|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 11:58:04   
Emina*
Ne znam vala za tu AS, ali ja Bakira nikad nisam duze drzala u AS od dva sata, a nisam je nikad unijela u kucu..  Izvadila sam je par puta iz auta, kad smo isli na vakcinu i to je to...
A za ljuljanje u kuci imao je viper....
Kosara nam se nije isplatila, dodduse, nismo je ni kupili user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 12:05:12   
Pretty mamma
Ma jucer sam malo prošetala Vilsonovim kad većina obitelji ima Graco kolica (vjerujem zbog cijene) i voze djecu u AS. Znam da niti jedna Gracova kolica nemaju nosiljku, ali ja bi onda radje spustila naslon u 0-ti položaj, stavila dekicu i onda bebu, nego ga voziti u AS.
Doduše, to je moje mišljenje, i kako sam rekla pedijatara u susjednoj nam državi.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 12:57:28   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma
Eh, upravo ovo i je dilema...u Hr se ne preporučuje korištenje AS osim u autu. Za ostalo je potrebna nosiljka.


I mislila sam za auto

< Poruku je uredio triplemama -- 30.3.2009 12:59:48 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 13:07:12   
triplemama
AS ne duže od 2 sata a u kući nam je Viper

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 13:20:34   
Blue rose RR
Autosjedalica - SAMO I ISKLJUČIVO za auto.
Što se tiče naših propalih investicija - ne mogu da se sjetim ni jedne.

Vi spominjete korpu da ste je malo koristili. Mi nismo, gdje smo god išli u goste, u dom zdravlja, mi smo istu koristili. Više sam voljela da bude u njoj nego na nečijem dušeku, krevetu, deki.

Za mene je (prema onome što su tuđa iskustva) nepotrebna oprema:
- kengur;
- kadica koja dolazi u sklopu one komode, jer se ne može dugo koristiti,

Korisno, i meni mnogo pomoglo:
- ležaljka za bebe;
- igraonica
- kolica i velika i kišobran;
- stolica za hranjenje;
- obavezno DVD i televizor sa baby kanalom (ma koliko se to kosi sa nečijim uvjerenjima).

Ako mi ioš šta na uma padne pišem.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 13:48:21   
Emina85
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Autosjedalica - SAMO I ISKLJUČIVO za auto.
Što se tiče naših propalih investicija - ne mogu da se sjetim ni jedne.

Vi spominjete korpu da ste je malo koristili. Mi nismo, gdje smo god išli u goste, u dom zdravlja, mi smo istu koristili. Više sam voljela da bude u njoj nego na nečijem dušeku, krevetu, deki.

Za mene je (prema onome što su tuđa iskustva) nepotrebna oprema:
- kengur;
- kadica koja dolazi u sklopu one komode, jer se ne može dugo koristiti,

Korisno, i meni mnogo pomoglo:
- ležaljka za bebe;
- igraonica
- kolica i velika i kišobran;
- stolica za hranjenje;
- obavezno DVD i televizor sa baby kanalom (ma koliko se to kosi sa nečijim uvjerenjima).

Ako mi ioš šta na uma padne pišem.



slažem se! evo ja čekam prvu bebicu i kontam šta da kupim,al evo ovo su super savjeti!! HVALA!!


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 13:51:29   
ziki

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

. Znam da niti jedna Gracova kolica nemaju nosiljku,



Nije tacno Tarikova kolica su Gracova sa nosiljkom bez AS koju smo dobili, a ni cijena im nije bila mala cca 600 km
A nepotrebno i neupotrebljena nam je garderobica 56-62 jer se krupan rodio pa u 56 nije mogo da stane a svejedno pri porodu mu je slomljena kljucna kost pa 40 dana nije preko glave nista obuko.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 14:44:20   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

. Znam da niti jedna Gracova kolica nemaju nosiljku,



Nije tacno Tarikova kolica su Gracova sa nosiljkom bez AS koju smo dobili, a ni cijena im nije bila mala cca 600 km
A nepotrebno i neupotrebljena nam je garderobica 56-62 jer se krupan rodio pa u 56 nije mogo da stane a svejedno pri porodu mu je slomljena kljucna kost pa 40 dana nije preko glave nista obuko.


Molim te da mi kažeš koji je to model kolica ili da postaviš sliku. Baš me zanima.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 15:38:01   
SelmaK
Iskoristili smo mnogo toga, a i sada koristimo.

Kao prvo kolica 3u1 Peg perego/ sva tri djela iskoristena. Krpa najmanje, ali i ona je kristena, kao prvi dio kolica, onda kad god smo negdje isli, Aladin je spavao ilezao u njoj. I iz bolnice smo ga iznijeli u njoj. AS takodjer, u autu, na kolicima, a i u kupovini npr. kada idemo u Merkator zakacili bi je na onu veliku korpu, stavil Aladina i on bi tako razgledao okolo, a mi bismo bezbrizno kupovali. Kolica, takodjer, tacnije sada koristimo treci dio kolica, jer smo ovo sve prerasli.
Nama stolic za presvlacenje i kadica Cam/ova evo vise od 8 mjeseci tako dobro sluze, da mi nije stola ledja bi me ukocila davno. Kadicu smo tek sinoc prvi put stavili u veliku kadu i tako se kupali.

Dobro za imati je i krevetic mrezasti na rasklapanje, mi imamo Gracov. Koristimo ga kao igraonicu u dnevnoj, a sluzi nam i kada krenemo negdje na duze da Aladin spava. Ovo je definitivno najsigurnije mjesto gdje mozete dijete ostaviti, dok je van vaseg vidokruga.

Jedino sto nam nije trebalo, a dobili smo, je kengur/nosiljka, koju smo koristili svega dva mjeseca, jer je Aladin brzo otezao i nismo ga mogli vise tako nositi.

Sad trenutno koristimo stolicu za hranjene,,koja nije losa stvar. Nama takodjer koristi kada mi rucamo da ga stavimo sa nama za stol.

Ne znam, razlicita su iskustva,ali meni je dosta toga koristilio, a i sada koristi.

Misljenja sam da jedino treba imati kvalitetnu AS, samim tim i skupu, koja ce sto bolje zastiti dijete, a ostalo sve i se i ne moraju davati velike pare.

Takodjer moj savjet je da se bebi, narocito tek rodjenoj ne kupuje veliki broj stvari, koje ce nosti svega po par sedmica, jer je to stvarno bacanje para.

Takodjer mislim da ni u igrackama ne treba pretjerivati, jer djeci je sve kratko interesantno!





_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 15:55:24   
Golubica
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

. Znam da niti jedna Gracova kolica nemaju nosiljku,



Ja sam Asji kupila Gracova kolica sa nosiljkom, mislim AS, kostala su oko 550 KM.
Inace sve sto smo kupili extra je iskoristeno:
- Krevetic sa komodom za presvlacenje, iako komodu sada slabo koristimo, poslije CR mi je extra pomogla,
- Kolica naravno, šetali smo cim sam ja mogla hodati, a naravno i AS je iskoristena,
- Lezaljka maksimalno iskoristena, zalimo svi sto je Asja vec prerasla,
- Kavez  nam stoji u dnevnoj i zadovoljna sam funkcijom iako mi kvari sobu, hehe
- Baby jump Asja dobila od djeda i koristi se kada pravim rucak a Asja bude nemirna,
- Nosiljku nisam kupovala nego je dobila na koristenje i dobro mi je sluzila prvih desetak dana nakon bolnice, Asja u njoj spavala jer mi je bilo tesko ustajati, inace ja je licno ne bih nikada kupila.

user posted image user posted image user posted image Sta li jos imam od tih vecih stvari, javim, hehe

P.S. Ah ja, BABY EINSTEIN, vec sam jednom napisala ZIVIO 1000 GODINA KO GA IZMISLI. To mi je cesto pomagalo kada imam nekih obaveza u kuci.


< Poruku je uredio Golubica -- 30.3.2009 15:56:02 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 16:06:43   
Gigana
Mi smo maksimalno iskoristili nosiljku/ AS Brevi, vukli smo je svuda i super nas je služila.

Hranilicu
sam posudila i Vedad je htio u nju jedno vrijeme bez problema, ali onda ju je zamrzio i nema šanse da bi više sjeo u nju, tako da sam je uredno vratila.

Kolica su mi super iskorištena, i obična i kišobran.

Nabavila sam čitavu kolekciju od 18 dijelova Baby Einstein i moj Vedad je pogledao neke dijelove samo par puta i to kad je imao 3-4 mjeseca, a poslije toga nikad više.  Inače, nijedan crtani film ga uopte ne interesuje.  Njega interusuju muzički spotovi, reklame, kablovi, utikači, svjetla, lampe i sve u kuhinji.



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
30.3.2009 16:12:23   
ziki
http://www.ringeraja.ba/forum/photo.asp?v=moji&photoid=2974&asortType=6&apage=1
link za sliku iz mog albuma valda ce funkcionisat inace model kolica je Quattro Tour sport, kupljena u TL

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
31.3.2009 11:55:04   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: ziki

http://www.ringeraja.ba/forum/photo.asp?v=moji&photoid=2974&asortType=6&apage=1
link za sliku iz mog albuma valda ce funkcionisat inace model kolica je Quattro Tour sport, kupljena u TL

Da, da, to je ona mekana korpa...ja sam mislila na one tipa chicco i peg peregove koje dolaze u kompletu, masivne, plastične okolo. Ovu sam i ja vidjela, bas smo jučer gledali neka kolica i u Amku su ista kolica i po 100 KM jeftinija nego u Skenderiji.user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
31.3.2009 14:13:38   
Hannah
Ni u ležaljci-viperu nije preporučivo držati bebu duže od 2 sata dnevno...
Autosjedalica u kolica... to mi se ne sviđa, ne zove se džaba autosjedalica.
I mi imamo graco kolica bez autosjedalice i vozili smo A u njima od rođenja u nultom položaju. Bila su 130 KM user posted image . Nevjerovatno isplativo.
Meni je najbolja investicija lopta za pilates, još se ljuljamo na njoj ;)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
1.4.2009 13:00:28   
Revati
Mi smo najviše iskoristili kengur, i kišobran kolica od kad je naučio sjediti, a ona vleika ležeća, nešto manje.
Nosiljku dobili, izmijeli prvo dijete iz bolnice i to je bilo to. Skoro nikako nismo koristili one glupa jastuke za spavanje (djetetu gola ramena), krevetić nam je dugo služio za odlaganje veša za peglanje. Lošim se pokazala i stolica za hranjenje koja se kači na sto, jer se sve okolo uzasno prlja.
Od svega smo naj najviše , a neočekivanoo iskoristili Baby rocker, stolicu za kuću, proizvođač Brevi. Kad su mali uživaju da psavaju u tome (kičma na ravnom, a ne ko u AS), poslije mogu i da sjede i da se hrane i da gledaju crtiće.


_____________________________

A. 11.09.2005.
i čekamo drugog sina krajem februara

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
1.4.2009 19:08:32   
Anoniman
mi smo sve iskoristili što smo kupili, jer svaka stvar je imala svoj nastup nije važno koliko dugo.
Nosiljku-korpu nismo ni kupovali...ali za razliku od mnogih mama smo iskoristili stolić za previjanje sa kadicom sve do drugog mjeseca, nisam mogla poslije poroda presvlačiti na krevetu jer bole leđa i sve živo, isto sa kupanjem, a i sad služi kao ormarić za neke njene stvari, isto je i sa jastukom za dojenje koji me spasio u tom početnom periodu intenzivnog dojenja, a poslije kao foteljica. Ostalu opremu kao as, stolica za hranjenje, smatram ne "potrebnom", već obaveznom, tako da...
Imamo i djidje kao baby gym, majčine ruke, sling, i to je za neke prelazne periode u kojima može jako pomoći.
Od prijatelja smo dobili neku ljulju za ležeći položaj, ali je nisam ni htjela otpakovati, to je jedino bezveze bilo.

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
1.4.2009 20:57:51   
Anoniman
Naravno, sto za previjanje i kupanje je super. Ja ga i sad koristim za presvlacenje, lakse mi je tako pelenu presvuc nego saginjat se.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
4.4.2009 8:57:51   
tea lana
Mogu reći da smo i autosjedalicu dobro iskoristili,pogotovo za gledanje crtića.
IZVORNA PORUKA: Nedi

Najkorisnija stvar je prenosna auto sjedalica do 13 kg.....svaka cast ko je izmislio da se moze ljuljati 

mi smo se u jednoj takvoj i hranili i gledali crtice.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
4.4.2009 9:32:54   
Anushka
autosjedalica i kolica su najkorisnija - isto, TV, ljuljanje, hranjenje (ja ga doduse hranim u kolicima), pamucni jednodjelni skafandercic, zvecke i dvije plisane igracke drecavih boja - crveni dinosaurus i narandzasti lav), digitalni termometar za auto - (tacno vidim koliko je stepeni u kreveticu, koliko je napolju itd super prakticno)

a nikada nisam iskoristila a kupila budala onu plastificiranu spuzvu iz turbo limaca za presvlacenje bebe. bacila 25km. kojekakve torbe za bebine stvari (dobili) isto nikad nisam koristila - imam super praktican ruksak. i dok smo nasli cuclu koju ikako hoce kupili nekih 4-5 razlicitih bezveze, al eto vrijedilo je makar ponekad kad ga spustim da spava pa prije nego se razbudi prevarim ga, ali rijetko. vreca za spavanje isto suvisna, smeta mu sto ne moze puno noge bacakati, a gornji dio ne pokriva, tako da je bezze, dobila i neke termosice i pakovanja da kao cuva temperaturu u flasici - nista. ima jos tih sitnica, a sad se dobro smisljamo stacemo kupiti od spravica kako je porastao..

< Poruku je uredio Anushka -- 4.4.2009 9:33:41 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
23.5.2009 13:52:52   
Anoniman
 Još sam mlada mama al evo mog iskustva
Potrebne stvari: Kolica ne znam šta bi bez njih, al kod nas još imaju barijere (stepenice) tako kad idem u dom zdravlja koristim kengur jer nemaju prilazne rampeuser posted image
krevetić, kadica za kupanje,od odjeće-bodi dugi i kratki rukav najidealniji za bebe jer majčice se podignu i beba bude golog stomaka, gegice sa kopčanjem na ramenima, gaze i tetra pelene zbog bljuckanja, dekice pamučne
Nepotrebno: nosiljka (ovo bi trebali definitivno posudit), jaknice, pantolice, džemperčići br 56 je zaista nepotrebno to je mala beba i napati se u tim stvarima, jorgančić
Toliko za sad...


(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 9:35:20   
poetesa
Drage mame i ja imam nekoliko pitanja.. Ja sam već kupila i nosiljku i jastuk za iznošenje i skontala sam sad da sam nosiljku definitivno džaba uzela, srećom bila je 45 km pa se može prežaliti!
Evo mojih pitanja: Koje su gegice iskoristivije, pamučne ili plišane? Da li je bolje kupiti više bodija broja 56 ili broja 62 i kada beba otprilike izraste broj 56 ? Termometar za vodu, da li je potreban? Vreća za spavanje, da li je odmah potrebna?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 9:50:39   
new mama
Poetesa prije svega pozz,nemas potrebe uzimati bilo sta vel:56,uzmi odmah 62,68 beba za sekundu to preraste,a vreca za spavanje isto mislim da ti nije sad potrebna,a sto se tice gegica kupi pamucne udobnije su za bebuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 9:51:51   
tea lana
definitivno broj 62 ja sam se zeznula pa uzela 56 a mojoj Lani bilo 4kg i ti bodiji nisu joj mogli duze od 10dana.Vreca za spavanje nije potrebna odmah jer se dijete ne vrti i samim tim ne otkriva.J sam uvijek za pamuk pa bile i gegice.Nadam se da sam ti bar malo pomogla

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 9:54:21   
new mama
Tea lana nas dvije ko da smo se dogovorile sta da napisemouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: nepotrebna i potrebna oprema za bebe
19.6.2009 9:57:31   
Anoniman
pamučne gegice su bolje pogotov sad ljeto ne znam kad ćeš roditiuser posted image kupi  3 bodija vel.56 pa ćeš vidjeti , obično brzo prerastu tu veličinu,a i beba se ne prlja. Termometar za vodu nisam nikad koristila a ni vreću za spavanje.

(odgovor članu poetesa)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *