|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
20.2.2013 9:13:51   
dady
Ja sam uzela samo jedne gegice br. 62,sve ostalo mi je 68-74. S tim da ima veze koliko je beba teska,moj je bio 4250 g. po rodenju! A ljeti ti beba bude samo uglavnom u bodicu! Barem je moj bio roden 20.6.! Nemoj samo pretjerivati,jer oni tako brzo prerastu sve,poslije ti lijepo bude zao para sto si bacila!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.3.2013 12:00:43   
Silver
evo u albumu sumirano kako i sta smo mi pripremali kad smo ocekivali rodjenje naseg djecaka :)

http://album.ringeraja.ba/index.php?page=album&ID=2998

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.3.2013 10:03:29   
Maja1309
Drage moje, molim vas za pomoć.

Dali neka od vas može pročitati ovaj popis s prve strane foruma i reći dali je to to?
Da ne čitam 30 stranica foruma. Molim vas.

I koliko ranije ste krenule kupovati sve potrebne stvari?

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.3.2013 11:15:27   
Alannah
Maja ja sam krenula neka dva mjeseca prije kupovati,cisto zbog novca,da rasporedim trosak. Stose tice spiska sa prve strane,sad cu ti redom nabrojati:
meni bespotrebno: termometar za vodu( probas na lakat); pamucne krpice za kupanje( kupam onako rukom); geniciana violet, hipermangan, kapi za nos sunce moje malo-umjesto njih kupila 500 ml fizioloske,jer nju mozes koristiti koliko hoces puta,ja jos imam istu a bebi 6 mjeseci,a rok trajanja sunce moje malo je 7 dana nakon sto se otvori; za pupak smo koristili sterilne gaze,bivacin prasak i alkohol. Cucle,flasice nemam,beba iskljucivo doji. Caj isto ne pije,ali sam ja pila caj od komoraca i za dojilje,kupovala u DM-u babylove,kostaju oko 2,50 KM. Kasikice kupila isto babylove,jeftinije su,a iste,trebace ti za D3 kapi ili kapi za grceve-mi koristili Espumisan. Ostalo je manje vise potrebno. Sto se tice odjece najvise su mi koristili bodiji,gegice,i donji dio kao trenerskica sa stopalima-ne znam kako se drugacije zove. Svedske pelene nisam kupovala i nisu trebale i nisam kupila nikakvo adaptiano mlijeko,ako mislis dojiti i ne kupuj,jer neces doci u iskusenje da ponudis bebi,jer ga nemas user posted image .

Sto se tice spiska za majku- kupila sam babylove kremu za bradavice-spasila me ragada,kosta oko 3-4 KM u DM, caj za dodjilje isto babylove( patronazna mi preporucila HIPP,ali n ima secera,a ja volim gorak caj) i caj rooibos,ako si iz Sarajeva imas ga u Kuci caja Franz&Sophie, pije ga mama( pila sam oko 2 litra caja),a bebi smanjuje tako grceve preko mlijeka. Nisam kupila pumpicu,izdajam se rucno; jastuice za grudi( protiv curenja mlijeka na odjecu)-kupila u DM takodje,kostaju oko 4 KM. Ne trebaju ti odmah ni silikonski sesirici za bradavice,nisam ih kupila. Kupila sam dva grudnjaka za dojilje,dosta za pocetak,nosim ih kad sam vani, kupila saam nekoliko pakovanja Vir ulozaka za kuci da imam. Stoo se tice torbe za porodiliste ovisi iz kojeg si grada,pa tako i pakujes. Eto nadam se dam ti pomogla,ako imas jos pitanja pitaj user posted image

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.4.2013 17:14:01   
ada_
ne znam gdje drugo da postavim pitanje pa cu ovdje....
sa cim mi je najbolje prati bebinu robicu?sta je onako najblaze i najsigurnije za koristiti?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.4.2013 17:21:25   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ada_

ne znam gdje drugo da postavim pitanje pa cu ovdje....
sa cim mi je najbolje prati bebinu robicu?sta je onako najblaze i najsigurnije za koristiti?

ja sam koristila ispocetka Persil Sensitive, samo jos ukljucis na masini dodatno ispiranje i izbjegavaj omeksivace u pocetku

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.4.2013 17:26:09   
ada_
hvala na brzom odgovoru,i ja sam mislila nesta tako ali rekoh opet da pitam user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.6.2013 10:35:48   
tajra26
http://source.ba/clanak/632019150021/vijesti/U%20BiH%20ćete%20opremu%20za%20bebu%20platiti%20747%20KM,%20a%20u%20Njemačkoj%20241%20KM/?ref=tiker

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.8.2013 16:46:11   
Lilliloo
http://www.pik.ba/artikal/8044570/nurse-by-jane-kolica-3u1/

Prodajem...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
29.10.2013 8:06:34   
maja78 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: shej

Pozdrav
Ne znam da li ima slična tema... Pokusavala sam naci ali bezuspjesno user posted image
Zanima me iskustvo svih ovdje o stvarima koje ste kupovali ili dobili za vašu bebu ili dijete...

šta je super isplativo i iskoristivo, a šta potpuni promašaj i bespotrebno....
npr. izdajalice, baby gym, putni krevet, bočice, sterilizatori, robica, kolica, nosni aspiratori,jastuk za dojenje, podloge za presvlacenje, toplomjeri, termotorbice, kadice, makaze, pelene, marame, hodalice, nosiljke... o svemu što se može kupiti ili što ste dobili....
pa možete napisati npr.

super stvar:
-
-
-
-

promašaj:
-
-
-
-

eto, nadam se dobrom odazivu i nadam se da nije slicna tema vec bila user posted image



IZVORNA PORUKA: koka i po

ne znam sta bih ti rekla....
pola od ovih danasnjih bebi "pomagala"za mene je bespotrebno.naravno da imaju nekakve prednosti ali nisu neophodni.
recimo kozmetika za bebe....tonu je kupila kada sam rodila prvo dijete da bi na kraju pedica rekla...samo lijeoi jekoderm dok se koza ne obnovi.kasnije bademova krema.
jastuk za dojenje nisam imala...kazu da je dobar ali po meni bez toga se moze.
cesto roditelji gomilaju robicu za bebe a pola od toga te iste bebe i ne obuku jer je brzo prerastu.
aspirator za nos...fina investicija...ja sam svom sinu nos cistila obicnom malom spricom prerezanom na pola...trik moje pedice.
ima bruka stvari koje je toboze neophodno imati....
bas me interesuje kako su nas nase majke i majke njihovih majki othranile bez ovih modernih "cuda".



IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: koka i po

ne znam sta bih ti rekla....
pola od ovih danasnjih bebi "pomagala"za mene je bespotrebno.naravno da imaju nekakve prednosti ali nisu neophodni.
recimo kozmetika za bebe....tonu je kupila kada sam rodila prvo dijete da bi na kraju pedica rekla...samo lijeoi jekoderm dok se koza ne obnovi.kasnije bademova krema.
jastuk za dojenje nisam imala...kazu da je dobar ali po meni bez toga se moze.
cesto roditelji gomilaju robicu za bebe a pola od toga te iste bebe i ne obuku jer je brzo prerastu.
aspirator za nos...fina investicija...ja sam svom sinu nos cistila obicnom malom spricom prerezanom na pola...trik moje pedice.
ima bruka stvari koje je toboze neophodno imati....
bas me interesuje kako su nas nase majke i majke njihovih majki othranile bez ovih modernih "cuda".


nije mi ovo palo na pamet ali je dobar fol

od ovih gore stvari koje su navedene...po meni je jedino sterilizator viska...nisam ga imala niti sam razmisljala o nabavki istog...prokuhas i zdravo i to mozda tek prvih mjesec dana...izdajalica mi je bila korisna, flasice jer smo dojili i dohranjivali se, kolica...baby gym je super ali je ona ljulja jos bolja...nosiljke (sling i sl.) sam imala ali nisam koristila...moja beba je bila teza kategorija i lakse mi je bilo s kolicima user posted image



IZVORNA PORUKA: canim

shej ja sam gotovo sve od tog koristila osim izdajalice, sterilizatora i bocice, iako nekim mamama je ovo jako korisno ali treba kupiti po potrebi ne unaprijed.
Drugo sam sve iskoristila maksimalno.
Putni krevet i jastuk za dojenje nisam imala ali koristila sam obicni jastuk na koji polozim bebu prilikom dojenja.
Od kozmetike nivein sampon, ljeti sapun eucerin za tijelo, zimi nekad sapun nekad onaj sampon za pranje kose i kupanje, nakon kupanja mazala sam je maslinovim uljem a za guzu nakon presvlacenja bademovu kremu user posted image




IZVORNA PORUKA: palachinken

super stvar:
- baby wrap
- dr pasha krema za bebe
- AS sa bazom
- puffies pelene
- baby vac
- veliki broj tetra pelena jer za svađta nešto koriste
- aventova ručna izdajalica, ali samo i samo ako se ukaže potreba za istom, nikako kupovati unaprijed. Isto kao i bočice, dude,
- ono čudo iznad krevetića što se obrće i svira
- hranilica sa podešavanjem visine i naslona

Nisam koristila jastuk za dojenje, sterilizator.
Viška su mi bili baby bouncer, baby gym, psići sveznalice i tako neke karafeke. To smo dobili, slabo koristili.





IZVORNA PORUKA: Marija13

šta je super isplativo i iskoristivo, a šta potpuni promašaj i bespotrebno....
npr. izdajalice, baby gym, putni krevet, bočice, sterilizatori, robica, kolica, nosni aspiratori,jastuk za dojenje, podloge za presvlacenje, toplomjeri, termotorbice, kadice, makaze, pelene, marame, hodalice, nosiljke... o svemu što se može kupiti ili što ste dobili....


shej, možemo mi svi pisati šta je ko najviše koristio a šta ne, ipak ćeš ti to sama vremenom shvatiti, nikako drugačije, zavisi od tvojih a i bebinih potreba;
moj dječak je uvijek uživao u kolicima dok curica moje prijateljice ne, pa su ljeto provele u kengur nosiljci, koristila ju je bukvalno dok beba nije prohodala user posted image
pumpicu za nos koja se stavlja na usisivač a može se i ustima, neke mame ni u snu ne bi koristile, nama je bila spas, od njegovog rođenja pa do danas kada ima 11mj, kad mu je pun nosić u trenutku ga očistimo i nema patnje ni teškog disanja..
Baby gym smo koristili već od četvrtog mjeseca, ostavim ga da leži i gleda u raznobojne igračke dok mama sprema ručak i sl., ubrzo se počeo prevrtati a i puzati, sa 7mj je već aktivno i brzo puzao što pripisujem baby gymu..
Hodalicu imamo, ali je koristi kao guralicu user posted image stoji pored nje i voza je po stanu, tako da smo i prve samostalne korake napravili sa 10mj..
Izdajalica mi je mnogo pomogla u početku, prvo da ubrzamo nadolaženje mlijeka jer je sporo išlo a kasnije da olakšamo i spriječimo upale..
Jastuk za dojenje mi nismo koristili, meni to nekako izgleda nepotrebno a vjerujem da je nekim majkama dobro došlo..
Toplomjer ti je potreban!
Makaze vjerovatno za noktiće, mi smo ih rezali sa noktaricom i to od sedmog dana jer su baš bili dugi i grebao se..

Mnoge stvari ti nisu neophodne ali će ti mnogo olakšati, pokušavam još da se sjetim šta nam je sve bilo korisno, u svakom slučaju pitaj ako te još šta interesuje user posted image


IZVORNA PORUKA: djoisa

koristila sam
- wrap maramu - toplo preporucujem
- pamucne pelene
- pamucne krpice
- podloge za presvlacenje, ali ne one jednokratne
- pamucne dekice
- banjicu, makaze, toplomjer
- bademovu kremu, tad nije postojala dr pasha krema za bebe
- ulje za bebe
- puder i sampon (tek od 3 mj) to nam je i danas jedina kozmetika
- kasnije svakako stolicu za hranjenje
- torba za bebece stvari

nisam imala jastuk za dojenje, mislim da olaksava mami u pocetku, ako mozes nabaviti polovan..
izdjajalice, sterlizatore, bocice nisam kupovala, kao ni vlazne maramice, kreme za ovo i ono..nisam kupila ni koristila ni krevet za bebu, kolica smo koristili tek od 7 mj


IZVORNA PORUKA: Super Beba


Korisno (skoro sve stvari ću "ukrasti" od palac user posted image ):
- dr pasha krema za bebe
- AS sa bazom (definitivno), još ako se AS može i namontirati na kolica, ljepota!
- putni krevetić
- baby vac
- veliki broj tetra pelena jer za svašta nešto koriste (npr. mi ih sada koristimo k'o maramice za nos - veliku izrezala na nekoliko komada)
- aventova ručna izdajalica, ali samo i samo ako se ukaže potreba za istom, nikako kupovati unaprijed. Isto kao i bočice, dude (ako se već koriste dude, super su one kutijice za držanje duda)
- hranilica sa podešavanjem visine i naslona
- baby gym (moj mali je baš uživao da leži na podu i igra se sa visećim igračkama)
- kućni inhalator (ne d'o Bog da ikad zatreba, ali eto, nama je trebao, šmrc! user posted image )
- zaštita za utičnice
- zaštita za otvaranje ladica i polica
- apoteka (paracetamol, dalsy, čepići, toplomjer, tuferi, flasteri, bivacin, ili kako se već sad zove taj prah, nisita ili neka druga otopina za nos)...

Nisam koristila jastuk za dojenje, iako se žene, koje su ga koristile, kunu u njega...Nisam imala baby phone, a eto, kažu da je i to dobra stvar...

(Po meni) nepotrebno:

- sterilizator
- hodalica (apsolutni protivnik iste)
- podloge za presvlačenje (redovno kupovala dok nisam skontala da je to ipak bacanje para - i tetra pelena može poslužiti toj svrsi)
- švedske pelene (one koje se koriste za široko previjanje)
- benkice (puno praktičnije obične gegice)
- toplomjer za mjerenje toplote vode
- plastične kadice i čuda za kupanje od 50 i 100 km (i obični lavori extra služe za kupanje beba)
- rukavice da beba ne bi stavljala ruke u usta (ja sam malog zatekla sa tom rukavicom u ustima i to je bio prvi i zadnji put da sam ih koristila)
- zvečke...

A garant ima još nekih stvari i potrebnih i nepotrebnih..Ali za sad mi samo ove na um padaju :)




IZVORNA PORUKA: Hannica

AS
Kolica
Krevetic user posted image
Hranilice
Baby vac
Torba za kolica
Banjica za kupanje
Podloga za presvlacenje
Avent ili beby love krema za bradavice
Bademova krema
Sampon za bebu
Pamucne pelene
Jednokratne pelene
Toplomjer ( onaj za uho sto mjeri za 2-3 sekunde)
To je sve sto bih ponovo kupila,nije da se ne moze bez svega,ali svakako da je zivot ugodniji sa ovim djidjama.
Sto se igracaka tice,osim lego kocki,nista nije iskoristeno.
Meni ue i Aventova rucna izdajalica mnogo pomogla,kao i flasice,a sterilizator sam koristila jedno vrijeme,poslije nam nije trebao hB.



IZVORNA PORUKA: Hannica

Zaboravila sam tanki jastucic,da se migu pare mecat pod njega.user posted image


IZVORNA PORUKA: Sittah

ja se slažem s marijom - sve zavisi od djeteta i njegovih potreba, karaktera, itd. da li je dijete mirno ili živahno, zdravo ili bolešljivo itd.

ali evo nakon 8 mj. sa mojim malenim, ja ću napisati šta se nama najviše isplatilo a šta smatram promašajem

super stvari su nam:
putni krevetić - noću spava u njemu, danju se ponekad igra, pokušava da se diže uz ogradicu pa i kad padne nema dijelova od koje se može udariti, plus nosimo ga gdje god putujemo - nama je to definitivno jedna od najboljih stvari

izdajalica - nju sam kupila kad je malenom bilo 7 dana i 3 mj. sam je non-stop koristila tako da je meni puno pomogla

obična sobna ljuljačka - bez ikakvih dugmića i pomagala - jako je voli i često zaspi u njoj

hranilica - odlična stvar pomoću koje dijete uči kako da se ponaša za stolom i da uopšte sjedi kad jede, a ne da prosipa hranu po namještaju, tepihu ili da hoda ili puže dok jede

hodalica - nama je ovo super stvar jer mi je dijete živahno i sa 7 mj. ga stavljamo i ne znam kako bismo izdržali drugačije jer je jako aktivan i stalno u pokretu

kolica i autosjedalica - svakako obavezno

stvari koje su meni bezveze:

bilo kakve skupe igračke za bebe - često beba i ne obrati pažnju na njih, recimo moj mali se radije igra s plastičnim poklopcem flašice ili svježom opranom mrkvom ili tako nekim jednostavnim predmetima dok igračke jednostavo preskoči, i ne gleda ih

kozmetika za bebe - mi od rođenja koristimo samo sapun i šampon za bebe i dr. pasha kremu - ali hvala Bogu moje dijete nema problema sa osipima, crvenilom itd. pa nam nije ni potrebno, a i ne bih da mu po koži trljam bilo kakve hemikalije

skupa odjeća za bebe - mi je isto bezveze, uvijek gledam da kupim kvalitetne i mekane pamučne stvari za bebu po povoljnoj cijeni čak i ako izgledaju obično i jednostavno, radije nego neke "preslatke i cool" komade odjeće koji su neopravdano skupi jer dijete svakako brzo izraste iz svega toga i najvažnije mi je da njemu udobno pa makar nosio obične jednobojne bodiće




IZVORNA PORUKA: shej

Hvala puno na odgovorima, procitala sam cijelu temu koju je Hanady postavila, ali opet je samo u par postova spomenuto sta je bas neophodno a sta se moze izbjeci jer svaki nepotroseni novac svakako moze koristiti buducim roditeljima. user posted image
Izvinjavam se ako je tema suvisna, slobodno moze brisanje :)

Eh da, neko je spomenuo jastuk za bebu koji bih ja svakako izostavila, da ne rekoste da sluzi da se ispod njega pare stavljaju user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: aidana

Ipak ova tema nije ista kao ta sto je Hanady napisala jer stvari kao sto su hranilica, guralica, hodalica i slicno ne spadaju pod opremu za novorodjencad, barem po meni, i to se obicno kupuje naknadno. Da li je to nesto potrebno zavisi najvise od djeteta.

Stvari koje su nama super:
Putni krevetic – nama mozda najkorisnijia stvar jer cesto idemo kod mojih u posjetu, ili negdje putujemo a nikad nije spavao s nama u krevetu. Inace se moze koristi i kao ograda za igranje po danu, iako kod mene nije nikad imao tu funkciju.
Kolica – koristili smo ih od pocetka i jos uvijek ih koristimo
Baby gym (mi smo imali slican http://coolspotters.com/baby-products/heimess-wooden-non-toxic-baby-gym) nama je bio bas koristan jer sam morala sa djecakom vjezbati radi motorike a s ovim je vjezbao sam i ruke i noge. Naravno jedino ako im je zanimljivo, a mom je bilo.
Stolica za hranjenje- bez nje ne znam kako bi, to tek vidim kad odem negdje i moram ga ganjati po sobi da bi ga nahranila. Ovako lijepo sjedi sa nama za stolom i svi jedemo. Sto kaze sittah djete uci kako da se ponasa za stolom
Mobile iznad kreveta
Baby vac
Torba za kolica
Kucni inhalator – ovo je bas primjer neceg sto se kupuje iskljucivo po potrebi. Nama je bio jako potreban.

Sta nam se pokazalo bespotrebnim:
Nosiljka- ovo mi je drago sto sam dobila na poklon sto nisam ja kupila jer nam nikad nije trebalo. Mali je spadao u tesku kategoriju (sa 10 mjeseci skoro 13 kg) i nije mi padalo na pamet da ga nosim u tome. Dok okacim njega pa torbu sa svim njegovim stvarima, nigdje mene nema. Ovo je ipak nesto sto se razlikuje od roditelja do roditelja.
Hodalica – nismo imali jer nisam za to
Guralica- nije je niijednom pogurao po kuci.
Sterilizator – meni skroz nepotreban a skup. Mi smo imali jednu flasicu za mlijeko u pocetku, poslije jos jednu za caj i vodu. To bas i nije neki problem otkuhati
Svedske pelene
Benkice – ne znam da li to jos iko koristi, bas su mi neprakticne
Izdajalica – trebala mi samo tokom prvih mjesec dana. Vjerovatno zatreba tu i tamo vecini dojilja ali po meni nije nesto sto bi trebala kupovati. Ja sam posudila od zaove za taj kratki period.
I sad cu uciniti nesto sto cini mi se niko prije mene na RR nije user posted image stavicu Dr. Pasha kremu na ovaj spisak. Kupila je ja ljetos jer mi nestalo pavloviceve i reko da isprobam kad je svi hvalite. Sljedeci dan mi se bila stopila u torbi da bi poslije toga kristalizirala i nije bilo sanse da je stavim djetetu, jedino da je ja koristim za peeling user posted image Elem, tad i nikad vise.


IZVORNA PORUKA: bebacha

sto se tice kreme br.pasha to se desilo zbog toga sto nema nikakvi aditica i lahko je topljiva
meni je to plus kod ove kreme jer se bas vidi da je prirodna


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Hannica

AS
Kolica
Krevetic user posted image
Hranilice
Baby vac
Torba za kolica
Banjica za kupanje
Podloga za presvlacenje
Avent ili beby love krema za bradavice
Bademova krema
Sampon za bebu
Pamucne pelene
Jednokratne pelene
Toplomjer ( onaj za uho sto mjeri za 2-3 sekunde)
To je sve sto bih ponovo kupila,nije da se ne moze bez svega,ali svakako da je zivot ugodniji sa ovim djidjama.
Sto se igracaka tice,osim lego kocki,nista nije iskoristeno.
Meni ue i Aventova rucna izdajalica mnogo pomogla,kao i flasice,a sterilizator sam koristila jedno vrijeme,poslije nam nije trebao hB.



ja bdodala jasucice one jednokratne,da ne curu mlijeko
i bouncer,majcine ruke ili kako vec.nama je to bilo bas bas velika pomoc i duda ili ti ga cucauser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: shej

Baby vac? To je onaj sto se zakaci na usisivac? Mene sve strah da se beba ne prepadne zvuka usisivaca user posted image :)
Baby bouncer je super stvar, onaj lezeci, ali su bas skupi user posted image nigdje nisam nasla neki dobar a povoljniji

Eh da, koliko vam je baby monitor/ alarm koristio?


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: shej

Baby vac? To je onaj sto se zakaci na usisivac? Mene sve strah da se beba ne prepadne zvuka usisivaca user posted image :)
Baby bouncer je super stvar, onaj lezeci, ali su bas skupi user posted image nigdje nisam nasla neki dobar a povoljniji

Eh da, koliko vam je baby monitor/ alarm koristio?


bebe inace vole zvuk usisivaca

mi smo svoj bouncer platila 40km PRIJE 5,5 GODINA I ZNAM DA IH I SAD IMA

BABY ALARM PO MENI POTPUNO NEPOTREBNO


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Pa zar više niko ne koristi Bademovu kremu, ne nađoh je nigdje na spisku.Ja je koristim od prvog dana i dan danas, pavlovićeva mi je fuj smrdi katastrofa, dr. Pasha samo kad idemo vani za lice i nizašta više.
Baby vac definitivno najbolja i najkorisnija stvar.
Babylove krema za bradavice extra dobra i puno jeftinija od drugih.Služi svrsi.
Toplomjer, po meni digitalni nikako, samo živin iz apoteke 2,70 km, odlično mjeri rektalno za manje od minut, a znaš da je tačan.
Gaze dosta gaza, pamučnih , donese ti neko iz DZ pa izrežeš pa pereš i peglaš.
Kućna apoteka za bebe, sirup koji smiju bebe za temperaturu, bivacin, hidrogen, rivanol, hipermangan, sterilne gaze, krema sa cinkom za guzu babylove oko 4-5 km, super je, može ti bit sto godina, makazice za nokte, male šprice i fitiološka otopina.
Ostalo su ženice napisale uglavnom sve.



IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: bebacha

kakav je to zivin toplomjer koji izmjeri temp za manje od minuteuser posted image



Rektalno mjerenje, obični toplomjer živin.


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Pa zar više niko ne koristi Bademovu kremu, ne nađoh je nigdje na spisku.Ja je koristim od prvog dana i dan danas, pavlovićeva mi je fuj smrdi katastrofa, dr. Pasha samo kad idemo vani za lice i nizašta više.
Baby vac definitivno najbolja i najkorisnija stvar.
Babylove krema za bradavice extra dobra i puno jeftinija od drugih.Služi svrsi.
Toplomjer, po meni digitalni nikako, samo živin iz apoteke 2,70 km, odlično mjeri rektalno za manje od minut, a znaš da je tačan.
Gaze dosta gaza, pamučnih , donese ti neko iz DZ pa izrežeš pa pereš i peglaš.
Kućna apoteka za bebe, sirup koji smiju bebe za temperaturu, bivacin, hidrogen, rivanol, hipermangan, sterilne gaze, krema sa cinkom za guzu babylove oko 4-5 km, super je, može ti bit sto godina, makazice za nokte, male šprice i fitiološka otopina.
Ostalo su ženice napisale uglavnom sve.


Koristim ja,stavila sam na spisak. A i pavloviceva krema je bademova,bar je bila ova koju sam ja uzimala par puta,ali sam se prebacila na Afroditinu zbog cijene.


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: shej

Baby vac? To je onaj sto se zakaci na usisivac? Mene sve strah da se beba ne prepadne zvuka usisivaca user posted image :)
Baby bouncer je super stvar, onaj lezeci, ali su bas skupi user posted image nigdje nisam nasla neki dobar a povoljniji

Eh da, koliko vam je baby monitor/ alarm koristio?


bebe inace vole zvuk usisivaca

mi smo svoj bouncer platila 40km PRIJE 5,5 GODINA I ZNAM DA IH I SAD IMA

BABY ALARM PO MENI POTPUNO NEPOTREBNO

Meni je alarm koristio,zbog Hane sam morala blizance zakljucavati u spavacoj dok spavaju,a ne cujem kad placu ako su vrata zatvorena,osim ako bas ne vriste ( a to ne zelimo,jel... user posted image ),ilu kad spavaju preki dana pa ja izadjem ispred kuce,ma super stvar. user posted image



IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Hanice sory nisam vidjela, znaš da mi mame blizanaca ne vidimo baš najbolje,pardon, ne stižemo da vidimo user posted image .
Ma ja nekako bademovu od pharmameda najviše volim, nisam mijenjala od početka.Stavrno bebe nisu nikad imale nikakv osip.
Zaboravila sam reći da ja isto od prvog dana perem bebama veš arielom, tako se nekako potrefilo jer sam ariel uvijek koristila, tako da nisam mijenjala nikad deterdžent i uvijek se pere sa svim ostalim vešom, izuzev kuhinjskih stvari krpa, stolnjaka i to.Omekšivača sam stavljala po malo možda trećinu čepa ili i manje ornel baby soft, sad ga više ne stavljam nekako sam ga se zasitila.a peglam sve i dalje od čarapica do kapa.


IZVORNA PORUKA: Hannica

I ja koristim tu kremu pharmamef,aa sivim poklopcem,ne znam kako mi afrodita na um pade.user posted image


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Od kozmetike sampon,sapun i krema bademova.
Majcino krilo spavao u njemu vise nego u kreveticu.pamucne pelene,gaze kupila u apoteci smotala na zeljenu velicini i obrubila sebi na masinu.starijem sam puno siperke koristila malenom samo kad jede.
Ne mogu da se sjetim sta smo jos puno koristili,kolica se podrazumijeva.odjece ne treba puno brzo prerastu.


IZVORNA PORUKA: mala86

plus-torba sa puno pretinaca za bebine stvari user posted image


minus-daska za presvlacenje bebe(crkla bi da je nisam uzela,a koristili 15 dana user posted image )


IZVORNA PORUKA: eldinky

iz iskustva majke 3 djece user posted image

Potrebno:

-pamučne pelene,koristili ih za široko povijenje,kao podlogu za presvlačenjei još štošta(mama kao steznik ,samo da se zna nije mi ostao stomak user posted image )
- AS sa bazom , još ako se AS može i namontirati na kolica, ljepota!
-kolica,koja smo maximalno koristili,a svuda smo išli sa djecom ,znači nismo ih nikome ostavljali
- baby gym(meni kao pomoć nekoga dok ja nešto moram obaviti)posebno ako je drugo,treće dijete
-gegice,a posebno one što se lako i jednostavno oblače(sa kopčanjem iz svih smjerova user posted image )
-banjica za kupanje(ništa specijalno-najobičnija)
-bademova krema
-kupka za bebe
-makazice za bebe
-čaj od kamilice(za bebu i mamu)
-dekica,ona pamučna kao vreća za spavanje
-sterilne gaze i obične za brisanje od bljuckanja
- i da ne zaboravim baby alarm, i on nam je baš bio od koristi,dok beba spava ja mogu na miru da se igram sa drugim djetetom ,pravim ručak i sl.bez bojazni da plače u sobi
-stolica za hranjenje

Bespotrebno (ili ono što nismo koristili):
-hodalica
-sterilizator(svi dojili i skoro pa nikako nismo koristili flašice)
-nosiljka(ponekad je koristili i nekome dobro dođe),ali su meni praktičnija kolica
-kućni inhalator(nije nam bio potreban hB)
-putni krevetić
-ogradica za igranje(samo je bezveze postavili i iznijeli....neće pa neće)
-podloga za presvlačenje(koristilisamo ponekad ,bila uz ruksak)
-toplomjer za vodu (provjeriš laktom)
-jastuk za dojenje (koristili obični -sveki mi napravila)
- zaštita za utičnice
- zaštita za otvaranje ladica i polica (za ovo dvoje posljednja nismo imali potrebu)

eto ,to je to čega sam se sjetila user posted image


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Koristila sam
-krevetic (normalnouser posted image )
-stalak za presvlacenje (dobila od rodice polovan, super stvar da ti kicma ne strada)
-sterilne gaze (koje sam rezala na odgovarajuce velicine).koristila sam ih za sve i svasta.
-zivin toplomjer
-2-3 pamucne dekice
-sling
-kolica (sto laksa, koja se mogu sklapati i rasklapati jednom rukom)
-original bademova krema
-prah bivacin (sad se ne proizvodi, ali ima neka adekvatna zamjena za isti)
-rucna izdajalica(kad ti se grudi upale od nadoslog mlijeka, a dijetetu se ne da dojiti, ili kad moras van , nesto obaviti, da ti ga ima ko nahraniti tvojim mlijekom, bez nadohrane).
-nekoliko komada obicnih pamuc. pelena(mogu posluziti ljeti kao dekica, kao rameni podmetac za djecje bljuvitine dok se nosi, kao podmetas za presvacenje, za siroko povijanje...)
-stapni mikser(kad se djetetu krenu uvoditi vocne i povrtne kasice)
-one zivotinjice sto se nakace na krevetic i sviraju dok se okrecu.
-bouncer(ekstra stvar, vukli smo ga sa nama svugdjeuser posted image )
-tufere za grudi(kupovala sam one iz DMa, a onda sam od Babysaurus narucila pamucne)
-kad je dj. kozmetika u pitanju vodi se onom ''manje je vise''. Ja sam koristila samo baby sampon. Nisam mazala nikakvim kremicama, losionima i sl, osim bademovom(sad mozes koristiti dr. pasa kremu umjesto bademove)
- stolica za hranjenje


Nisam nikad koristila baby vac, baby alarm, baby gym, putni krevetic, jastuk za dojenje, hodalice, toplomjer za vodu,sterilizatore...


Napomena: flasice, cuce i sl. kupiti ako/kad zatreba, ne unaprijed.
Ne robovati cudima 21.stoljeca. Ne skupljajte ko hrcak, poslije necete znati gdje cete s tim, jer dijete brzo preraste i uopce nece trebati masu stvari koje su kupljene, planirane i sl.
Kad dobijes bebu, skontas u hodu neke stvari i sta ti tacno treba.
Najbolje je da se unaprijed ne kupuje(osim krevetica i par gegica, bodija, pam. pelena, kreme i bivacina)


IZVORNA PORUKA: shej

Stapni mixer user posted image super preporuka , hvala
Jastuk za dojenje je meni neizbjezan sad u trudnoci, navecer se svadjamo muz i ja ko ce ga koristiti, ako mi ne bude koristio za dojenje, svakako mi se pokazao kao jako koristan user posted image
Eh jedna stvar koju bih ja stavila u nepotrebno je tona sminkerske odjece, za novorodjencad, tipa farmerke i kosuljica u velicinama 56, 62 i sl.. I haljinice koje mi na malim sitnim bebama izgledaju slatko ali mi ih je u istu ruku i zao vidjeti u njima



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lilliloo)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.11.2013 1:22:45   
tehanini
Silver, preeedivan album! Svaki detalj ima svoju posebnu car! user posted image

Mozes li mi reci samo koliko prije poroda je ovo sve bilo spremno?

Mi smo u 33. Sedmici, jos nista ne spremamo, sve se bojim da je rano, da mi se to ne zaprasi... a opet se plasim i iznenadjenja hehe ili da poslije otezam pa ne mognem sve kako bih htjela, sta vi mislite?

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE
7.11.2013 19:55:41   
shej
Mislim da komotno mozes u 37.sedmici sve spremiti :) Nije prerano, a ni prekasno ako te iznenadi bebac user posted image Ja bih to sve odmah, a tek sam u 28. user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.11.2013 20:26:44 >

(odgovor članu tehanini)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Oprema za novorođenče
7.11.2013 20:26:38   
Hanady RR
Molim forumašice da ne mjenjaju naziv teme kako je ista prvpbitno postavljenauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Oprema za novorođenče
4.4.2014 1:23:39   
lejan
Da malo osvjezimo temuuser posted image
Kakva su vasa iskustva sa hranilicama u ponudi imju dvije koje se koriste od rodjenja (chicco polly magic i peg perego nesto, chicco mi je ljepsauser posted image ), da li je neko kristio neku od ovih i gdje se mogu kupiti i koliko su prakticneuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Oprema za novorođenče
5.4.2014 0:10:08   
aidana
da sam mogla birati ja bih kupila drvenu hranilicu koja se moze koristiti i kao stolica do pete godine. Kad dijete poraste skine se onaj prednji dio i onda lijepo sjedi za stolom, ima vise nivoa tako da se pomjera kako dijete raste. Nisu bas jeftine ali ako ce se koristiti 5 godina onda se isplati.

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Oprema za novorođenče
5.4.2014 23:59:04   
lejan
I ove koje sam gledala isto se koriste kasnije kao stolica, samo sto se mogu koristiti od samog rodjenja i kao neka vrsta lezaljke, obore se skroz nazad ali su zbog toga pravo skupe i mislim da se ne isplati davati 150-200km vise nego sto kostaju ove koje se koriste od 6. mjesecauser posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Oprema za novorođenče
6.4.2014 13:27:27   
veeseelaa
meni ona zeza za presvlačenje je poslužila heftu, moje je dijete preveliko i predugo za nju, i cima se amo tamo
da negdje padne bilo me strah

možžda je to praktično za manje bebe

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Oprema za novorođenče
13.4.2014 1:41:48   
Mascha
Za sve koje se pripremaju za skori dolazak bebe - da podijelim svjeze shopping iskustvo - u DM-u je upravo akcija i dosta stvari za porodilje i bebe je snizeno 25% i vise, uz neke dodatne akcije i gratise - od pelena Violeta (19, xx - double care 80 kom vel dva +krema i podloga za presvlacenje gratis), VIR uložaka (1.70),, cajeva, kupki za bebu, deterdzenata, krema... uglavnok sve ove basic stvari sam uspjela uzeti na jednom mjestu +povoljno. I malo je off topic - nije za novorodjence nego za mamu, vidim da na vise mjesta pitaju za mrezaste gacice - eh te iste osim u apotekama imate i u merkatoru, to-to (tosana) - 5 Kom. 5,80.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Oprema za novorođenče
14.4.2014 14:52:16   
elmaL
meni je komoda za presvlacenje spasila ledja user posted image ne daj Boze da sam morala uvijek presvlaciti bebu na krevetu sagnutih ledja user posted image mi smo je s E koristili godinu ipo, pa malo i duze cak, poslije mu malo vise noge, al on je stvarno mirovao dok se presvlaci uvijek, tako da nam je bas bila zogdna, nadam se da cemo je sad opet iskoristiti ovako user posted image mi smo uzeli bas komdu, koja unutra ima i kadicu (koja se koristi u pocetku za kupanje, jer je manja), ispod 3 ladice, odlicna stvar...


i ja sam stvari za mamu kupovala u DM-u prosli put, a i sad cu aBd, kupih neki dan nekoliko VIR ulozaka jer su na akciji, moram i ostatak sto mi treba dok traje snizenje user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Mascha)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Oprema za novorođenče
14.4.2014 17:00:24   
sara123

IZVORNA PORUKA: elmaL

meni je komoda za presvlacenje spasila ledja user posted image ne daj Boze da sam morala uvijek presvlaciti bebu na krevetu sagnutih ledja user posted image mi smo je s E koristili godinu ipo, pa malo i duze cak, poslije mu malo vise noge, al on je stvarno mirovao dok se presvlaci uvijek, tako da nam je bas bila zogdna, nadam se da cemo je sad opet iskoristiti ovako user posted image mi smo uzeli bas komdu, koja unutra ima i kadicu (koja se koristi u pocetku za kupanje, jer je manja), ispod 3 ladice, odlicna stvar...


i ja sam stvari za mamu kupovala u DM-u prosli put, a i sad cu aBd, kupih neki dan nekoliko VIR ulozaka jer su na akciji, moram i ostatak sto mi treba dok traje snizenje user posted image

Ja kupila 7 pakovanja, Maya me zezala tamo na temi, kao sto ce ti toliko, a ja Boga mi slala muza da mi kupi jos 2, i onda sam presla na obicne violetine.
Zakljucak, kupite dok su na akciji, trebat ce vam. user posted image

A za komodu, ja isto mislim da ne treba, ja fino sjednem na krevet i presvlacim je, ugodno mi je...zasaduser posted image user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Oprema za novorođenče
15.4.2014 10:46:31   
elmaL

IZVORNA PORUKA: sara123

A za komodu, ja isto mislim da ne treba, ja fino sjednem na krevet i presvlacim je, ugodno mi je...zasaduser posted image user posted image


to znaci da su ti ledja u dobrom stanju user posted image user posted image user posted image

pa nije sad nesto neophodno, mi smo je uzeli jer smo dobili pare od mojih da uzmemo nesto za bebu, a imali smo vec sve kupljeno...i meni je stvarno bila od koristi, bas smo je dugo koristili..

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Oprema za novorođenče
8.5.2014 13:36:26   
Lilyfee
Ja sam u 33 sedmici i već odavno kako naletim na nešto što mi treba kupim. U zadnjih 14 dana smo stisnuli baš gas jer se bebi izgleda malo žuri. Meni je ovo divno iskustvo i toliko me raduje svaki kupljen komad ma koliko nekima bio bez veze :) želi treba da kupi
Smatram da svako ko ima mogućnosti i volju treba da kupi ono što misli da će mu pomoći. Meni je recimo jastuk za dojenje već sad spas jer bez njeg se ne bih mogla naspavati. Komodica za presvlačenje je super stvar pogotov jer ću je koristiti i kao ormarić za bebine stvari.
Nama je ovo prva beba,a i prva je našim roditeljima i našim bakama i nenama tako da u se svi baš raspali od sreće i žele da mu kupe sve što bi moglo zatrebati tako da eto ima sve ma koliko bilo glupo,a meni je kao budućoj mami srce ko Amerika i osmjeh na licu od jutra.
Nismo trošili mnogo novca na odjeću...marke nam nisu bitne za tako malu bebu,al smo gledali da jes pamučno i da nije kineska roba.
Što se kosmetike za bebu tiče rapitala sam se kod svojih prijateljica koje već imaju djecu i one su mi uglavnom pohvalile Nivea proizvode i naravno Pavlovićevu. Pošto mi muž ima alergiju na prašinu i mi imamo antialergijski madrac takav smo i za bebu nabavili. Jako nam je bitno da je krevetac kvalitetan i da je autosjedalica sigurno,a ovo ostalo je sve stvar ukusa,prostora i mogućnosti.

_____________________________

<3 Love <3

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Oprema za novorođenče
31.3.2015 9:19:26   
pandica
Pošto tema miruje već skoro godinu dana, malo bih da je oživimo user posted image
Zanima me, majke koje su svježe da mi kažu gdje su kupovale opremu za bebe, pod tim ne mislim samo krupne stvari (kolica, krevetic, hranilica) vec i ove najsitnije, sta mislite gdje je najpovoljnije i da li ove stvari sa spiska sa prve strane su zaista sve potrebne ili ima i nepotrebnih?

Hvala unaprijeduser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Lilyfee)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Oprema za novorođenče
31.3.2015 9:32:24   
Visnja RR
Evo tema koja ti moze dati odgovore... user posted image za dizanje teme user posted image

Potrebno/nepotrebno

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Oprema za novorođenče
17.6.2015 20:31:12   
maksi
Meni je super prodavnica Bojprom na Ilidji u grand centru,tu sam kupila kolica,auto sjedalicu i krevetic,takodje su im povoljne posteljinice i ogradice eto nadam se da sam pomogla
IZVORNA PORUKA: pandica

Pošto tema miruje već skoro godinu dana, malo bih da je oživimo user posted image
Zanima me, majke koje su svježe da mi kažu gdje su kupovale opremu za bebe, pod tim ne mislim samo krupne stvari (kolica, krevetic, hranilica) vec i ove najsitnije, sta mislite gdje je najpovoljnije i da li ove stvari sa spiska sa prve strane su zaista sve potrebne ili ima i nepotrebnih?

Hvala unaprijeduser posted image



_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *