|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
2.3.2012 15:31:36   
azra I ADI
user posted image Žene, šta su SINGULAIR granule, je li ko koristio i kako ste vi djeci davale? Meni danas privatni pedijatar dao malom, ali u uputstvu stoji da je za astmu-nama je dg.kod pulmologa još uvijek bronhitis.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Bronhitis kod beba!
2.3.2012 15:46:15   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

user posted image Žene, šta su SINGULAIR granule, je li ko koristio i kako ste vi djeci davale? Meni danas privatni pedijatar dao malom, ali u uputstvu stoji da je za astmu-nama je dg.kod pulmologa još uvijek bronhitis.


pije moj mladji sin ali tbl jer one ide na rcpt.
a ne daje se samo kod astme nego i kod rinitisa,alergijskog bronhitisa i sl.kao profilaksa.
on je prosle zime bio stalno u opstrukciji i pod bronhitisom a ove hB ne.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Bronhitis kod beba!
5.3.2012 22:40:28   
azra I ADI
user posted image Drage mame, zna li neka da djetetu ove SINGULAIR granule nisu pomogle, jer moj Adi ih pije 4 dana, a evo opet kiše i curi mu nosić, a bojim se da ćemo do jutra opet biti za ventolina. Koliko sam mogla pročitati na forumu, većini djece ovaj lijek pomogne, salabo ko kaže da nije djelovalo.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 11:24:09   
milenium
jedna beba od god dana ima bronhitis,uz temperaturu i kašalj. dr je propisao antibiotik.ali evo već 5 dana stanje se ne poboljšava.beba je stalno kao umorna ,ništa ne jede,ako pojede 2 kašike odmah to povratiuser posted image čitam da pomaže svinjska mast?kako je koristite?kao oblog ili se to kuha?user posted image

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 11:30:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

jedna beba od god dana ima bronhitis,uz temperaturu i kašalj. dr je propisao antibiotik.ali evo već 5 dana stanje se ne poboljšava.beba je stalno kao umorna ,ništa ne jede,ako pojede 2 kašike odmah to povratiuser posted image čitam da pomaže svinjska mast?kako je koristite?kao oblog ili se to kuha?user posted image


svinjsku mast ni slučajno kao niti jednu drugu uz temperaturu...
pomaže pri stavljanju na pluća kao oblog, kažu...ali ja nisma nikada smjela jer se zna desiti d aijdete dobije temperutu i to dovodi do opasne upale pluća...
znači mast ni slučajno...

povraćanje koje spominješ nije baš ''normalno'' uz nalaz brohitisa....

koji antibiotik pije dijete...
dal su išli na ihanlacije...

ja ne bih bila daleko da se beba presluša opet i da se ipak porvjere pluća...
da nije u pitanju upala pluća ...jer to povraćanje kod borhitisa je simptomatično kada nema više ture i kada je šlajm sazreo pa ga dijete povrati...ali povraćanje hrane nije mi baš blisko ovoj dijagnozi...

Možda da se plumologu jave da bebu presluša...
premala je to beba za dijagnozu kojoj antibiotik 5 dan ne daje rezultatuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 11:32:32   
babina beba
IZVORNA PORUKA: milenium

jedna beba od god dana ima bronhitis,uz temperaturu i kašalj. dr je propisao antibiotik.ali evo već 5 dana stanje se ne poboljšava.beba je stalno kao umorna ,ništa ne jede,ako pojede 2 kašike odmah to povratiuser posted image čitam da pomaže svinjska mast?kako je koristite?kao oblog ili se to kuha?user posted image


ja kako znam opere se u devet voda, tako kazu, stavljala sam je na lalnenu krpu pa na prsa, a mozes i na ledja istovremeno i to najbolje kad djete miruje, spava. Neko je stavljao i na vrhu kasike u hapu, caj. Ako djete ima temperaturu niposto ne stavljati obloge!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 14:15:08   
azra I ADI
user posted image Ja to salo nikad nisam smjela koristiti, dajem mu guščiju mast u hranu ili rastopim pa dam u šprici s nekim vitaminskim sirupom.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 19:21:06   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

koji antibiotik pije dijete...
dal su išli na ihanlacije...

premala je to beba za dijagnozu kojoj antibiotik 5 dan ne daje rezultatuser posted image


pije neki klavocinuser posted image ,nije im pedijatar spominjao da idu na ikakve inhalacije.user posted image zato pitam ovdje jer se čudim da 5 dana nema poboljšanja.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 21:05:04   
škorpija
i meni je nevjerovatno da za bronhitis nisu dobili inhalacije, ja bih tražila drugo mišljenje, moj A. je prvi put bronhitis fasovao sa 4 mjeseca, a nikad nije dobio antibiotik samo zbog bronhitisa, uvijek je to bilo uz još nešto (druga je priča što ja taj nijedan antibiotik nisam kupila ni dala djetetu, al slabo su nam vala i propisivali)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Bronhitis kod beba!
20.3.2012 21:35:38   
azra I ADI
user posted image Meni je nevjerovatno da dijete nije na inhalacijama ventolina, moj mali ima bronh.2 godine, i inhalacije su jedini lijek.Ne bih ja mučila tu bebu, već bih odmah sutra otišla po još jedno mišljenje, pa makar privatno.Nama u domu zd.uvijek davali samo vent.i flix.,a čim smo otišli privatno-čovjek nam dao singulair i evo mjesec smo bez napada.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Bronhitis kod beba!
27.3.2012 14:39:05   
henna ze
drage moje..
evo ovako..s obzirom da znam kako je non stop biriti se sa bronhitisom..da vam dam još jedan prirodni lijek..
naime meni sinoć komšija donio ZOB..onako sa ljuskom..kaže da jednu veću šolju potopim sa 1 l vode i kuham malo duže..poklopljeno da ne uvri...i procijedim i dam djetetu da pije umjesto vode..
nisam još probala..danas ću joj skuhati i davati.pa vam javim..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 5:55:24   
tajra26
drage moje pomagajte moj bebac ima 6 mjeseci... u ponedjeljak smo isli da primimo vakcinu ali nam je doktorica rekla da mu je crveno grlo i da ne moze primiti vakcinu user posted image rekla mi je da mu dajem sljeza pomalo,kuham kamilicu i ostavim da ispaava (sve sam ucinila kako mi je rekla i to se smirilo) bar sam ja tako mislila jer nije hroptio i bilo je sve ok do veceras....
probudio nas je oko 3h i jako je tesko disao nije mu dalo zaspati pa smo mi pravac pedijatrija...
doktor mi je odmah rekao da je to bronhitis i to najvjerovatnije alergijski...(jeli moguce da je to to? ) dali su mu injekciju za sirenje pluca i inhalirali ga...rekli su mi jos ujutro,popodne i navece inhalacije... onda u ponedjeljak pulmolosko savjetovaliste...
stvarno ne znam sta da radim s obzirom da je sutra nedjelja i da nasa pedijatrica sutra ne radi ne mogu imati njeno misljenje do utorka.. sta a radim? da li da kupim taj inhalator sutra odmah i da ga ne vodim na kliniku da tamo prima nego kuci... ali kako se to koristi? da li cu ja to znati vidim ima vas koje ste to koristile... naravno prvo cu se psavjetovati sa ljekarom? joj imam toliko pitanja a cini mi se nemam niti jednog odgovora... stavila sam luk u sobu i ukljucila onu lampu za prociscavanje zraka... sta jos mogu uraditi? strah me ove svinjske masti iako nema temperaturu user posted image i smijem li ja njemu davati taj caj ?
izvinite na mom postu i vjerovatno punom gresaka stvarno sam izbezumljena...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 8:38:01   
palachinken
Caj luk jabuka znam da smijes, kao i sirup od lovora i smedjeg secera. Smijes i dr theiss mucoplant mast na prsa, to sam ja koristila kod prehlade, za bronhitis ti ne znam, valjda ce se neka zena s iskustvom javiti.. Zelimo vam sto brzi oporavak

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 9:06:22   
tajra26

IZVORNA PORUKA: palachinken

Caj luk jabuka znam da smijes, kao i sirup od lovora i smedjeg secera. Smijes i dr theiss mucoplant mast na prsa, to sam ja koristila kod prehlade, za bronhitis ti ne znam, valjda ce se neka zena s iskustvom javiti.. Zelimo vam sto brzi oporavak


Hvala mila sad cu mu napraviti caj... user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 9:17:00   
DM
Tajra-žao mi je da vas je to zadesilouser posted image
Vjerovatno ste dobili injekciju urbason(kortikosteroid)-ako je stanje bilo aralmantno(vjerovatno su mjerilisatraciju koja je bila niska-pa injekcija zbog ovoga).Inhalacije pomažu da se bronhije "rašire" i da mu olakpšaju disanje(kod bronhitisa su one sužene, ili su zatvorene šlajmom....
Ovo je neko moej viđenje situacije...
Taj šlajm mora van!
Daji mu dosta tečnosti-čajeve:onaj od luka i jabuke, onaj sirup od lovorovog lista,pokušaj izbjeći mlijeko-jer pospješuje stvaranje šlajma...
Uzmite neki biljni sirup za kašalj(primjeren uzrastu djeteta)ali mora biti prilagođen kašlju(ako je suhi kašalj-sirup bi trebao biti protiv kašlja, ako je produktivni, onda sirup za iskašljavanje)mada bi ga trebalo dovesti u fazu iskašljavanja(tog šlajma)pa mu pomoći i nekim sirupom!
Da li nosić curi? Trebalo bi ga redovno čistiti-da se dodatno ne slijeva u pluća i na bronhije(kod bebe je nezamjeniv-baby vac)!
Ako nema temperature i samo ako nema temperature-stavljaj mu nešto na prsa(ja djeci stavljam koziji loj na krpici-koja im baš pomogne-mlađi je sinoć počeo pištati i ja sam mu je stavila sinoć, pored svih ovih prirodnih lijekova-on je jutros počeo iskašljavati)!

za taj inhalator se trebaš posavjetovati sa ljekarom-oni se mogu kupiti u apotekama i mislim da im je cijena oko 100KM, itrebala bi od doc dobitirecepte za lijekove kojima ga inhalirate(ono ti to sve objasne)samo paziš na pravilno doziranje(ako se odlučiš na tu varijantu -piši opet ako terbaš savjete)
Da što prije ozdravite

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 11:41:34   
škorpija
tajra mi se sa bronhitisom borimo od ajdinovog 4.mjeseca, ali tek smo prošle jeseni kupili inhalato, kako sreće da sma davno, naručili smo ga iz blj, koštao je 80 KM, ako vam je oprvi napad bronhitisa sačekajte, ali ako se počne ponavaljati moja preporuka je svakako kupovina inhalatora, tako možete spriječiti opstrukciju pluća zbog koje se mora dobiti boca, vrlo je važna vlažnost u sboi gdje dijete boravi i spava, nabavite mjeraš vlažnosti, trbea biti oko 50-60 posto, kupite dr theis masta za bronhitis, beba je mama za kozije mlijeko, ali ima za to vremena, no da te utješim s vremenom će biti bolje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 11:51:47   
tajra26
hvala vam drage moje na savjetima i podrsci ja sam malo izgubljena jer je ovo prvi put u 6 mjeseci da je bolestan user posted image
i to bas ova dijagnoza ali eto nisam jedinauser posted image
da kazem jos ne curi mu nosic samo ima to hroptanje i tesko dise...nekada si i smiri cak se i ne cuje... normalno spava po sat i po u kontinuirano.. idemo u 14h opet na inhalacije pa cu vidjeti sta ce nam doktor reci...
napravila sam ono sa kamilicom u serpi i lukom... evo sad cu mu dati caj... javim se kasnije

beskrajno vam hvala stvarno ste velika podrska user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 11:55:06   
DM
Ah da-polegni ga preko ruke-glava okrenuta prema dole i lupkaj ga dlanom(koji napraviš kao jamicu, pa da ga ne lupkaš otvorenim dlanom-nego zrakom koji ispuni taj prostor)po leđima-to će pomoći da se taj šlam "odlijepi" i izađe van!
Zamoli med. sestru da ti pokaže na koji način da to radiš!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 14:08:46   
tajra26

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ah da-polegni ga preko ruke-glava okrenuta prema dole i lupkaj ga dlanom(koji napraviš kao jamicu, pa da ga ne lupkaš otvorenim dlanom-nego zrakom koji ispuni taj prostor)po leđima-to će pomoći da se taj šlam "odlijepi" i izađe van!
Zamoli med. sestru da ti pokaže na koji način da to radiš!


sinoc nam je doktor pokazao.... nismo otisli na inhalacije...user posted image ne znam koliko nam je to pametno ali da pokusamo bez njih,,, sta vi mislite? ja cu vise poludjeti user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 14:24:24   
škorpija

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: doublemum

Ah da-polegni ga preko ruke-glava okrenuta prema dole i lupkaj ga dlanom(koji napraviš kao jamicu, pa da ga ne lupkaš otvorenim dlanom-nego zrakom koji ispuni taj prostor)po leđima-to će pomoći da se taj šlam "odlijepi" i izađe van!
Zamoli med. sestru da ti pokaže na koji način da to radiš!


sinoc nam je doktor pokazao.... nismo otisli na inhalacije...user posted image ne znam koliko nam je to pametno ali da pokusamo bez njih,,, sta vi mislite? ja cu vise poludjeti user posted image user posted image

iskreno mi nikad nismo uspjeli da se izborimo sa bronhitisom bez inhalacija, čak se dešavalo da odgađamo odlazaka dr. kako bi izbjegli inhalacije, ali samo smo time produžili bolest

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 14:26:33   
škorpija
i ne znam što se toliko sekiraš zbog te dijagnoze, nije to tako strašno, mi smo imali bronhitis desetak puta, ali zato nikad nije imao upalu grla,uha, bakteriju u nosu ili tako nešto, a i temeraturu je imao svega dva puta u ove 3 godine, vako se sa nečim bori, samo je buitno poznavati svoje dijete i njegovu slabostuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 18:30:54   
azra I ADI
user posted image Žao mi je i tebe i malog, znam koliko je to stresno za tebe, nadam se da ipak nije alergijski i ne razumijem kako je doktor mogao nakon jednog napada zaključiti da je alergijskiuser posted image , ali eto, oni bolje znaju.... Moj Adi ima alergijski b., borimo se s njim sad će 2 godine, zadnju godinu je imao napade 2 puta mjesečno-užas živi, probali smo svašta, guščiju mast.....više i ne znam šta sve, prije 2 mjeseca je dobio Singulair i otad uopšte nema simptome(začepljen nos, curi voda  iz nosića, kihanje..).Tako draga moja, za sve ima lijeka.... Obavezno na more i čist zrak, mi ćemo ove godine ljetovati 2 sedmice samo zbog njega...Nadam se da se napadi neće vraćati kao kod nas, mi nikad inhalacije nismo preskakali, koliko ja znam ventolin mu sad najviše može pomoći..Ako se više čega sjetim, pisat ću.. Pozdrav

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 22:04:34   
tajra26
drage moje bili smo na inhalacijama stvarno kod nas su doktori i ustanove uzas jedan... plakala sam ko malo dijete... ali necu o tome... uglavnom nisam htjela izbjeci te inhalacije otisli smo... dala sam mu neki med sa bijelim lukom mama mi dala malo je povratio i sve sami slajm... vidno mu je bolje... stavila sam i svinjsku mast na prsa i sad pratim da nebude temperature znaci veceras nema spavanja ali samo da mom pletu bude bolje....

hvala vam na podrsci i savjetima user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Bronhitis kod beba!
15.4.2012 22:54:35   
azra I ADI
user posted image Bit će to sve o.k.,sreća pa ne traje dugo jedan bronho napad, barem kod mog sina, kroz 2-3 dana već bude bolje, meni je najvažnije da prođe ono pištanje u plućima. Ja sam svom znala prokuhati u šerpu kamilice i ubaciti par kapi eukaliptusovog ulja, baš super za dišne puteve.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Bronhitis kod beba!
16.4.2012 11:23:18   
tajra26
drage moje sad mi tek nista nije jasno...

evo prepiska nalaza pa ako neko ima neko slicno iskustvo molim vas da mi javi, jutros smo bili na klicici (pulmolosko savjetovaliste ) ovo je nas nalaz i jos mi je rekla da posto doji da ga odmah ne ostavljamo...
Objektivno: dobrog opsteg stanja lagano dispanicno. Th Urbason injekcije 2x9 mg uz inhalacije Ventolina 2x3 kapi te Flixotide a 50mg 2x2 pufa uz baby hale kaontrola za par dana a p.p i prije.

nista nisam shvatila user posted image sta sad?
evo dosla kuci i ne znam gdje cu... tek sutra radi nasa doktorica
da sad idem u dom zdravlja na inhalacije ili joj bas ne znam sta cu....user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *