|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
14.6.2011 12:37:15   
esmina i bebina mam
Esma je proslavila rodnedan i u  kuci i u vrticu sva je sretna narocito zbog laptopa moji su ga kupili cak u Tuzli .Nigdje drugo nije bilo na nekom nama razumljivom jeziku ovaj su nasli u TL i ima i opciju kopristenja na engleskom ona je zaljubljena u njega i cak spava sa njim.
Jos sutra ide u vrtic pa ce opet krajem augusta jer ce ici sa mojima na more u julu ja hocu sad u ovom mjesecu da ih malo vodim na planinu a a ko MM dobije godisnji i mi bi u julu isli.



_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
15.6.2011 0:15:32   
ziki
Vidim da moje nemirno dijte nije jedno koje prolazi kroz fazu urlanja, vristanja... danas je toliko urlao i pokusavao da mi se na glavu popne dok sa mamom pricala telefonom da je zena na kraju rekla ne mogu vise zovi kasnije. To isto dijete je juce kad se mama javila da je stigla u Sa odmah trazilo da je pozovem i pitam kako joj je ruka, da li je boljela u putu? Ni sama ne znam kako da se postavim i da li ja ludim od naleta hormona?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
6.7.2011 14:06:54   
mamajednogdjecaka
O Boze Dragi,sto se ismijah.Tema je super,ovi nasi trogodisnjaci uspijevaju da nas nasmiju svake minute sa svojim provalama.Izgleda da ja nisam jedina koju dijete ne benda ni 2 % .Moj A sada ima 3g i 3 mj,i jednostavno receno NEMOGUC je.kada on nesto prica ( a stalno prica i melje) moras ga u oci gledati,i odgovarati na svako pitanje, i na svaku kontataciju odgovoriti.A ne d"o Bog da ne odgovoris,penje se po glavi,skace po stomaku.Pa ono kontriranje,poluditi sa njim.vise mu i ne govorim hajd nesto uradi,nego mu govorim nemoj.Npr Nemoj sad jesti,nemoj ici spavati,necemo ici u carsiju itd,jer ono hajde ne pali sekunde.A dobro im je i ono maminovo,tatinovo,didinovo nesto hehehehe.A da ne pricam o mijenjanju slova.Tako ŽABAC postaje ZABAČ,ŠARGAREPICA-SARGAREPIČA itd.Mijenja s-š,ž-z.
Na tutu rijetko ide,uglavnom na solju,ima onaj gumeni nastavak sto ide na dasku.Jede super,ali i potrosi sve sto pojede.Jede 10x dnevno,a mrsav kao grana,ali nema veze,neka je zdrav.Samo da je aktivan a ne super giga mega hiperaktivan.Po danu spava 3-4 h,jer potrosi energije za 3 dana :)
A sto se tice mentalnog razvijanja,zavrsio je fakultet,sad ce i magistrirati hehehe.Ali to nije samo on,sada su sva djeca sa kojom se radi prepametna,da se sa njima ne smije uci u diskusiju.Uglavnom,sve je dobro,a nista nije dobro.Bas zato sto sve znaju,nas ni ne slusaju.Ali nema veze,to je dio odrastanja,i svojom simpaticnoscu nadoknade sve napore koje ulazemo u njih da bi bili dobri ljudi ABD.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.7.2011 18:44:19   
InLove
Hallo zene ,sta ste se uspavala, bas trogodisnjaci i cetverogodisnjaci nista ne rade , nisu aktivni user posted image user posted image user posted image

Moja bogami jeste, kako ustane ne sjeda nigdje, nema ziva mira pregledati crtic do kraja, da ne donosi igracke, zafrkava mene,grli(citaj davi) sestru user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu mamajednogdjecaka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.7.2011 18:47:22   
ElmaB
I moje dvoj troipogodišnjaka su preaktivni. Upravo se nalaze kod kade i kuaptilo "pliva"user posted image . A davljenje nam je normalna pojava, još kada se uključi starija sestra, e onda je "pokolj"!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.7.2011 18:50:02   
InLove
Bas tako i kod mene, jos ova mala trci joj da je davi user posted image tacno covjek nekad ne zna, bi li se smijao il plakao kako se ona igra s mladzom , nosa je kao vrecu, istrese joj i drob i dzigeru user posted image al ova malena samo trci za njom i zove je "dada" i ako se starija ne oziva, sama govori :"ta je" user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.7.2011 18:53:24   
ElmaB
user posted image Ma sve isti scenario!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
24.8.2011 8:44:09   
sanela.asja
Mojo Asji je 3 godine i 4mjeseca i pocela je da laze i to uveliko user posted image ..
Neki dan me pita mam mogul napolje ja joj nisam dala,pa ode MM u drugu sobu i njega da pita on joj rekao ako mama ne da nemoze,a ona ko kakav izlazi iz sobe i meni kaze mama jeko je tata da mogu napole,jeko mi je user posted image MM njoj pa lazes Asja nisam,a ona jesi tata jeko si mi user posted image user posted image user posted image ..

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 12:00:08   
ziki
Da ne otvaram drugu temu pitacu ovdje. Sad smo bili kod dr vagali se mjerili visinu i Nemirko ima 18 kg a 102 cm. Po mom misljenju izagleda super, ali dr rece da je na gornjoj granici sa kilazom. Kuci sam gledala tabele koje sam nekad skinula sa neta i on je u normali, da ima 22  kg bio bi na granici. Kakvi su ostali i imaju li neke nove tabele. Moje misljenje da se dr zbunio i da smo ga izludeli nas cetvoro pa je gledo za djecu sa 2 godine i 3-4 mjeseca.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 12:36:05   
Lejla Ka
Nove krivulje WHO-a: težina prema visini: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_boys_p_2_5.pdf


Pa nije baš na granici, jeste u gornjem dijelu, ali ne bih rekla da je problematično, s obzirom da je još mali. Ako mu je ishrana raznovrsna i što više zdrava nemaš šta da brineš.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 12:39:12   
bebacha
Lejla nece da mi otvori cjelu stranicu,samo za djecake.koja je donja granicu za curicu,3,5 godne

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:01:10   
Lejla Ka
Za curice: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfh_girls_p_2_5.pdf

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:03:12   
bebacha
onda je moja cura ispod prosjeka.ima 13kg i 98 cm.slabo kontam ovu tabeluuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:07:39   
haidy

IZVORNA PORUKA: ziki

Da ne otvaram drugu temu pitacu ovdje. Sad smo bili kod dr vagali se mjerili visinu i Nemirko ima 18 kg a 102 cm. Po mom misljenju izagleda super, ali dr rece da je na gornjoj granici sa kilazom. Kuci sam gledala tabele koje sam nekad skinula sa neta i on je u normali, da ima 22  kg bio bi na granici. Kakvi su ostali i imaju li neke nove tabele. Moje misljenje da se dr zbunio i da smo ga izludeli nas cetvoro pa je gledo za djecu sa 2 godine i 3-4 mjeseca.


Ziki, ja mislim da je on taman, ne znam sta taj doktor prica. Moja curica ima 16 kila (sa cipelamauser posted image ) i tako je oko 100 visoka i bas je mrsava.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:18:45   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bebacha

onda je moja cura ispod prosjeka.ima 13kg i 98 cm.slabo kontam ovu tabeluuser posted image user posted image user posted image


Ne čitaš dobro user posted image

Ovo je krivulja percentila. Znači tvoja je curica malo ispod 15. percentile, tj 15% djece (curica) je u ovom opsegu. Da malo je mršava za svoj uzrast, tj. za visinu, ali ako je zdravo dijete, nije bolešljivo to ne predstavlja problem.

Glavno kod percentila je da dijete tokom svog rasta prati svoju krivulju koja bi trebala imati približno ovakav oblika kao što su ove istaknute krivulje. Ne valja da je nekad malo iznad neke percentile pa naglo padne ispod. Ti padovi ukazuju na neke nepravilnosti u razvoju. Ako je djetetova krivulja stabilna onda je dijete jednostavno takvo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:44:52   
ziki
Ove tabele su mi nove, ja sam  pratila po onim razdojenim za tezinu i visinu u odnosu na starost djeteta. Mene je zbunilo sto je dr u tabeli oznacio i z juniora i nistakomentariso nije, sem odusevljenja kilazom i pokretljivoscu bebe a onda me upozori na Nemirkovu kilazu. Elem, koliko sam ja pratila stare krivulje on je uvijek tu kod gornje granice

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:48:09   
Nedi
50% nije loše

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:54:02   
dinaa
Ja ne mogu da otvorim linkuser posted image ali nema veze.
Ziki ne opterecavaj se tezinom bitno je da je dijete zdravo.
Ja sam prestala razmisljati o tome kad sam dijete bezveze odvela doktoru da vidi je li njena kilaza u redu,a to je bilo zato jer su je pojedini poceli uporedjivati s drugom djecom i malte ne uspanicili me jer samo sto nisu rekli da s djetetom nesto nije u redu jer toooooliko je sitna da je to za zabrinut se hmm svi doktori ispadose pa najbolje znaju.
Kad smo uradili sve nalaze i doktor vidio u kartonu da je dijete dolazilo u DZ samo na vakcine hB lijepo mi je rekao pusti okolinu i nastavi po svom kao i do sada.
Ona ima 4 godine i tri mjeseca,teska je 16 kg a neznam koliko je visoka.Inace jeste sitnije gradje ali Boze moj nismo svi isti,a i nemirna je ziva dosta,vec vise od godinu ona ne spava u danu a i noc jos uvijek ne prespava u komadu.
Evo malo o njenoj ishrani,hljeb jede veoma malo,povrce u svakom obliku i sve vrste voli posebno tikvice,kupus karfiol i spinat ili blitvu.Nije pitarosicauser posted image neka,radije ce pojesti nesto od voca neko bilo kakav keks,cokolade pojede red-dva ali nikad nije pojela cijelu cokoladu pa ni malu kinder ne zato sto joj branim nego jednostavno je takva,ako ce birati izmedju soka i vode izabrat ce vodu.
Eto takva je i mene zato njena kilaza i ne brine,dok joj je stariji brat susta suprotnost,ovo sam morala spomenuti jer gore sve napisano vezano za njenu ishranu kod njega je obrnuto ali njega "ima" sto se tice tezine.



_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 13:54:50   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: ziki

Ove tabele su mi nove, ja sam  pratila po onim razdojenim za tezinu i visinu u odnosu na starost djeteta. Mene je zbunilo sto je dr u tabeli oznacio i z juniora i nistakomentariso nije, sem odusevljenja kilazom i pokretljivoscu bebe a onda me upozori na Nemirkovu kilazu. Elem, koliko sam ja pratila stare krivulje on je uvijek tu kod gornje granice


Ima i ta težina prema godinama: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_boys_p_2_5.pdf

mada sam ja uvijek voljela više ovu težina prema visini, jer je zapravo to ono što je bitnije. Jer nije isto kad trogodišnjak sa 15kg ima visinu 98 i 105cm, zar ne?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:01:13   
mamana
Možete li meni izračunati, ja se ne snalazim sa ovom tabelom.
Moja curica ima 4 godine i 4 mjeseca, visoka je 115 cm i ima 21,5 kg.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:03:51   
dinaa
O mamana tvoja curica 5 kg teza od moje a imaju isto godina.Super ti se ne trebas brinutiuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:07:17   
mamana
Koliko je visoka tvoja curica?

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:09:00   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamana

Možete li meni izračunati, ja se ne snalazim sa ovom tabelom.
Moja curica ima 4 godine i 4 mjeseca, visoka je 115 cm i ima 21,5 kg.


Tvoja je curica što se tiče odnosa visina-težina sekundu iznad "zlatne sredine" što će reč taman. Visina i težina su veći u odnosu na starost, što će reči da je curica naprednija za svoj uzrast, iznad je prosjeka, ali je taman proporcionalna.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:10:04   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamana

Možete li meni izračunati, ja se ne snalazim sa ovom tabelom.
Moja curica ima 4 godine i 4 mjeseca, visoka je 115 cm i ima 21,5 kg.


Tvoja je curica što se tiče odnosa visina-težina sekundu iznad "zlatne sredine" što će reč taman. Visina i težina su veći u odnosu na starost, što će reči da je curica naprednija za svoj uzrast, iznad je prosjeka, ali je taman proporcionalna.



Zvučim ko vidovita Đemila, koja gleda u WHO-ove krivulje rasta user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.10.2011 14:11:44   
dinaa
IZVORNA PORUKA: mamana

Koliko je visoka tvoja curica?

Neznam,izmjerit cu je kasnije evo gleda crtani neda se ometatiuser posted image user posted image



< Poruku je uredio dinaa -- 11.10.2011 14:12:31 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *