|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 10:57:56   
babi
malom će u julu 3 pune godine ima 14 -14,5 kg. al još muku mučimo sa miksanjem hrane, jer je njemu sve mokro i bljak a sve sam savjete poslušala i ništa

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 11:43:18   
Nedi
Evo i nas, ponovo smo krenuli u vrtić nakon pauze od 7 dana zbog bolesti. Imali smo turu, pa curenje nosa, pa šlajm - dobili antibiotik od kojeg smo dobili  proljev. Gadnih 7 dana i još plus je moj zloćko uzeo toplomjer. Ja pružim ruku i oštrim glasnom kažem: "Istog trena daj mami toplomjer" i on lijepo stavi usta i ZGRIZE GA ZUBIMA. Meni u inat što mu tražimuser posted image odmah skočim dobro isperem usta nekih 10 minuta( nije nikako zatvorio usta, sve dobro pregledam traži živu, traži staklo)...Bože, Bože. Sama u kući i nazovem hitnu kažu mi da nije važno ako je i pojeo da će pokakitiuser posted image . Sve skinem sa njega majicu bacim. HB bez posljedica.

Jučer je bio cijeli dan u vrtiću i ide nam super za sada, zaista sam prezadovoljna. Nije spavao, slabije jede ali ipak je početak. U ponedjeljak ćemo kupiti čokoladice za svu djecu da gabolje prihvate hehehe mito i korupcija od najranijih dana.

dina je pitala za težinu...N sada ima 3 godine i 5 mjeseci - visina 110 cm a tezina 20kg, a broj cipela 29user posted image .

Esmica nam je u Zenici duša draga stalno po doktorima i jos se udarila, šaljemo joj  user posted image user posted image i čekamo da nam javiš šta su rekli u kantonalnoj

Mišur i N je isti takav zato se i dogodilo ovo sa toplomjerom. Jednostavno je nemoguć i ima previše energije, nema šanse da me posluša u bilo čemu. Poslije svake od ovih faza ja dobijem od stresa po 2-3 trajne posljedeice.

Sad sam ja bolesna vučem predugo već 3 sedmice ali sad je gotovo uhvatilo me pravo. Grlo me steglo i jedva govorim glasnice katastrofa. Dr kaže da manje pričam a meni je posao da pričam. Bolovanje uzimam kad je N bolestan pa sve svoje bolesti predeveram na poslu.

Eto roliko do nas za sada



(odgovor članu babi)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 11:46:05   
esmina i bebina mam
dinaa Esma ce u junu imati 4g a 12 kg ima

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 11:54:51   
mamana
Moja djevojčica polovinom juna puni 4 godine, ima 21 kg i visoka je 112 cm.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 12:08:02   
mišur

Nedi, uh...mogu misliti kako si se prepala! Stvarno su mali đavoli i ja se najviše plašim da sebe ne povrijede! Ja sam sama sebi dosadna  koliko galamim, a mogu misliti tek njemu, i žao mi ga je što stalno galamim, ali baš ništa neće iz prve da posluša.
I ja sve svoj bolesti prehodam brinući o njima, jer obično mene zadnju hvata. Zato sam sad i ja završila na antibioticima user posted image
I mašala momka koliko je visok i težak user posted image Jeste li ti ili tm visoki??

Dinaa, moj Luka ima 3g. i 2mj. i ima oko 15 kg, a 98 je visok. Broj cipelica 26user posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 14:00:35   
Nedi
IZVORNA PORUKA: mišur
I mašala momka koliko je visok i težak user posted image Jeste li ti ili tm visoki??



Čak mislim da ga nije dobro izmjerila i da je 112cm user posted image a mi smo svi poprilično visoki bilo bi šuhveli da je nizakuser posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 15:42:40   
esmina i bebina mam
Esma evo spava ima temperaturu vratili su je iz bolnice kazu da je viroza ali su je prvo slikali na rengenu pa potom CT glave user posted image
Dala sam joj paracetamol pa pratim user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 8:22:11   
Nedi
A joj baš mi je žao esmice, čuvamo Vam fige da što prije ozdravite i šaljemo user posted image user posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 8:49:30   
esmina i bebina mam
Od jutros je bolje evo sad je malo zaspala,cak je trazila supicu i poijela je pun tanjir user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 8:54:13   
bebacha
evo i ovdje da prijavim svoj ponosuser posted image
sinoc moja cura imala priredbu,super odrecitovala pjesmu i jos neku pokretnu irgu imala.uh topim seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas me iznenadila pozitivno.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 8:58:22   
esmina i bebina mam
bebacha mogu misliti srce ko kanta bravo za malu ljepoticu user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 9:03:25   
ziki
Bebacha malena je bila premedena, stavrno svaka joj čast.user posted image I recitacija je bila baš duga al ona ko velika cura sve to fino .



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 9:21:32   
Nedi
user posted image user posted image user posted image za Ajlicu

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 12:04:00   
ziki
Da ja predstavim mog nemirnog dječaka na ovoj temi, sad već može. Nemiko ima tri godine i vrlo je nemiran dajčak. Visok je 100 cm, težak oko 18 kg i nosi broj cipelica 26. Inače je velika pričalica, sastavlja odavno rečenice, već se sa njim može razgovarat. Zna puno pjesmica i pričica, mada najdraže mu je kad sam prepriča i preradi priču. Broji odavno, sad već i na engleskom do 10, boje zna i na našem i na engleskom. Voli knjige, posjeta knjižari mu je atrakcija. Uživa da crta i boji, vodene boje su mu specijalnost i tu se baš ističe(mora nešto i na babu). Voli životinje i zna ih puno. Ima ribice i relativno dobro se brine o njima, tipa da se sam sjeti da treba da ih nahranimo, da pita kad će čistit akvarijum... Inače  voli da je u pokretu, vozi autić guralicu, igra fudbala ispred zgrade, jurca... al je lijen kad treba vozit biciklo, možda kad bebi tricikl zamijenimo bicikolm sa pomoćnim točkovima bude bolje. Svlači se sam i oblači cipelice i sve što ima nogavice, za ostlo priznaje da je mali. O disciplini i poslušnosti je već sasvim druga priča. To je kako kad, kako mu naiđe. Nekad je izuzetno poslušan, nekad je grozan, ne sluša, glupira se, inati, prijeti.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
27.5.2011 12:17:11   
Lulu_08
Neko je spominjao težinu? Luna ima 3 godine i 1 mjesec, ima cca 15kg, visoka oko 100 +/- ne znam tačno (bila 99 prije nekog vremena), broj cipelica 26.

Moja djevojčica je zadnjih par dana jako razdražljiva. Tajo je bio više od mjesec tu, i sada dvije sedmice od njegovog odlaska to se zaista osjeti. Redovno se rasplače, udara se i vrišti, da bi na kraju plakala i govorila da hoće taji...I u tom grmu leži zeko...

Elem, pored toga, vrtić nam se renovira, pa je privremeno kod rodice na selu i odlaze zajedno u igraonicu po 4 sata dnevno. Fina je to alternativa, ali eto njoj trenutno teško padaju promjene bilo kojeg tipa, zbog toga što joj tajo nedostaje... Ali tješimo se da će proći za par dana, a za 7 dana će vrtić opet proraditi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
31.5.2011 9:58:07   
esmina i bebina mam
Ja u nekakvim pripremama za Esmin rodendan gledala one case kapice i tanjirice trenutno je Bingu najpovoljnija cijena u setu dode po 6kom casa tanjirica,trubica i sve to za nekih 4,80 Km a na drugim mjestima katstrofa od skupoce. 

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
31.5.2011 10:05:08   
Lulu_08
Slažem se, friško obavljen rođendan pa sam baš bila u šoku od cijena. Kapice je dobila Hello Kitty od prijateljice, pa smo u tonu uzeli šoljice, stoljnjak i tanjiriće.

Elem, užasne cijene!

Moja trogodišnja curica prolazi kroz puno promjena, nova soba, samostalno spavanje, dolazak pa odlazak tate i nane/dede, ne radi vrtić pa je kod rodice, idu skupa u igraonicu itd. Tako da je show koliko je promjenjljivog raspoloženja! Sada skače od dragosti, već drugog trenutka plače i hoće mamiiiiiiiii, pa se onda tuče i svađa, pa onda grli i hoće da se igra. Luda kuća haha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
31.5.2011 10:11:20   
esmina i bebina mam
Ma meni treba minimum 5 setova jer moram i u vrticu user posted image dvije torte jedna kuci jedna u vrtic

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
31.5.2011 13:28:19   
anitaMO
da i ja predstavim svoju kcerku Laura,visoka je 106 cm,ima oko 15 kg,cudi me da i toliko ima hahah.koliko je neumorna.trenutno ne ide u vrtic jer ima pljuskavice.ona kaze ima pljuskove,broj cipela je 25 .crtice obozava dora,pepa pig,fifi.i sve barby.za sad toliko .predstavicemo se mi opet
user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
2.6.2011 13:39:41   
dinaa
Mi idemo sutra u Zenicu kod ocnog na pregled i bas sam nekakva nikakva,ali eto nadam se najboljem i javim sta je bilo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
2.6.2011 14:39:38   
Nedi
IZVORNA PORUKA: dinaa

Mi idemo sutra u Zenicu kod ocnog na pregled i bas sam nekakva nikakva,ali eto nadam se najboljem i javim sta je bilo.


user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
5.6.2011 17:15:16   
smajli80
Evo da predstavim i ja svoju *veliku*djevojčicu

Moja Sofia je 5.3.napunila 3godine.visoka je 98cm,ima 15 kg,br.cipelica 26.
Otkako sde rodila nije *promašila ni jednu fazu;izljeve bijesa,inaćenje,zamišne drugare,velike želje za samostalnošću,pljuvanje i ostalo.

Otkako je napunila tri krenula je faza NEĆU,na svaki moj prijedlog ili zahtjav ona odgovara sa NEĆUbilo šta da je u pitanju od oblačenja,jela izlaska napolje...
Više mi je zlo od tih njenih faza,stalno neko nadmudrivanje i pregovaranje.

Poslije ovog slijedi faza laganja i izmišljanja.OMGuser posted image user posted image /b]user posted image

Šta poslije ovoguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
7.6.2011 10:48:19   
dinaa
Bili smo na pregledu,dr.kaze da za svaki slucaj kapamo tri dana kapi u oci pa dpci na pregled da bude siguran treba li sta ili ne,mada kaze na osnovu onoga sto on vidi nije to nista nego je korijen nosica sirok pa zato izgleda kao da jedno oko ide malo unutra.Ali propblem je sto nema nigdje da se kupe ove kapi jedino u Zenici u jednoj apoteci ali taj dan kad sam ja trazila nije ih bilo i rekli su mi da ce ih tek danas imati a ja nisam u mogucnosti danas da odem u Zenicuuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.6.2011 19:39:33   
Lulu_08
Evo mali update.

Luna prolazila kroz mnoge promjene, nova soba, rodbinski dolasci i odlasci, pogotovo zbog taje, pa vrtic prestao raditi nije 2 sedmice isla, pa nova igraonica i boravak kod rodice. Sve to je rezultovalo u bijesu, ignorantnosti, ma samo, da kazem HUJI.

Od sutra opet vrtic, a ona evo vec 5 dana opet kuc-kuc fina!! Dosta smo doduse bile aktivne, setale, vozile biciklo, crtale i igrale se puno sa plastelinom, mozda je i to pomoglo!

Novo mjerenje:

3 godine i 2 mjeseca 101cm i 14,5kg cipelice i dalje 25/26.

Jedva cekamo more, ili bar do tada da ugrije da idemo na Panonsko Jezero hehehe

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
14.6.2011 12:23:00   
Amrino
Ovaj moj kao da prolazi kroz mali pubertet user posted image . Generalno je poslusan, osjecajan, kulturan ali u zadnje vrijeme ima prenose zesce...Valjda ono "musko" pocinje da izbija na povrsinu. Pocinje da radi stvari koje nikada ranije nije radio...urla i ispusta ostale neartikulisane zvukove, galami, otima, ruzi...Do sada je bio ono ko paucak i svako mu je dijete sve moglo uzeti...onda je postao ono ka sredina a sad je harambasa.Samnom je odnos skoro isti ali napolju sa drustvom vidi se ogromna promjena. Bas se iznenadim i kontam "sta se desi s djetetom"?
Ne kazem da je to nesto negativno i cak ne pokusavam da ga sprijecavam u tome...jer vidim da je i to dio njegove osobnosti i necu da ga sputavam. Vec sam ranije vidjela ovakvu "metamorfozu" koj prijateljicinog malog bas tako nekako na prijelazu 3. i 4. godine pa kontam da je to samo normalna faza. Meni i MM to tako nekad bude sokantno i smijesno da se samo zgledamo...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *