|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
27.4.2011 18:51:31   
camellia
ćao svima, a posebno Tebi Esmina i bebina mama, da i ja Tebe barem jednom obradujem, bila danas isplata, doduše i ja sam dojavu dobila od jedne porodilje koja je zvala banku...pa sutra akobogda u laganu šetnju...samo da ne bude kiše...

_____________________________

mamine sreće Elma i Emina

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
27.4.2011 20:16:54   
esmina i bebina mam
jeeeeeees user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu camellia)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.5.2011 11:38:38   
Nellaa
Zna li se kada ce martovska plata?

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.5.2011 15:44:53   
marelica9
martovska bila jucer user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nellaa)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
23.6.2011 8:54:37   
palachinken
Žene, imam pitanje, nadam se da ćete mi biti od pomoći.
Ja od ponedeljka, 27.6.2011. aBd idem na porodiljsko, to je onih 28 dana prije termina poroda.
Da li ja već od tog datuma imam pravo na nadoknadu? Ili imam pravo tek od dana rođenja djeteta?
Dobila sam spisak dokumenata koje moram odnijeti u socijalno i tu stoji rodni list djeteta, što naravno nemam user posted image pa me to buni.

Drugo pitanje, zadnja plata i doprinosi su bili za mart. Znači plata kasni skoro 3 mjeseca. Da li ću zbog tog imati problema sa ostvarivanjem prava na nadoknadu, jer tamo piše da žene koje su imale 6 mjeseci uplaćivane doprinose imaju prava na naknadu? Ja imam 6 mjeseci, ali ne ZADNJIH 6 mjeseci.


< Poruku je uredio palachinken -- 23.6.2011 8:58:47 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
23.6.2011 8:56:34   
palachinken
I da li neko zna neki kontakt u Socijalnom koji mogu nazvati u vezi ovog, neke sam našla u imeniku, ali mi se niko ne javlja user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
23.6.2011 11:36:15   
marelica9
draga palachinken, pokusat cu ti pomoci...da porodiljsku naknadu ces primati od 27.6, bez obzira sto ces se kasnije poroditi...vidjela si na tim papirima da je rok za predaju papira 2 mjeseca a do tada ces abd imati i rodni list bebice...mislim da ces u septembru dobiti prvu naknadu i to za 4 dana u junu i citav juli, aonda u oktobru za avgust i tako dok ti ne prekines porodiljsko a najdalje do 27.6.2012.
e za taj prosjek tih zadnjih 6 plata, to ti firma popuni...i ako si bila na trudnickom imala si platu od firme...jedino ako radis u privatnoj firmi ne znam kakva je procedura...uglavnom ti firma napise taj prosjek na tom papiru koji su ti dali u socijalnom...


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
23.6.2011 11:43:52   
palachinken
Hvala ti marelice, tačno to mi je trebalo :)




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.6.2011 10:45:47   
palachinken
Da li još uvijek otimaju i onih 10% od nadoknade?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.6.2011 12:02:03   
niki83
palachinken, mislim da vise NE otimaju user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.6.2011 14:57:59   
marelica9
meni to nije pozanto...niki, znas li od kada ne umanjuju?

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
28.6.2011 9:46:30   
faad
Zna li neko da li je bila uplata za april?

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.6.2011 8:38:29   
tap3ah
Gospođa je od 25 aprila na porodiljskom.
Je li nas sada kači kakva lova ili treba čekati još jedan mjesec???

hvala na brzim odgovorima user posted image


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu faad)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.6.2011 9:16:16   
palachinken
Kači vas nadoknada za 5 radnih dana aprila i onda će ići redom. I kod mene je ista situacija, pa su mi tako rekli.
Jučer čuh jako optimističnu vijest - teta je od januara na porodiljskom i tek sad je dobila prvu naknadu. Izgleda se taj period čekanja odužio.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.6.2011 10:30:30   
tap3ah
Juno ..... user posted image hvala ... ali nisam dobro napisao.

Znam da ćemo dobiti za tih 5 dana lovu, mislio sam za koji je mjesec sada isplata tj. kad će krenuti kapati ženici na raćunćić lova.user posted image


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.6.2011 10:43:06   
palachinken
user posted image user posted image Hajd nek neko i Juno prepozna. Kažu, trebalo bi za tri mjeseca, ali opet sve zavisi od toga koliko para imaju u fondu. Eto, gore napisah, žena je čekala 5 mjeseci na prvu naknadu. Moja prijateljica je rodila u februaru, još nije ništa dobila.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.6.2011 12:57:05   
faad
Hoce li meni iko reci kad je za ocekivati aprilsku naknadu?Cekam je ko ozeblo sunceuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
30.6.2011 13:18:55   
marelica9
aprilska je legla 23.6


(odgovor članu faad)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
30.6.2011 15:54:50   
faad
user posted image ok,hvala na informaciji.Valjda cu ja dobiti iduci mjesec za pola aprila i maj aBd...

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
4.7.2011 8:27:09   
tap3ah
Ako je sve ok dobićeš i ti i ženica u mene. I za april i za maj.

Tako mi je rekla teta iz socijalnog.


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu faad)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
11.7.2011 0:59:54   
faad
Preostaje nam samo da se nadamo i cekamo:-)

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
17.7.2011 19:43:30   
dinkavisoko
Zamolila bih nekoga ako zna kada će biti sljedeća isplata porodiljske naknade ili kada se to desi da javi na ovom forumu unaprijed hvala

(odgovor članu faad)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
18.7.2011 17:11:43   
ellmmaa
Mene ineresuje koji sve papiri trebaju za socijalno da bih prijavila se jer ja sam u stalnom radnom odnosu i u firmi ce mi papiri biti gotovi za 2 dana pa bih do tada voljela znati sta mi jos treba i jeli tacno da se ceka dugo na isplatu i koliko posto primamo.Hvala


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
18.7.2011 17:27:44   
palachinken
Evo pogledala sam svoju dokumentaciju pa cu ti sad prepisati:
Odeš u socijalno (zgrada iza Gatta, Papirna) i tamo tražiš ZAHTJEV ZA PRIZNAVANJE PRAVA NA NOVČANU NAKNADU UMJESTO PLAĆE i nosiš ga u firmu da oni upišu tvoj prosjek plate u zadnjih 6 mjeseci i datum od kojeg koristiš porodiljsko.

Od ostale dokumentacije potrebno ti je:
1. potvrda o radnom odnosu (popunjavaju u firmi)
2. potvrda o prosječnoj plati u zadnjih 6 mjeseci (popunjavaju u firmi)
3. izvod iz matične knige rođenih za dijete
4. radna knjižica (fotokopija)
5.CIPS ne stariji od 6 mjeseci
4. potvrda ili kopija kartice banke gdje imas otvoren racun
7. ljekarsku doznaku o početku korištenja porodilsjkog odsustva
8. ugovor o radu ukoliko si zaposlena na određeno

Kad skupiš sve to, ideš u socijalno da predaš. Primaš 80% prosječne plate i od tog odbiju još 10% poreza.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ellmmaa)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
18.7.2011 17:33:00   
ellmmaa
Hvala ti puno a sto se tice primanja koliko se ceka na prvu isplatu otprilike.Hvala

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *