|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
24.4.2012 8:59:08   
Malenaoduvijek
tajra26 kako je bebac

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Bronhitis kod beba!
24.4.2012 11:54:17   
eko beba
ja mu jutros opet izvukla kilo iz nosa user posted image ... da li to znači da opet slijedi napad? Evo dajem mu opet luk i jabuke, jutros ga inhalirala samo fiziološkim ... nikako da docekam jos ovih 10 dana pa da odem na more, da vidim ... i još izbacila sve iz kuce. Poludjeću više ... samo da opet ne zaglavimo na antibioticima i ventolinu

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Bronhitis kod beba!
24.4.2012 15:01:07   
azra I ADI
user posted image Koliko dugo vi deverate s bronhitisom? Kod mog napad uvijek tako počinje-začepjen nos, kihanje, kašljanje pa pištanje u plućima.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Bronhitis kod beba!
24.4.2012 15:16:41   
eko beba

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

user posted image Koliko dugo vi deverate s bronhitisom? Kod mog napad uvijek tako počinje-začepjen nos, kihanje, kašljanje pa pištanje u plućima.


4 mjeseca, on ima sad 8 mjeseci ... nekako mi se čini da se ponavlja svake tri sedmice ... i ne znam šta da radim da spriječim napade user posted image

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Bronhitis kod beba!
24.4.2012 16:59:44   
azra I ADI
user posted image Vjerovatno je alergijski kao i kod mog, mada mi još nismo radili alergo test, ali dr.kaže da je sigurno to u pitanju.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Bronhitis kod beba!
25.4.2012 9:31:58   
tajra26

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tajra26 kako je bebac


e mila bili smo u ponedjeljak kod doktora produzio nam inhalacije jos 3 dana 3x dnevno, kaze da ide nabolje.... a i sada ne cujem ono pistanje u plucima samo ga malo zeza slajm izbacuje ga na nos najvise pa mu izvlacimo...
kakvo je stanje kod tebe? ja nikako da se javnem ovo me vrijeme slomi a i gosti tako bi rado okrecila kucu i malo osvjezila sve... mozda ima malo i alergijskog bronhitisa pa me sve strah nikako da prodje...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Bronhitis kod beba!
25.4.2012 9:47:10   
Malenaoduvijek
a ti si sad kupila inhalator ,odmah ce ti biti lakse..

jesi mu davala caj jabuka/luk...moj I. je od njega izbacivao slajm sa kakom

kod nas dobro hB,samo da ostane

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Bronhitis kod beba!
25.4.2012 11:07:52   
azra I ADI
user posted image Kod nas to pištanje prođe za dan-dva, dobije (često) urbazon, pa ventolin na 6 h i to prođe, to pištanje mi je najjeziviji dio ove bolesti, toliko mi je to teško slušati, mogu misliti kako je njemuuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Bronhitis kod beba!
26.4.2012 9:24:10   
tajra26
stvarno jeste ono pistanje kad cujes najgore ali opet meni bude lakse kad mu vidim osmijeh na licu.... evo doslo i lijepo vrijeme pa bi ovo trebalo iskoristiti i na planinu otici... mozda je to najbolje ali mene sve strah da se ovo ne ponovi... veceras idemo na kontrolu pa cemo vidjeti sta doktor kaze...

ljubim maje bebare i mamice puno i hvala vam na podrsci user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Bronhitis kod beba!
16.5.2012 19:44:47   
azra I ADI
Nosko nam intenzivno curi i začepljen je, kišemo...Danas bili kod ped.kaže nema JOŠ ništa na plućima...Danas nam 20 dana bez singulaira, još 10 do kontrole kod pulmologa...Ima li ovoj mori ikad kraja!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Bronhitis kod beba!
16.5.2012 21:36:36   
tajra26

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

Nosko nam intenzivno curi i začepljen je, kišemo...Danas bili kod ped.kaže nema JOŠ ništa na plućima...Danas nam 20 dana bez singulaira, još 10 do kontrole kod pulmologa...Ima li ovoj mori ikad kraja!


e mila tako je to sa djecom uvijek nesto user posted image nadam se da ce sve biti dobro... super je sto nista nema na plucima sad samo cuvaj da se ne pojavi... ja bas nisam iskusna da ti tacno kazem sta ciniti ali imas moju podrsku.... user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Bronhitis kod beba!
16.5.2012 21:41:44   
Malenaoduvijek
azra i adi

ja tebi rekoh nedavno gdje ce vam sada iskljucivati singular ali eto sta ces sada.

sta mislis da ga inhaliras fizioloskom da mu taj sekret malo "smeksa" da ga mozete lakse izvuci

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Bronhitis kod beba!
16.5.2012 22:00:45   
tajra26

IZVORNA PORUKA: MALA1994

azra i adi

ja tebi rekoh nedavno gdje ce vam sada iskljucivati singular ali eto sta ces sada.

sta mislis da ga inhaliras fizioloskom da mu taj sekret malo "smeksa" da ga mozete lakse izvuci


kakvo je stanje kod vas? kod nas hvala Bogu nema nista samo da tako i ostane....

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Bronhitis kod beba!
16.5.2012 22:10:11   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: MALA1994

azra i adi

ja tebi rekoh nedavno gdje ce vam sada iskljucivati singular ali eto sta ces sada.

sta mislis da ga inhaliras fizioloskom da mu taj sekret malo "smeksa" da ga mozete lakse izvuci


kakvo je stanje kod vas? kod nas hvala Bogu nema nista samo da tako i ostane....



isti smo,ove zime nije ni jednom imao bronhitis samo prehladu i trodnevni virus sa gnojnom anginom ali ni jednu opstrukciju hB.sto kazes samo da tako ostane user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 9:21:05   
azra I ADI
Čim ga uhvati odmah trčim opet onom privatnom ped.,ovi iz dz. ne daju singular-kaže to je zadnje što se daje...Džaba trubim da dijete svakih 15 dana mora na ventolin, za njih to izgleda nije strašno! Juče mu to izvlačila babyvacom,teško-slabo sam šta uspjela izvući.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 15:03:28   
d.dita
Moj sin je imao upalu pluća sa godinu i pol, propraćeno laringitisom i sl. Dugo smo bili na pumpicama, znate kako to već ide, uz to mu je pisalo da ima i bronhitis. On je hB već dugo ok, da ne ureknem. Međutim, u poslednje vrijeme kada se zagrije, trči, uhvati ga kašljucanje, čim prestane skakati i kašalj se smiri. Htjela bih napomenuti da kod njega nikada ne škripi u plućima, niti ima one napade karakteristične za bronhitis. E sada sam u dilemi da li bih ga za to trebala voditi kod dr, dešava li se to i vašoj djeci koja su imala problema sa plućima?

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 15:20:39   
Malenaoduvijek
mom se ne desava a jeste isli mozda kod kardiologa da nema sum na srcu.nemoj se sada prepadati to ne mora biti nista strasno .

to se zna desavati kod djece sa sumom kao da ne mogu doci do daha.jeli to kod vas slucaj?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 15:58:34   
d.dita
MALA 1994 ma vjeruj da sam i ja o tome razmišljala ali radili smo mu prošle godine uz srca i dr je rekla da je uredan nalaz da nema potrebe da više dolazimo, pa sam ja onda počela kontati da nije šta povezano sa bronhitisom. Kada budemo išli kod dr morat ću obavezno spomenuti taj kašalj.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 16:09:42   
Malenaoduvijek
hajde bitno je da ste i to iskljucili.neka djeca imaju funkcionalni sum na srcu koji nestaje vremenom.
to je kod mog mladjeg bio slucaj,pedijatrica svaki put kad ga slusa skren mi paznju na to a mi isli na pedijatriju na uzv i dr dinarevic rekla sve ok.a on kada puno trci imam osjecaj da ne moze da dodje do daha ali nista strasno jer mu ne plave usne i nije pothranjen.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2012 17:33:58   
d.dita
I mome sinči kada je bio manji čuo se šum, samo kada je bolestan, prehlađen. Tako da smo 3x išli na uzv i sve je bilo u redu i s vremenom je taj šum iščezao što će vjerovatno biti slučaj i sa tvojim sinom. I baš što si napisala, bitno je da usnice nisu plave, a ja i sada zagledam-ostala navika.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Bronhitis kod beba!
20.5.2012 16:02:22   
azra I ADI
Pozdrav...Ja svom morala uključiti ventolin, mali je užas..Dajem mu onaj sirup od lovora i smeđeg šećera, pošto i kašlje.....Nego, zanima me-vidjela sam da neke od vas čija djeca koriste singulair pišete da imaju i tabletice na recept, jer smo mi do sad plaćali granule po 100 km. Jesu li one potpuno besplatne i kako ih dajete djeci (koja su manja)?Nama su u apoteci rekli da imaju tablete koje se pijuču, a to moj ne bi znao..

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Bronhitis kod beba!
16.8.2012 8:04:22   
azra I ADI
Pošto singulair više nije na es.listi, nama dr.preporučila Astmasan..Je li ko od vas to koristio? Ili da ipak platim punu cijenu singulaira, odlično je reagovao na njega..........

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Bronhitis kod beba!
17.8.2012 22:38:12   
Mirela_sa
Drage zene

vidim da mucite sa bronhitisima.. imam narodni mamin lijek koji 100 % pomaze, cak i kod asme.

uzmete crnu rotkvu i odreyete dio gdje site izvadite sredinu, izbusite i naspite meda. poklopite i stavite nad fildzan. Ono sto iscuri preko noci dati djetu i tako ponovo. od jedne rotkve mozete par puta sipati med. Posto sam ja za alternativu, ja imam travara za zene iz Sarajeva Sadik Bilalovic, i kunem se u njega.Sestra ima stariju djecu, ali sve je na kraju lijecila njegovom terapijom. ako zelit broj mogu napisati....

sretno

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 20:02:24   
Derya
Zdravo mame! Vec sam pisala na drugoj temi ''zima i izlasci'' vezano za bronhitis, pa da se javim i ovdje...user posted image Naime, imam kcerkicu 3 god, inace jako vesela i aktivna curica ali nas muci taj bronhitis koji se uvijek vraca, a u zadnje vrijeme precesto. U martu je zavrsila u bolnici na lezanju zbog toga, na osnovu nalaza i IgE koji je bio dosta povisen, dijagnoza je bila alergijski opstrukcijski bronhitis koji moze preci u astmu ako se ne lijeci i tad su joj ukljucili Flixotide 2x dnevno. Da bi joj preko ljeta smanjila na 1x dnevno..i stvarno nije imala opstrukcije od aprila pa sve do proslog mjeseca, promjena vremena i odmah je uhvatilo. :( I to je trajalo par dana, 2 injekcije+ par dana inahalacije ventolin i dexason, i evo ponovo je uhvatilo 12.11. prvo smrcanje, sutradan kasalj i otezano disanje. Odvedem je kod dr. ponovo sve ispocetka, injekcije, inhalacije, da bio se 3 dan pogorsalo disanje i primi jos jednu injekciju i uradimo nalaze, kao virusno je. I to je trajalo nekih 5-6 dana, i bila je ozdravila fino, nije kasljala nista.. i ponovo je evo uhvatilo..ludiiimmm, pa srce moje nije ni 2-3 dana bila zdrava user posted image user posted image . I da ne zaboravim, prosli mjesec je doktorica cula sum na srcu, kaze da je funkcionalni i da nije nista strasno jer ona nema nikakvih simptoma, tipa umaranje, plave usne, znojenje...ali eto kao zbog bronhitisa treba da uradi UZV, a EKG je odmah odradila kaze da je sve ok. Eto zene drage, sta kazete na ovo sve? user posted image user posted image

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 20:07:30   
M kao Mama
slično smo i mi prošli, samo što je kod nas na kraju ustanovljeno da je sve na alergijskoj bazi, da li su joj rađeni alergo testovi, uradi joj ove testove, vrlo moguće da joj je kašalj na alergijskoj bazi. sretno

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *