|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 12:17:53   
mamina cura
Koja je za vas najnepotrebnija stvar koju ste kupili pod opremom za bebe? Imate li nesto sto ste dobro platili ali bebac uopste ne koristi? Koja je promasena kupovina?
Kod mene je to cudno, npr, baby jump je koristio Timur a Hena nije htjela ni blizu. Baby viper nam je super koristio kod oboje djece. Hranilica super u oba djeteta. Kengura sam malo koristila sa Timurom ali su mi otpala ledja, srecom pa sam ga dobila. Korpa za nosenje bebe - totalno nepotrebno i odmah sam je proslijedila dalje. Dobila sam i kaiseve za prohodavanje bebe - nikad koristila a jos mi stojeuser posted image Putni krevetic - super stvar, kupila polovan preko oglasa za Timura i super smo ga iskoristili i jos koristimo. Kolica su mi super bila sa Timurom dok Henu uglavnom nosam jer mi je tako lakse sa dvoje djece.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 3.6.2010 21:03:42 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 12:31:46   
manuela RR
Meni se dosad najnepotrebnijom stvari pokazala nosiljka,koristila je samo par puta i jos  je masno platila.Bacen novac.user posted image
Najvise koristim prenosivu auto sjedalicu i super mi je pogodna.user posted image
Kolica nesto slabije koristim vrijeme nam nije bas za setnju al naravno sad kad bude ljepse vrijeme da cu ih maksimalno koristiti i smatram da je to pametno potrosen novac.
hranilicu takodje koristim,tek sam pocela i nadm se da ce nas dugo sluziti.
Nisam bas neki primjer sta mi je od opreme bilo nepotrebno al eto.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 12:36:42   
Visnja RR
nepotrebna:
- nosiljka iz komplets 3 u 1... samo iznijela Asju i jos jednom provozala 40-i dan jer je nekim cudom zaspala na ledjima... i nikad vise...
- kengurka dobili  ali Asja nije htjela ni minut...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 12:51:10   
bebacha
I kod nas se nosiljka pokazala kao najnepotrbnija.pratili je 60KM a koristili par put.i kengur takode.
a bas bas potrebne su se pokazale sljedece stvari:bouncer,stolica za hranjenje i naravno kolica


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 12:56:17   
MELLI
Ja sam baš nedavno razgovarala sa MM na ovu temu.Kod nas je slična situacija kao i kod tebe;korpa za  nošenje bebe takođe apsolutno neiskorištena,Hranilica se maksimalno i danas koristi i za nju mogu reći da mi je najpametnije uložen novac,bar kada je oprema za bebe u pitanju,kolica su takođe maksimalno u funkciji,takođe dobra investicija,Igraonica- tu i tamo,bila je dobra dok Hanna nije naučila iskakati iz nje,a to se desilo prije nego je imala godinu dana.Poslije nam je koristila za spremanje igračaka.Sada Harisa mogu "ubijediti" da provede pet minuta u njoj.Kengura sa Hannom nisam koristila,ne znam zašto,a sa Harisom jesam,ali svaki puta dobijem dobru upalu leđnih mišića.
Mogu reći da smo i autosjedalicu dobro iskoristili,pogotovo za gledanje crtića.
Sad,kada je Hanna propuzala,a to je bilo jako rano,u sred dnevne sobe ubacili smo gumeni bazen(1,60 x 2,00 m)Stavili joj deku umjesto vode i mogu reći da je to bila najpametnija investicija,imala je dovoljno mjesta da puže,nije se mogla povrijediti,mogla je ustajati u njemu,a da se ne prebaci van...jest da nam je soba izgledala katastrofalno,ali bila sam rahat što se povreda i padova tiče.
Bezveze je da kažem i da mi je DVD-i  jedno jako dobro pomagaloali eto dok oni odgledaju crtić,ja recimo stignem uključiti mašinu,pripremiti ručak...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 22:48:47   
Alisa.
u sustini mi nismo imali nepotrebne stvari,do sada.Sve sto smo kupili to smo i koristili,pa i nosiljku,cak do 6mj,jer je bila ona malo veca.Sav ulozeni novac se isplatio

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 22:50:47   
Alisa.
izvini bebacha,a sta ti je bouncer

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 22:51:48   
andji
to su definitivno kengur i ona nosiljka što se beba iznese iz bolnice(ono platneno)....a onu nosiljku(sjedalica do 13kg)smo super iskoristili...a ona nam je nam došla uz kolica..Sergej je baš ok i lako prihvata sve te novitete i sve spraviceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 22:58:36   
Okarica
IZVORNA PORUKA: andji

to su definitivno kengur i ona nosiljka što se beba iznese iz bolnice(ono platneno)....a onu nosiljku(sjedalica do 13kg)


Platnena nosiljka mi je definitivno najbezveznija stvar, tako da je nisam kupila. Kengura nemam, htjela sam ga kupiti, pa odustala i nije mi žao. Sjedalica do 13 kg se već isplatila.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 23:02:03   
stella
Nama se naj nepotrebnija pokazala,nosiljka mada nismo skupu ni kupili,i hranilica.
A naj isplatnije biciklo(tu Hana jede)ili na trosjedu.Auto sjedalica-nosiljka,extra nam je posluzila u svakom smislu,kolica,kengur,sada ova veca auto sjedalica,igraona(kavez)jos uvijek je po malo koristimo a nosili smo je i na more,curica je u njoj spavala,i moram da spomenem i jednu slikovnicu za bebe,e nju smo platili ali se bas isplatila i jos se sa njom igra,a druge igracke vise-manje bez potrebne.user posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 23:04:01   
dana3
nista nisam kupila a da nisma iskoristila jer ranija tudja iskustva su primjer.iz bolnice smo izisli u autosjedalici i skafaderu koji i danas moze-t.j. trk sad je taman i iskoristena je super.baby jump se koristi ali je i polovna tako da eto se moze reci d anisu bas bacene pare jer sve figure koje vise koriste se u igri i premjestim ih na kolica koja su definitivno hit kupovine

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 23:24:22   
teta berta
nepotr. nosiljka kao i kod većine!!! uglavnom sam samo kupovala potrbne stvari, krevetac, kolica, autosjedalica, a najpametnije ormarić sa kadom i onim za presvlačenje, puno mi je pomogao, tu držim nikunu robu i presvačim je i kupam i radimo vježbice. ma super stvar nije mi žao ni jednog novčiča!!! i naravno aventova izdajalica, super stvar!!!user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 23:35:16   
Anoniman
Nosiljka definitivno!!! Ja bi ih povukla iz radnji iz prodaje. A sve ostalo se isplatilo i to duplo, kolica, as obadvije, a i ova treca ce akobogda, stolica za rucanje, igraona-kavez, putni krevetic, drveni krevetic, ma sve je bas maksimalno iskoristeno. I jos smo dobili jednu super ljulju koja ima tri polozaja, sjedeci, polusjedeci i lezeci. to mi je bila super stvar.
Nove mame, nosiljku nemojte dzaba kupovati!

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
29.3.2009 23:38:36   
anitaMO
kolica smo definitivno iskoristili,još uvjek ih koristimo.korpa skolica iskorištena ,laura je spavala u njoj do 4 mjeseca,nosiljku do 13 kg i sda koristimo.ležaljka mahsimalno iskorištena.
hodalica ništa nije htjela u nju,ali je gurala stalno.vrtić ništa sad nekad sama udje u njeg.sve smo nove stvari dobili kad se rodila,tako da ja nisam pare davala ni za šta.user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 0:19:09   
Hanady RR
nosiljka-korpa za bebe je samo stvorena za zauzimanje korisnog prostora po kući. Ja sam hanadi iznijela u jastučetu koje mi je mama kupila a za farah su mi donijeli korpu kao biće joj hladno...ta korpa je u našoj spvaćoj bila 4 dana i ja je pošaljem kolegici koja jeklrenula na porord sa naznakom da mi je nevraća...na kontrolu smo išrle u skafanderu šti je bilo i dovoljno. A najbolja stvar koju sam iskoristila su kolica...nisu ona samo za vani...evo recimo moja farah najviše vremena provodi u kolicima...super su za kolike...čim krene plača ja je stavim vozam...zaspe ko beba :))))

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 0:29:53   
Ilhana RR
Bez ovi stvari nebi mogla.

1. Babysitter - bez njega ispocetka nebi nista mogla uraditi
2. Kolica
3. "Sviraljka" iznad krevetca - kad je upaljen moze da se igra satima sama
4. Stolica za hranjenje iz Ikeje - cak je tusiram u njoj
5. Babygym

Propale investicije

1. Pomoc za kupanje bebe
2. Babyjump
3. Korpu za lezanje u kolicima
4. stalak za susenje flasica
5. banjica, koristena samo prvi mjesec dana posle pod tusom


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 8:28:26   
Crvena
Moram priznati da nemam nepotrebnih stvari,jer sam na vrijeme poslusala iskusnije mame, pa sam obje bebe iz rodilista iznijela u AS, krevetice max. i sada koristimo, hranilicu i igraonicu takodjer.
A imam i ljulju kada seuser posted image ljulja odmaram se i jauser posted image AS i kolica max. iskoristeneuser posted image
Zato je moj savjet uvijek dobro razmisliti prije kupovine, jer mi iz silne zelje da imamo sve za svoje bebache pocnemo se gusiti u stanu od nepotrebnih stvariuser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 9:56:09   
new mama
Slazem se i ja da je nosiljka definitivno neiskoristena,samo da bebu izneses iz bolnice i prva kontrola i to je to,meni je ona otprilike jedina i neiskoristena stvar,a korisne...kolica definitivno i vani,a i u kuci ih koristimuser posted image user posted image user posted image user posted image ,as tako tako iskoristena,kadica za kupanje isto jos uvijek Ajnu kupam u njoj,a igraonu i hranilicu kontamo tek kupiti i vidim da je kod vecine iskoristena...eto toliko od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 10:08:47   
Nedi
Najkorisnija stvar je prenosna auto sjedalica do 13 kg.....svaka cast ko je izmislio da se moze ljuljati 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:41:50   
Pretty mamma
Drage mame,
treba mi pomoć. Ja sam u  mjesecu i polako se spremam na kupovinu većih stvari za bebu. Prvo su mi kolica na redu. Cijelo vrijeme sam planirala 3u1, sad sam pročitala da vas večina nije iskoristila nosiljku. Pa u čemu ste vozale bebu? Zar su baš sva kolica imala 0-ti položaj? Ok AS, ali ona nije za vozanje, nego za auto. Ne bi se bezveze zvala AS. Koliko sam ja upućena, pedijatri ne preporučuju dugo korištenje AS(mislim vremenski), a kad mama krene s bebom vani, mislim da baš ne gleda koliko je beba unutra.
I još jedno pitanje...gdje presvlačite svoje bebice? Imate li onu komodicu sa površinom za presvlačenje ili nešto drugo? Meni se čini jako praktičnom iako su izmedju 350 i 400 KM. ne bih tjela baciti te pare, ako nije potrebno...
Hvala vam svima na odgovorima. 

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:42:15   
triplemama
Mi i nemamo nosiljku a dijete bi ionako od prvog dana trebalo biti u autosjedalici i kada izlazi iz bolnice.
Inače nama je najveći ful bila igraonica ni jedno nije htjelo u nju.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:42:27   
Pretty mamma
Vidjeh da sam zaboravila napisati da sam u 7 mjesecu.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:44:42   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: triplemama

Mi i nemamo nosiljku a dijete bi ionako od prvog dana trebalo biti u autosjedalici i kada izlazi iz bolnice.
Inače nama je najveći ful bila igraonica ni jedno nije htjelo u nju.

Eh, upravo ovo i je dilema...u Hr se ne preporučuje korištenje AS osim u autu. Za ostalo je potrebna nosiljka.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:50:19   
merima_s
Sling mi je definitivno prvi na listi potrebnih stvari. Halima nije ljubitelj kolica ni dan danas zato nam se sling bas isplatio. A bolji je od kengura jer moze do 3.godine da se koristi. Ja sam svoj ovde narucila: http://tragmich.at/en/start.htm
A neiskoristene su samo neke igracke koje su bile interesantne par dana i sad samo kupe prasinu.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:55:53   
manuela RR
p
IZVORNA PORUKA: Nedi

Najkorisnija stvar je prenosna auto sjedalica do 13 kg.....svaka cast ko je izmislio da se moze ljuljati

Potpisujem.I kod mene je maksimalno iskoristena,a i nekad se smiri samo u AS kad ga ljuljam.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *