|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:02:25   
nanika
Evo i moja mala je sinoc dobila temperaturu 39,5. Bio nam doktor kaze da je virus i da se ne sekiramo da skidamo temp. malo joj je i grlo upaljenouser posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:08:12   
dinciii
Moja Rejhana je ovaj virus imala na nepuna 3 mjeseca.Al kad sam bila kod doktora rekao mi je da je to jako dobro da beba dobije sto prije jer jaca se imunitet s tim.I to svako dijete do 2 godine jednom dobije...et moja mala malo poranila user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:15:22   
dinaa
Dinciii moj stariji nije to imao nikad a curica jeste kao sto sam i napisala.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:16:27   
lely
Moj Anes jos nije imao temperaturu pa osip,mislim imao je 1-2x temp koja je trajala 1-2 i nista vise.
Diincii sad me zabrinu....
Njemu je 22mj (bice 28.),meni je drago sto nije nikad bio nesto jace bolestan,ali sad ovo sto ti napisa me zabrinu....
Jel to pravilo da treba dobiti do 2 god.user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:18:47   
dinaa
Nije lely pravilo nemoj da brines evo ja sam bas napisala kako je jedno imalo a drugo nije.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:19:00   
dinciii
Hmmmm...on je meni tako rekao sad mozda ne mora svako dijete to dobiti...znas da i doktori nekad grijese...Al sam poslije isto na internetu citala da je dobro ako se preboli....nemoj mi se molim te sikirati,mozda je doktor pogrijesio user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:21:50   
lely
Ma ne sikiram se,ali bas mi cudno...Ja sam inace prvi put cula za to bas ovdje....
Znaci nema pravila,a mozda i dobije to do 2. god.,mada ja ne bi voljelauser posted image ...nesto mi zao...
Hvala drage na brzom odgovoruuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:24:04   
dinciii
Evo nasla sam tekst jest da je njemackom pa cu ti prevesti najbitnije user posted image

Das Dreitagefieber (Exanthema subitum, Dreitage-Exanthem) ist eine ansteckende akute Viruserkrankung. Sie betrifft am häufigsten Kinder zwischen sechs und 24 Monaten, kann aber auch bei älteren Kindern auftreten. Kennzeichnend sind plötzlich auftretendes, drei bis vier Tage dauerndes hohes Fieber und ein anschließender Hautausschlag, der nach einigen Tagen wieder verschwindet. Wer einmal am Dreitagefieber erkrankte, ist lebenslang immun. Epidemien können in einem bestimmten Gebiet auftreten.


Trodnevnu Temperaturu dobijaju najcesce djeca izmedju 6 i 24 mjeseca al moguce je i kod starije djece.(et vidis moja mala dobila sa 3 mjeseca)

Znakovi su visoka temperatura  pa onda osip koji kroz par dana nestaje.

Tko je jednom obolio Trodnevnu temperaturu je dozivotno imunan(ne znam dal se ovako kaze na nasem,u svakom slucaju da jaca imunitet)




< Poruku je uredio dinciii -- 25.6.2009 17:25:17 >


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:32:34   
lely
Bas ti hvala diinciiuser posted image user posted image
Samo mi jos nesto nije jasno...
Jel kad jednom dijete dobije tu trodnevnu temp. ,pa osip vise se to ne poajvljujeuser posted image
Tempreatura sigurno da,ali jel i osip opet moze da se pojaviuser posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:36:38   
dinaa
Lely ako jednom preboli trodnevnu groznicu nece je ponovo dobiti,tako sam ja negdje procitala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:37:31   
dinciii
to samo jednom dobije.ma nema na cemu...user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Temperatura pa osip.
25.6.2009 17:39:04   
lely
IZVORNA PORUKA: dinaa

Lely ako jednom preboli trodnevnu groznicu nece je ponovo dobiti,tako sam ja negdje procitala.


Uh dobro je,bar se ne ponavlja vise puta...
Ja stvarno nikad nisam cula za ovo,ovdje prvi put.Dobro je da znam da i to postoji,ja bi se isprepadala kad bi vidjela taj osip,jer imali smo jedno ruzno iskustvo sa osipom-ne ponovilo se.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Temperatura pa osip.
17.11.2009 12:05:41   
manuela RR
Sad kad sam ovo pročitala,počela sam da sumljam da Emirova temperatura koja je trajala tri dana uopšte ima veze sa vakcinom MRP,nego da je u pitanju trodnevni virus,jer sve se poklapa,visoka temperatura koja je trajala 3 dana i kad je temperatura prošla osip po leđima,stomaćiću i malo po licuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Temperatura pa osip.
17.11.2009 12:08:48   
new mama
IZVORNA PORUKA: manuela

Sad kad sam ovo pročitala,počela sam da sumljam da Emirova temperatura koja je trajala tri dana uopšte ima veze sa vakcinom MRP,nego da je u pitanju trodnevni virus,jer sve se poklapa,visoka temperatura koja je trajala 3 dana i kad je temperatura prošla osip po leđima,stomaćiću i malo po licuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mila jel on imao ikako trodnevni virus,ti simptomi meni lice bas na to,user posted image mozda bas nije povezano sa vakcinom,jer je sam cula da sva djeca moraju to odbolovati,a ako on nije,mozda je to-touser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Temperatura pa osip.
17.11.2009 14:22:47   
manuela RR
Nije nikako imao trodnevni virus,zvala sam pedijatricu i ona mi je telefonski potvrdila tu dijagnozu .
Na kraju se ispostavilo da uopšte nije imao reakciju na MRP nego da je trodnevni virus u pitanju,samo što se vremsnski poklopilo sa mogućom reakcijom na MRP pa ni oni sami nisu znali dati pravu dijagnozu.user posted image
Ma nemogući su stvarno.user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio manuela -- 17.11.2009 14:23:31 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 17:35:08   
bebbe RR
Pozdrav!
Kako Ema od sinoc ima svoju prvu temperaturu, koja, istina, nije jako visoka, ali je prisutna, danas nije dobila vakcinu, a pedijatar ju je pregledao i rekao da se njemu čini potpuno zdrava... Hmmm... I meni se čini potpuno zdrava, pogotovo kada temperatura padne... Zato sam pomislila da se mozda i kod nje radi o toj trodnevnoj groznici... Jedino sto ne znam koliko je obicno visoka temperatura u tom slučaju? Da li znate? Kod nas je samo jednom, nakratko, prešla 38, bila je 38,6, a inace se vrti oko 38... Kakvi su simptomi? Emi je grlo zdravo, kaže doktor, a za sada nema ni osipa...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 17:41:57   
juni
Koliko sam mogla shvatiti karakteristika ove groznice je bas visoko temperatura, iznad 39c ali posto nemam iskustava bolje nek se jave mame koje su se susrele sa ovim problemom.
Kako je djevojcica sad?


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 19:03:10   
new mama
Bebbe kod mene Ajna kad je imala trodnevni virus,tura joj je bila visoka,cak prvi dan i do 39,a koliko znam mislim da bude otprilike tako,nista prati je,ako je grlo ok  i ostalo,mozda su ipak zubici,a ako se poslije treceg dana pojavi  ipak osip onda je to to,a jel joj dr. dala  kakav lijekuser posted image ,ljubi malenu princezu od nas dvije i bice to sve okuser posted image

< Poruku je uredio new mama -- 19.11.2009 19:04:10 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 19:05:39   
bebbe RR
Ima temperaturu, oko 38, kao i sinoc. Trenutno ne prelazi preko. Inace, OK je, lijepo se igra, lijepo jede... Pojma nemam... Pedijatar nije dao nista osim cepica protiv temperature, jer mu takodje nije jasno sta bi moglo biti... Ja sam se sjetila trodnevne groznice, ali, kako kazete, u tom je slucaju visocija temperatura...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 19:13:40   
nita
Bebbe, jesi li obratila pažnju na mokraću, da li je neobičnog mirisa? Doktori kad ne pronađu uzrok povišene temperature traže nalaz urina, jer i male upale mokraćnih kanala mogu izazvati povišenu temperaturu. Iako, ja mislim da su kod Eme zubići.

I Kanita od jutros ima blago povišenu temperaturu, 37.4. Solidarišemo se s Emom :) Pusa ljepotici!

< Poruku je uredio nita -- 19.11.2009 19:14:04 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 19:22:16   
bebbe RR
Nita, sta nam je ovo cure krenulo pred sami rodjendan?! Ma, bice to OK, brzo, vjerujem... Obraćala sam pažnju na mokraču - nikakav poseban miris, uobicajeno mokre pelene... Mozda su fakat zubici i kod Kanite i kod Eme. Pedijatar je rekao da, ako ne bude OK do ponedjeljka, uzmemo urin i krv na pregled... A ona je danas kod njega bila super i bez temperature...  Ljubimo našu dragu drugaricu!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Temperatura pa osip.
19.11.2009 20:48:27   
nita
Ako je i mokrača ;) OK, onda mogu biti samo zubići. A nadam se da će cure do rođendana ozdraviti i imati možda još koji biser.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 8:16:29   
bebbe RR
E. nocas oko 1,15h sam izmjerila 39,9 temperaturu... Stavila sam joj cepic, i relativno brzo je spala, ali meni tek sada nista nije jasno... Pitanje, za vas koje imate iskustvo, je - u slucaju da se radi o trodnevnoj groznici kada ce se pojaviti osip po tijelu? Mi smo prvu temperaturu dobili preksinoć. Inače, ona je idalje super OK, igra se, pleše, jede... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 8:57:50   
dinciii
Bebbe moja Rejhana je 4.dan dobila osip...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 9:02:30   
new mama
Bebbe i kod Ajne se 4 dan pojavio osip,a kako je princeza jutrosuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *