|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura pa osip.
7.2.2011 18:05:18   
škorpija
i ja misli da je sve od djeteta do djeteta, ajdin je to prebolovao sa 4.mjeseca a da mi nismo ništa ni skotnali dok se nije osuo, a i uvom višnjinom postu piše da se ojavlja u 98 posto slučajeva, znači ipak nije sto posto

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Temperatura pa osip.
7.2.2011 19:02:07   
Malenaoduvijek
ja bih rado pomogla, ali stvarno nisam imala iskustva sa tim trodnevnim temp, a sto im je to sada bitno?kako je curica, bolje nema vise temperature jeli?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Temperatura pa osip.
7.2.2011 19:45:33   
new mama
Moja Ajna je imala ovaj trodnevni virus sa 8 mjeseci i njoj se pojavio osip poslije toga,a simptomi su visoka temperatura tri dana,ali nama je dr. rekla da se ne mora javiti osip,znaci kod nekog djeteta se pojavi,a nekima ne,a sto se tice da se javi vise puta,to nisam sigurna,mislim da se javi samo jednomuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Temperatura pa osip.
7.2.2011 20:22:42   
Anoniman
Andrej je navodno imao trodnevnu s 6 mjeseci...visoka temp...osipa ni na mapi...i meni je ped. rekla da ne mora biti osip

a cudno mi je to da se ponavlja isti virus...bas zato sto je virus ne bi trebao...jer postajes imun...jedino u slucaju mutacije virusa

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Temperatura pa osip.
10.3.2011 10:20:52   
ruby_
Postavila sam pitanje, pa nasla na njega odgovor par stranica prije user posted image
Izgleda da je i kod nas bila trodnevna groznica, tri dana temperatura, jutros osip po glavi i prsima. Bebi je 6 mjeseci



< Poruku je uredio ruby_ -- 10.3.2011 10:25:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 11:11:12   
tinchita
Pozdrav svima

Može li mi neko napisati kako izgleda taj osip?!
Situacija je sljedeća :upala grla i začepljen nos, temp. 4 dana, zatim je jučer krenuo osip u pelenskoj zoni s prednje strane, koji se proširio na cijeli trbuh...
Jel" to to? Ped. nas šalje na infektivo, kao za svaki slučaj..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 11:17:07   
Lejla Ka
Trodnevna groznica daje visoku temperaturu bez drugih simptoma, djete obično bude dosta dobrog općeg stanja, kad se temp. spusti djete se ponaša kao da se ništa ne dešava. Osip je sitan, malene crvene tačkice, koje kako se šire međusobno se spajaju (uguglajte roseola). I napadaju stomak, leđa i uz vrat, uz rub kose. Udovi najčešće nisu zahvačeni. Kad se pojavi osip spadne temp. i ne vrača se.
Začepljen nos i upala grla će biti od nečeg drugog, mada je i kod trodnevne grlo malo iritirano pa se često (kod ljekara koji djele antibiotike ko bombone) ordinira antibiotik, a onda se za osip predpostavi da je alergija na njega.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 11:22:12   
tinchita
Eh, baš se to i dogodilo...odmah su nam uvalili antib. jer je grlo bilo crveno..da bi kasnije pretrage pokazale da se radi o virusu jer su leukoc. na donjoj granici...

Hvala puno!!!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 12:47:06   
mišur
Moja cura je izgleda "fasovala" trodnevnu groznicu!
Tri dana temp. se penje skoro do 40, jedva spustimo i poslije par sati se opet vraća. i tako u krug 3 dana...
Tek jutros nema temp., ali nisam pitala mamu, koja je čuva, je li se pojavio osip.


(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 14:45:30   
Blue rose RR
Mala princeza nam bol boluje, šaljemo vibrice za brzo ozdravljenje.
Kod nas je trodnevnu pratio cijelo vrijeme osip, pojavio se na kraju prvog dana, a nestao trećeg dana, sam od sebe, nakon što je temperatura spala.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Temperatura pa osip.
20.4.2011 21:57:34   
samedi
IZVORNA PORUKA: mišur

Moja cura je izgleda "fasovala" trodnevnu groznicu!
Tri dana temp. se penje skoro do 40, jedva spustimo i poslije par sati se opet vraća. i tako u krug 3 dana...
Tek jutros nema temp., ali nisam pitala mamu, koja je čuva, je li se pojavio osip.




Mišure,kako je Anci,ima li ture sad,ima li osipa? Moja je skoro imala 3 dana temperaturu ali bez osipa user posted image


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Temperatura pa osip.
19.5.2011 0:55:36   
leona81
mi smo izgleda fasovali isto...prvi dan simptomi zacepljen nos, temperatura, navecer se popela na 39, doktor drugi dan pregledao ustanovio da je upala grla jer je grlo crveno i dao antibiotik i kapi za nos antibiotske...3 dana temperatura do 40 skidali je jedva, kad spadne ponasala se kao da nije bolesna, igrala se, skakala sve super...apetit jako los, 4 dan osip stomak i ledja da bi se 5 dan prosirio na vrat, lice i pomalo na ekstremitete...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Temperatura pa osip.
8.6.2011 21:29:35   
pocahontas
i mi smo evo fasovali i u finalnoj je fazi ova bolest tzv. roseola ili trodnevna vrućica (samo sto je kod nas trajala 5 dana)...
temperatura  je bila prvo standardna 38,5, dijete apsolutno normalno, veselo, razigrano, da bi prekjucer temp. bila 39,5 (40 C u guzi, tada je dijete bilo malo lošije nego inače)..stavila sam voltaren jedan ujutro jedan navecer itada je spala temp..user posted image
ja luda od cega mi djetetu ne spada temperatura toliko dana, nema nikakve druge simptome...vodila pedijatru, kazu vjerovatno virus...user posted image

davala urin na analizu, nalaz dosta bakterija, leukociti od 8-10...kada mu je presinoc temperatura isla do 40 C u konsultaciji sa pediajtricom dam mu pancef zbog takvog nalaza mokrace....
danas nalaz urinokulture sterilan..kad se nisam roknula sto mu dadoh antibiotikuser posted image ali sta je tu je sada...
danas se dijete osulo po ledjima, po licu vise prema ušima i malo po prsima...progooglam i vidim da je u pitanju ova roseola....eto da mame znaju da dijete moze imati ludjacku teperaturu bez ikakvih simptoma i tek treći ili peti dan kada dobiju osip temperatura spadne...
inkubacija traje 10 dana (prenosnici djeca u parku garant)...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Temperatura pa osip.
8.6.2011 21:38:43   
R&T@
Uh, dragi nas Rafouser posted image user posted image
Mogu zamisliti kakvih groznih pet danauser posted image


Moram pitati: Da li je iko bolovao ovaj virus vise od jedanputuser posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Temperatura pa osip.
8.6.2011 21:40:12   
Skvo RR
Nisam upratila,ali jeste li isli pedijatru...meni se iz tvog posta cini da niste....treballi bi otici....ako pedijatar potvrdi trodnevnu, onda odmah iskljucuje antibiotik, nama su isto dali antibiotik i kada su dijagnosticirali ovaj virus, isti dan je iskljucen.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 8:42:32   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Nisam upratila,ali jeste li isli pedijatru...meni se iz tvog posta cini da niste....treballi bi otici....ako pedijatar potvrdi trodnevnu, onda odmah iskljucuje antibiotik, nama su isto dali antibiotik i kada su dijagnosticirali ovaj virus, isti dan je iskljucen.


jesmo išli smo odmah drugi dan nakon temeprature, ali planiram ga danas odvesti da mu vidi ovaj osip i da potvrdi virozu..telefonski je rekla da sada nastavi piti antibiotik jer bi veca šteta bila da prestane a da nije uzeo dozu...i da to posmatram tako da taj antibiotik mozda čisti nešto što je imao u nosicu npr. u mokraci te bakterije koje je pokazao urin i tako...u ove dvije godine pije treći put antibiotike tako da nije kraj svijeta iako bih voljela da smo prosli bez njih...vidjecemo danas sta nam kaze konacno...user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 8:46:59   
emma.L
Isti slučaj smo imali prošle godine i bila sam izbezumljena nakon par dana antibiotika kad sam vidjela jedno jutro kako mi dijete izgleda. Pedijatricu odmah zvali u kućnu posjetu, pregledala je temeljito i rekla da je jaka upala bila i da "tijelo izbacuje infekt jer antibiotik djeluje". Eh sad, ne znam kakav je vaš osip, ali smo mi morali dodatno uzeti onaj tečni puder što u ljekarnama prave da bi se to smirilo, baš je grozno izgledalo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 8:49:43   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: emma.L

Isti slučaj smo imali prošle godine i bila sam izbezumljena nakon par dana antibiotika kad sam vidjela jedno jutro kako mi dijete izgleda. Pedijatricu odmah zvali u kućnu posjetu, pregledala je temeljito i rekla da je jaka upala bila i da "tijelo izbacuje infekt jer antibiotik djeluje". Eh sad, ne znam kakav je vaš osip, ali smo mi morali dodatno uzeti onaj tečni puder što u ljekarnama prave da bi se to smirilo, baš je grozno izgledalo.


nije strašan osip, mislim ima ga po cijelom tijelu ali ne svrbi ga, ne peče ga, ne izgeda tako grozno..baš samo onako roskasto i u ravnini je kože, dakle nema onih piknica i plikova i sl. (zato se valjda ta bolest i zove roseolauser posted image )..kao recimo od znoja one piknice...ima ih jutros malo i potrbuhu i preponama, čitava ledja...ali kažem, uopšte ne izgleda tako strašno...

evo ovu sliku nađoh na netu, mozda za dvije nijanse blaži ospi nego na ovoj fotografiji
http://www.someblogsite.com/archives/1196


< Poruku je uredio pocahontas -- 9.6.2011 8:51:51 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 8:54:56   
emma.L
E kod nas je bilo za nekoliko nijansi izraženije, čak i po kapcima i u kosici, nije je svrbilo ništa. Dakle, mislim da nije strašno, ali svejedno provjerite da budete mirni.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 8:56:56   
emi7908
Rafo, jadničak mali, s čim se borio...user posted image  Pocahontas ja kad čitam ovo odmah me panika uhvati, i baš me strah što to može da traje i više od tri dana..... ja traume imam od ture ali hB ovo nas nije zakačilo i iskreno se nadam da neće...  da li ima neki period u godini kad je ovo baš onako aktivno? i kako se tačno prenosi??? e ja umjesto da proguglam vas davim pitanjima.... odoh tražiti..

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 10:49:17   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: emi7908

Rafo, jadničak mali, s čim se borio...user posted image  Pocahontas ja kad čitam ovo odmah me panika uhvati, i baš me strah što to može da traje i više od tri dana..... ja traume imam od ture ali hB ovo nas nije zakačilo i iskreno se nadam da neće...  da li ima neki period u godini kad je ovo baš onako aktivno? i kako se tačno prenosi??? e ja umjesto da proguglam vas davim pitanjima.... odoh tražiti..

pa iskreno i nije sada nesto strasno da se napatio, vise sam ja bila luda jer nisam znala sta mu je..cini mi se da bi mi lakse tada bilo da je dr. rekla da ima npr, upaljeno grlo pa bi znala od čega mu je temperatura, a ovako sam morala da cekam 5 dana da se ospe pa da sam sigurna da je virus..pomislala sam da je moglo biti bilo sta sa toliko visokom temperaturom-abdomen, uroinfekcija, ma ne znam ni ja vise...ali dobro je sve proslo...samo sto rijetko ko prepozna da bi to moglo biti to-roseola....


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 10:55:04   
vila_7
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Nisam upratila,ali jeste li isli pedijatru...meni se iz tvog posta cini da niste....treballi bi otici....ako pedijatar potvrdi trodnevnu, onda odmah iskljucuje antibiotik, nama su isto dali antibiotik i kada su dijagnosticirali ovaj virus, isti dan je iskljucen.


jesmo išli smo odmah drugi dan nakon temeprature, ali planiram ga danas odvesti da mu vidi ovaj osip i da potvrdi virozu..telefonski je rekla da sada nastavi piti antibiotik jer bi veca šteta bila da prestane a da nije uzeo dozu...i da to posmatram tako da taj antibiotik mozda čisti nešto što je imao u nosicu npr. u mokraci te bakterije koje je pokazao urin i tako...u ove dvije godine pije treći put antibiotike tako da nije kraj svijeta iako bih voljela da smo prosli bez njih...vidjecemo danas sta nam kaze konacno...user posted image



meni je hB dr.odmah rekla prvi dan (MM se izbezumio zbog visoke temp.pa je odmah odveo) da je u pitanju ta trodnevna groznica,jer nikakve druge simptome nije imala. Htjela dati antibiotike,ja zamolila da pricekamo i pratila dijete (jer antibiotici nemaju efekta kod bilo kakve VIROZE). I 4-dan temp.odjednom spala i dobila sasvim blagi osip,ma jedva se vidio i samo po licu.
Samo sto ni ja kao ni ostali ne volim ture,pa mi je bas bilo ko na iglama


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 10:56:48   
vila_7
IZVORNA PORUKA: emi7908

Rafo, jadničak mali, s čim se borio...user posted image  Pocahontas ja kad čitam ovo odmah me panika uhvati, i baš me strah što to može da traje i više od tri dana..... ja traume imam od ture ali hB ovo nas nije zakačilo i iskreno se nadam da neće...  da li ima neki period u godini kad je ovo baš onako aktivno? i kako se tačno prenosi??? e ja umjesto da proguglam vas davim pitanjima.... odoh tražiti..


prenosi se kao i sva virusna oboljenja,ne mora nikad dobiti, češće je u proljeće i u zimi , a jednom kad se preboluje nece se vise ponavljati! eto to je sto ja znam kad sam citala (sta mi je ostalo u glavi)

P.S. i ne brini....sad kad pogledam unazad uopce nije strasno bilo nego sam vise ja zbog ture bila sva BLJAK


< Poruku je uredio helena_7 -- 9.6.2011 10:57:28 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 10:57:27   
leona81
i mi smo imali prije 2 sedmice roseolu iako mi niko nije potvrdio da je to roseola ali ja sam sigurna u to...nasa pedijatrica je bila na odmoru a drugi pedijatar je odmah dao antibiotik zbog grla i kad sam mu rekla za osip rekao je da je to moguce od antibiotika, da bi joj ja nastavila davati antibiotik i osip se nije pogorsavao dakle nije od toga, takodjer sam citala da osip od roseole ne svrbi dok od penicilinskih antibiotika svrbi, a njoj nije predstavljao nikakvu smetnju... 3 dana temp do 40, 3 dana osip i nakon toga sve ok...svi nalazi super, nikakve bakterije nista, radili smo i brisove...pedijatar i dalje kaze da je to bila teska upala grla?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Temperatura pa osip.
9.6.2011 10:59:24   
vila_7
leona, ja nekad mislim da ni dr.nisu u pravu nego majke koje poznaju svoju djecu i dosta su informirane. Tako da mislim da si ovaj put bila ti u pravu. E jedino ako je on u grlu nesto vidio-upalu ili sl.
I ako je tako bila teska upala samo prije 2 tjedna,pa zar bi nalazi bili super user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 9.6.2011 11:00:17 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *