|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:48:17   
milenium

IZVORNA PORUKA: Maida*

IZVORNA PORUKA: milenium

imaju oni manji recepti(ti se plaćaju)a imaju oni Veliki recepti(ko pola onog A4)i ti se veliki ne plaćaju.
ali dešava se ovdje to što su ljudi neinformirani pa u ljekarnama rade što hoće,naplaćuju ono što nebi trebali naplatit.
zato mislim da bi ovdje mi mogli napisat tu listu lijekova da znamo.user posted image


A da li je ta lista ista za svaki kanton????

Ja mislim da ima razlike u participaciji lijekova, usluga i sl.


e to ne znam,valjda će nam se javit one dvi iz apotekeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:00:09   
Latinka
Roditelji MM žive u ZE-DO kantonu i znam da je svekrva plaćala lijek za hipertenziju više od moje mame koja je isti lijek koristila. Obje su dobijale recepte i obje su penzionerke, a participacija različita

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:04:45   
taurus
Draga milenium ja ti mogu odgovoriti za sarajevski kanton.
Svaki kanton ima svoju pozitivnu listu lijekova i razlkuju se. Neki lijek je u jednom kantonu na recept besplatan, u drugom se plača participacija a u trećem se plaća puna cijena.
Zinnat sirup je na listi KS i doplaćuje se oko 4,5 km.
Mislim da liste lijekova prije stupanja na snagu budu objavljene u službenim novinama F BIH za svaki kanton posebno, ali se te liste često mijenjaju, nadopunjuju ili se neki lijekovi skidaju sa liste.
Zbog toga kantonalni zavod zdravstvenog osiguranja redovno ugovornim apotekama dostavlja liste lijekova, pa su tvoji apotekari dužni da ti skrenu pažnju ako je neki lijek na listi i da ti kažu da doneseš odgovarajući recept kako lijek ne bi platila.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:08:53   
milenium

IZVORNA PORUKA: taurus
pa su tvoji apotekari dužni da ti skrenu pažnju ako je neki lijek na listi i da ti kažu da doneseš odgovarajući recept kako lijek ne bi platila.


nebi te oni upozorili na takvo neštouser posted image vole oni da zarade.user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:16:26   
taurus
Pa kad su takvi ti drugi put pitaj da li je lijek na listi ili pokušaj u zavodu nabaviti listu lijekova za svoj kanton i onda te ne može niko prevaritiuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:20:37   
vjestica
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus
pa su tvoji apotekari dužni da ti skrenu pažnju ako je neki lijek na listi i da ti kažu da doneseš odgovarajući recept kako lijek ne bi platila.


nebi te oni upozorili na takvo neštouser posted image vole oni da zarade.user posted image

apoteka će u svakom slučaju zaraditi
jer ako ti ne plaćaš, nego je na recept , apoteci plaća zdravstveno
i na internetu možeš naći spisak lijekova na esencijalnoj listi, pa malo proguglaj


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:24:29   
milenium
VJEŠTICE,pa zato i govorim.naravno da oni to sebi u džep stave.evo upravo googlam ali nigdje nema.ta nisu ludi da objave popis,kako bi onda apoteke zarađivale.pametni su oniuser posted image .ja bi rado da ja imam taj popis i da me više ne mogu zajeuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:33:21   
milenium
Od 15. siječnja 2008 se tako na svijetloplavom receptu propisuju lijekovi s Liste, čije troškove 100 posto snosi Zavod, na svijetlocrvenom - lijekovi na teret Zavoda u određenom postotku, te bijelom - čije troškove uopće ne snosi ZZO.
-kod nas su svi recepti i dalje bijeli[sm=zmeden.gif]
Svi dosadašnji recepti tako su, s danom primjene nove liste, stavljeni izvan snage.

Svaki propisani lijek ovlašteni liječnik obvezno evidentira u zdravstveni karton osigurane osobe i u jedinstveni program obavljenih zdravstvenih usluga koji se vodi u zdravstvenoj ustanovi s određenim podacima. Lijekovi propisani na recept osiguravaju se u ugovornim ljekarnama, koje su dužne istaknuti Odluku o utvrđivanju Liste lijekova, kao i samu Listu na vidljivom mjestu u ljekarni.
-[/color]još nisam vidjela ni u jednoj ljekarnoj izvješen popis sa tim lijekovimauser posted image .ispjela sam pronaći ovaj tekst ali ne i popis
user posted image

Ugovorna ljekarna ne može izdati lijek u određenim slučajevima. Prigodom izdavanja lijeka s Liste lijekova osiguranik prigodom preuzimanja lijeka plaća 1 KM po receptu na ime radne takse, a ljekarna je dužna izdati račun. U ugovornim ljekarnama bit će istaknuti plastificirani plakati i mape s Listom i naljepnice. Zavod će povremeno, bez prethodne najave, kontrolirati propisivanje i izdavanje lijekova u ugovornim ljekarnama.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:40:04   
taurus
Pokušaj kontaktirati Zavod i traži da ti pokažu listu.
svi ljekari moraju imati te liste pa pokušaj svoju dr. pitati za listu lijekova
Ja da sam na tvom mjestu drugi put bih išla u drugu apoteku, možda nije u svakoj istouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 15:57:48   
milenium
hvala taurus,sad bar znam da nikad više u tu ljekarnu neću svratit.user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 22:13:42   
dinaa
Taurus vidim da si prisutna pa te molim za odgovor ako znas.Koliko kostaju Voltaren cepici 12,5 mg.Ja sam se pravo iznenadila juce kad mi prijateljica rece da je cepice platila 11km.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
26.5.2010 7:46:20   
taurus
Da voltaren čepići su poskupili  i u pitanju je fabričko poskupljenje. Zbog toga ne mogu da se cijenom uklope na pozitivnu listu i plačaju se bez obzira na receptuser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
26.5.2010 8:59:44   
Dida79
Meni se sve cini kad dr u hitnoj izda recept na neki lijek bez obzira ako je na listi da ce mo ga platitiuser posted image Meni se je to desavalo par puta,prepise mi npr Ceclor sirup koji inace ne placam a sa receptom iz hitne uvijek ga platim.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
26.5.2010 9:13:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Meni se sve cini kad dr u hitnoj izda recept na neki lijek bez obzira ako je na listi da ce mo ga platitiuser posted image Meni se je to desavalo par puta,prepise mi npr Ceclor sirup koji inace ne placam a sa receptom iz hitne uvijek ga platim.


Ako mislis na hitnu u Sarajevu, oni nemaju dovoljno recepata, imaju, ali nemaju onih besplanih. Skoro mi sestra u hitnoj kaze da imaju samo 100 dnevno. Ja skoro otisla sa kcerkom kad je glavu rasjekla i hirurg iz hitne kaze da odemo da pedijatar da antibiotik. Posto je bio vikend, mi samo ondje pedijatru u hitnu, kaze teta, zao mi je, nemamo recepata....

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
29.5.2010 8:24:15   
vjestica
IZVORNA PORUKA: milenium

VJEŠTICE,pa zato i govorim.naravno da oni to sebi u džep stave.evo upravo googlam ali nigdje nema.ta nisu ludi da objave popis,kako bi onda apoteke zarađivale.pametni su oniuser posted image .ja bi rado da ja imam taj popis i da me više ne mogu zajeuser posted image

nisi me razumjela
apoteka, bilo privatna ili državna će svakako zaraditi na lijeku
ako lijek ne ide na recept, ti ga plaćaš apoteci
ako ide na recept, a apoteka je ugovorna tj ima dogovor za zdravstvenim, ti doneseš recept, oni ti daju lijek, a apoteka naplati lijek od zdravstvenog
neće apoteka , pogotovo privatna biti na gubitku, tj neće ti džaba davati lijek (pa ne bi im se onda isplatilo da budu ugovorne)
aoteka može biti na gubitku ako ti nemaš zdravstveno ili recept nije valjan, jer jedino onda ne mogu naplatiti od zdravstvenog lijek


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
31.5.2010 23:50:30   
Anoniman
Da li je neko skoro radio CT snimanje i da li znate mozde kolike su liste cekanja na Kosevu?

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
1.6.2010 0:46:14   
milenium

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: milenium

VJEŠTICE,pa zato i govorim.naravno da oni to sebi u džep stave.evo upravo googlam ali nigdje nema.ta nisu ludi da objave popis,kako bi onda apoteke zarađivale.pametni su oniuser posted image .ja bi rado da ja imam taj popis i da me više ne mogu zajeuser posted image


apoteka, bilo privatna ili državna će svakako zaraditi na lijeku
ako lijek ne ide na recept...


sve ja to znam.ne znam jesi li čitala ispočetka,ali ja imam zdravstveno i ja sam imala recept za lijek koji se ne plaća al oni su mi ga ipak naplatili.a nisu trebali.
al dobro.više u tu ljekarnu neću ići grrr

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
1.6.2010 7:31:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maida*

Da li je neko skoro radio CT snimanje i da li znate mozde kolike su liste cekanja na Kosevu?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
1.6.2010 7:35:17   
acudesa
maida, ja mislim da su  im liste čekanja katastrofalne, duge...a ako imaš ikakvu štelu naruče te u roku od 7 dana, nažalostuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
1.6.2010 7:40:40   
acudesa
Evo na ovoj temi:
http://www.ringeraja.ba/forum/vrat--bolovi-cirkulacijact-vratnog-dijela-kicme/m_246665/mpage_1/tm.htm#589013

je enisa_sara, pisala da je išla na koševo, pa ako vidi nek ti ona napiše

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
15.6.2010 9:41:51   
scarlett
Upomoć ženice, hitno mi trebaju br. telefona dobrih privatnika u Sarajevu koji bi mogli pregledati MM, jer ga je "uhvatila" klima na poslu, pa ga boli u predjelu bubrega.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
15.6.2010 9:55:49   
scarlett
Please help!user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
15.6.2010 10:02:15   
Anoniman
proguglaj dr. Mačkić...ne znam br.

http://www.poslovni-adresar.ba/prikazi.php?ktg=1&firma=Internisti%C4%8Dka+Ordinacija+Dr+Ma%C4%8Dki%C4%87


< Poruku je uredio dadada -- 15.6.2010 10:03:26 >

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
15.6.2010 10:38:01   
scarlett
dadada srce si user posted image , evo broja 660 - 501 ako kome bude trebalo, već smo zvali i zakazali termin

hvala velika još jednom 

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
16.6.2010 17:19:16   
acudesa
IZVORNA PORUKA: lila25

Zna li neko broj dr.Begica sa Koseva



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *