|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozdrav
19.12.2009 14:44:06   
Atarka

IZVORNA PORUKA: bebbe

IZVORNA PORUKA: naidica

hvala ti puno atarka.evo malo prije sam se cula sa doktorom i dao mi je utrogestan tablete?reko je u ponedjeljak na kontrolu! samo ne znam da li ih je bolje koristiti vaginalno ili piti? da li mozda neko zna? 


Zar na tim lijekovima ne piše da li su vaginalete ili tablete?! Nemam iskustva s tim, ali nekako mislim da bi negdje moralo pisati kako ih koristiti.



Koliko se ja sjecam da pise i jedno i drugo na istoj kutiji.


_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 14:46:15   
naidica
pa da pise,da se mogu uzimati i oralno i vaginalnim putem! ginekolog mi je samo rekao da uzimam svako 8 sati;pa sam samo htjela pitati jel mozda ko zna kad je bolji efekat,vaginalnim ili oralnim putem? hvala u svakom slucaju!!!!!!


< Poruku je uredio Amrino RR -- 19.12.2009 14:52:48 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 14:50:41   
anitaMO
naidice akokrvariš pij oralno.ja sam ih stavljala vaginalno dok nisam prokrvarila onda sam ih pila.user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 19.12.2009 14:51:25 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 14:52:00   
Amrino
Molim vas- ne mjenjajte naslov teme kada pisete postove!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 14:56:36   
naidica
hvala anitaMO!!! ne krvarim,samo sam jutros imalo malo smedjkast sekret al nista ogromno,a evo sada nemam. to mi je prvi put i nije uvijek.a ja sam evo prvu tab.popila!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 22:42:11   
Radoznalica
Naidice, i ja isto koristim utragestan, i dok sam malo krvarila i imala smeđi iscjedak popila sam tri tablete i mogu ti reći da su meni nus pojave bile užasne. Stalno mi se mantalo i spavalo. Onda sam ih počela stavljati vaginalno i odmah bih legla da ne izađu, i iscjedak se ubrzo smirio i haman pa skroz nestao. Doktorica mi je rekla da su te tablete puno efektnije kad se koriste vaginalno jer odmah djeluju na ciljanom mjestu i meni se to pokazalo uspješnijim od oralnog uzimanja. Nadam se da sam ti bar malo pomogla. I ako nije problem mamicama koje već imaju svoje bebače, a imale su problema sa ovim iscjetkom da nas malo ohrabre, budući da sam ja sva isprepadana.

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
19.12.2009 23:47:22   
Apotekarka
Eh draga vidjeh temu o iscjedku..Bila sam trudna 3,5 mjeseca kad sam primjetila smedji iscjedak doktor mi dao apaurin imala sam kontrakcije i da smirim aktivnosti nakon 3 dana pocela sam krvariti pomalo i zavrsila na klinici dali mi dabroston i strogo mirovanje...prelezala sam 2 mjeseca u to vrijeme sam bila isprepadana stalno sam da izvines virila dole i gledala ima li sta...ukad sam usla u 8 mjesec opet sam imala jake bolove gdje mi ustanovljeno da mi se grlic poceo skracivati i bilo je price da ce porod krenuti cim uđem u 9 mj ali eto rodila sam samo 2 dana prie termina i prilicno mi je dobar porod bio...Cjelo vrijeme radi niske trudnoce imala sam bolove u stomaku a u wc isla svake minute cini mi se..Uz silnu brigu,cuvanje,tablete rodila sam svoje zlato zivo i zdravo hvala Bogu..Sad ce mu 6 mjeseci...Zato drage moje nek vas taj iscjedak ne brine puno od kontrakcija i niskih trudnoca to se cesto javlja...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
20.12.2009 0:00:50   
anitaMO
evo da vas utješim,ja sam odležala u bolnici mjesec dana i ostalo kući.krvarenje sam imala u 8 tjednu trudnoće.samo ležanje i ništa drugo.lauru sam rodila tačno na termin.iako sam imala čitavu trudnoću problema,porod je trajao sve ukupno 2 ipo sata.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
22.12.2009 22:18:07   
naidica
hvala ti puno radoznalice!!! evo samo da ti kazem da ih i ja koristim vaginalno i da je sada sve uredu,nemam vise taj smedjkasti sekret.rekao mi je gin, samo da koristim ih jos dok ne popijem cijelu kutiju!!! u kojem si ti mjesecu????user posted image

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
22.12.2009 22:59:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: inna

Ej curke, jedno pitanje, ako ste pile Dabroston da li vam je krvarenje bilo jače i koliko dana je trajalo? Ovo se odnosi na trudnice koje su malo prokrvarile u ranoj trudnoći. 


Ja sam JAKO krvarila, u roku od sat vremena dva velika uloška puna, trajalo je 3-4 sata i onda je bilo prisutno samo u tragu.Hvala bogu, iznijela trudnoću a što se tiče Dabrostona, mislim da to nema veze sa težinom poroda, ja sam pila a sad bih se porodila, kako mi je porod bio lak.

(odgovor članu inna)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
23.12.2009 7:33:16   
emma.L
Eh da vas malo ohrabrim - zbog iscjetka sam i otišla liječniku- kao ono svi simptomi pms-a a garant je neka upala pa mi mrlja i kasni user posted image . Dakle, imala iscjedak, pila dabroston do kraja 3. mjeseca, kasnije sam u jednoj fazi stavljala i utragestan, u neka doba imala i kontrakcije i skraćen grlić (u 6. mjesecu)- na kraju rodila tako da sam se pitala čemu frka user posted image . Točno je da bolje djeluje ako se može malo primiriti i stavljati vaginalno. A dabroston je super i čujem da dosta žena pije i bez krvarenja, preventivno. Shvatam kako ste preplašene- ja sam oplakala i to krvarenje i mirovanje, ali sve to bude ok, zaista. Eh, da, i za one koje su tek na početku i piju dabroston- kad sam ga prestala piti, vratilo mi se to smeđkasto krvarenje (e to je tek strah biouser posted image ), ali samo par dana dok se ne iščisti. Dakle, u tom slučaju je savjet - idite kod liječnika, ali ne mora odmah biti loše. Držim vam fige svima!  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
23.12.2009 10:12:25   
Radoznalica
Ma nema na čemu naidice, i ja sam se na ovaj forum uključila da bih razmjenila iskustva i dobila korisne savjete, ako još mogu pomoći bilo bi mi drago. Ja sam po zadnjoj menstruaciji trudna punih 8 sedmica, mada mislim da se oplodnja dogodila kasnije, ali to ću bolje znati sljedeće sedmice aBd. Vidim da si i ti u ranoj fazi trudnoće, pridruži se na forum prvo tromjesječje da razmjenjujemo iskustva user posted image Evo link

http://www.ringeraja.ba/forum/Prvo_tromjesece_trudnoce%3A_simptomi%2C_problemi%2C_itd%25/m_154507/tm.htm

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
18.1.2010 10:17:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Di

Drage moje,

Jutors se probudim odem do wc i vidim male packe krvi (jako tamne).  Nisam odmah uspanicila da idem doktoru pa sam se vratila u krevet i legla.  Nako par sati opet odem do wc i nema nista.  Evo proslo je pola dana i hvala bodu nema nista  nikakvih packih krvi.  Inace sam u 10 sedmici trudnoce i nisam imala nikakvih porblema.  Sutra namjeravam otici do doktorice da vidim od cega bi mogo doci do ovoga.  Citala sam na forumima u knjigama da je to normalno ako je bilo vrijeme ciklusa. Moj ciklus je trebao biti 01.ovoga mjeseca. Polako se pocinjem nervirati, brinutiuser posted image user posted image user posted image  sta ako................................


IZVORNA PORUKA: mamy Sabina

ti se javi dr. moze biti bezazleno a i znak neceg ozbiljnijeg sto se moze sprijeciti,zato se javi


IZVORNA PORUKA: _fairy_

IZVORNA PORUKA: mamy2

ti se javi dr. moze biti bezazleno a i znak neceg ozbiljnijeg sto se moze sprijeciti,zato se javi
potpisujem ovaj post.
kod naših cura na Slo RR ima nekoliko sa takvim problemom,kod nekih to ne znači ništa ozbiljno,kod nekih jest. idi kod doktora,ako je sve uredu ,ti češ biti smirena.


IZVORNA PORUKA: ewica

Nikakvo krvarenje nije normalno u trudnosci!!Jeste, desi se da kod MALOG broja zena dođe do slabijeg krvarenja u periodu kad bi trebala imati menstruaciju, međutim to je veoma rijetko! krvarenje, svako, je razlog za javljanje ljekaru ili odlazak u hitnu.Ukoliko nemas bolova u donjem stomaku a krvarenje se ne povecava-lezi, aliuz obaveznu konsultaciju sa ljekarom.


IZVORNA PORUKA: Di

Doktor sutra obavezno samo dan nikako da prodeuser posted image


IZVORNA PORUKA: mirnac

javi se Di cim se vratis
ja sam u 9-10 sedmici imala tamno crvenkasti iscjedak, bila je nedjelja pa sam jedva docekala pon ujutru. Na ultrazvuku se vidjeli krvni podlivi, a tada sam saznala da nosim blizance, zbog duplog opterecenja materice pojavili su se krvni podlivi i samo mi je pojacala dabrston sa 2 na 3 dnevno i dala apaurine, i nikad mi se vise nije desilo.
pozdrav
m.



IZVORNA PORUKA: lida

Di već sam negdjepisala da mi se to desilo u 9 sedmici trudnoće ali ja sam doslovno dobila preko bebe.5dana sam krvarila i više se nikad nije pojavilo,pošto mi je dijagnoza od poćetka trudnoće bila prjeteći pobaćaj od prvog dana sam pila dabroston i primala progesterol inekcije.I evo moj mali Mirzica pajki u krevetiću.

Nemoj puno da se sikiraš ali obavezno doktoru i javi nam šta je bilo



IZVORNA PORUKA: lida

Di već sam negdjepisala da mi se to desilo u 9 sedmici trudnoće ali ja sam doslovno dobila preko bebe.5dana sam krvarila i više se nikad nije pojavilo,pošto mi je dijagnoza od poćetka trudnoće bila prjeteći pobaćaj od prvog dana sam pila dabroston i primala progesterol inekcije.I evo moj mali Mirzica pajki u krevetiću.

Nemoj puno da se sikiraš ali obavezno doktoru i javi nam šta je bilo



IZVORNA PORUKA: Di

Evo drage moje da vam se javim,

Ne znam sta da vam kazem, jutros sam zvala doktoricu i objasnila joj situaciju, i ona meni preko tel kaze da pratim situaciju ako se ponovo pojavi crvenkasti iscjedak da joj se javim a ako ne da onda lijepo dodem kod nje kada mi je zakazan sljedeci terminuser posted image  Posto ja nemam bolove, a crvenkasti iscjedak se pojavio samo juce ujutro (znaci juce cijeli dan nista ni danas) skontah da cekam sljedecu srijedu kada sam i zakazana.  Grijesim li ili bi trebala otici nekom drugom dokrotu??user posted image


IZVORNA PORUKA: mirnac

Procitala si kako je kod mene sretna vijest bila razlog krvarenja.

Ja sam kod privatnika isla, i cim sam rekla problem, ne doktorica nego sestra koja se javila na tel.rekla je dodjite odmah, kad me je dr. pogledala, rekla je da sto manje lezim, a poslije mjesec-dva su me pitale je li se ponavljalo. Tako da sam skontala da im je to manje vise uobicajeno.
Sestra moje ujne je svih 9 mjeseci imala menstruaciju, to je dijete starije od mene, a moje zaove bliska prijateljica cesto je imala krvarenja ( ima 39 godina, vjestackom oplodnjom ostala trudna, ima 8 mioma i par operacija mioma iza sebe), i ne mora lezati, sad je u 5tom mjesecu.
Znaci, ko' i sve, i to je individualno. Navela sam ti ove primjere u zelji da te utjesim. A opet ne bih voljela da ti se nesto desi, jer sam te previse utjesilauser posted image .
Ja bih na tvom mjestu odmah 'odletila' na ultrazvuk, (ko sto i jesam).
Zelim ti sve najbolje i javi se
m.


IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Draga Di!
 
Moj ti savjet da ipak sto prije odes ljekaru, cisto da smiris svoju savjest. Ja se nadam da je to sve u redu, ali kako je pocetak trudnoce, bilo kakav iscjedak ili kravarenje se ne bi smjelo desavati. Ako tvoja dr smatra da ne trebas joj doci prije narednog pregleda, ti ipak potrazi savjet drugog ljekara. Sto je sigurno, sigurno!
 
Pusa!user posted image


IZVORNA PORUKA: anitaMO

Draga Di ja da sam na tvo mjestu odmah bi otisla.cisto da budes mirna a ne da se mislis .jeli sve u redu ili nije.ja sam u 8 tjednu dobila krvarenje .hematom mi puko.morala piti utrogestan i apaurin.jos lezala u bolnici 1 mj.ipak otidji ti odmah.



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Moj savjet je da odes obavezno kod doktora...meni je u 8 sedmici krvario hematom i dobila sam terapiju.



IZVORNA PORUKA: Di

Drage moje,

Izvinite sto se javljala nisam, al iskreno ni nekih vijesti nisam imala a ne znam sta da kazem i sada.  Upravo sam dosla od doktorice ultrazvuk pokazuje da je sa user posted image  sve ok, kako bi i trebalo biti.  Sto se tice iscjedka uzela mi je bris i nalaz ce biti gotov u ponedjeljak.  Nista mi konkreno nije rekla....a cini mi se da je ovo manje vise uobicajno.  Sto se tice ostalih nalaza, oni su mi super kao ko u bebe heheeh, sem mokrace kao imam dosta bakterija, sto cu rijesiti cajevima brusnica zakon heheeheh.  Eto toliko od mene za danas pa cemo vidjeti sta ce se desavati sljedece..

Veliki pozdrav i pusa
Di


IZVORNA PORUKA: enna

Ja sam u 12 sedmici morala otputovati za Bosnu (zivim u Italiji) put je prosao ok nisam imala problma stajali smo setala sam sve normalno i dola smo stigli sve je bilo ok.Ujutro oko 6sati otisla sam u wc i vidjela krvav iscjedak na vesu,nisam osjecala nikakvu bol potrazila sam odmah doktora da mi uradi UZ da budem sigurna da je sve ok.Doktor me pregledao rekoa da sam zatvorenahvala Bogu i Uz je bio ok beba se vrtila srce je kucako kako traba preisao mi je DABROSTON i strogo mirovanje.MirovalAa sam 15 dana to se vise nije ponovilo morama sam nazad za Italiju javila sam se svom doktoru cim sam stigla i on mi je rekao samo da je to ostatk krvi u maternici radi ranijih menstruacija i da nisam trabala piti nikakve tablete ali da mi nece naskoditi da je to tako reci normalna pojava u trudnoci i vise mi se nije ponovilo.Ipak savjetujem svima da potraze strucno misljenje ako im se ovo desi pozdrav i pusica za mame i bebice!!!!





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
5.2.2010 10:58:02   
Skvo RR
Prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: vitezanka_20

Trenutno sam u 10.sedmici trudnoce, imala sam jedan pobacaj u 12. sedmici, tacnije 9.10.2009.
Danas mi se javlja kao tackica, dvije na gacama cisto smedjeg, znaci nije krv.
U nedjelju sam bila na uz sve je bilo uredu, a sutra mi je redovna kontrola.
Mislite da trebam odma ici ili da pricekam do sutra, jer se bojim da se mozda jos uvijek moze nesto uciniti ako je prijeteci pobacaj?
Molim vase misljenje
Hvala
user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Bubica.sa

U svakom slucaju trebas mirovati i smiriti se, a sama odluci da li da ides sutra ili sada. Ukoliko imas privatnog ljekara svakako ga nazovi, pitaj sta da radis ili otidji na pregled kako bi se smirila. Sigurno da moze pokusati sa terapijom, a to krvarenje ne mora nista znaciti, moze biti bezopasno jer znam mnogo zena koje su krvarile u prvom tromjesecju. Sretno i javi kako si.



IZVORNA PORUKA: MELLI

JOJ TAKO MI JE ŽAO ŠTO PROLAZIŠ KROZ TO!user posted image user posted image user posted image user posted image
Imaš li broj ginekologa koji te vodi pa da se konsultuješ s njim.S obzirom da si već imala spontani,najbolje je da on procijeni situaciju.
Nemoj paničiti,to i ne mora biti ništa ozbiljno.Držim ti fige i nadam se najboljem ishoduuser posted image



IZVORNA PORUKA: vitezanka_20

Nisam jos odlucila kojem cu privatniku ici tako da nemam broja niti koga nazvati... Jedino hitnu...
Napominjem da ne krvarim, samo smedje i to malkice...
Bojim se jer je prvi pobacaj tako i poceo smedje, pa se povecavalo dok nije krv krenula...
U nedjelju na uz je sve bilo uredu. Naime dobila sam urinarnu infekciju prejaku tako da sam morala provjeriti je li plod uredu!



IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Imala sam slican problem u poectku trudnoce, stim da je kod mene bila blizanacka trudnoca, i pojavila mi se je svjeza krv, a potom smedje, morala sam mirovati i primala progesteron i pila dabroston tbl , ali nazalost sam izgubila jedan plod, dok je drugi bio uredu i ako sam imala kasnije bas svjezu krv, tako da znam kako se osjecas. Ako nemas sada kome otici, uzmi apaurin tbl, lezi, podigni noge malo i opusti se i misli pozitivno


IZVORNA PORUKA: vitezanka_20

Drage moje mamice sadasnje i ako bog da buduce...user posted image user posted image user posted image

Bila sam jucer kod ginekologa na kontroli, sve je hvala bogu ok, jos manje od dvije sedmice i izaci cemo iz ovog kriznog perioda.
Nisam prije uhvatila vremena da se javim, tu noc sam lezala mirovala, vise se nije pojavljivala. Usput sam otkrila i da imam jedan drugi problem od kojih mi je bilo to sto jest ( hemoroidi )

Hvala Vam na savjetima i rijecima utjehe.





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
5.2.2010 11:06:15   
Skvo RR
Prebacivanje postova
 
IZVORNA PORUKA: Ela35

Cao drage moje trudnice, posto nikako ne mogu da nadjem temu o smedzkastom iscjetku koji se pojavljuje u pocetku trudnoce (6ta sedmica) molim da mi pisete o vasim iskustvima. Meni je gin rekao da mirujem sedam dana i prepisao mi tablete za ocuvanje ploda. Elem pravo sam se zabrinula, user posted image


IZVORNA PORUKA: sheri

miruj i samo miruj
ja sam isto kao i ti krvarila, ali bas krvarila a poslije se pojavljivao i taj smedji iscjedak, na pocetku i morala sam cijelu trudnocu mirovati. sad sam u devetom mjesecu, i cekam svoju bebu da dodjeuser posted image . ti samo miruj i biuce sve ok! cuvam ti fige




IZVORNA PORUKA: emma.L

Ela 35, ista stvar je bila kod mene. Odem na pregled da vidim šta se dešava, kad ono 6 tjedana trudna user posted image . Naravno, nije ti svejedno zbog tog laganog krvarenja, ali ako ti je dao Dabroston ili nešto takvo, uz malo mirovanja bi trebalo biti ok. Čak nisam ni mirovala, samo nisam prenosila veš na balkon i vješala zavjese user posted image . Ali ako imaš mogućnost, primiri koji tjedan. I kad sam ga prestala piti sa 3 mjeseca trudnoće, opet malo prokrvarila i uplašila se jako. Ali to su bili samo zaostaci i sve je prošlo u redu.
Sretno ti!


IZVORNA PORUKA: Ex Yu

nema hodanja i panike ... malo smiris legis odmaras ljecaris ... neka svi drugi skacu oko tebe ... protezanje je najgore tako da nepokusvaj nesto dohvatiti visoko bez obzira sto nije tesko ...

a s druge strane nemora znaciti nista bitno mozda jednostavno neki oblik menstruacije da je tjelo imalo jos nesto za izbaciti pa pomalo izbacuje iscjedak ... koji ce za koji dan proci ... pa zene po 3 mjeseca imaju redovnu menstruaciju a budu trudne i krvare a i neznaju da su trudne ... samo opusteno i uzivaj a mi navijamo da sve bude ok



IZVORNA PORUKA: ona_30

Draga Ela35,ne brini (mada znam da brines). Ja sam u 13.sedmici trudnoce. Upravo u 6.sedmici mi se pojavio smedji iscjedak, pila Dabroston 3x1 do jucer. Iscjedak je trajao poprilicno dugo (neke 2-3 sedmice),ne bude ga po par dana pa se pojavi i onda je napokon nestao zauvijek-nadam se. Nisam mirovala,sve normalno...ali eto cuvaj se. I molim te ne boj se, nista to nije strasno. Vjerovatno je hematom u pitanju i dok on u cjelosti ne iscuri,javljat ce se iscjedak.
Nadam se da sam pomogla...(ja danas prvi dan bez Dabrostona pa me bas nekako strah,kako ce mi organizam prihvatiti).


IZVORNA PORUKA: nikita

ela 35 kao prvo dobro dosla...
recu tu svoje iskustvo...prva trudnoca je zavrsila spontanim(plod nije ni prokucao), nisam imala bolova niti ikakvog iscjetka...
druga trudnoca- povracanje , par puta infuzija... smeckastvo krvarenje svaki dan (iako sam od pocetka pila Dobroston, tad mi je povecao na 4X1) i onda nakon2-3tj odem u vikendicu kod bake i dede i taj dan dugo i dugo setam, naravno sve lagano , sutradan se ustanem s punim gacama krvi...naravno prepadnem se, odmah odem kod dr-a, on ustanovi da je beba u redu ,da uputnicu za bolnicu i ja tako odlezim 8 dana...krvarenje i smećkasti iscjedak prestao i evo sad sam u 16tj. sve je u redu, imam samo bijeli iscjedak...

Htijela sam ti reci...prvi put nisam ni razmisljala da cu izgubiti bebu i izgubim je  a drugi put skoro pa sam bila sigurna, a ostala je  hvala Bogu !!!
MORAS MIROVATI, to je najbitnije, umiri se 2-3 tj., a i budes imala krvarenje nemoj se prepadati jer opet sve moze biti dobro, to se desava mnogim zenama...U to vrijeme dok sam krvarila mene uopce nije bolio stomak i mislim da je to najbitnje-da stomak ne boli ! Samo miruj !



IZVORNA PORUKA: enna

Drage moje Ela35 i DiBi prvo da vam pozelim dobrodoslicu i nadam se da cete se ugodno druziti sa nama.
Ja sam vam isto imala krvarenje u 12. sedmici trudnoce i jakoooooo sam se prepala ali bolova nikakvih ono samo kao da mi leptiric leti u stomakuuser posted image .S obzirom da sam bila u Bosni odmah trk kod doktora (Ai tetak mi je gin. u Beograd pa sam i njega kontaktirla)i rekli su mi sedmicu dana mirovanja i pila sam Dabroston.Zvala sam svog doktora u Italiju rekoa je ako me nista ne bolida je to samo zaostatak menstruacije(Stari doktor ima iskustvo od 55 godina radnog staza) i da se ne naprezem lagana setnja od pola sata i da kada se odmaram(lezim) stavim jastuk pod gu.. user posted image  tako da mi materrica bude malo uzdignuta.S obziro da sam morala nazad a Italiju mirovala sam 7 dana i vratila se nazad svm doktoru na kontolu koji je ustanovio da je sve ok hvala Bogu sa bebom a i samnom.Do kraja trudnoce nisam imala vise nikakvih krvarenja i iscjedaka.
Ipak je najbolje da vaspogleda vas doktor i on ustanovi sta je i dali je sve ok ali svakako mirujte i no sikiriki sve ce biti ok vidjet cete pusica vam!!


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

ja sam imala isto smedji iscjedak u 15 tjednu trudnoce zatim krvarenje kroz tjedan,bila sam pod stresom nekim i to je izgleda najvise utjecalo na to...popila sam kutiju dabrostona radi kontrakcija dijagnoza mi bila prijeteci pobacaj  i 1,5 mj prelezala wc,jedem i lezanje onda nakon 1,5 mj pocela se postepeno kretati...zatim i na posao i eto radila 2 mjeseca sad idem na porodiljno danas nam je punih 35 tjedana...samo budi jaka mazi svog pupu i pricaj bebi i bit ce to ok a u svemu tome mirovanje ti je najvaznije da se maternica smiri i sve dodje na svoje... eh zaboravi da sam bila i hematom dobila koji se kasnije sam povukao kroz mjesec...


IZVORNA PORUKA: mina23

Cao cure, ja sam u 5 toj sedmici i pojavio mi se smedji iscjedak, prepala sam se jer sam imala dva spontana . Neznam jeli dobro da idem ovako rano doktoru na pregled?


IZVORNA PORUKA: anitaMO

mina23 idi dr.odmah.i ja sam imala jedan spontani.u drugoj trudnoći hematom i krvarenje.jeli ti dao terapiju za održavanje trudnoće.ja sam uzimala utrogestan 3x2.od prvog dana.


IZVORNA PORUKA: djevojčica

moja prijateljica je imala smeđi iscjedak na početku trudnoće i pravo se prepala odmah odjurila doktoru i on je joj rekao da je to sasvim normalno čak i poželjno jer nekad u materici postoje nečistoće koje nisu uspjele izaći prilikom menstruacije i nakon smještanja ploda one se izbacuju u vidu tog iscjetka.čak je napomenuo da neke žene tokom cijele trudnoće imaju to i da je sve normalno................prijateljica je hvala bogu rodila zdravo dijete koje sada ima 4 godine.......user posted image


IZVORNA PORUKA: sejlana

Cao!I ja imam problem sa krvarenjem.U petak sam bila na kontroli i bilo je sve ok(isla sam privatno u ordinaciju kod dr.Nejre Pasic,ali me pregledo dr.Rovcanin-on vrsi privatne perglede kod nje)Kaze sve je savrseno,11 nedelja iduci mjesec na kontrolu.Medjutim ,kada sam ustala u ponedeljak ujutro,na gacicama vidim tamno smedju fleku i odmah me ufatila panika.Odmah smo krenuli prema kosevu i slucajno sam naletila na dr.Rovcanin-a i on me primio na pregled.Prema ultra zvuku je beba ok,srce kuca,posteljica netaknuta.Prepisao mi je mirovanje,progesteron injekcije,dobroston tablete i pembritin anitibiotik.Kaze da uzrok moze biti svasta-stres,fizicki napor,upala....Danas je drugi dan, jos uvjek ima po malo,uvjek tamno smedje ko cokolada.Evo lezim kuci i pazim se,ali se stalno sekiram sta ce biti.Brinem se za svoju bebicu.Ako imate kakav savjet ili ste prosle slicno javite mi se,molim vas.Nadam se da ce biti aBd sve ok.


IZVORNA PORUKA: bebana27

nemoj da te to brine bitno je da je beba ziva i zdrava
ja sam imala u 4 i u 6 mjesecu krvarenje govorili su da je to pred spontati ali hvala bogu nije ja imam svoju bebu jos uvijek u pupi zivu i zdravu i aBd ubrzo ce nam se roditi
ja ti preporucujem da jedno vrijeme ako ikako mozes da mirujes bar do 19 sedmice jer ipak ti je beba na prvom mjestu slusaj upute doktora i sve ce aBd biti dobro


IZVORNA PORUKA: sejlana

Hvala Happy.Ja se nadam da ce biti sve ok.Juce sam bila na kontroli,krvarenje je prestalo,baba napreduje i tek je sad vidio ostecenje na posteljici gdje je bilo krvarenje.Ranije se nije vidjelo jer je plodna voda bila zamucena.Ali hBd to se ostecenje samnjuje-zarasta.Terapija je djelovala,trebam zvarsiti sa terpaijom do kraja i mirovati.Pa opet na kontrolu.Nadam se da ce aBd sve biti u redu.


IZVORNA PORUKA: mamanaa

eh drage moje, prvo sam iscitala sve vase postove i malo sam se smirila, jer i ja imam taj smedjkasti iscjedak...
jucer sam saznala da sam pet sedmica trudna i sva hapy sam dosla kuci, muz i ja smo sinoc to htjeli proslaviti sexom koji nije bajno zavrsio jer sam ja primjetila taj iscjedak, jutros sam zvala doktoricu, kaze da nije nista strasno, da je to zaostatak menzesa, da malo mirujem a ako bi se to nastavilo da dodjem na pregled....
jako se plasim jer smo se dugo trudili za ovu bebu i svaki put kad trebam u wc sve me neka jeza hvata....ali nadam se da ce sve biti u redu ako Bog da....



IZVORNA PORUKA: naša.mrvica

da se pridruzim ovoj temi,znam kako se sve uplasimo kada vidimo taj iscjedak ...uzas zivi.meni se pojavilo prvi put krajem 6 sedmice i naravno odamh sam naredni radni rad otisla kod dr,kaze da je beba ok,cula sam i srce kako kuca.e onda mi se to ponavljalo vise puta,a nije mi dr.smio dati zbog moje srcane smetnje dabroston samo apaurin 2x,tako da je fakticki sve u bozijim rukama.mirovala sam koliko sam mogla.evo vec 5 dana nista se ne javlja,osim bijelog pranja,a u urinu imam veliki broj leukocita,moja kontrola je u petak tako da jedva cekam sta ce reci.ono sto zelim da kazem,ako vec treba i mozete piti te hormone ok ja sam jako zabrinuta i plasim se,ali opet se nadam da ce plod ostati.od sutra sam 10 sedmica i ne osjecam velike bolove u stomaki,samo  u krstima kad hodam...bice to dobro aBd,moramo biti hrabre i vjerovati u pozitivno.


IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Evo da podjelim svoje iskustvo. Na početku trudnoće u tri navrata sam imala taj smeđkasti iscjedak, pila dabroston, i sad imam zdravu i veselu šestomjesečnu curicu. Meni je gin rekao da to nije ništa ozbiljno, ali su tablete ipak bile "za svaki slučaj"


IZVORNA PORUKA: nikita

Ja sam u negdje u 9tj imala smeđe par dana i dao mi je dr Dobrston e onda sam u 12 tj prokravrila i to dobro, lilo je iz mene kao da sam dobila i onda je izletio ugrusak uh kako sam se prepala, ja mislila plod, hvala dragom Bogu to je bio hematom i beba je bila dobro...bila sam u bolnici 7 dana...pa onda na strogom mirovanju 2 tj ....ugl ne mora to  nista znaciti , evo mene sad u 8 mj trudnoce i aBd za 50 dana bit ce moj sin pored mene...Samo hrabro, imajte vjere u sebe i u Boga !!!!


IZVORNA PORUKA: naša.mrvica

Pa naravno,zato su dr.tu valjda znreba da znaju sta treba da rade,evo kao sto vidis mnoge zene znaju i prokrvariti zaoprave,pa hvala Bogu sve bude dobro.I ja se mnogo bolje osjecam od kako sam na forumu i nema dana da se ne javim,jer sve mogu da podijelim i sve me razumiju kao i ja njih.Zato smo tu.Ko god da je osmislio ringeraju hvala mu/joj od srca.Pusica.




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
25.2.2010 12:02:11   
Skvo RR
Prenos posta
 
IZVORNA PORUKA: jeki

Zdravo cure,kako ste?
Da li vam se desilo da vam se nakon odnosa pojavi nesto roskasto?
Ja i MM nismo imali odnose od kako sam saznala da sam trudna,jednostavno sam se plasila. Posto sam usla u cetvrti mjesec,odlucili smo da to uradimo. Nakon toga,kada sam otisla u wc,ugledala sam to roskasto na toalet papiru. Da li se nekome nesto sl.desilo i da li je strasno? Poslije toga se nije pojavljivalo...Pozdravvvvvv



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
8.3.2010 11:52:10   
Skvo RR
PREBACIVANJE POSTOVA

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Drage zenice, treba mi hitno savjet!

sinoc smo se ja i mm malo mazili i sve je ok bilo. Sad kad sam otisla u WC nasla sam u gacicama neko smedje pranje. Nije krv, mnogo tamnije. Prava braun boja.
Sta to znaci? Jeli i jedno od vas to imala? Trebam li odma ici doktoru. Molim vas ako je i jedna imala slicno iskustvo da se javi


IZVORNA PORUKA: /MMK/

Koliko se sjećam ti si trudnica, pa moguće da je sinoćnji orgazam uzrokovao kontrakcije maternice, te si od toga lagano prokrvarila.
Svugdje piše da bilo kakvo krvarenje u T iziskuje posjet dr.,pa to moraš sama odlučiti po današnjoj situaciji i kada bi ti trebao biti pregled, a u svakom slučaju uzmi tablete magnezija one smiruju mišiće, a samim tim i maternicu i eventualno 2 mg apaurina.
Magnezija smiješ piti 300, a u izvjesnim situacijama do 900 mg, jedina nuspojava može biti rijetka stolica, ja ga pijem prvenstveno zbog toga i krvarenja ( brljanja) od 6-9 sedmice.



IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Hvala ti draga. Bas sam se prepala. Tek sam u 6. sedmici. Termin kod doktora imam 22.03. ali cu ici odma sutra pa cu vidjeti. A i podnu me somak boli.


IZVORNA PORUKA: miny

Meni se to jače smeđe pranje pojavilo u skoro osmoj sedmici, i kada sam nazvala doktoricu rekla mi je da odmah dođem. Znači kod mene nije bilo uzrokovano odnosom, i nije bilo praćno nikakvom boli. Dobila sam jednu injekciju, i od tada koristim dabroston a evo sad sam u 17 sedmici. Nemoj da te plašim, ali bolje ti je posavjetuj se sa doktorom. Želim ti puno sreće user posted image user posted image user posted image .


IZVORNA PORUKA: bebbe

Idi doktoru čim prije, ako je moguće, već danas. Ne bih da te strašim, ali, na vrijeme je uvije bolje nego prekasno, zar ne?! Nadam se da će biti sve OK i želim ti puno sreće!


IZVORNA PORUKA: mube

ja sam imala to sto ti opisujes,taj smedjkasti iscjedak i kad sam otisla doktoru rekao mi je da to moze biti od sexa prethodnu noc,posto nisam imala odnose uradio je pregled i ustanovio da se radi o blagom krvarenju sluzokoze,nista strasno ako je samo malo i ako je bilo trenutno...ipak nazovi doktora i posavjetuj se


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

I ja sam imala lagano krvarenje taman tako na samom pocetku trudnoce. Otidji doktoru nek vidi.. ne mora biti nista strasno al mozda ti da neke abletice . ja sam pila dabroston jer je to bilo nekolko puta.

I da takvo krvarenje se mooze javiti poslije odnosa na pocetku rudnoce, tako doktroi kazu i zato je i preporucljivo u takvim situacijama i izbjegavati ih prvo tromjesecje.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
8.3.2010 14:14:47   
mynxlee
Kod mene je 05.01. bio prvi dan zadnje menstruacije. I 13.02. pojavi se smedjkasti iscjedak, kontam da sam dobila. Ono mi bilo samo taj dan, da bih nakon nekih 20-ak dana saznala da sam trudna user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
29.9.2010 16:20:00   
Skvo RR
prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: latika

drage mame i trudnice
jutros sam primjetila kad sam se brisala da imam malo sukrvice, bas sam se sokirala, jer sam istraumatizirana radi krvarenja u 12 tjednu trudoće...
pa neznam sta da radim, jel se to ikome desilo???
inace sutra sam punih 26 tjedana trudna


IZVORNA PORUKA: taurus

ja  bih odmah otišla svom dr.
ne mora biti ništa ozbiljno
meni je tako bilo u 16-17 sedmici i to nije baš sukrvica nego malo više krvi i naravno umrla sam od straha
međutim dr. mi je rekao da je sa bebom sve ok, da je krvarenje iz grlića i uzrokovano je ili njegovim skračivanjem ili nekim fizičkim naporom
od tada sam na mirovanju i hvala Bogu sve je ok


IZVORNA PORUKA: Nedi

Najbolje je da odmah odeš dr i da te pregleda. Ne mora biti ništa opasno ali bolje je da za svaki slučaj provjeriš.


IZVORNA PORUKA: malena_t

Pa da ides doktoru, eto sta da radis! Sto rece taurus ne mora biti nista ozbiljno, ali idi!





IZVORNA PORUKA: latika

zvala sam svoju ginekologicu i rekla mi je da mirujem( a to i radim ima 3 mjeseca) i da dodjem ako se poveca ili iscjedak bude crven,, a da zasad nemoram dolaziti..
nadam se da ce biti sve ok i da je to bilo nesto bezveze



IZVORNA PORUKA: enna

Slazem se sa ostalim da trebas otici na pregled da ipak doktor vidi od ceka je sukrvica sretno i ne brini sve be biti ok:)))user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
29.9.2010 19:51:35   
pinki25
latika zao mi je sto ti se opet pojavio iscjedak,a da li si nesto radila,hodala?znam da moras mirovati....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
29.9.2010 21:40:11   
latika
ma nisam nista naporno radila(osim sto kisem malo cesce eto sad i na to moram paziti), to mi se desilo jutros kad sam ustala...nisam isla doktoru zato sto je to bila tako mala smedjkasto narancasta flekica i to samo kad sam se obrisala, nista nije na gacicama bilo i od jutros nema nista...
mozda je neki kapilar u rodnici pukao user posted image
otrnuse mi bokovi od silnog lezanja al neka samo da doguramo 3 u 1 sto duzeuser posted image

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
29.9.2010 22:36:38   
pinki25
moramo izdrzati nekako...ja u zadnje vrijeme sve se vise krecem,pa me strah da se ne bi opet sta pojavilouser posted image  samo se cuvaj.

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 47
   [Obrisana poruka]
30.9.2010 13:16:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pinki25)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
11.10.2010 21:21:37   
nikolina.mne
ovako juce sam pocela da krvarim to mi izadje da sam dobila na 33 dan al nije ona standardna menstr nego je vrlo oskudna.... od juce sam slobodno mogla proci sa jednim uloskom i to onim najmanjim kako kapa i nije jako crveno vec nesto kao kad prolazi na kafeno i crvenkasto zaj al bas slabo.... i nema onog mirisa kao svaku menstruaciju sto imam jer jako osjecam onaj njen miris al ovaj put ne ako znate na sta mislim, ne znam kako dr da se izrazim a da ne bude nekoj gadno.... grudi me jos boluckaju, i pocela su ledja da me bole i karlicne kosti... a odnos sam imala 12 dan sa muzem... dal se ovo nekoj desilo ? cudno jer ja obicno imam obilne menstruacije a kod gina sam tek za nekih ned dana

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce
12.10.2010 14:03:24   
balasgirl
Ja sam u trećem mjesecu trudnoće malo prokrvarila (ustvari nije bila krv,već baš smeđkasti iscjedak). Pravo sam se zabrinula, s obzirom da smo se muž i ja trudili dugo vremena za bebicu. Međutim, moj doktor me je uvjerio da nije bilo ništa strašno u pitanju jer se iscjedak pojavio u vrijeme kad bi mi i inače da nisam trudna došla mjesečnica. Tako da sam smirila, primila tri sedmice zaredom injekcije progesterona i utrogestan vaginalno, uzela bolovanje i mirovala nekoliko dana i sve super prošlo, hvala Bogu.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu nikolina.mne)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *