|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 19:23:38   
koka i po
za izbacivanje slajma meni se dobro pokazala guscija mast.u roku od cetiri dana na djetetu sam vidjela drasticnu razliku.ne znam dali bas male bebe smiju da je koriste.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 19:27:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

za izbacivanje slajma meni se dobro pokazala guscija mast.u roku od cetiri dana na djetetu sam vidjela drasticnu razliku.ne znam dali bas male bebe smiju da je koriste.


ma i ona je više stavr izbora...user posted image mada do godinu dana treba biti pažljiv sa unošenjem iste jer je mast baš masna...čak se kaže da je postotak njene masti veći nego kod svinjske...unos iste može dovetsi do proljeva ...pa kod beba malih lako do dehidracije...
enetulani alergeni su mogući jer je msta u pitanju a mlađa se djeca kao i teže sa alegijama izbore

eh sad ja poznajem i one koji su je dvalai prije godine djetetu...bez ikakvih posljedica


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 19:40:45   
mamin mali princ
Caj uspjesno napravljen i prihvacen je, pije se pije user posted image
A da li se neiskoristeni caj moze sutradan koristiti?

Sto se tice gusce masti,nju je malo teze nabaviti, mada bi ja i s njom probala, ne znam zna li ko gdje se moze nabaviti?


_____________________________

Mamin mali princ, moj ponos moj život :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 19:45:52   
Hanady RR
U prinicu on bi mogao da se koristi s tim da vodiš računa da ti se ne ''ukiseli''...da nije na toplom previše da bi i sutra bio OK...user posted image

a guščija...u sarajevu znam al čini mi s eti si iz zenice...mislim henna ze bi možda mogla imati info sa tih krajeva, pa ćemo je sačekatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamin mali princ)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 19:50:03   
henna ze
tu sam ja...
ako si stvarno zainteresovana..da idem zvati i ganjati ženu..imala je 150 gr -15 km i 10 gr 10 KM
s tim da jako dugo može biti i drži se u zamrzivaču..
ništa ti ne obećajem jer ne znam ima li teta još uvijek


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Bronhitis kod beba!
21.1.2012 22:07:32   
ziki
Ovo konstantno zaboravljam da napisem al nama je u kombinaciji sa morem u predsezoni pomoglo, hvala dragom Bogu. Jastuk od heljde i ciscenje sa home made sredstvima: sirce, soda i maslinovo  i etericna ulja. Takodje za upale grla prosle godine koristili Propolaid baby sirup i izbjegli puno odlazaka dr i naravno antibiotika.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Bronhitis kod beba!
23.1.2012 23:20:19   
HappyTime
ima li  neko da je nabavljao ovu gusciju mast  Ilijasa?? imate li ideju kako prepoznati da nema primjesa neke druge masti( konkretno mislim na svinjsku). i jos me zanima da li se daje samo kada je kasalj u pitanju? hvala unaprijed na svakom odgovoru

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Bronhitis kod beba!
30.1.2012 0:01:15   
eko beba
mi mucimo muku sa bronhiolitisom ... user posted image ima 5 mjeseci i dva dana mu dajem caj od luka i jabuka ... ali ne vidim nikakvu promjenu ... nos konstantno zacepljen i kaslje. Zanima me koliko dana treba bebi davati caj, koliku kolicinu da bi se postigao efekat?
Hvala zenice na odgovorima :)

(odgovor članu HappyTime)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Bronhitis kod beba!
30.1.2012 0:03:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: eko beba

mi mucimo muku sa bronhiolitisom ... user posted image ima 5 mjeseci i dva dana mu dajem caj od luka i jabuka ... ali ne vidim nikakvu promjenu ... nos konstantno zacepljen i kaslje. Zanima me koliko dana treba bebi davati caj, koliku kolicinu da bi se postigao efekat?
Hvala zenice na odgovorima :)


Moja ga beba pila kašikom u periodu do 6 mjeseci...recimo dnevno po 150 ml....svaki dan do dana kada smo imali impuls da zdrava je...
U svemu tome nos treba posbeno čistiti...one je ako bitan...slijeva se stalnos ekret i dolazi do brohitisa...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Bronhitis kod beba!
30.1.2012 0:24:25   
eko beba
ja mu stavljam spricom fizioloski rastvor ... pa kad malo omeksa sekret ... onda izvucem to sto mogu izvuci ili ga natjeram da kihne ... pa izbaci po nesto ... vise sam luda i od njgovog nosa i od njegovog kaslja ... a do mora ima jos 6 mjeseci user posted image user posted image ja sam njemu uspjela ugurati danas nekh 30 ml caja ... doji, pa mu nista drugo nije zanimljivo user posted image ... a kad ste vi primjetile prvo poboljsanje? ... o zvuku koji cujem kad kaslje necu ni da govorim ... najezim se svaki put kad ga cujem da se zakaslje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Bronhitis kod beba!
30.1.2012 9:14:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: eko beba

ja mu stavljam spricom fizioloski rastvor ... pa kad malo omeksa sekret ... onda izvucem to sto mogu izvuci ili ga natjeram da kihne ... pa izbaci po nesto ... vise sam luda i od njgovog nosa i od njegovog kaslja ... a do mora ima jos 6 mjeseci user posted image user posted image ja sam njemu uspjela ugurati danas nekh 30 ml caja ... doji, pa mu nista drugo nije zanimljivo user posted image ... a kad ste vi primjetile prvo poboljsanje? ... o zvuku koji cujem kad kaslje necu ni da govorim ... najezim se svaki put kad ga cujem da se zakaslje


ja sam bebi izvlačila slinice babyvacom...
vjeruj to je spasa...nemožeš ti ničim izvući nit beba može iskihati koliko tog sekreta njima u nosu ima...da se začudiša koliko toga u taj mali nosć se slije...
Eh sad prvo poboljšanje ...pa ne znam al otpilike 15 dana kod nas uvijek traje faza do potpunog oporavka...bez slinica i bez kašlja i bez da čujem hroptaje...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Bronhitis kod beba!
16.2.2012 11:20:12   
eko beba
evo da se javim i ja ... bili smo juce na kontroli ... nema vise opstrukcije pluca ... dao nam je doca jos 5 dana inhalacija (imamo inhalator u kuci koji ima i onaj dio za nosic da se izvlaci sekret iz nosa na principu vakuuma), pa kombinujemo kako bi izbacili jos vrlo malo slajma koji je ostao. I jos uvijek mu dajem po 100 ml caja od luka i jabuka i kontrola za 7 dana kod pedijatra. Pao mi je kamen sa srca! Kad sam pitala docu kad bi mogao primiti vakcinu koju je inače trebao primiti još prije mjesec i po on reče da ga odmah možemo vakcinisati jer je dijete zdravo! user posted image ... mene brine kasalj koji se jos uvijek javlja (mada ne tako kao prije mjesec) a on mi rece da je to vitalna funkcija ... uradise mu na pulmologiji i kozni alergo test i sve je negativno ... huhhhh koliko se lakse dise. I imam jos jedno pitanje ... da li svinjska mast koja se stavlja na pluca utice na smanjenje kaslja ili samo olaksava izbacivanje slajma?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Bronhitis kod beba!
16.2.2012 16:14:08   
azra I ADI
user posted image user posted image
Drage mame, nova sam na forumu...Imam sina od nepune 3 godine, bronhitis ima već više od godinu i po. Na početku je flixotid djelovao, pa mi adi nije imao bronho napade, ali zadnju godinu ima napad svake 2-3 sedmice, bez obzira što je na flixotidu, nevezano za godišnje doba. Zanima me je li neko od roditelja imao dugogodišnjih borbi sa ovom bolešću i ima li nade da ovo prestane...Doktori kažu da ima alergije, ali nismo još radili alergo test, čekaju da napuni 3 godine. Još ne spominju astmu, i savjetuju nam more i boravak na svježem zraku. Od domaćih lijekova koristimo guščiju mast, dajem mu u hrani ali ne vidim da mu je bolje ili za to treba više vremene.pozdrav

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Bronhitis kod beba!
16.2.2012 17:27:33   
DM
azra i adi-dobro nam došla-žao mi je čuti kroz šta prolaziteuser posted image
Nadam se da će ti se neko javiti sa sličnim problemom i podijeliti svojer iskustvo!
Moj dječak je jednom iamo opstrukcijau i bio na urbason-u i nakon toga još jednom blaži oblik bronhitisa koji smo riješili uz inhalacije...
More je stvari koje mogu pomoći, ali opet je svako dijete priča za sebe...
- Izbaci sve moguće stavri kojih se možeš odreći, a koje skuplaju prašinu(zavjese, ćilime, prekrivače...)
-Često briši prašinu mokrom krpom i nakon usisavanja diejte ne bi trebalao boraviti u toj prostoriji 2 sata
-što češće boravite na zraku-po mogućnosti planinskom
-nabavi si posudice na radijator, tako da zrak u prostorijama ne bude suh(u nj dodaj po kap-dvije nekog eteričnog ulja-eukaliptus, japanska metvica)ili one osvježivače zraka(ali ne mirisne-nego neke u koje možeš dodati ova ulja)
-probaj mu osnažiti imunitet bilo prirodnim putem, ili pak nekim kupovnim preparatima
-kada kašlje(prije napada) probaj ga inhalirati u kućnoj varijanti(u šerpu vrelu vodu i preko glave peškir i neka udiše-ja svom dječaku stavim po kašiku dvije ćurekotovog ulja)
-Za bronhitis i kašalj su dobri također:pekmez od jabuke ili d. kruške, sirup od borovih iglica(ima ga kupiti i u apotekama) koziji loj na prsa(ako nema temperaturu), čaj od luka i jabuke(isti br.jabuke i luka i skuhaš i ne velikoj kol.vode, čaj od zove, domaći čaj od šipurka, sirup odsirutke i smeđeg šećera(na 1L sirutke staviti 1 kg smeđeg šećera i polako ukuhavati do gustoće sirupa)
-nastojte da često čistite nos, kako se šlajm , ukoliko ga ima ne bi spuštao na pluća i uzrokovao bronhitis(ili da ispuhuje ili baby vac)

Ako se sjetim još nečega -pisaću, a user posted image do tada želim sve najolje

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Bronhitis kod beba!
16.2.2012 19:22:19   
azra I ADI
user posted image Hvala vam puno, neke stvari i sama znam, s obzirom da dugo imamo problem s tim ali savjet od iskusnih roditelja uvijek dobro dođe, ljekari daju samo ventolin i flix...Čak mi je doktorica rekla da mu ništa ne stavljam na pluća, jer i na kožu dijete diše, pa mu tako bude samo gore.Probat ću ovaj čaj sa lukom, vidim da ga mnogi preporučuju.POZDRAV

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Bronhitis kod beba!
17.2.2012 10:30:49   
DM
azra i adi-sinoć mi je na um palo da pitam-na koji način unosi flixotide? Je li moguće da ne udahne pravilno(s obzirom na to da si rekla da mu ne pomaže)?
Ja sam lično protivnik i flixotide i još nekih medikamenata, ali kad se mora-biramo manje zlo!
Raspitaj se i o tabletama singular(neka djeca ih koriste, i nama su ih preporučivalai...)pa na tebi je da odlučiš

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Bronhitis kod beba
17.2.2012 17:28:11   
azra I ADI
user posted image To je i doktorica pomislila, pa su nam pokazali kako se pravilno unosi, ali mali je previše vrcav i tvrdoglav, pa je to s njim teško izvesti. Idemo redovno na kontrole na UKC Tuzla, nisu nam dali ništa osim fl. i vent. po potrebi..Ali ja se bojim što se napadi javljaju često, mada gledam da na vrijeme uključim vent., pa više puta se ni ne čuje škripanje u plućima. Pokušat ću i sa prirodnim lijekovima. Pozdrav..

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Bronhitis kod beba!
17.2.2012 18:50:37   
azra I ADI
user posted image Zdravo, vidim da i vi imate iskustvo sa bronhitisom, a koliko dugo? I da li se ovaj čaj od luka daje kad dijete kašlje ili ga treba duže koristiti? Moj mali ima bronhitis već 1,5 godine i više ne znam šta da radim......Pozdrav

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Bronhitis kod beba!
17.2.2012 19:12:38   
azra I ADI
user posted image Draga lekice 83, evo čitam tvoj post i vidim da imamo iste probleme.Napadi su identični, u jednom momentu dijete je super, ali za koji sat možda moramo do hitne. Zanima me koliko dugo kod tebe bolest traje? Moj nema još 3 god., a već 1,5 god. imamo taj problem, pa me strah da ne pređe u astmu..Pozdrav....

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Bronhitis kod beba!
19.2.2012 12:41:32   
azra I ADI
user posted image E mame, moj Adi opet na ventolinu, ovaj put je izdržao par dana bez njega, sve gore i gore....Bar sam počela davati čaj od luka i jabuka, sirup od borovih iglica i stavljam eukaliptusovo et. ulje u kamilicu za isparavanje, a i baby vac smo danas naručili u apoteci...Eto veliki pozdrav za sve mame borce.!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Bronhitis kod beba!
26.2.2012 11:49:41   
LanaBL
Na fejsu sam našla prirodne preparate kineske medicine koji su nevjerovatni za ove probleme. Ja sam naš problem davno riješila user posted image .

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.2.2012 1:24:29 >

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Bronhitis kod beba!
29.2.2012 1:40:30   
azra I ADI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Drage žene, ja sad iz hitne, sinčiću se -pored standardnih problema sa bronhitisom i rinitisom sad podgnojio i krajnik, od sutra je na penicilinima, nek nam Bog pomogne.........

(odgovor članu LanaBL)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Bronhitis kod beba!
29.2.2012 10:46:33   
škorpija

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Drage žene, ja sad iz hitne, sinčiću se -pored standardnih problema sa bronhitisom i rinitisom sad podgnojio i krajnik, od sutra je na penicilinima, nek nam Bog pomogne.........

baš mi je žao jadničkauser posted image , nego kad završite pencilinima moraš poraditi na imunitetu nema druge, ali bolje i boce nego ne daj bože bolnica, držite se

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Bronhitis kod beba!
29.2.2012 11:09:15   
Mya_81 RR
Da, slazem se. Ipak su boce i djelotvornije.
Nama je imunoglukan zaista pomogao kod imuniteta.
I bit ce sigurno sve ok. Sve je to tesko i patnja za oboje, ali proci ce user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Bronhitis kod beba!
29.2.2012 13:55:40   
azra I ADI
user posted image Više ne znam šta da radim, sinoć u hitnoj nam dali urbazon i kažu da je krajnik podgnojen, te da se ujutru javimo pedijatru  koji bi mu trebao dati peniciline. Jutros dr. kaže, da mu je to nakupljeno od hrane i da se stvrdnulo,te da nije upala krajnika, to mu je izvadila onom kašikom i ništa nam više nije dala. Mi sretni kući što nema penicilina, ali mali dobro kašlje i djeluje kao da će ga smlatiti...Nemam pojma više, bojim se da je dr.pogriješila, a ja nikakvog antibiotika-kao-ne treba nam!Bože, bože.....Da bar sutra nije praznik.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *