|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:21:05   
enna
Tek sada sam pronasla ovu temu i evo da i ja podjelim svoja iskustva.Imam trogodisnjakinju koja je u nekoj fazi kada bukvalno nista ne slusa i ubjedivanja,i prica i prijetnje sve je uzalud user posted image  ona tjera po svome.Inace je jako razmazena tata joj je sve na svijetu i on joj u svemu popusta sto me jako narvira.Pametna je inteligentna kao i vecina danasnje generacije,cini mi se da su ova djeca mnogo pametnija od nasuser posted image  slova i brojeve sva zna ja posla i u skolu pa znala sam slovo po slovo procitati a kada pitaju sta pise ja kazem frizider ili sporetuser posted image .Sa pricom pocinje cim otvori oci pa navece do spavanja se ne gasi.Sa popodnevnim spavanjem smo prestali jer kada spava popodne navece i do pola 1 hoda a ovako sada na spavanje u 21.30 i imam i ja vremena da mozak odmorim hehehhe.Sa hranom smo tu i tamo uglavnom jede neku jednolicnu hranu voce prizna samo jabuku i bananu i ponekad krusku a od povrca nista nece tako da kuham supice i razne povrtne corbice u koje ubacim malo makaroncica i onda kao eto tako pojde ali njoj ni ne fali ni kg ni visine teska je 20 kg a visoka 108 cm uvijke je bila napredna tacnije odskakala je od svoje generacije.U zadnje vrijeme se uzasno boji pisanih slova negdje sam vec pisala o ovome gledala je nesto kod nane na kompjuteru i od tada gdje god vidi pisana slova bas se prepadne nadam se da ce uskoro i ta faza da prode kao i mnoge druge.
Uhhh drage moje ja bih vama roman mogla da napisem ali za pocetak ovoliko pa poslije opet nastavljamouser posted image
Ljubimo sve nestasne trogodisnjake i cetverogodisnjake a njihovim mamama zelimo punoooo strpljenja!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:29:16   
mamana
Tvoja je curica što se tiče odnosa visina-težina sekundu iznad "zlatne sredine" što će reč taman. Visina i težina su veći u odnosu na starost, što će reči da je curica naprednija za svoj uzrast, iznad je prosjeka, ali je taman proporcionalna.

Hvala Lejla. Mi smo oboje visoko, oa ima na koga biti.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:52:31   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''izuje iz cipela'' i tako u krug.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:06:59   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''izuje iz cipela'' i tako u krug.



Pa osim što ću reči Mašallah!, prema krivuljama tvoja djevojčica odskače daleko iznad 95. percentile, što će reči da je veoma malo ovako velike djece za njen uzrast. Čak je i odnos težine i visine iznad najgornje percentile. Čini mi se da ima malo više kilograma i za svoju visinu. Šta kaže pedijatar?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:14:06   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''''izuje iz cipela'''' i tako u krug.



Pa osim što ću reči Mašallah!, prema krivuljama tvoja djevojčica odskače daleko iznad 95. percentile, što će reči da je veoma malo ovako velike djece za njen uzrast. Čak je i odnos težine i visine iznad najgornje percentile. Čini mi se da ima malo više kilograma i za svoju visinu. Šta kaže pedijatar?



Kaže da se zamaram bezveze i da nema potrebe da brinem, rođena je sa 4800G i samo nastavila tim tempom a i mm i ja smo oboje i visoki a i krupniuser posted image Nema ona nekih sad šlaufova, da tako kažem, već je sva ''''nabijena'''' u pokretu non-stop. Nalazi uredni i zdrava hB.

P.S. Hvala na očitanju :)


< Poruku je uredio mamabb -- 11.10.2011 15:15:19 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:17:35   
koka i po

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''izuje iz cipela'' i tako u krug.




sa mojim S.u rangu user posted image
moj S.ima 2god i 7 mj .a tezi 20 kg po zadnjem vaganju.visinu neznam ali je dosta visi spram svojih vrsnjaka.caka je u tome sto uopste nije pretilo dijete i niko ne vjeruje da je toliko tezak dok ne vidi vagu.nosi obucu br 27.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:30:15   
Nedi
 3 godine i 10 mjeseci i broj cipelica 30. Za godinu dvije ce mami ostati sve one lijepe, skupe, anatomske cipelice i to skoro noveuser posted image user posted image user posted image jer ih ne stigne ni pronosati kako treba a već su tijesne

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:37:44   
mišur

Moj dječak ima 3godine i 6 mjeseci. težak je 16,5 kg, visok 102cm, broj cipelica 27.
Izgleda onako mršuljavo, ali hvala Bogu krvna slika je super i trudim se da ga šopam što zdravije.
Valjda je u nekom prosjeku user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:39:22   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''''izuje iz cipela'''' i tako u krug.



Pa osim što ću reči Mašallah!, prema krivuljama tvoja djevojčica odskače daleko iznad 95. percentile, što će reči da je veoma malo ovako velike djece za njen uzrast. Čak je i odnos težine i visine iznad najgornje percentile. Čini mi se da ima malo više kilograma i za svoju visinu. Šta kaže pedijatar?



Kaže da se zamaram bezveze i da nema potrebe da brinem, rođena je sa 4800G i samo nastavila tim tempom a i mm i ja smo oboje i visoki a i krupniuser posted image Nema ona nekih sad šlaufova, da tako kažem, već je sva ''''nabijena'''' u pokretu non-stop. Nalazi uredni i zdrava hB.

P.S. Hvala na očitanju :)



user posted image

To je najvažnije. Genetika je čudo. Najbolje kad svi od neke bebe očekuju da bude bumbar, a roditelji sitni, ili obratno. Najvažnije je opće stanje djeteta, dosta kretanja i trud da ishrana ne bude "nek jede pa makar šta bilo".


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 15:46:11   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mišur


Moj dječak ima 3godine i 6 mjeseci. težak je 16,5 kg, visok 102cm, broj cipelica 27.
Izgleda onako mršuljavo, ali hvala Bogu krvna slika je super i trudim se da ga šopam što zdravije.
Valjda je u nekom prosjeku user posted image



Ne u nekom nego u zlatnoj sredini, mrvu iznad prosjeka po svemu. I najvažnije, sebi savršen user posted image .


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 16:21:33   
Lulu_08
Da li se meni to cini ili su danas djeca zaista napredna?

Moja L. je "napredna" od rodjenja, i po tjelesnoj gradji i spremnosti, ali vjerujte da gledajuci oko nje ima jos mnogo naprednije djece po visini/tezini bar.

Ona ima 3,5 godine, ima 15 kg i 104/105cm. Po ovoj krivulji rasta po godistu za djevojcice ona spada u onih 85% iznad za tu dob a vjeruj da ima drugaricu koja je sigurno vec presla 110cm koja sigurno prelazi 95% vecine djevojcica! Po tezini gledajuci je na 0 iliti taman kako treba. Inace sto se tice gradje pravo je misicava (pokupila od mene) a duguljasta (na mm).




_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 19:31:33   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Djana

Da li se meni to cini ili su danas djeca zaista napredna?

Moja L. je "napredna" od rodjenja, i po tjelesnoj gradji i spremnosti, ali vjerujte da gledajuci oko nje ima jos mnogo naprednije djece po visini/tezini bar.

Ona ima 3,5 godine, ima 15 kg i 104/105cm. Po ovoj krivulji rasta po godistu za djevojcice ona spada u onih 85% iznad za tu dob a vjeruj da ima drugaricu koja je sigurno vec presla 110cm koja sigurno prelazi 95% vecine djevojcica! Po tezini gledajuci je na 0 iliti taman kako treba. Inace sto se tice gradje pravo je misicava (pokupila od mene) a duguljasta (na mm).





Moja je mjesec mladja od tvoje a ima 17 kg, 108 cm je visoka i ne izgleda ni malo da je buckasta nego taman. Malo je iznad prosjeka ovog svedskog al meni je to svjedno jer meni je bitno da je ona ziva i zdrava i da joj nista ne fali. A Bog dao pa smo svi jedinstveni ;) tako da u mojim ocima ne postoji taj prosijek ;)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 19:43:15   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf


Ja ovo ne mogu da otvorim, a baš me zanima user posted image Moja djevojčica  sa 2godine i 10mjeseci ima 24kg a visoka je,činimi se,106 cm...nisam sigurna. Broj obuće 28user posted image damska nema šta.
Šta da vam kažem, ne odskače mnogo od vršnjaka po nestašlucima, al nekako joj dohakam, nekad me ''''izuje iz cipela'''' i tako u krug.



Pa osim što ću reči Mašallah!, prema krivuljama tvoja djevojčica odskače daleko iznad 95. percentile, što će reči da je veoma malo ovako velike djece za njen uzrast. Čak je i odnos težine i visine iznad najgornje percentile. Čini mi se da ima malo više kilograma i za svoju visinu. Šta kaže pedijatar?



Kaže da se zamaram bezveze i da nema potrebe da brinem, rođena je sa 4800G i samo nastavila tim tempom a i mm i ja smo oboje i visoki a i krupniuser posted image Nema ona nekih sad šlaufova, da tako kažem, već je sva ''''nabijena'''' u pokretu non-stop. Nalazi uredni i zdrava hB.

P.S. Hvala na očitanju :)



user posted image

To je najvažnije. Genetika je čudo. Najbolje kad svi od neke bebe očekuju da bude bumbar, a roditelji sitni, ili obratno. Najvažnije je opće stanje djeteta, dosta kretanja i trud da ishrana ne bude "nek jede pa makar šta bilo".



Evo mala ispravka, provjerila danas kad sam išla po nju u vrtić, visoka je 111cm i teži 24kg. Inače ih u vrtiću svako mjesec, dva važu i mjere i onda okače tabelu. Jel moram kazati da je najvećauser posted image

Što se tiče hrane oko toga se ne sekiram jer jede raznovrsno, povrće i voće maksimalno zastupljeno zajedno s mesom i mliječnim proizvoima. Ona kruh haman nikako ne jede, osim kad joj za doručak mažem, slatkiši se svode na krem bananu ili onu jednu kinder čokoladicu dnevno, ako recimo jede palačinke s pekmezom taj dan nema drugog slatka i tako. Trudim se baš ali svi misle da ja nju šopam li šopam a nije tako.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 21:42:04   
Medić*
Evo i nas malo user posted image  Moj maleni je neki dan napunio 3 godinice. I kao sto svaka majka moze nahvaliti svoje dijete user posted image  moram i ja. Od pocetka hBg lijepo napreduje, sve jede i jos ne bira tako da ono sto napravim i ponudim ne odbija. Bude dana kada slabije jede sto je i normalno. Slatkise takodjer manje voli, obicno to bude monte ili neka cokoladica. Uglavnom vise voli slane varijante. Za sada je visok 104/105 cm a tezak 21 kg. Ono sto mi je najbitnije sto je mashalah zdrav i jako otporan.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 22:02:40   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamabb

Trudim se baš ali svi misle da ja nju šopam li šopam a nije tako.



Da je šopaš ne bi bila velika već debela. U ostalom šta te briga šta misle, ti znaš. I ja bih svog sina "šopala" ali on neće pa neće  user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.10.2011 8:55:09   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

Trudim se baš ali svi misle da ja nju šopam li šopam a nije tako.



Da je šopaš ne bi bila velika već debela. U ostalom šta te briga šta misle, ti znaš. I ja bih svog sina "šopala" ali on neće pa neće  user posted image



I nije me briga, samo nekad ide na živce kad me neka mama onako priupita ''''jel ti još jede plazmu s mlijekom?'''' kad kažem da  nikad nije ni jela, odmahne glavom kao ''''a-ha, ma daj'''' a tek što prodavači mogu biti zamorni kad joj nešto kupujem, pa tražim broj, a oni pitaju koliko dijete ima, user posted image ''''gospođo, to će joj biti veliko'''' i satraše se ubjeđujući me da sam ja sigurno pogriješila u procjeni.


Po karakteru smo veoma slične nas dvije i mislim da baš zbog toga  često dolazimo u sukob. Jer dva tvrdoglava i inatna insana u jednoj prostoriji...user posted image nekako me strah kako ćemo kad bude starija.Tajo je popustljiv i lako prelazi preko nekih stvari dok sam ja istrajna u svom naumu. Ima dana kad je divna, a neke bih voljela da prespavam.


< Poruku je uredio mamabb -- 12.10.2011 9:06:08 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.10.2011 9:43:45   
emi7908
aaaaauuu pa i mi imamo svoju temu user posted image , ja tek jučer vidjela pa valjda bi sad trebali ovdje biti češće.... Eto da se prijavimo ovdje pa poslije pišem... Pozić.. user posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.10.2011 10:42:04   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamabb

''''jel ti još jede plazmu s mlijekom?''''


A šta hoće sa tim da kaži? I ja jedem plazmu sa mlijekom user posted image , i moram reči da se primjeti user posted image Jel ima neki trenutak u životu kad se prestaje sa tim.
Greška je u postavci problema. Kod nas je keks i mlijeko još uvijek pojam dječije hrane, a to je zapravo najlošija kombinacija nutrijenata koju djetetu možete dati. Količina šećera iz keksa poništi sve dobro što ima u mlijeku (smanji apsorpciju kalcija) i žitaricama iz keksa user posted image

Ja sam sa vama zvanično od sutra kad moj sinček slavi svoj 3. rođendan user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.10.2011 10:49:31   
bananica
IZVORNA PORUKA: emi7908

aaaaauuu pa i mi imamo svoju temu user posted image , ja tek jučer vidjela pa valjda bi sad trebali ovdje biti češće.... Eto da se prijavimo ovdje pa poslije pišem... Pozić.. user posted image



tu sam i jauser posted image

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
16.10.2011 1:14:09   
ziki
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamabb

''''jel ti još jede plazmu s mlijekom?''''


A šta hoće sa tim da kaži? I ja jedem plazmu sa mlijekom user posted image , i moram reči da se primjeti user posted image

I tata bi sine, al junior ne podnosi laktozuuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 8:36:18   
mamabb
Ej raja, nešto nam tema utihnulauser posted image

Da se mi pohvalimo,krenuli smo na ples. Ja sam se valjala od smjeha, naravno dok me L ne gleda, njenim pokušajima da bude kao i ove veće djevojčice i dječaci. Inače, upis ide od 5 godina ali nama su dozvolili da dolazimo da se družimo, čitaj mama ih je molila, pošto sam vidjela da sunčica uživa. Rekoh, ne očekujem da ona počne plesati ča-ča-ča, nego druženja i malo aktivnosti zimus nam treba, a ako ona šta nauči super.

Juče je došla iz vrtića i kaže ''''mama, Apan (Afan) kazao u p...u materinu'''' i onda se brzo sakrila kao da je bilo stid. Baš sam se iznendaila, izružila je i pokušala joj utuviti u glavu da je to ružno i da ona to ne smije govoriti, a kad to čuje od Afana, da mu kaže da je to ružno i da ne valja. Za kaznu nije mogla gledati doru i uporno je ponavljala ''''nisam ja rekla, afan je'''', kao ne zaslužuje kaznu. Poslije sam malo kontala, da je možda i nisam trebala kazniti. Šta ako sad kad prestane mi pričati dešavanja iz vrtića, u strahu da će opoet biti u kazni, bez obzira o čemu se radi.user posted image

LejlaKa sretan dječaku treći rođendan, ja tek sad vidjelauser posted image

Ni mi nismo zvanični trogodišnjaci, tek u decembru nam je rođendan, ali nekako više pripadamo ovdje nego tamo na bebama do 2godine.


< Poruku je uredio mamabb -- 19.10.2011 8:37:36 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 9:10:44   
enna
Pozdrav generaciji!!!
Neznam dali vi imate problem sa tvrdoglavoscu i upornoscu svojih malih-velikih razbojnikauser posted image ???Ena je jakoooo tvrdoglava i ta kada zeli nesto okrece svijet ako npr. trazi neku narukvicu i nemoze da nade dosadivala bih cini mi se cijeli boziji dan dok je ne pronade.I sada je u fazi kada bi se svadala samnom kada je ja ruzim i ona kaze in ja sam na tebe ljuta ma uglavnom neka faza bas malo cudna hoce da se ponasa kao neka odrasla osoba.Jos ce biti cini mi se gore jer dolaze ovi zimski dani pa ce i vise vremena biti u kuci pa tesko nama hehehehhe.Inace kada idemo u kupovinu ako joj kazem nemozes sada dobiti tu igracku nemamo para ona kaze ok kada dobijemo platu kupit cemo nemam problem (vidim po prodavnicama)gdje se djeca bacaju po podu prodavnice ako zele nesto placu,vriste hB nemamo taj problem.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 9:26:28   
mamana
Kako se igraju vaši četverogodišnjaci? Da li se igraju samostalno, bar neko vrijeme. Moja djevojčica traži da stalno neko učestvuje u igri, ja ili muž. Ja zbilja uživam da se igram sa njom, ali u jednom trenutku bi htjela da pogledam nešto na tv ili uradim nešto drugo i odma nastaje frka, počinje toliko glasno da priča da ja ništa ne mogu da čujem, a ne da skontam.. Moram napomenuti da cijelo popodne do dolaska sa posla do spavanja posvetim njoj. 

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 9:36:07   
Ilhana RR
Ena i moja je u toj fazi, nekad stvarno poludim od njene tvrdoglavosti a i kad pocne da place bez razloga samo eto nako da me dira...

i mi hB nemamo problema po prodavnicama, vecinom joj kazem da ce dobiti kad bude plata ili bajram ili nova godina ili neka druga prilika i kaze ok i ostavi i onda ubi pricom kako ce dobiti tu neku igracku da bi do sutra zaboravila =)

Mamana, moja je jedno vrijeme tako isto al ja je tjerala da se igra sama i zadnju mozda godinu se super igra sama. Ako ima sobu posalji je u sobu da se igra, tako ja radim kad pocinje biti ne snosljiva i poslusa.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 9:45:16   
mamana
Ima svoju sobu, ali neće da se igra u njoj. Ona je uvijek u prostoriji, gdje smo mi sa svom svojom opremom (igračke) i ona mora biti centar svijeta. Ja je stvarno poželim dok sam na poslu i nastojim da kvalitetno iskoristimo vjeme koje provedemo skupa, ali bi nekad i za sebe malo vremena. Nastojim da joj ugodim u svemu i ako sekundu odstupim od njenog, počinje plač i histerija.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *