|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 10:00:18   
Anushka
poetesa, uzmi termometar za vodu, dok se ne ustelis da sama ocijenis je li ok voda, lakse ce ti biti a nije skup. Ja vrecu za spavanje nisam nikako koristila, a sto se velicine tice, moj se rodio sa 2250g i dobro smo iskoristili gegice i bodije br 56 tako da zavisi kolika bebica bude a prakticni su i oni kompletici, ne moras sve skidati nego samo donji ili gornji dio, po potrebi. i mi smo imali i plis i pamuk i svejedno je.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
2.7.2009 21:03:13   
*Seve*
Mi smo uzeli puset,maxi kozi(za u auto),kolica jako skupo platili oko 1000fr to troje chicco...
Puset pa skoro nisam koristila mozda 3-4 puta,zima bila snijeg,slabo isla gdje..Kada idem samo maxi kozi i u auto i to je...
Jedino kolica sad svaki dan koristim...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
27.12.2009 23:02:11   
Kviki
Do sada nam se definitivno najviše isplatila ležaljka. U njoj smo iznijeli bebu iz porodilišta i od tada je svakodnevno koristimo. user posted image  u njoj provede cijeli dan,  iz nje često gleda tv (nadam se da se neće previše naviknuti  user posted image ), po danu spava u njoj, koristimo je i kada smo u gostima.  Vrlo je povoljna, a dugo se može koristiti jer ima nekoliko položaja, čak i sjedeći.
Eh da, praktična se ispostavila i autosjedalica MaxiCosi CabrioFix koja je za bebe od 0-13 kg, a koja se ujedno može uklopiti na kolica Quinny Zapp.

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 12:44:44   
milomoje

IZVORNA PORUKA: Anushka

poetesa, uzmi termometar za vodu, dok se ne ustelis da sama ocijenis je li ok voda, lakse ce ti biti a nije skup.


A kolika je podobna temperatura vode za kupanje malih beba?

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:03:01   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: milomoje


IZVORNA PORUKA: Anushka

poetesa, uzmi termometar za vodu, dok se ne ustelis da sama ocijenis je li ok voda, lakse ce ti biti a nije skup.


A kolika je podobna temperatura vode za kupanje malih beba?


Najidealnija sobna temperatura je 23 stepena a temperatura vode 37

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:11:24   
ena23
Ja ne znam sta bi da nisam imala termometra za vodu... imam onaj Nukov sto izgleda kao podmornica. Moj cmudek ne trpi ni jedan celzijev stepen vise ni manje od 37 user posted image odma je cika vriska panika ako je slucajno malo hladnija ili vruca...

A ne potrebne stvari su vam odjelca broj 50-56-62... ono, odjeca ona slatka iz dva djela. Posto su bebe cesto na rukama uvjek im se uzvlace one majice iznad trbuha pa moras ih svlacit. Najbolje mi je bilo kombinacija benkice kratkih rukava+ preko toga gegice dugih rukava...
i da, majice kratkih rukava broja 50-56-62 jer me uvjek bilo strah da je bebi zima u njima (rukice mu budu ledene)

eto, to je moje skromno iskustvo..


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:13:49   
milomoje
Hvala na odgovoru...:)

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:20:41   
Arko
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Najidealnija sobna temperatura je 23 stepena a temperatura vode 37



Gdje si ovo procitala? 23 u sobici gdje je beba user posted image


Preporučene temperature prostorija:
Kupaonica 22 °C
Dnevni boravak 20 - 21 °C
Dječja soba 18 - 19 °C
Spavaća soba 16-17 °C


Ovo se,naravno odnosi, ako trenutno ne kupas bebu. Ako ces je kupati, preporucuje se zagrijati prostoriju gdje ce se beba kupati na nekih 24-25 stepeni.
I ako se radi o bas malenoj bebici, onda je 20 - 21 stepen u sobi zaista dovoljno (slobodno mozes pitati pedijatra bilo kojeg, reci ce ti ovo isto).
Sto je veca temperatura prostorije, veca je mogucnost susenja zraka u istoj, i onda moze doci do disajnih tegoba..

< Poruku je uredio Arko -- 28.12.2009 13:22:16 >

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:23:15   
ANNIAN
Ja sam najmanje iskoristila Brevijevu ljuljačku (nosiljku) nemam pojma kako bi je nazvala. Djete kao leži i gleda neke igračkice ( to sam bila posudila i vratila jer mi je skroz bezveze). Vrtić također je ostao ne iskorišten nisu htjeli u njega. Ormarić sa ladicama, podlgom za previjanje i kadicom unutra je super stvar, i danas kada više nikoga od njih ne kupam u njemu koristim ga njihove stvari. Hranilica moja je u upotrebi već 6 godina. Koloca sam upriliku iskoristila, mada više kišobran. Auto stolocu od Maxi cosi malu od 0-9 mjeseci sam najviše koristila i isplatila se svake marke.



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:24:31   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Arko

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Najidealnija sobna temperatura je 23 stepena a temperatura vode 37



Gdje si ovo procitala? 23 u sobici gdje je beba user posted image


Preporučene temperature prostorija:
Kupaonica 22 °C
Dnevni boravak 20 - 21 °C
Dječja soba 18 - 19 °C
Spavaća soba 16-17 °C


Ovo se,naravno odnosi, ako trenutno ne kupas bebu. Ako ces je kupati, preporucuje se zagrijati prostoriju gdje ce se bab kupati na nekih 24-25 stepeni.
I ako se radi o bas malenoj bebici, onda je 21 stepen u sobi zaista dovoljno. Sto je veca temperatura prostorije, veca je mogucnost susenja zraka u istoj, i onda moze doci do disajnih tegoba..


U cemu je problem Arko???
Zasto prevrces ocima ziva bila???

Ja sam napisala 23,a ti 22, stvarno je razlika ogromna. user posted image
A u pitanju je temperatura prostorije u kojoj kupas bebu.
A i ovo sto si kopirala s neke stranice, meni je komicno, meni je hladno na 16 stepeni kad je vani minus. Ako vi mozete tako, super, ali u mojoj spavacoj sobi je temp 21-22.


(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:24:51   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: Arko

Gdje si ovo procitala? 23 u sobici gdje je beba user posted image


Preporučene temperature prostorija:
Kupaonica 22 °C
Dnevni boravak 20 - 21 °C
Dječja soba 18 - 19 °C
Spavaća soba 16-17 °C





bbrrrrrr user posted image user posted image user posted image
ipak mislim da je 23-optimalna temperatura..ove gore su mi premalo


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:29:34   
Arko
Prevrcem ocima, Nunichi, zato sto mi je 23 stepena previse (ako te to prevrtanje nije dovelo do istog zakljucka user posted image )
Vi povecavajte temperaturu sobe u kojoj je vase dijete, ja vas uopste ne nagovaram na suprotno.
A i ako vam ne bude bilo tesko (mozda i mene razuvjerite),
da pitate vaseg pedijatra koja je idealna temperatura sobe u kojoj dijete boravi,
pa da mi napisete ovdje. Bicu vam jako zahvalna. user posted image
A temperatura od 24-25 stepeni u sobi je samo onda kada kupam bebu (i to ste mogli zakljuciti iz mog prethodnog posta)

< Poruku je uredio Arko -- 28.12.2009 13:31:19 >

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:35:18   
hanabanana
Idealna tem. za spavanje je od 17-19
Optimalna za dijete 18.

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/54/ljubav-njega-zabava.htm

Pretopla prostorija je jedan od uzročnika SIDS-a u dojenačkoj dobi.

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:37:01   
Nunichi
A mislis da ja devet mjeseci radim samo po svom nahodjenju ili se konsultujem i sa pedijatricom?
Samo si mi ti falila sa svojim zakljucima sta je dobro  i kakve ce posljedice imati moja beba.
U mom slucaju 16 stepeni je i za mene malo, pa tako i za moju bebu.
I vidis nije me tvoje prevrtanje dovelo ni do kakvog zakljucka, ja sam plavusa. user posted image
Ja takodje mislim da su temperature kojim se ti vodis smijesne, ali ipak ne prevrcem ocima.
Svako radi onako kako misli da je najbolje. Ja ipak ne zelim biti na 16 stepeni, to me malo na rat asocira.
Lijepih moji 21-22 stepena. user posted image

Uostalom to nije tema danasnje emisije... ja sam samo odogovorila milomoje. A tema je nepotrebna i potrebna oprema za bebe, stoga vratimo se istoj.

LP

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:38:11   
mnn
nama se isplatio viper od chicca ili ležaljka.uživao je u tome.u ljuljački od graca isto...sad imamo hranilicu i hodalicu za sada voli biti  njima...nadam se da če i dalje...vrtič ne može vidjeti a da bude u njemu nema šanse, super da smo ga dobili jer bi poludila da sam ga kupila a neče da bude...

a temp vode je idealna od 36-38..tako nama piše na termometru u kadici...alexu bi moglo biti i manje jer je njemu uvijek vruče...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 13:51:43   
Arko
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Idealna tem. za spavanje je od 17-19
Optimalna za dijete 18.

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/54/ljubav-njega-zabava.htm

Pretopla prostorija je jedan od uzročnika SIDS-a u dojenačkoj dobi.



Hvala hanabanana, trazila sam ovo na netu, ali nisam uspjela naci.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 14:18:09   
reallove
Idealna temperatura prostorije u kojoj beba boravi je 21 stepen,naravno ako se beba kupa prostorija se malo zagrije...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 14:19:24   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: reallove

Idealna temperatura prostorije u kojoj beba boravi je 21 stepen,naravno ako se beba kupa prostorija se malo zagrije...


Ja sam govorila o temperaturi prostorije u kojoj bebe spavaju, a ne u kojoj borave.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
28.12.2009 14:22:15   
reallove
A ja govorim o temp. prostorije u kojoj beba boraviuser posted image

< Poruku je uredio reallove -- 28.12.2009 14:23:28 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
10.6.2010 16:18:10   
emma.L
Malo skačem po forumu, i naiđoh na temu o kojoj smo neki dan razgovarali sa prijateljima.
Moj savjet je da sve skuplje stvari prvo posudite i probate, pa se onda odlučujete na kupovinu (naravno tko ima mogućnost posuditi).
Početna AS (MaxyCosy easy fix) nam se isplatila pravo jer smo najviše u autu, u njoj smo Emu iznijeli iz bolnice, nosili prvu zimu svukuda, a i doma je ponekad sjedila u njoj.
Kolica su se isplatila, ali su jako lošeg kvaliteta. Zato, buduće mame, dobro iščitajte temu o kolicima.
Baby igraonica (ona prostirka sa igračkama iznad) je samo otpakovana i zapakovana i sad smo je proslijedili gore spomenutim prijateljima - možda će oni biti bolje sreće user posted image .
Roker je dao ruke, ali kao i kolica, tek kad je Ema već imala nekih 4 ili 5 mjeseci (moje dijete nije htjelo u auto, u kolica, u klokanicu, u roker... ni u što u početku user posted image ). Klokanicu smo posudili, dobro iskoristili i vratili, ali Ema nije htjela u nju dok se nije mogla okrenuti naprijed. Nama je dobro došla jer je Emili sićušna bila, ali mame koje rode krupne bebe i čije bebe fino napreduju (mislim na bucke user posted image ), čuvajte leđa.
E meni se presvlačilica sa kadicom isplatila itekako. Posudila sam je i maksimalno iskoristila cijelu prvu godinu, a kasnije kao komad namještaja u Eminoj sobi. Prva dva mjeseca smo Emu i kupali u sobi svaku večer - jako praktično. Kako smo je bili posudili, evo tek sada je spremna za vraćanje.
I na kraju user posted image user posted image user posted image  putni krevetić- dobili na poklon i još uvijek je stalno u autu spreman za put. Neko vrijeme ga koristili i kao ogradicu za igranje. Nigdje nisam brinula gdje će Ema spavati niti je bilo opasnosti da završi s nama i navikne se. Super stvar!



_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *