iz banke nije naglaseno za koji mjesec lijezeuser posted image .Znateli vi nesto o tome ,pozdrav za sveuser posted image


Ja sam desetog februara dobila za novemabar i decembar a kad cemo za januar?


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu selmay)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
11.3.2011 19:07:23   
camellia
draga moja Esmina i bebina mama, pozdrav Tebi i ostalim forumašicama, i sretan praznik sa zakašnjenjem; za ove januarske naknade niko ništa ne zna, u Centru za soc. rad, kad sam odnijela posljednje doznake, kažu oni spiskove proslijede u banku kad dobiju zeleno svjetlo iz Kantona, a kad će to biti oni nemaju informacije....pa koja prije šta sazna javimo na forumu...

_____________________________

mamine sreće Elma i Emina

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *