|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 9:14:14   
Hanady RR
draga lekice već su ti rekli...čaja pijte ...uopšte ne brini o količini..ako ga hoće to je superuser posted image

A ako nastave problemi sa brihitisom poslušaj malu 1994, otiđite na pregled i rapitajte se za singular...

Flixotid je kostikosteroid, a singular nije

Kod na su stali problemi pa nismo dobili singular...ali nismo nikada koristili ni flixotid





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 9:16:46   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mišur

IZVORNA PORUKA: henna ze

cure, dobila sam guščju mast...Hena opet ima bronhitis...kažu da je pravo dobra..i da je treba piti u čaju?jedna kašičica se stavi u čaj..ima li neko da je probao?


Ja stavljam curici i to na lanenu krpicu i preko novinu izbušim. nemam pojma zašto tako user posted image user posted image ali tako radim. Nekada ne stavljam novinu, već samo gazu preko krpice.
Za stavljanje u čaj nisam čula, ali ja stavim malo, pola najmanje kašičice u mlijeko kad pije, ili u neku hranu kad jede. Mada je jako masno, pa pazi koliko ćeš staviti



Gušća mast je birliač za disajne putee, bronhitise, upale pluća, zaista isprobano prije 20 i kusur godina, bilo djelotvorno, curica nikada više nije imala brontitis, a po tadanjim prognozama bio je bronhitis na korak do astme.

I ja mojoj L dajem ovu mast, zaista ona je problematična na okuse, ali ovo guramo. U mlijeko joj stavim, sa neskvikom i šećerom pa se neskonta, u supu, jelo, po malu kašićicu i zaista ovo je ekstra lijek.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 9:34:59   
henna ze
kaže moja Henna neki dan..a jest mi ovaj čaj nešto ..ma ko supa nekakav...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 9:56:04   
lekica83
Hvala svima na odgovorima, sad zasad mi je uspjeh sto smo ovaj put prosli bez inekcija i antibiotika, prvi put u skoro godinu dana, a popili smo najmanje desetak antibiotika a u ovoj godini je curica primila ako se dobro sjecam 4 puta inekciju urbazola a jedna inekcija je ustvari godisnja doza kostikosteroida. Znam da je i flixotid kostikosteroid medjutim u jako malim dozama koje su preventivne a nisu bas ucinkovite kada dodje do bronhitisa. Tako mi je Dr to objasnila a u utorak idem da predavanje o bronhitisu i ovim lijekovima pa cu i tu se malo raspitati o tome. Eto nekako od dva zla sam birala manje ali se nadam da cemo to sve iskljuciti a ako ne daj Boze zatreba da cemo moci rijesiti svoje probleme prirodnim lijekovima. Danas joj je skoro sve proslo, malo jos nosic curi i malo skroz kaslje ali i kad prestane sve i dalje cu nastaviti sa cajem pa polako ga samo onako preventivno joj davati, kontala sam npr napravim pa kad ga popije onda odmorimo sedam dana pa opet tako. Kontam ne moze skoditi, gusciju mast isto tako sam mislila joj nastaviti davati po malu kasikicu svaki dan u jelo pa iako dodje do prehlade da ne dodje i do bronhitisa jer je to kod nas do sad uvijek bio slucaj.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 9:59:02   
Hanady RR
ne znam dalii imaš babyvac...moje dijete je spasio...
svako curenje nosića obične prehlade mi smo zavšravale sa dijagnozom brhitis...
otkako imam babyvac u njega se kunem..

time se uz pomoć usisivača ispuhuje nosić...nevjerovatno šta sva može stati u male nosićeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Bronhitis kod beba!
21.10.2011 12:46:11   
lekica83
Vec par dana citam teme vezane za bronhitis prehlade itd. pa sam citala i vezano za bayvac, vidim da ima forumasica koja to nabavlja. Ja sam iz Tuzle ali cesto dolazim u Sarajevo pa sam se mislila cuti s njom sljedeci put kada budem dolazila tamo pa da to uzmem. Samo jos moram da nagovorim MM za to, od svih ovih mojih pripravaka on kaze da maltretiram dijete. Imamo chicco-ovu i jos jednu pumpicu i Lana vristi kad joj vadimo slinice. Doduse zadnjih par puta to nismo koristili jer zna sama ispuhati nosic pa joj ukapam cesto fiziolosku i po citav dan je ganjam da puse. NAravno ipak mislim da bi babyvac to bolje uradio, znam kad smo lezale u bolnici zbog bronihitisa u martu pa kad je aspiriraju uhhhh majko moja sta sve izadje iz tog malog nosica.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 0:32:38   
sike
Zene moje drage,da vam se i ja obratim na ovoj temi nakon dugo,dugo vremena.Mozda se neka i sjeca mojih postova-dakle,godinu dana sam imala problema sa bronhitisom kod sina kao i sa atopijskim dermatitisom.Koristio je lijekova da sad ne bih imala mjesta sve popisati;pili raznorazne cajeve,mazali se mastima,inhalirali,ispumpavali...isli bukvalno od doktora do doktora,sto za bronhitis sto za AD...ali ono i jedino sto je pomoglo u svemu tome jesu MORE i PLANINA.U prevodu bi to znacilo cist zrak.Danas su disajni problemi i alergije kod djece, koja su rodjena sasvim zdrava,uzrokovani zagadjenjem u zraku.Narocito je to problem kod djece koja zive u vecim gradovima,okruzena sivilom i daleko od prirode.Tako sam na nekoj stranici nasla link koji govori upravo o tome-cesto mijenjanje okoline(more-planina) spas je za vec navedene bolesti.Shvativsi da nam je to jedina logicna stavka u svemu sto smo se naslusali,muz i ja smo odlucili pokusati i na taj nacin.Sve je pocelo ovog proljeca-svaki vikend smo provodili na planini(u za mene najljepsem dijelu BiH-ako nekoga zanima lokacija i smjestaj,gdje je cijena smijesna,neka mi posalje poruku da ne bi bila reklama) a u junu i septembru smo bili po deset dana na moru,gdje smo ga bukvalno provlacili kroz vodu(sva sreca pa se ne boji toliko vode).Slajma je bilo na sve strane,cak se znao i po prsima slijevati,a osipi po tijelu su bukvalno nestali,kao da su rukom odneseni.Poslije mora smo opet nastavili vikende na planini dok smo sad malo stali jer je ovo sad neko neodredjeno vrijeme,pa kad padne snijeg onda opet malo na planinicu na sankanje.Istina da je prije ovih putesestvija bronhitis bio u fazi mirovanja neko vrijeme,ali doktorica bi uvijek rekla da ima slajma i da se mora cuvati i pocinjati sa kurom ispumpavanja i inhalacija na svaki mali znak napada.Odbacili smo sve i krenuli ovim putem.Neko bi pomislio da je to skup sport,ali samo kad pomislim koje smo novce dali na lijekove i za doktore,to mi se cinila sitnica.Cak sam prvi put sa djecom isla sama na more(blizanci,2.5 godine)i pokoji put na planinu,ali nista mi nije bilo tesko jer sam uvidjela da im bas godi i da su sretni do besvijesti(a i ja jer nema pospremanja kuce,peglanja...dopustali smo sebi haos jer to nije nasa kucauser posted image ).Eto,ljubim vas i zelim vam da sto prije sve prebrodite!

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 0:36:08   
Hanady RR
sikeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Drago mi je da se javljaš manje zabrinuta i da je sve u najboljem redu. Želim vam od srca da tako zadugo ili ti zauvijek ostane.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 1:03:54   
sike
Hvala puno!Zdravlje je najbitnije ma koliko ono kostalo!Evo mi u kuci imamo jedno milion boja i ne mozemo se pohvaliti nekim namjestajem,ali idemo dva puta godisnje na more user posted image user posted image user posted image .Da se malo i nasmijemouser posted image .

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 13:35:04   
kristijan
što se tiče bronhitisa moj ga je srednji sin imao sa 8 mj i tada na preporuku kolegice sam naručila od jedne žene iz zmijavaca kod imotskog neki sirup koji ona pravi i odtad pa do sad a sad su mi 3,5 god ništa da kucnem mislim da ona ima različitih pripravaka naruči se kod nje pa ona busom šalje košta 80 km po kašika se uzima nekih mjesec dana poželjno je još koji put uzet ali mi eto nismo imali potrebe 

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 14:20:16   
mama_debeljuca
sike user posted image user posted image user posted image

evo i mi upravo kuburimo sa bronhitisom user posted image
Kad čitam i slušam o bronhitisu kod djece, sve to obično počinje još kad je dijete jako malo...kod nas obrnuta situacija, do teće god. dijete bilo savršeno zdravo, onda krenuo laringitis, a od prošle godine je počeo dobijati bronhitis (od kako je krenuo u vrtić).
Svašta mu dajem, raznih čajeva, prirodnih pripravaka...ma svašta. Pošto imamo el.inahalator, kući se inhalira. Nisu to sad neki jaki napadi, nema nekih velikih opstrukcija, ali mu se šlajm spusti vrlo brzo iz nosa i grla. Ljetos smo bili i na moru i na planini, kombinovali...ali evo prva prehlada-bronhitis.

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 23.10.2011 14:21:08 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 15:17:55   
sike
mama_debeljuca,
brat moj je vrlo rano,kao beba od tri mjeseca imao laringitis koji je kasnije presao u bronhitis i znam da je mama bila i hospitalizovana jedno vrijeme zajedno s njim.Sve bi krenulo curenjem nosa i onda kasalj nalik na lavez psa(laringitis).Nakon odredjenog vremena takvih napada poceli su napadi bronhitisa(curenje nosa pa onda za koji dan pusacki kasalj).Tako je godinama kuburio u odredjenim vremenskim periodima sve dok se od pete godine nije poceo baviti rukometom.Mamu je bilo strah jer ipak napor znaci povecan kasalj,cak je kasljao i dok nije bio bolestan(prilikom vracanja sa treninga),ali doktor joj je rekao da je to zapravo izbacivanje slajma prirodnim putem.Pred sami rat,kada je imao sedam godina,poslusana su mu pluca i receno mu je da mu je slajma ostalo sasvim malo i to negdje na krajnjim bronhijima negdje gdje se to zavrsava na ledjima.Sada ima citavih 27 godina i nikad se nije ni prestao baviti sportom,a od rata pa na ovamo nikada vise nije ni imao napad.Naravno svo vrijeme je pio toplog caja,od zove koliko se sjecam i stavljana mu je mast na prsa i ledja(samo treba biti oprezan zbog temperature).Doduse,on kao dijete nista nije htio jesti pa mu je vjerovatno i to odmagalo u brzem ozdravljenju,jer slab imunitet pogorsava svaku bolest.Eh et',nemoj ti sad misliti da ce se tebi to vuci do sedme godine.Mama je uvjerena da se moj brat rodio sa manom na nekim od disajnih puteva ali da nije bilo utvrdjeno na samom porodu jer joj je od samog rodjenja bio sumnjiv sto se disanja tice.Znam da je meni mama govorila da ce kod mog Sanje sve to brzo proci jer je rodjen kao savim normalno dijete i trebalo je samo malo da ojaca.Cini mi se da tako i jeste.Doktori samo prave jednu veeeeliku zbrku oko svega i kod njih je odmah ono najgore.Evo moje drugo dijete nedavno je ujeo neki insekt i ni pet-ni sest odmah mazi Aflodermom(cistim kortikosteroidom).Ma ja sam to odbacila,mazala melemom i proslo kao da nista nije bilo.Na kraju ipak sve mame rijeseuser posted image

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Bronhitis kod beba!
23.10.2011 16:57:03   
mama_debeljuca
I kod mog Ahme tako počinje, curi nosić, onda laje, a evo već nekoliko puta i bronhitis, taj ružni kašalj koji se ne može slušat, baš pušački kašalj.
Drago mi je čuti ohrabrujuće priče, hvala ti user posted image
A što se ljekara tiče, iskreno, nemam šta da kažem. Šopaju antibioticima, kortikosteroidima....
Afloderm smo i mi dobili ljetos, zbog blagog osipa od znoja(nisam ga mazala)user posted image
Što se tiče sporta, dobili smo preporuku od jednog dr.,da se dijete što prije aktivira, i to neki gdje se puno trči. I to ćemo od proljeća, ako Bog da user posted image


_____________________________

:-)

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Bronhitis kod beba!
24.10.2011 11:18:08   
sike
mama_debeljuca,
zaboravila sam ti reci,ako nisi znala,u Gradaccu je otvoreno odjeljenje PNEUMOPULMOLOGIJA i ima jedan jaaaako dobar doktor pneumopulmolog,ne znam kako se tacno zove ali je zaista dobar.Ima dr.Lalic i taj.Nemoj dr.Lalicu jer je dosta neljubazan i drzak.Meni je bas sve lijepo objasnio i cak rekao da kod mog sina nije ni bronhitis kako su mu od pocetka dijagnosticirali nego bronhiolitis,mnogo lakse od bronhitisa.Nije zgoreg otici ako vec nisiuser posted image


_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Bronhitis kod beba!
28.10.2011 14:53:01   
lekica83

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ne znam dalii imaš babyvac...moje dijete je spasio...
svako curenje nosića obične prehlade mi smo zavšravale sa dijagnozom brhitis...
otkako imam babyvac u njega se kunem..

time se uz pomoć usisivača ispuhuje nosić...nevjerovatno šta sva može stati u male nosićeuser posted image


Pokusala sam kontaktirati mamu2009 vezano za babyvac ali mi nije odgovorila, mozda nije tu.. ali bi samo da provjerim ako znas da li od nje to mogu nabaviti, kontam reko mozda zena vise to ne prodaje user posted image pa da onda pokusam nabaviti negdje drugo..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Bronhitis kod beba!
28.10.2011 14:54:50   
lekica83
Ima li neko iskustva sa onom nekom slanom sobom tj,igraonicom ili tako nesto u Sarajevu, negdje sam to citala pa onako kazu da pomaze, ali opet da vidim je li neko bas isao tu i kakve su povratne informacije, naravno i kakve su cijene ako neko zna??

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Bronhitis kod beba!
30.10.2011 16:31:38   
škorpija
imaš njihovu stranicu na internetu, čini mi se solvita da se zove, 10 KM je za dijete i mamu, traje 30 minuta, nama je pomagalo prošle zime, krenut ćemo opet o

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Bronhitis kod beba!
30.10.2011 20:07:51   
M kao Mama
I mi smo išle prošle zime, pored ovoga rdailo smo sve i svašta, tako da više ne znamo šta nam je pomoglo,
ovo 10 KM tada je bila akcija i tretman je trajao 20 minuta za djecu, za dijete do 12 godina pratnja ne plaće. trebaš ponijeti čarape, a gore dobiješ matnil i kapu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Bronhitis kod beba!
31.10.2011 10:17:16   
lekica83
Hvala na odgovorima. NAsla sam straanicu na netu i ima i cjenovnik nego reko da provjerim sa nekim ko je bio da li im je pomoglo, hvala jos jednom user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 8:04:07   
lekica83
Koristili smo onaj sirup od borovih iglica, ali ga nisam drzala u frizideru i pojavile su mi se one baje gore na vrhu pa sam bacila. Sad ga vise nemamo gdje kupiti pa me zanima mogu li ga sad praviti s obzirom da nisu mladi izdanci, Je li to bas bitno ili onako samo pozeljno da budu mlade grancice. A znam da mora ono da stoji 40 dana pa me interesuje do tada ima li se gdje kupiti u Tuzli ili Sarajevu taj sirup.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 9:41:52   
DM
Imaš u apoteci kupiti taj sirup-samo što ne znam šta je u nj još dodano-mislim da li je isti kao taj domaći!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 9:57:41   
Trnoruzica
Ima taj sirup i u dm-u user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 10:01:33   
henna ze
dragi Bože..sad nešto kontam pa nema niti jednog lijeka da ja nisam Heni uključila...ja sam proljetos napravila dosta tog sirupa..i ona je pila kao sok...popila je više od 2 l...al nažalost nemam ni ja više...poslala bih ti..
beba je mala..a jesil probala guščju mast..ne znam da li smije piti..ali znam da oblogice na prsa smije...
i to ja deveram..imam u zamrzivaču...
heni je ove godine puno bolje..a sad da me pitate više ni sama ne znam šta je pomoglo..to što je povraćala šlajm na moru..što je popila taj sok..što smo izbacili med i alergene sveli na minimum...to što uzima flixo...to što je malo ojačala...stvarno ne znam
evo sad na pauzi odoh da kupim sirup od zovinih bobica...piše da je dobar za imunitet i bronhitis..a nema meda u njemu....od jukana-zdrava hrana...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 14:12:51   
lekica83
Citam tvoj post i ne znam da li da se smijem ili da placem, ista sam ti i ja kao i ti, sve smo probali, i moze ona gusiciju mast,ona je pije tj jede uz hranu, ja to njoj ubacim, stavljam joj svinjsku mast na prsa, pije i onog caja od luka i jabuka user posted image Ma jadna ne zna vise ni sta pije i sta jede, ona je sad zdrava i sve je ok, nema nista na plucima, nego kontam taj joj sirup nece naskoditi i da ga povremeno ovako pije kao prevenciju. Sad mi moj tata govori da je nasao borovine na planini i da je fina, kaze ruke mu se uzmirisale ono kako je nabrao pa kontam da to pokusam napraviti. Juce bas gledam kako i obicne a ne mlade borove iglice imaju i 20 puta vise C vitamina nego narandja pa kontam valjda i to ima neke veze user posted image user posted image

< Poruku je uredio lekica83 -- 2.11.2011 14:13:44 >


_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Bronhitis kod beba!
2.11.2011 14:14:15   
bebacha
nama je pomogao sirup iz Dma-a od borovi iglica.Medexov,18KM.a oni imaju(Dm)i med od borovi iglica,moji to trenutno trose

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Naušnice.
пеперутка16

Kada je prikladno probušiti uši djevojčici?

Prije godinu dana. (0%)

Posle godinu dana. (0%)


Broj svih glasova: 0

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *