|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 11:28:55   
Anoniman
felix a inhalacije??? Zar nisu ništa pomogle

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 11:52:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

felix a inhalacije??? Zar nisu ništa pomogle
one mu samo procepe disne puteve , i pije ONTRIL  ma pun pun je slajma kao djed od 100gd teski pusac user posted image neznam od cega toliko...
Mozel se na slajmu nac bakterija ???I mozel se to leciti lekovima dat ce ako bude los prema antib . lekove???
To jos nisak nisam radila pa neznam

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 12:38:54   
škorpija
koliko ste puta išli na inhalacije, nama nakon četiri puta (dva puta dnevno) prestanje hroptanje, a sklon je pravo bronhitisu, daju mu ventolin i deksametazol, čini mi se da se tako piše

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 12:50:58   
Anoniman
3puta , al dala mu je ONTRIL  to je isto.... za lakse disanje  i prospan da dajem da iskasljava .
Rekla mi da ga tapsam po ledjima da izadje slajm da trce jer kad se zagrije tad iskasljava jakoo, .....
Sto vise da iskaslja.....
Mozel u slajmu biti bakterija????

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:05:34   
škorpija
može biti i bakterijski bronhitis, a to mogu i na osnovu nalaza krvi utvrditi,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:13:22   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Breskva

felix a inhalacije??? Zar nisu ništa pomogle
one mu samo procepe disne puteve , i pije ONTRIL  ma pun pun je slajma kao djed od 100gd teski pusac user posted image neznam od cega toliko...
Mozel se na slajmu nac bakterija ???I mozel se to leciti lekovima dat ce ako bude los prema antib . lekove???
To jos nisak nisam radila pa neznam



moja felix kad bi on htio povratiti to bi bilo najbolje, ali on izgleda kao moj Igo nema sanse da povrati.
izlazi li na kaku barem slajm?
takav je i igor bio kao stari dedo, on je navece znao sjediti u kreveticu ne moze disati.

user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:19:55   
henna ze
probaj mu dati kašićicu ulja od čorekota..moja bi svaki put u roku 15 minuta povratila tonu šlajma...ma ništa te ne košta

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:28:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Breskva

felix a inhalacije??? Zar nisu ništa pomogle
one mu samo procepe disne puteve , i pije ONTRIL  ma pun pun je slajma kao djed od 100gd teski pusac user posted image neznam od cega toliko...
Mozel se na slajmu nac bakterija ???I mozel se to leciti lekovima dat ce ako bude los prema antib . lekove???
To jos nisak nisam radila pa neznam



moja felix kad bi on htio povratiti to bi bilo najbolje, ali on izgleda kao moj Igo nema sanse da povrati.
izlazi li na kaku barem slajm?
takav je i igor bio kao stari dedo, on je navece znao sjediti u kreveticu ne moze disati.

user posted image

ma nece da povrati, nakaslje se ej nas kako da mu slaj dodje do usta ja kazem ajde anele pljuni mami ajde on oce da proguta , ja nabrzinu uzmem gazu i izvucem sa jezika..
A hropti znas kako...
Ne vidim na kaki jer kaki cvrsto bogamiuser posted image cvrstu stolicu ima ona vice izace na kaki a ja to NE VIDIM .

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:30:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

može biti i bakterijski bronhitis, a to mogu i na osnovu nalaza krvi utvrditi,
ona je uzela bris tog slajma na analizu, ostali brisovi su o.k
mozel se na njemu vidjeti brisu slajma ???

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:47:18   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: škorpija

može biti i bakterijski bronhitis, a to mogu i na osnovu nalaza krvi utvrditi,
ona je uzela bris tog slajma na analizu, ostali brisovi su o.k
mozel se na njemu vidjeti brisu slajma ???



ja koliko znam bris slajma bi rebao biti isti kao i bris grla, ide na analizu pa ce da vide sta ima u njemu??! e sada sta ce naci ne znam

a kod Igora se fino vidio slajm kada kaki, u peleni, trebala bi mu onda nesto dati da izbaci taj slajm, onaj caj sa lukom mozda ne bi li povrati?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:50:19   
Anoniman
pa ako je bris grla uredu a bio je , jel sad ne mora ili mora znaciti kakav ce biti bris slajma?
Ma nidje ja ne vidim u kaki slajm ima cvrstu stolicu i juce i prekjuce ....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Bronhitis kod beba!
6.4.2011 13:56:20   
DM
Felix -za taj šlajm:što više čaja od luka
                          koziji loj navečer- jednu noć na prsa, jednu noć na leđa-nekoliko noći uzastopno-vidjećeš kako će ga izbaciti
                          med od komorača-KLIK
i najvažnije-daj mu da pije dosta tečnosti(mlijeko izbaci dok ima šlajma).........


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 11:54:14   
henna ze
cure, dobila sam guščju mast...Hena opet ima bronhitis...kažu da je pravo dobra..i da je treba piti u čaju?jedna kašičica se stavi u čaj..ima li neko da je probao?

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 12:01:31   
Nedi
IZVORNA PORUKA: henna ze

cure, dobila sam guščju mast...Hena opet ima bronhitis...kažu da je pravo dobra..i da je treba piti u čaju?jedna kašičica se stavi u čaj..ima li neko da je probao?


Ima Miuser posted image , mi smo sve probali. Gdje si je nabavila?
Mislim da nam je malo pomogla al kako ja pravim milion nekih hapa/papa/sirupa/čajeva i čega sve ne nemam pojma da li je baš  mast pomogla

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 12:08:44   
henna ze
od neke tete iz tuzle..preko ovamo neke tete..ako hoćeš mogu i tebi nabaviti 100 gr -10KM..i sama pravim nema šta ne..kozije mlijeko, pa onaj paunovsku čaj protiv bronhitisa ( ekstra je)..pa ovaj luk-jabuke..pa krema paunovski na prsa..eno mi se pravi sok od borovih iglica..danas im 26.dan kako stoje..sad da probamo i ovo...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 12:12:05   
mišur
IZVORNA PORUKA: henna ze

cure, dobila sam guščju mast...Hena opet ima bronhitis...kažu da je pravo dobra..i da je treba piti u čaju?jedna kašičica se stavi u čaj..ima li neko da je probao?


Ja stavljam curici i to na lanenu krpicu i preko novinu izbušim. nemam pojma zašto tako user posted image user posted image ali tako radim. Nekada ne stavljam novinu, već samo gazu preko krpice.
Za stavljanje u čaj nisam čula, ali ja stavim malo, pola najmanje kašičice u mlijeko kad pije, ili u neku hranu kad jede. Mada je jako masno, pa pazi koliko ćeš staviti

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 12:15:17   
bebacha
Misure ne novinu.moja mama je to radilo meni i pogrijesila.novina nevalja zbog olova.dovoljno je samo ta krpica

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 12:18:16   
henna ze
ja sam stavljala svinjsku mast ali na onaj papir što voće dodje unutra...inešto me strah..tad mi je dobila upalu pluća..ja bih njoj dala da popije..al znači samo malo, malčice da stavim...ne znam da probam u ovo kozije mlijeko..jadna majko moja kozije mlijeko + guščja mast...koja kombinacija..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Bronhitis kod beba!
26.5.2011 22:15:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: henna ze

ja sam stavljala svinjsku mast ali na onaj papir što voće dodje unutra...inešto me strah..tad mi je dobila upalu pluća..ja bih njoj dala da popije..al znači samo malo, malčice da stavim...ne znam da probam u ovo kozije mlijeko..jadna majko moja kozije mlijeko + guščja mast...koja kombinacija..


na pluća je vrlo opasno stvaljati jer dijete može imati i malu temperaturu i tada će to s apluća povući uplau na pluća...

ne na novinu ali na lanenu krpu da samo kada dijete nema temperaturu i nije istoj sklono...
najbolje je guščiju mast davati u mlijeko ili čak hranu...uglavnom kako je mišur već naspiala...

a ne boj s eokusa...ako bi htjela kozijre u kombinaciji sa guščijom vjeruj sve je to bolje nego inhalacije, voltaren, fluxotid, antibitoci razni...zato naprijed i želim vam da ozdravite i lijepo to prihvati kako trebauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:06:05   
lekica83
Malo da podignem temu, izgleda da je krenulo vrijeme bronhitisa mada kod nas nije ni preko ljeta prestajalo. Moju curicu to uhvati u roku od par sati, znaci prvo malo nosic slini,koji put se nakaslje i dok se okrenes krene hroptanje i JEDVA dise. Ja svaki put isprepadana brze bolje kod Dr, kod raznih Dr da napomenem i to ali lijecenje svaki put isto, inekcija urbazol, ventolin svakih 6 sati sa babyhallerom, neki od antibiotika sirupa i nesto za kasalj, najcesce prospan. I tako svaki put a sada nam se desilo da smo prije 15tak dana popili sumamed koji je mnogo jak i nakon dvije sedmice opet isto sve krene. Meni vise pukne film od antibiotika koje dijete pije a da se ne uradi analiza krvi i stisnem i ne odvedem je Dr nego kod kuce onaj caj od luka da pije, svinjska mast na prsa na krpicu, i guscija mast po kasikicu u supu da jede. Jos smo uzeli eukaliptusovo etericno ulje i jelino ulje i to stavili po sobama na radijator u posudu sa vodom. Nasa kuhinja je mala i odvojena od dnevne sobe pa se mi zatvorimo vodu stavimo da kljuca sa desetak kapi eukaliptusa i to joj je dosta pomoglo. Takodje kad zaspe nakapam par kapi na gazu tog ulja i malo drzim blizu nosica da to udise. NE znam sta je od svih ovih stvari pomoglo ali dijetu je za jedan dan bilo za 80 posto bolje, sto se do sad nikad nije desilo ni sa antibitoicima i inekcijama. E sad ona nije povracala, niti je imala temperaturu a nije ni pokakila slajm pa to jos cekam da vidim hoce li zbog caja.
Zanima me koliko dugo ste vi davale caj da piju vam djeca i koliko kolicinski, moja je za dva dana popila odprilike oko pola litra tog caja a ja nemam orijentaciju je li to malo ili puno???

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:28:47   
bananica
bas mi je drago da vam pomazu prirodni lijekovi, mislim da tog caja moze piti koliko dijete zeli, ne vidim razlog da ima neko ogranicenje, samo neka ga pije duze vrijeme, da se sve dobro iscisti
imala sam negdje super recept za bronhitis pa ako nadjem stavim ovdje

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:35:24   
lekica83
Prihvatam sve prirodne lijekove user posted image user posted image user posted image I ja sam mislila da joj to ne moze skoditi, ipak je to samo luk,jabuke i voda, zato sam joj davala da pije sto vise, mada joj se i apetit smanjio pa je i ovo bio uspjeh. Sada krecemo i sa napadom na imunitet, ona ionako voli med i jede svaki dan po par kasikica a jos cemo dodati i jaja od prepelice ujutru da pije, znam da su ona odlicna za imunitet pa se nadam da cemo se vise rijesiti ovog bronhitisa.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:37:15   
bananica
..uzmes litar surutke, ako ikako mozes naci da ti neko da domace i u to dodas kilogram smedjeg secera i to na skroz, skroz tihoj vatri kuvas 2-3 sata, to na kraju ispadne kao karamel i toga dajes kasiku ujutru, kasiku uvece.
naslauser posted image
probaj, mozda i pomogne

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:37:31   
Malenaoduvijek
lekica

moze ona piti tog caja dosta pola lit nije previse,taman.
a ja imam sina s kojim sam prosle godine imala iste probleme sa opstruktivnim bronhitisom i ono sto je njemu pomoglo u smislu da vise nije nikako bio vise bolestan je singular.to su tbl koje se piju preventivno kod takvih problema.


kada je poceo da ga pije bio je samo jednom bolestan i to bez temp i naravno bez antibiotika.

samo vodi racuna da ti neko curicu preslusa jer bronhitis ne daj Boze brzo moze preci u upalu pluca pa moras voditi o tome racuna.



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 8:55:38   
lekica83
bananice hvala, mozemo naci sirutku domacu pa cemo i ovo da isprobamo.
MALA1994 znam da moze preci u upalu pluca, zato sam citavu noc pored nje bdila i samo osluskivala kako je, je li bolje i da se slucajno nije temperatura pojavila, mjerila sam i preventivno onako da sebe samu rasteretim.
Mi smo kao sa preventivom krenuli sa flixotidom, Dr nam savjetovala, kaze koristi se vec dosta dugo godina i nisu poznate nikakve nus pojave, kaze da nam to daje bez rezerve, po jedan puf ujutru i jedan navece mjesec dana i onda cemo smanjiti na samo jedan puf dnevno. S obzirom da skoro mjesec dana to vec koristimo mislila sam da nastavimo, jer to treba najmanje tri mjeseca da bi imalo ikakvog efekta. Ali hvala u svakom slucaju,raspitacemo se i za ove tablete pa ako ovo ne pomogne da imamo dalje od cega krenuti user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *