|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 9:36:45   
bebbe RR
Ema je jutros OK, normalno i uobičajeno sve. Nema temperature. Znači li to ako je počelo preksinoć, da bi mogli osip ocekivati nekada sutra uvece?! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 9:41:26   
Skvo RR
Draga bebbe, nama je recimo oko 7 navece naglo prestala tura, ujutro je bila osuta!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 9:43:27   
Nanica Sarajevo
Bebee,
moja princeza je sa punih 6 mjeseci imala temperaturu 38 do 38,5, i nista drugo od simptoma. Cetvrti dan (nekih 12 sati nakon sto je temp spala i nije se vise pojavila) pojavio se mali osip po stomacicu, i po tijelu gdje je koza malo tanja i gdje ima puno vena. Nakon 3-4 sata, ona je bila potpuno prekrivena roza flekicama, nisu bile tackice. Strasno je izgledalo, ali kada izadje osip bebica je ozdravila. Nema potrebe da se maze, moze izlaziti, moze se kupati, dakle potpuno zdrava, samo sto ruzno izgleda. Osip je trajao dan i pol.

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 9:57:41   
bebbe RR
Dakle, i kod Ume i kod Naide se je taj osip pojavio nekih 12 sati po prestanku temperature?!
Hvala vam puno. Nanice, hvala za detaljan opis osipa, baš sam mislila to pitati... Ma, voljela bih znati sta je, ova me neizvjesnost izludjuje. Povremeno pomislim, sta ako je nesto drugo, nesto sto bi trebalo lijecenje, a ja, u biti, nista ne cinim... Ali, fakat nikakvih simptoma bolesti nema osim te temperature... I non stop bi dojila, ali, mislim da je to zato sto treba tecnosti, a nije odusevljena vodom i sokovima...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 10:02:56   
hanabanana
osip se ne mora javiti uopšte, mada se obično javlja.
Meni se kod starije kćeri nije javio, kod mladje jeste.
Samo što su obje imala jako visoku temperaturu, preko 39.
I to bi skakala odjednom, a snižavao bi je samo cepic, i to ne lupocet nego voltaren.
Nakon čepića bi temperatura mirovala 4-6 sati, i opet bi naglo skakala sa 37/5 na 39/5.
Kad bi tem. pala, dijete se ponašalo kao zdravo.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Temperatura pa osip.
20.11.2009 15:26:33   
bebbe RR
E, mene ova temperatura izludi! Nije je bilo od jutros, a sada odjednom skoči na 38,6! Ne mogu vam ni opisati koliko sam zabrinuta. Samo da mi je znati sta joj je, bilo bi mi lakše... Joooj!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Temperatura pa osip.
21.11.2009 21:23:58   
bebbe RR
Evo, samo da vam javim da se je kod nas radilo o trodnevnoj groznici. Sinoc je, naime, temperatura prosla, a jutros je na Eminim ledjima osvanuo blagi osip. Nisam ga nicim tretirala i skoro da se povukao, a Ema je opet u normali, standardno, kao da nista nije ni bilo.
Zelim svima da se zahvalim na podrsci! U trenucima straha i malodusnosti lijepa rijec utjehe i dobronamjerna podjela iskustva uistinu puno znaci.
Pusa svima!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Temperatura pa osip.
24.11.2009 21:46:30   
Nanica Sarajevo
Drago mi je da je sve prošlo OK.
Neka nama naših user posted image , nek su živi i zdravi i bez temperature :)


_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Temperatura pa osip.
23.12.2009 21:22:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

osip se ne mora javiti uopšte, mada se obično javlja.
Meni se kod starije kćeri nije javio, kod mladje jeste.
Samo što su obje imala jako visoku temperaturu, preko 39.
I to bi skakala odjednom, a snižavao bi je samo cepic, i to ne lupocet nego voltaren.
Nakon čepića bi temperatura mirovala 4-6 sati, i opet bi naglo skakala sa 37/5 na 39/5.
Kad bi tem. pala, dijete se ponašalo kao zdravo.


E baš ovako se dešavalo i kod nas...Pojavio se osip 5 dan, malo na leđima, guzi i čelu, blago crvene tačkice skoro i neprimjetne... izgleda kao da je načešano...Znači prebolovao je i on trodnevni virus, nevraćao se više nikad...
Za koliko dana prestaje osip?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Temperatura pa osip.
23.12.2009 21:26:25   
dinaa
Mojoj curici je osip trajao dva dana.Nekoj djeci samo jedan dan.Znaci i kod vas je to bilo,ma samo neka je temperatura prosla,brzo ce proci i osip.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Temperatura pa osip.
7.7.2010 18:08:00   
Meri29
Super je sto ovaj forum postoji, da vas nema ja bih do doktora poludila od brige. Po prijasnjim iskustvima citam da je i kod nas trodnevna groznica, prvo smo imali temperaturu tri dana, visoku 38,5. Jucer je temperatura stala, a danas se pojavio osip i to prvo na vratu, pa se prosirio na lice, a vidim da ima malo i na ledima. Ja sam je okupala u hipermanganu, nadam se da ce se povuci.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Temperatura pa osip.
7.7.2010 20:23:17   
dinciii
Meri ne sikiraj se on se sam povuce...I moja mala je imala trodnevnu temperaturu i osip i drugi dan je vec malo skroz bilo!!!user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Temperatura pa osip.
7.7.2010 20:52:01   
Medić*
 mi smo nedavno imali trodnevnu groznicu, temperatura tri dana nije rasla puno, 38, 5 a treci dan temp spala i javio se osip po stomaku i vratu, dva dana i osip sam prosao.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Temperatura pa osip.
14.7.2010 15:44:26   
Meri29
Hvala Dinciii user posted image Potvrdeno od dr. bila je trodnevna groznica. Osip se brzo povukao.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Temperatura pa osip.
26.7.2010 14:43:13   
*pcelica*
Evi i ja se danima borim sa ovim osipima. Prvo je Atija imala ovaj trodnevni virus a juce se i Ajla sva osula temp nije imala a osip slican pljuskavicama samo sto nisu vodene one bubuljice i osula se samo u predijelu stomaka donjeg dijela ledja guza i noge. Dva dana sam je vodila doktoru jer nisu bili sigurni jeli djecija bolest ili alergija. Danas su nam rekli da je najvjerovatnije neka alergijska reakcija i dali nam tecni puder da mazemo da se osuse i neki sirup da pije uvece

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Temperatura pa osip.
10.8.2010 9:27:34   
Dalila Sa
NAžalost evo i nas na ovoj temi user posted image i smo se borili sa visokom temperaturom tri dana i hB prošla je,ali sad ima osip po leđima,iza uha,po licu i stomaku koji traje dva dana.Zanima me za kolko bi se osip trebao povući,neznam u dilemi sam da li da ga opet vodim doktoru da pogleda osip.I još jedan problem nema apetita nikako,neće da jede,odbija hranu.Neznam dali da mu dam neki sirupa za apetit,recimo u kući imam pčelica maja sirup na bazi meda za apetit,pa da li da mu dam jednu kašikicu user posted image
Treba mi savjet šta vi mislite user posted image user posted image


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Temperatura pa osip.
10.8.2010 9:34:23   
mama75
Prije par dana prebolovali isto. Zove se rozeola ili šesta bolest i javlja se kod djece do 3 godine. Simptomi: 3 dana visoka temp i onda 3 dana osip. Kada se javio osip beba postala nervozna i izgubila apetit. Nama je dr rekla da nista ne brinemo i da se ponasamo normalno tj smijemo izlaziti, kupati se i sl. Tako smo i uradili jer cim se pojavio osip temp se vise nije vratila. A sto se tice sirupa ne znam koliko ti je dijete, jer ti na bazi meda mogu izazvati alergiju, pa ti na taj osip to bas i ne treba. Eto, a ako osip potraje duze od 3 dana onda ga odvedi dr. jer onda nije rozeola.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Temperatura pa osip.
10.8.2010 9:55:18   
Dalila Sa
Bebi je 19 mjeseci,a osip je drugi dan,evo primjetila sam da se sa lica malo kao povlači hb.Ali me sad brien što neće ništa da jede,a najgore što ja nisam sa njim već ga nana čuva a ja na poslu,pa se sikiram,neznam šta da radim

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Temperatura pa osip.
18.8.2010 8:08:35   
Mya_81 RR
U kojoj mjeri se pojavi ovaj osip?

Imali smo otprilike 3 dana visoku temperaturu koji smo zadnji dan teško skidali. Poslije je spala i evo sad nakon neka 24 sata ima neke tačkice po čelu i po stomaku. Nema ih puno i nisu uopće toliko vidljive. Sad ne znam je li to to user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Temperatura pa osip.
18.8.2010 8:15:56   
anidla
IZVORNA PORUKA: Mya_81

U kojoj mjeri se pojavi ovaj osip?

Imali smo otprilike 3 dana visoku temperaturu koji smo zadnji dan teško skidali. Poslije je spala i evo sad nakon neka 24 sata ima neke tačkice po čelu i po stomaku. Nema ih puno i nisu uopće toliko vidljive. Sad ne znam je li to to user posted image



Mya, na godisnjem Noa se razbolio, tri dana je gorilo dijete, nista nije moglo skinuti temperaturu...39.5 i skakala je do 40....

sve je bilo uredu s nalazima...

na kraju se radilo o trodnevnoj virozi i dobio je osip po tijeliu, sitne male crvene tackice koje su prosle nakon 2 dana...kad dijete dobije osip (tako nam je rekla pedijatrica) to znaci da je dijete zdravo i da je viroza prosla)


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Temperatura pa osip.
18.8.2010 9:01:22   
Trnoruzica
Mya, ako je temperatura spala, i vise se nije javljala, i ako je nakon nje izbio taj osip, onda je to to user posted image
Ne mora u tolikoj mjeri biti izrazen, da se ne brines user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Temperatura pa osip.
18.8.2010 9:16:49   
Mya_81 RR
Nije joj se više nikako vraćala temperatura user posted image

Sad sam baš nekako mirnija user posted image

Hvala, cure user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Temperatura pa osip.
18.8.2010 11:44:39   
dacy
Sinoć mi govori prija. da od njenog kolege mali noć prije dobio temp. oni je skidali, uspjeli i mali zaspe. Mama ga ode povirit, a on sav plav u licu, ne može disati,. Oni odmah u hitnu i doktor im kaže da su mu krajnici otekli i sve začepili tako da nije mogao disati. Sreća da su ga doveli jer bi umro. Kao ima neka viroza i njegovo tijelo je ovako na nju reagiralo.
Dugo se nisam ovako nasekirala user posted image sinoć sam svako malo osluškivala kako moj user posted image diše


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Temperatura pa osip.
26.8.2010 21:58:25   
neki
IZVORNA PORUKA: hanabanana

osip se ne mora javiti uopšte, mada se obično javlja.
Meni se kod starije kćeri nije javio, kod mladje jeste.
Samo što su obje imala jako visoku temperaturu, preko 39.
I to bi skakala odjednom, a snižavao bi je samo cepic, i to ne lupocet nego voltaren.
Nakon čepića bi temperatura mirovala 4-6 sati, i opet bi naglo skakala sa 37/5 na 39/5.
Kad bi tem. pala, dijete se ponašalo kao zdravo.



Identicno,samo jos kod mog Saida ustanovljena gnojna angina,prvo je dobio antibiotik,pa nakon dva dana je presao na injekcije...Helem temp. je konacno spala juce,da bi se danas popodne pojavio osip po ledjima,po vratu,malo oko usiju i po licu...Odmah sam ga odvela pedijatru,receno mi je da se radi o tom trodnevnom virusu...Ali mi nije jasno kako virus,ako dijete ima gnojnu anginu i jos prima injekcijeuser posted image user posted image user posted image
Moramo ujutro uraditi nalaz krvi...
Said je super,zivnuo je,igra se...
Ne znam,mislim da panicim bez razlogauser posted image


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Temperatura pa osip.
27.8.2010 22:58:42   
neki
Danas je osip malo pojacan,ali pedijatrica kaze da je to ok.
Ustanovljena mu je jaka anemija,i mora piti legofer dva-tri mjesecauser posted image user posted image user posted image

A vama puuuuuuuuuuuuuuuuno hvala na misljenjimauser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *