|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stitna zlijezda
12.11.2009 15:41:53   
D_K
IZVORNA PORUKA: mala@emma

mislim da ne bi bilo sada uredu da pisem njegovo ime ali to je na klinickom centru u TUZLI.
ali poslije svega sto sam prosla vise nisam kod njega. ali opet kazem opet je se sve dobro zavrsilo i opet je bila sreca u nesreci.


ok.. joj ti si dobra, nimalo nemas negativne energije..

ja nisam imala operacije stitnjace ali sam pod terapijom rodila dvije curice. nisam imala nikakvih problema, jedino su mi hormoni malo bili podivljali pred drugi porod ali to je normalno, sve je sad ok..

pozdravljam te :))

(odgovor članu mala@emma)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Stitna zlijezda
12.11.2009 15:44:24   
haidy
mala emma, nemoj se sekirati, bice to sve ako Bog da u redu. samo mozes pogorsati ako se sekiras.
mada i ja imam isti probem, imam taj cvoric,  evo sad ce godina dana kako su mi otkrili. u januaru su mi zakazali da dodjem u junu na punkciju, tad su mi dva puta uzimali bris, ali dosao mi je nalaz kako nisu imali dovoljno uzorka za obradu. sad u januaru moram opet raditi. nervira me sto toliko moram cekati i zivjeti u strahu. mada me tjesi da ima malignih celija da bi pokazalo i na najmanjem uzorkuuser posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mala@emma)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Stitna zlijezda
12.11.2009 15:49:09   
mala@emma
ja vam kazem samo treba gledati pozitivno i i onda ce sve biti uredu, a sta bi mi vrijedjelo da sada pricam svasta o njemu kada nista ne mogu promijeniti. a drago mi je da je kod tebe sto se tice trudnoce sve dobro proteklo a to je svasvim normalno sto se tice hormona da malo podivlkjaju.
pozzzzzzzzzzz

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Stitna zlijezda
12.11.2009 15:51:48   
mala@emma
draga haydi nemoj  da se brines zbog toga kao sto   i sama kazes da je maligno vidjelo bih se i u najmanjoj kolicini uorka. a ne sikiram se ja ali me sada interesuje dali cu moci zatrudjeti bez ikakvih poteskoca ili ima puno uticaja ta radioaktivna terapija.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2009 15:15:26   
dincica
pozdrav! Ja u posljednje vrijeme imam vrtoglavice , puls je ubrzan , otezano mi je gutanje pa me dok.uputila radim analizu hormona stitne zlijezde. Radila sam ultrazvuk ali nije pokazao nista , cak je i malog izgleda. Da li neko ima ovakav problem i sta ste radili?

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu mala@emma)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Stitna zlijezda
17.8.2010 20:59:42   
bebaa
pozdrav svima...nova sam na forumu i odma imam jedno pitanje...imam hipotireozu lijecim se vec godinu i pol i interesuje me da li je istina da su male sanse da ostanem u drugom stanju radi te bolesti...ako je istina imal kakvog lijeka...hvala

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Stitna zlijezda
17.8.2010 21:05:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebaa

pozdrav svima...nova sam na forumu i odma imam jedno pitanje...imam hipotireozu lijecim se vec godinu i pol i interesuje me da li je istina da su male sanse da ostanem u drugom stanju radi te bolesti...ako je istina imal kakvog lijeka...hvala


Pozdrav i tebi!!

Kao prvo ja sam cula da je samo teze ostati trudna dok se ne vrati sve na svoje mjesto, a to naravno radis lijekovima.. Vjeruj da i ja imam smanjene hormone u stitnoj, i nisam ih bila vratila na normalu, ostala sam trudna hvala Allahu.. Samo sam imala vise kontrola u trudnoci sad sa stitnom , nego prvu trudnocu kad je nisam imala..

Sretno mila i zelim ti da sto prije ugledas user posted image  akobogda!!

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Stitna zlijezda
18.8.2010 9:36:23   
Majčica
Ako su ti hormoni uredu, znaci ako uzimas terapiju i ako su u normalnom rasponu onda nema nikakvih prepreka. I kod mene je hipotireoza i nisam imala problema.
Sretno!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Stitna zlijezda
18.8.2010 19:18:36   
bebaa
malena puno ti hvala na iskrenim zeljama i ja jedva cekam a majcice sto se tice hormona nisu u normali jos uvijek i nikako da skontam...ako uzimam terapiju redovno zasto imam opet sve simptome...uzasno mi opada kosa i znojenje i nervoza...gusenje...pospanost ...ama bas sve po skolski...zaista hocel ikad doci vrijeme da kazem vidi ja nista ne osjetim...ma prolupat cu...pozdrav i hvala

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Stitna zlijezda
18.8.2010 22:27:42   
D_K
IZVORNA PORUKA: bebaa

pozdrav svima...nova sam na forumu i odma imam jedno pitanje...imam hipotireozu lijecim se vec godinu i pol i interesuje me da li je istina da su male sanse da ostanem u drugom stanju radi te bolesti...ako je istina imal kakvog lijeka...hvala


hello i dobro nam dosla..
hipotireoza i anemija su moji pratioci vec 15-tak godina.. vidjela sam da si na drugoj temi spomenula da imas i jaku anemiju uz hipotireozu.. pijem letrox za hipo a za anemiju jos uvijek nisam nasla adekvatan lijek. evo prije 2 mjeseca sam primala inekcije ferruma - jednostavno sa lijekovim i tabletama ne ide.
ove dvije bolesti su vjerovatno povezane ali svaki doktor gleda samo svoj dio - na nuklearnoj mi kazu da sam zdrava, moja doktorica i ginekolog da sam isto zdrava a ja user posted image user posted image user posted image .. ali nejse, tvoje je pitanje hipotireoza i mogucnost zatrudnjenja.
ja sam lako zanijela oba puta - hvala dragom Bogu. moram priznati da nisam disciplinovana u pijenju lijekova kao neki: ne pijem ih ujutro na prazan stomak nego kad se sjetim u toku dana. par puta sam zaboravila popiti i onda sljedeci dan samo poduplam dozu i tako. ipak, nalazi su mi uvijek uredni i trudnoce uredne tako da sam ja bila misljenja da hipotireoza nije prepreka zacecu.. MEDJUTIM, moja prijateljica je ostala trudna tek kad je regulisala hipotireozu. jednostavno, ni jedan joj doktor nije skrenuo paznju na to koliko je to bitno ali hvala Bogu cim je to regulisala trudnoca se desila..
zato, molim te, prvo ti promjeni endoktrinologa. da ti ja sad ne pisem neka imena, vidi koga ti najvise hvale i otidji kod njega - uvijek je bolje cuti drugo misljenje. ako ti opada kosa i imas te simptome a ti pod terapijom - to znaci da ti nije dobra doza i da se neko igra doktora a ti si pokusni kunic.
ako imas nekih pitanja slobodno mi posalji PP.
puno pozdrava i srece ti zelim..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Stitna zlijezda
19.8.2010 9:26:33   
Majčica
D_K je to lijepo rekla, promijeni doktora. Hormoni ti nisu uredu i zato imas jos uvijek sve te simptome. Kad se regulise to, sve ce doci na svoje. Moj doktor meni uvijek kaze da sam sad kao i svaka druga zdrava zena (naravno uz dozu letroxa koja meni odgovara):
I ja sam anemicna vec godinama, malo se regulise to zeljezo i onda opet opadne, bilo mi je prije par mjeseci 1,5. Meni je moj doktor govorio da ce kad se hormoni regulisu i to doci na svoje, ali to jos uvijek nije slucaj. Znaci da ima veze anemija sa stitnjacom. Vjerovatno ce nas i to pratiti stalno.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Stitna zlijezda
19.8.2010 11:47:02   
D_K
endoktrinologa


napisah endoktrinolog user posted image user posted image joj bruke - hocu reci endokrinolog..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Stitna zlijezda
19.8.2010 22:51:46   
bebaa
zaista ste divni i moram priznat da mi je lakse ali imam jedno pitanje ...kojem doktoru da se obratim...svaki put mi na nalazu drugo ime...a ja bi da imam nekog stalnog i da me prati a ne da se svaki put snjima objasnjavam i umjesto da citaju iz istorije bolesti oni mene pitaju sve od kulina bana...hvala

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Stitna zlijezda
19.8.2010 23:07:51   
D_K
IZVORNA PORUKA: bebaa

zaista ste divni i moram priznat da mi je lakse ali imam jedno pitanje ...kojem doktoru da se obratim...svaki put mi na nalazu drugo ime...a ja bi da imam nekog stalnog i da me prati a ne da se svaki put snjima objasnjavam i umjesto da citaju iz istorije bolesti oni mene pitaju sve od kulina bana...hvala


ti si dobro - nesto te i pitaju user posted image user posted image
sto se tice nuklearne ni ja nemam doktoricu koja me vodi nego ko me zapadne.
npr. citav 'pregled' je zadnji put trajao cirka 2,5 minute user posted image user posted image
i meni treba neko strucan da sagleda cijelu sliku pa i ja trazim dobrog doktora.
citala sam da je Velija Zelija dobar endokrinolog a nije joj skup pregled. svi je hvale i posveti se pacijentu.
najnovija informacija je da u D.Z. Omer Maslic radi dobra doktorica Vatrenjak - koliko sam skontala i ona je endokrinolog pa mozda uzmem uputnicu pa odem do nje na pregled.
ako budes imala nekih imena i informacija javi :))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Stitna zlijezda
22.8.2010 23:28:36   
bebaa
malo sam se raspitivala i da znate da je ta velija ili zelija ili asimi kako hocete izvrstan strucnjak ali za dijabetes...kaze mi jedna doktorica da je ona gore na endokrini i da se bavi secerasima ali nije sigurna koloko je dobra za stitnu...a ja sam danas s muzem bila na vrh bjelasnice...isli zicaro pa me na onoj vo+isini strefio nekakv strah i pocelo me davit  u grlu a ono valjda i strah od visine i nagla promjena  pa nikad se docepat vazduha a oko mene raj cisto mirise a ja se ziva ugusi...joj jedva sam cekala da se vratimo...lijepa zemlja...ali sam malo bar procistila pluca za ono malo sto sam dahtala...pusa

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Stitna zlijezda
23.8.2010 22:37:39   
D_K
IZVORNA PORUKA: bebaa

malo sam se raspitivala i da znate da je ta velija ili zelija ili asimi kako hocete izvrstan strucnjak ali za dijabetes...kaze mi jedna doktorica da je ona gore na endokrini i da se bavi secerasima ali nije sigurna koloko je dobra za stitnu...a ja sam danas s muzem bila na vrh bjelasnice...isli zicaro pa me na onoj vo+isini strefio nekakv strah i pocelo me davit  u grlu a ono valjda i strah od visine i nagla promjena  pa nikad se docepat vazduha a oko mene raj cisto mirise a ja se ziva ugusi...joj jedva sam cekala da se vratimo...lijepa zemlja...ali sam malo bar procistila pluca za ono malo sto sam dahtala...pusa


ovo boldirano nikako nije dobar znak.. moja drugarica je imala hipertireozu i sva je drhtala, uvijek kao prepadnuta, sva napeta, nesto je gusilo. sreca njena pa je otisla kod prave osobe na pregled i jako brzo joj je ustanovljena hipertireoza.. cim su joj pronasli pravu terapiju i tegobe su se smanjile.
a za dr. Veliju znam jer sam je i pronasla kada sam trazila dijabetologa za oca - tako i znam da se posveti pacijentu :))
posto je endokrinolog pretpostavila sam da bi mogla biti jednako dobra i za stitnjacu a vidjecemo.
u svakom slucaju je preporucujem a meni odgovara jer sam vadila i tonu nekih drugih nalaza osim stitne - svi hormoni jer imam duga i jaka krvarenja pa su htjeli da provjerim hormone. u svakom slucaju bih voljela da cujem i njeno misljenje u vezi mojih problema - samo cekam da pocnem raditi - da ne kvarim godisnji :))
a za dr. Vatrenjak su mi rekli da je izvrsna ali opet u razgovoru o dijabetolozima pa nisam jos uspjela da rastabirim da li je ona endokrinac ili samo dijabetolog..
ja ne spomenuh da ima i tona privatnih klinika na kojim se mogu hormoni uraditi i ocitati - moja drugarica je radila hormone u Plavoj klinici na Dobrinji. znam da se u Eurofarmu na Ilidzi mogu uraditi nalazi onda znam da sefica nuklearne ima svoju ordinaciju u Ferhadiji. to su sve mjesta gdje se mogu uraditi pretrage i to vrlo brzo..



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Stitna zlijezda
4.9.2010 15:11:00   
Crna leptirica
Sta reci, pridruzujem se ekipi zabrinutih...
Naime, jucer sam dobila nalaz UZ-a, koji glasi ovako:
Stitna zlijezda urednog polozaja, velicine i zapremine za dob i spol.

U desnom reznju, uz prednju konturu cisticna formacija cca do 1 cm-a promjera sa solidnom komponentom uz zid put naprijed i medijalno.
Nalaz moze upucivati na cisticno degenerisan cvor ali biti i druge etiologije.
U lijevom reznju dvije manje ciste cca o,34  i 0, 44 mm-a, sprijeda slicnih eho karakteristika.
UZ kontrola za mjesec dana sa slikom i nalazom endokrinologa.

E sad, bila kod endokrinologa, trazio vadjenje nalaza hormona, koji ce biti gotovi tek u utorak.
Problem je sto se ta veca sicta vidi, radi toga sam i otisla na pregled, a lupanje srca imam desetak godina, hormoni bili uvijek uredni ali sve to vrijeme su mi davali da pijem Inderal, 2 puta po 40 mg.

Sad me brine to sto pise da je cista solidne komponente( mislim da je to cvrste???), a ciste bi trebale biti vodene, mehke...zar ne?


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Stitna zlijezda
6.9.2010 21:59:20   
bebaa
ako je solidna znaci da je normalne komponente a ne cvrste...u svakom slucaju cekaj nalaze hormana a ja znam puno osoba koje godinama zive i sa vecim cistama i to bez problema naravno uz stalne kontrole...

(odgovor članu Crna leptirica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Stitna zlijezda
12.9.2010 18:53:49   
Crna leptirica
Nalazi hormona su uredni, dobila ih prije par dana, ali sam na Propranololu godinama, radi gusenja i lupanja srca, moguce je da su lazno normalni?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 18:40:07   
Galicia
Ja sutra idem da vadim nalaze za stitnu zlijezdu. Svi znaci i simptomi mi govore da nesto nije u redu, a sve mi se cini da je hipo u pitanju. U mojoj familiji sa mamine strane sve i jedna zenska osoba ima poremecen rad stitne zlijezde. Sutra vadim krv, a nalaze sigurno necu dobiti tek za sedam dana, veoma su hitri.

Drzite mi fige.

(odgovor članu Crna leptirica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 18:57:06   
Anoniman
I ja sutra vadim hormone stitne...mozda se vidimo ako vadis na DIP-u user posted image , ja imam PCO i moj gin. me je poslala jer sam se udebljala zadnjih godina, nije strasno ali ipak...nisam znala da to sve moze imati veze  ali eto...sretno ti!

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 19:13:29   
Visnja RR
sretno sutra user posted image
ja sam imala davno problem sa stitnom... u pitanju je bila "hasimoto"
nakon 3 mjeseca terapije vobenolom sve se normalizovalo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 19:46:10   
Galicia
Silver, sretno nam sutra. Cim dobijes rezultate, javi.
I ja sam se znatno udebljala, mislim, nisam debela, ali na moju gradju puno znaci. Posljednje 3 godine sam nabacila oko 15kg. Meni je to puno, mada ne izgleda puno. Mislim debljina mi i nije toliki problem koliko su ostale stvari. Lupanje srca, nesvjestica, konstantna glad, konstantna mucnina, hrana mi ne smeka kao prije, osipanje lica s bubuljicama, poremecaj u menzesu, sad imam sad nemam,  blaga depresija. Objasnicu svojoj doktorici sve simptome, mada ovo sve i ne mora biti do stitnjace, ali bolje da provjerim. Mozda je i do starosti, ipak godine idu naprijed, tijelo, organizam se mjenja.
Ja nemam nikakvih problema pri gutanju, i ne boli me nista, a cula sam da je to jedan od prvih znakova. Kakvo je kod vas iskustvo?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 20:10:00   
Anoniman
Kod koga idete? ko je najbolji? koga preporucujete?



(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 20:17:42   
Galicia
Nisam u BiH, tako da ne znam. Jedino da ti svoju Doktoricu preporucim. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *