|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 20:40:26   
Ben 10
I mi smo isto tako svako 20 dana imali bronhitis.Nama je flixotide pomogao,uzimali smo ga godinu dana i u februaru ce biti 2 godine da ga ne koristimo.Nema opstrukcija i sve je bilo alergijski propraceno sa dermatitisom ,a i njega smo se nadam se uspjesno rijesili jer se ne pojavljuje vec neko vrijeme.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 20:47:14   
azra I ADI
Moj mali je imao napade 1,5 godinu-svakih 15-20 dana, pa znam kako ti je gledati svoje dijete kako se pati. Počelo je kad je imao nepunu godinu i pol,dugo smo to trpili...Onda sam ga odvela privatnom pedijatru koji je predložio Singulair, evo sad će u januaru godina dana kako ga koristimo i hvala Bogu od tada niti jednom nije imao bronho napad niti potrebu za ventolinom, pa ti toplo preporučujem da to tražiš od pedijatra. Kad smo mi rekli svom ped. da smo to dobili od privatnog ljekara-kaže ona-Pa znamo mi za taj lijek, ali to je zadnje što se daje od lijekova...???U glavnom, moj Adi je i dalje super, kad je promjena vremena počne intenzivnije kihati, ja uključim par dana flonidan i to prođe, a prije Singulara je bukvalno 2 puta mijesečno bio na ventolinu+koja injekcija urbazona-užas živi.Nama prirodni lijekovi ni flixotid ništa nisu pomogli...Eto, pa sretno u ovoj borbi...

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 23:12:39   
Derya
Mi se mucimo sa bronhitisom od 10mj, tad je bio pocetak bronhitisa. I navodno je proslo tad, kao pluca su bila cista. I onda sa 1 god i 11 mj je uhvati ponovo, i tad je pocelo biti sve cesce i gore, bolnica :( ali hajde ponadala sam se da ce biti sve ok sa Flixotide, i bilo je nekih 6 mj, i tad je smanjila na 1x puf. Mozda joj nije bilo dovoljno,ali evo sad joj je povecala dozu 2x po 2 pufa dnevno...valjda se organizam mora navici ponovo?
Hvala vam puno mame :)

< Poruku je uredio Derya -- 24.11.2012 23:22:51 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 23:15:04   
Derya

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

slično smo i mi prošli, samo što je kod nas na kraju ustanovljeno da je sve na alergijskoj bazi, da li su joj rađeni alergo testovi, uradi joj ove testove, vrlo moguće da joj je kašalj na alergijskoj bazi. sretno



Planirala sam da i to odradimo, samo moram vidjeti kako i gdje? I koliko se placa, jer kod nas nema..jedino Zagreb..to mi je najbliza opcija.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Bronhitis kod beba!
24.11.2012 23:34:49   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Derya


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

slično smo i mi prošli, samo što je kod nas na kraju ustanovljeno da je sve na alergijskoj bazi, da li su joj rađeni alergo testovi, uradi joj ove testove, vrlo moguće da joj je kašalj na alergijskoj bazi. sretno



Planirala sam da i to odradimo, samo moram vidjeti kako i gdje? I koliko se placa, jer kod nas nema..jedino Zagreb..to mi je najbliza opcija.



odakle si ti, ima u sarajevu, ali čim pominješ Zagreb, očito da si iz USK

ja 90 posto sam ubjeđena po ovome kako opisuješ da je ovo alergija, probaj mu dati sirup flonidan ili lostop, pa vidi reakciju, oni su protiv alergija,

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Bronhitis kod beba!
25.11.2012 0:06:33   
Derya

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Derya


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

slično smo i mi prošli, samo što je kod nas na kraju ustanovljeno da je sve na alergijskoj bazi, da li su joj rađeni alergo testovi, uradi joj ove testove, vrlo moguće da joj je kašalj na alergijskoj bazi. sretno



Planirala sam da i to odradimo, samo moram vidjeti kako i gdje? I koliko se placa, jer kod nas nema..jedino Zagreb..to mi je najbliza opcija.



odakle si ti, ima u sarajevu, ali čim pominješ Zagreb, očito da si iz USK

ja 90 posto sam ubjeđena po ovome kako opisuješ da je ovo alergija, probaj mu dati sirup flonidan ili lostop, pa vidi reakciju, oni su protiv alergija,


Jesam iz USK,user posted image
Iduci mjesec je vodim na uzv srca, pa cu vidjeti sa doktoricom da konacno odradimo te alergotestove. Da znam na cemu smo, i pitacu za te sirupe.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Bronhitis kod beba!
25.11.2012 0:12:52   
Derya

I jos nesto me zanima user posted image . Da li djeci sa B smeta kuhanje, tj ispravanje kada se nesto kuha, ili susenje vesa u blizini? Cudno mi je jer sam dobila dosta savjeta da vlazim prostoriju u kojoj boravi, a neko kaze da to pogorsava stanje?

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Bronhitis kod beba!
25.11.2012 14:27:46   
azra I ADI
Mislim da je sušenje veša opasno, jer se tako najlakše stvaraju grinje, a djeca su na njih najčešće alergična.
S druge strane, ako imate radijator u sobi, onda doktori preporučuju da skuhaš kamilice u veliku posudu i staviš na radijator, pa još možeš dodati i par kapi eukaliptusa...Radijator isušuje zrak u sobi, pa je to onda previše nadražajno i izaziva kašalj.

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Bronhitis kod beba!
8.12.2012 18:47:35   
azra I ADI
Je li počeo bronhitis kod vaše dječice? Sad mu je baš vrijeme...Moj Adi uzima flixotide, singulair, flonidan i opet danas kiše, curi mu nosić, svrbe ga okice...user posted image Bojim se da prvi put u skoro godini dana-kako koristi singulair-opet ne završimo na ventolinu i urbazonu.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Bronhitis kod beba!
8.12.2012 19:10:11   
škorpija
i kod nas škripi u plućima, na ventolinu smo već sedam dana, malo se popravi i opet počne gotovo nečujno, ali ipak škripi, ubacujem mu u inhalator i eterično ulje jele

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Bronhitis kod beba!
8.12.2012 20:28:20   
azra I ADI
A koliko dugo vremena vi vodite bitku sa bronhitisom? Mi više od 2 godine...Sad mu je 3,5.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Bronhitis kod beba!
11.12.2012 10:32:46   
škorpija
od 4. mjeseca, sad mu je 3,5 godine, ali nikad nismo ništa koristili osim ventolina

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Bronhitis kod beba!
31.12.2012 0:01:47   
rukipuki

IZVORNA PORUKA: Derya

Mi se mucimo sa bronhitisom od 10mj, tad je bio pocetak bronhitisa. I navodno je proslo tad, kao pluca su bila cista. I onda sa 1 god i 11 mj je uhvati ponovo, i tad je pocelo biti sve cesce i gore, bolnica :

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Bronhitis kod beba!
31.12.2012 0:14:29   
rukipuki
Pozdrav, nova sam ovdje. Mozete li, Derya, pojasniti ovaj pocetak (simptome) malo podrobnije? Nasim bebama 8 mjeseci (vidim da se u tom periodu najcesce dobija B, a blizanci) dobili temperaturu, malo kasljali, malo curi na nos, ne dišu otežano, hropti pomalo, nekad. Ped. kaže kao ima malo bronhitisa, čuje se nešto u plućima - govorila je ona i šta, al' hajd upamti, kod dječaka čak posumnjala na početak upale pluća, injekcije penbritin + garamicin 3 dana, pa onda još 2 dana (vidim to se ovdje uopće ne spominje), 1 inhalacija ventolin + ono sa D(exametazon) - ne znam jesam li pogodila, a kod kuće Ontril, temperaturu rješavati...
Sad, šta mene zanima, čitam sve ovo (a naletila na forum tražeći gušču mast :))) je li ovo sad mogući početak bronhitisa, pa da ludim, ili neka gripa, prehlada i sl. pa da ludim manje.
Kako zapravo razlikovati?

(odgovor članu rukipuki)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Bronhitis kod beba!
31.12.2012 0:28:12   
Hanady RR
rukipuki
pedijatar je vjerovtano uvrdio brohiti po nalazu pluća...prelušani slušalicama...
brohitis kao prvi nije sad strašan toliko da ludiš...mislim svaka bolest naše dijece jestre strašna al ne mora značiti d aće njima to biti u ponavljanju...
obično maloj djeci slinice idu iza i silaze niz grlo, kad se natalože dođe do zapaljenja istoga...

dextametazon koji ste dobili je vskakoa zak da je nalaz pluća pokazao hroptaje i isti ih je trebao olakašati...

razlika između ''onične'' prehlade i bronhitisa je uglavnom u nalazu pluća i hroptajima koje čuješ...

sa guščijom masti budi pažljiva ko imaju tempšeraturu...ako si misla mazati pluća i leđa time obustavi to dok s ejavlja temperatura...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rukipuki)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Bronhitis kod beba!
31.12.2012 1:11:57   
rukipuki
Hvala na brzom odgovoru, nisam ni svjesna da nekog ima.
Naravno da nismo mislili mazati, nego davati da jede na neki način ili šta već, samo iz preventive.
I, mislila sam i ja zamoliti, čini mi se da hanaze ima podatak kod koga se u zenici moze nabaviti. Ne mozemo doci do nje.
Blizanci imaju jedan drugi problem (sa bubrezima), pa smo relativno često i u Sarajevu.
Ko god treba nam, ako uopće evo preporučujete kao preventivu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Bronhitis kod beba!
9.2.2013 14:53:12   
SLATKA KUCA

IZVORNA PORUKA: batterfly

Unaprijed se izvinjavam moderatorima u koliko tema postoji...Ja sam gledala,ali nisam uspjela naci.....Mozda je i do mene ,jer sam nikakva....

Moje djete ima bronhitis,najvjerovatnije,alergijski...
Od danas smo na injekcijama,molim Boga da ne zavrsimo u bolnici...user posted image user posted image user posted image

Pa... Molim sve vas koje imate iskustva sa slicnim da mi date par savjeta kako lijeciti...???Ima li nesto na biljnoj bazi ili nekih prirodnih lijekova za koje ste culi,koje ste koristili....Sta ublazava bronhitis,...ma sve,..sve za sta ste ikad culi.....
Izvinite na smusenosti ovog posta,ja jedva i tipkam.....

Ja sam jedino stavljala koziji loj i svinjsku mast i oblagala sa novinom....
Do nedavno sam imala i tikvu stambolku,koju sam takodje,koristila u svrhu lijecenja bronhitisa......
Ako bilo ko od vas ima jos nesto da zna ili da se neceg sjetio.....pisite.....

Unaprijed VEEEELIKOOO HVALAAA!!!





ja sam mom sinu mazala grudi sa guscijom mascu i izvukao se...probaj da nabavis da imas kuci za NEDAJ BOZE!! user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Bronhitis kod beba!
9.2.2013 20:35:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: SLATKA KUCA


IZVORNA PORUKA: batterfly

Unaprijed se izvinjavam moderatorima u koliko tema postoji...Ja sam gledala,ali nisam uspjela naci.....Mozda je i do mene ,jer sam nikakva....

Moje djete ima bronhitis,najvjerovatnije,alergijski...
Od danas smo na injekcijama,molim Boga da ne zavrsimo u bolnici...user posted image user posted image user posted image

Pa... Molim sve vas koje imate iskustva sa slicnim da mi date par savjeta kako lijeciti...???Ima li nesto na biljnoj bazi ili nekih prirodnih lijekova za koje ste culi,koje ste koristili....Sta ublazava bronhitis,...ma sve,..sve za sta ste ikad culi.....
Izvinite na smusenosti ovog posta,ja jedva i tipkam.....

Ja sam jedino stavljala koziji loj i svinjsku mast i oblagala sa novinom....
Do nedavno sam imala i tikvu stambolku,koju sam takodje,koristila u svrhu lijecenja bronhitisa......
Ako bilo ko od vas ima jos nesto da zna ili da se neceg sjetio.....pisite.....

Unaprijed VEEEELIKOOO HVALAAA!!!





ja sam mom sinu mazala grudi sa guscijom mascu i izvukao se...probaj da nabavis da imas kuci za NEDAJ BOZE!! user posted image


ovo jeste dobras savijet ali obavezno voditi računa da dijete nema temperaturu pri mazanju ...kako svinjkom masti, tako kozijim lojem kao i guščijom masti


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SLATKA KUCA)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Bronhitis kod beba!
9.2.2013 21:20:08   
henna ze

IZVORNA PORUKA: rukipuki

Hvala na brzom odgovoru, nisam ni svjesna da nekog ima.
Naravno da nismo mislili mazati, nego davati da jede na neki način ili šta već, samo iz preventive.
I, mislila sam i ja zamoliti, čini mi se da hanaze ima podatak kod koga se u zenici moze nabaviti. Ne mozemo doci do nje.
Blizanci imaju jedan drugi problem (sa bubrezima), pa smo relativno često i u Sarajevu.
Ko god treba nam, ako uopće evo preporučujete kao preventivu.



rukipuki..ja sam zadnje zalihe guscje masti kupila..za palachinken i sebe...i zaista ne znam gdje bi mogla da potrazis...


a meni se pokazala kao izvrstan i najbolji lijek..stavljala sam u topao caj..i za dva tri dana dijete se rijesi slajma...

a mislim da smo ovjde sve zive lijekove napisale za lijecenje bronhitisa..od raznoraznih sirupa..ishrane...samo treba malo vremena za citati..sretno..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu rukipuki)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 1:50:20   
abh
Pozz drage mame,
i moja beba ima bronhitis, kao alergijski, mada se to ne moze utvrditi bez alergotesta.
Dobili smo singularin.

Moje pitanje za majke koje su ga davale djeci, mora li se on strogo davati navecer djeci ili moze i u toku dana?

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 8:27:57   
azra I ADI
Nama su rekli uveče i tako ga i dajem,otada-evo više.od godinu dana, nije imao niti jedan bronho napad.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 9:59:54   
abh
A sta vi podrazumjevajte pod bronho napad. sama rijec napad mi bas strasno zvuci.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 10:00:32   
abh
I jos zna li neko gdje se moze nabaviti gusce masti?

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 10:48:15   
Alannah
abh gusciju mast sam vidjala na pijaci,kod onih teta sto prodaju mlijecne proizvode.Doduse,u Tuzli,a pakovale su u teglice od kasica i kosta 10 KM.Ne znam odakle si,ali probaj na pijaci.

< Poruku je uredio Alannah -- 9.5.2013 10:49:00 >

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 10:54:41   
azra I ADI
Bronho napad se kod mog malog manifestovao kao otežano disanje, strašno škripanje u plućima, tada nam je rečeno da se ventolin daje na 6 sati, a nekad i na 4 sata, često smo završavali u hitnoj na urbazonu.Strašno je bilo gledati dijete u tim situacijama,a li hvala Bogu,s ingulair je kod nas to sve riješio.
Nama prirodni lijekovi nisu ništa pomagali, davala sam i guščiju mast.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *