|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:20:11   
Emina*
Aazra, ne znam sad na koje ti platnene pelene mislis...???
Ako si mislila na one obicne pamucne pelene,
to su ti tetra pelene, a ako si mislila na one
koje se koriste umjesto jednokratnih,
te nisam stavljala na spisak, a pretpostavljam nije ni Visnja,
jer su to vase odluke da li cete koristiti jednokratne ili bas te platnene... user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:34:59   
kana
lejla hvala ti puno si pomoglauser posted image i eminice konacno sam danas bila u FIS-u i uzela onu komodicu za presvlacenjeuser posted image izasla me 212KM jer je snizenje na karticu 5%user posted image ,uzela sam i svedske gace-univerzalna velicina 68,ali ne znam bas kako da ih obucem(akoBogda) i kostaju 1,20 KM po komadu (ja uzela 10) i uzela sam onu nepromocivu presvaku da beba ne moze da propiski 4,70 KM.U FIS-u stvarno ima sveuser posted image ali sam zaboravila grudnjak pa cu poslusati lejlu i otici na pijacuuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:38:26   
kana
zaboravila sam se zahvaliti i Visnji -pa hvalaaauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:39:18   
Emina*
Samo ti trosi pare.. hihihi
Neka vala...
Ja cu ako Bog da u Fis u subotu...
Malo prije isla hodala s MM, isli u Robot u Rajlovcu, ali vjeruj mi, malo mi je falilo da tamo kupim neke stvari..
hihih
Salim se...  Stisla sam zube,i rekla e Emina, neces vala, u Fis ces..
Hvala ti na informacijama, ja jedva cekam, ma znala sam ja da u Fis-u ima bas svega....


Sada polako, i slazi u tu komodicu stvari...  Joj,mogu samo da zamislim user posted image   user posted image
I meni bas trebaju te stvari koje si navela, bas mi je drago da imaju dole sve, ne mora covjek da hoda od radnje do radnje...

Jesil se ti bona umorila..  Nemoj vise...  Sad odmaraj

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:48:34   
kana
ja sam neumornauser posted image nemam mira pa cak i sad vrtim nogom gore-dole.Sutra idem u skolicu u 10 -jedva cekam -ucimo kupanje bebe-suho i mokro kupanje-suho dok ne otpadne pupak a mokro -kad otpadneuser posted image a jucer sam slucajno razbila jednu staklenu flasu i onda MM morao usisati..ali nije mu dugo trajalo jer sam mu bukvalno otela usisivac i usisala cijelu kucu huhh kontam -ako i dobijem trudove-NEKA muka mi je vise cekatiuser posted image zezam se
pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:49:14   
aazra
Mislila sam na one platnene pelene sto su jako popularne u Hr,
i sire, ali nisu to one "iz nasih vremena", vec izgledaju kao jednokratne, ali
su puno zdravije za bebu i ekonomicnije - samo steta sto ihe nema kod nas.
Mozda se ne slazete sa mnom, ali vrijedi ih imati - pa kombinovati,
stavrno su zdravije...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:53:02   
Emina*
Jesu zdravije, ja mislim da ih mozes naruciti u turbolimacu, mozes otici,pa pitati..

Meni je samo nezgodno kod tih pelena to, sto moras cekati da se masina napuni njima, pa tek onda prati, a nekako mi to,nemam pojma, bezveze..
Jesu one i jeftinije i prakticnije.....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 21:55:11   
kana
aazra to su ti svedske pelene i imas ih u fisu po 10KM komad i mogu se oprati u masini ali imaju i ove koje sam ja uzela od 1,20 pamucne bijele ali su dosta tanke,kao benkice,te svedske od 10 KM izgledaju kao ove obicne pampers samo se mogu otkuhati.Gledacu da i te uzmem ali kasnije jer su po velicinama,pa ne znam kakav ce braco bitiuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:05:50   
Emina*
Kana, nisu to švedske pelene, švedske su one za povijanje kukova, onaj tanki materijal sa špagicama sa strane, a te sto se peru i koje se koriste umjesto jednokratnih (npr Pampers...) to su platnene..
Ima slika stavila je Visnja,sad cu probati da nadjem....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:08:46   
Emina*
http://img443.imageshack.us/img443/4646/1069pelenezairoko1ba2.jpg

Evo, ove su platnene....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:09:43   
Emina*
Evo na ovoj slici imate sve tri vrste pelena....


http://www.bcoms.net/upload/images/bcoms20082162612.jpg

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:10:12   
kana
a ja mislila to svedske-daaa to su platnene-Nasla sam tu sliku,mislim da su je Visnja ili Suncica postavile.U pravu si:)
moja greska

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:15:56   
aazra
Steta sto ih nema kod nas stvarno...
A te iz Fisa da nisu nesto kao "zastitne"? moja drugarica je narucivala nesto preko interneta,
te prave pamucne, onda te "zastitne" koje idu s platnenim uloskom (koji se moze lako napraviti),
ili u kombinaciji s obicnom pelenom. kaze da je to za bebu zdravije, iako i dalje kupuje jednokratne, ali samo
jedno pakovanje mjesecno - prakticnije s kad se ide negdje za promijeniti..

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
10.2.2008 22:20:16   
Emina*
Azraa, ja ti gore napisa, ne znam jesil vidjela...
Mozes otici u Turbolimac i maksuz naruciti te platnene pelene..

Meni se ne svidjaju te platnene, i to je Visnja napisala, kao sadrzaj istreses u WC školjku, pa ih odlozis na balkon,pa sacekas da se masina napuni tim pelenama, pa ih onda peres..
Kod mene stan mali,nemam balkon, a mogu samo da zamislim kako bi mi kuca smrdila.. hihihihi
I nesto mi bezveze, da kakica ostane na takvim pelenama duze vrijeme dok se tebi ne napuni masina za ves...
Bar ja tako mislim, mada kazu da je zdravije koristiti te pelene.....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.2.2008 12:42:18   
ElmaB
Draga Ziki!
 
Nista nije ne moguce, ali ako si redovno isla na kontrole i ultrazvuk, onda ti je dr morao reci da nosis blizance. Ja sam sada u 28 sedmici i nosim blizanceuser posted image user posted image , ali sam to saznala jos u prvim sedmicama trudnoce. Sto se tice velicine stomaka to je sve individualno! U prvoj trudnoci, nosila sam jednu bebuuser posted image , bila sam ogromna. Stomak mi se bukvalno sastavio sa ledjima, jer sam se previse udebljala. A, sada sam sva u stomaku. Spicast je i izgleda kao da sam progutala loptu, tj. dvije! Ne sekiraj zbog toga, nego da bi se ti smirila pitaj svog dr za to. Ako su blizanci, slobodno pitaj sto te interesuje, a mozes mi poslati i privatnu poruku! Sretno!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.2.2008 13:02:11   
Cvrle
U mercatoru imate blazinice za grudi: neka marka ti.to 30 kom 5,10 KM, a nukove 24+6 gratis su 11,50 KM.

A nesto poput komode za presvlačenje samo bez ladica postoji i opcija stalka za presvlacenje u vidu oblikovane daske koja se postavi na krevetac. U Tesnju je 45 km, a pretpostavljam da ima u Sarajevu i u Fisu jeftinije.

Nego recite mi, da li je ko vidio sta prakticno za kupanje (nesto tipa stalka) na sklapanje. Ja do sada sto sam vidjela je bas skupo (140 KM) u odnosu na komodicu sa kadicom i mjestom za preslvačenje i ladicama koju dobijs za 200-250 KM (pa se vise isplati, ali nemam mjesta u stanu za to).

I da, ima li ko iskustva sa cam-ovim AS, nasla sam na jednom mjesto (nije SA) za 160 KM. Pa me interesuju tudja iskustva.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.2.2008 13:03:40   
Cvrle
U merkatoru su svedske pelene 2,46 po komadu. Ali mislim da to ne treba kupovati dok se ne vidi da li je bebi zaista potreban siroki povoj.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.2.2008 13:30:18   
Nadi
Draga Cvrle, ja nikad nisam povijala user posted image sa švedskom pelenom nego sa običnom tetra preko jednokratne pelene. To su nam pokazale babice na vježbama pred porod. Iako mnogi kažu da su jednokratne dovoljne ja mislim da široko povijanje ne može škoditi nikako bebi (a usput joj dodatno grije pupu što pomaže kod grčeva).  Ja sam kupila ukupno 20 komada i i danas ih koristim (oko 20 KM ukupno u TL)
UZ kukova se radi tek nakon 2 mj a do tada prolazi dragocjeno vrijeme.
AS ti je možda isplatnije uzeti zajedno sa kolicima.
Velika pusa!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.2.2008 1:21:41   
aazra
Ja sam na pocetku user posted image , ali me zanima to s platnenim pelenama,
posebno kad sam vidjela kod drugarice.
Uglavnom dodju sa nekim "uloskom", i ne znam da se nekako oprati.
Meni se svidjaju pravo pa cu vidjeti u T. Limacu.
Inace, sta mislite o onim kreveticima na sklapanje, jesu li puno losiji od drvenih?
Lani sam bila u "Fisu", trebala mi se poroditi drugarica, pa sam upratila da ima jako veliki izbor svega,
nadam se da se mogu naci i pristupacne "auto - sjedalice"user posted image  Pozzz svima!

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.2.2008 11:36:31   
rozi
Cao,svima . Ja sam jucer isla u potragu za stvarima po Tuzli. Najljepsa kolica su mi bila u Chicku, ali su im cijene user posted image .  Sva su oko 900 km. U Turbolimachu u Tuzli bas nema neki izbo5r kolica , ali mi se strasno svidio krevetic. Kombinacija narandzaste i zelene, ogradica se spusta sa obje strane. Obicni je , a tako mi je sladak.

Kosta oko 450 i dala bih za njega toliko da ne kupujem komodicu, samo me interesuje, da li je onaj dodatak za krevetic za presvlacenje manje praktican od komodice,  moze li se na njemu uoste kupati beba. 
Prostor za robicu mi ne treba, jer sam se zalijetala i prepunila stan sa stvarima.

Nadam se da neko ima iskustva sa tim . Thanks user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.2.2008 14:47:53   
Emina*
Draga rozi, u chiccu, i vjeruj mi jesu najskuplja kolica, ja mislim da i na nasim prostorima nema skupljih..

Eh sada, onaj dodatak za krevetic za presvlacenje,koliko ja znam sluzi upravo samo tome, za presvlacenje, ali ne i za kupanje bebe,jer se on (da tako kazem) samo okaci na strane krevetica i tu mozes presvuci bebu...  Komodica ti je prakticnija,jer imas djeciju odjecicu gdje da stavis, u slucaju manjka prostora, onda za kupanje ( jer u sklopu toga dodje kadica za kupanje), te ta komodica sluzi i za presvlacenje....

Otidji u TZ u Turbolimac, u Mercatoru je. Zatrazi od njih njihov katalog baby opreme, i mozes naruciti sto god hoces, samo sto cekas neko odredjeno vrijeme...
Imas i Bingo na Šićkom, tamo imas jako puno i baby opreme, i kolica, eh sad ne znam za sutosjedalicu...  Imas tu i krevetica, bas ima dosta djecije opreme, i to je sve u prostoru supermarketa....
Imas i Bingo u Lukavcu, ali ja mislim da je isti asortiman kao i na Sickom...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
13.2.2008 19:16:56   
Sonja
Drage buduce mameuser posted image  
zasto se kaze da djeciju odjecu i te stvari za bebe ne valja kupovati prije rodjenja djeteta????????????????
ili bar ne do 9-og mjeseca trudnoce?????
uvijek me to zanimalo a i svekrva mi to stalno ponavlja kad god ja spomenem da cu nesto kupit kad budem trudna ABD

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
13.2.2008 19:28:15   
Visnja RR
Sonja to su babske price (ja ih bar tako dozivljavam)...
Kad udjes u deveti mjesec bices mozda mnogo manje pokretna da bi sve odjednom kupovala... pa ti onda neko drugi treba kupovati ono u cemu ti zelis uzivati...
i moja mama vrti glavom kad sam rekla da ce krevetic za bebu doci 10-og marta... al sta ja mogu... zelim da sve bude kako treba i spremno...
Ako bas osjecas nelagodu zbog te kupovine..kupi sve i ostavljaj kod svekrve, mame ili neke druge osobe kojoj nece to smetati...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
15.2.2008 1:40:29   
aazra
Beba je novi clan porodice i za nju sve mora biti spremno.
A ko misli da moze nakon porođaja u "soping" svaka castuser posted image .

Ja sam tek u 2. mjesecu, ali planiramo, akobogda i ako sve bude ok. poceti s pripremama
vec za 2 - 3 mj, prvo "krecenje" pa ostalo. Krevetic kontamo i prije, jer
to je ipak jedna od skupljih stvari i nekako mi se cini da je bolje odmah "to rijesiti",
i eventualno taj stol za presvlacenje, a odjecica moze sacekati do 9.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.2.2008 18:20:18   
mamacurke
ja sam za prvu bebolinu kupovala vrlo rano kako mi je pasalo a sada za ovu buduću osim krevetića ne moram se brinuti user posted image user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *