|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
9.5.2013 11:12:58   
abh
Mi nismo imali bas tako strasne napade, ali kad je prislonim uz sebe cujem te opstrukcije kako ih oni zovu. ona se normalno ponasa, nista joj to ne smeta. Ni ja iskreno ne vjerujem u priodne lijekove, ali se bojim s druge strane da sve ne pokusam. Najbolje bi bilo da odemo na more mjesec, dva, ali od posla se ne moze.

Hvala vam na svim informacija. Potrazicu guscu mast na pijaci.
I nastavim davati singular.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2013 14:31:47   
azra I ADI
Zdravo, imaju li vaša dječica trenutno problema s bronhitisom, jer je količina polena i drugih alergena u porastu?
Moj mali 15 mjeseci pije singular i do danas nije imao potrebu za ventolinom, ali eto...Kad se malo zamori igrom, dobije strašne napade kašlja, kaže dr. da nije u pitanju opstrukcija pluća,čisto da mu malo pomognemo preko vikenda, pa ćemo vidjeti dalje...A nosić mu je kao opržen,dobili nisitu mast, ali ne pomaže, pa ćemo u pon. na bris nosa......

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Bronhitis kod beba!
17.5.2013 15:01:17   
melin
evo ja iz svog licnog iskusta pisem sljedece
moja djevojcica kad je imala 10 mj eseci potrefili smo se u bosni na godisnjem uzasno je kasljala,to je bilo strasno za cuti odvedemo je tamo privatno kod pedijetre i on nama s nekim podsmijehom u glasu kaze nista strasno bronhitisuser posted image
propisuje nam tri neka lijeko od kojih sam upamtila samo ventolin
ja sludjena od brige vracam se kuci i neznam sta da radim dali da ga poslusam il da sacekam da se vratimo nasem pedijatru
na svoju ruku odlucim se za ovu drugu varijantu
cim smo stigli pokupim sve one recepte i misljenje doticnog i kod svoje pedijetrice
zena se uhvatila za glavu kaze jel on normalan davati malom djetetu ovako jake lijekove
dobijemo upurnicu u bolnicu na ispitivanje i dole joj prikljuce neki aparat na ruku kojim mjereneznam tacno ni ja sta i ustanove da nema govora od bronhitisa
koristili smo 3mjeseca inhalacije kod kuce s fiziloskom otopinom sve dok nije bebi sav slajm ispovracala i istjerala i hvala bogu od tad nikad problema nemamo vise sa kasljem...
preporucujem svim mamama da ako su u mogucnosti nabave aperet za kucnu inhalaciju i pokusaju prijelijekova stim jer uopste nije stetno za razliku od svih silnih lijekova...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Bronhitis kod beba!
20.5.2013 22:30:25   
azra I ADI
Pozdrav drage mame! Zanima me je li neka od vas imala ovakvu situaciju... Moj mali ima 4 godine, a od 1,5 godine ima alergijski bronhitis.Unazad 14 mjeseci koristi singulair i nije bilo bronho napada. Međutim 10.4.smo bili na kontroli na pedijatriji i odluče da mu isključe flixotide, da proba ostati samo na singulairu. Prije 3-4 dana ie imao jake simptome alergije,tj.nos mu curio i okice ga jako svrbljele,ali je nalaz na plućima bio dobar,tj.bez opstrukcije. Danas se naglo zakašljao i povraćao, kada je povraćanje prestalo, nastavio je kašljati, a meni se učinilo da čujem ono pištanje u plućima,mogla bih se zakleti da je bilo...Ustvari ja tako mislim da izgleda astmatični napad,ono kad naglo nastane....Ja godinama imam iskustvo sa bronhitisom,ali ovo je bilo drugačije, jer su se simptomi alergije-curenje nosa i svrabež očiju od juče potpuno povukli, danas je odlično izgledao, čak ga jutros vodila i dr.i žena mu lijepo presluša pluća, sve super,a onda odjednom.Ja se prepala i dala mu inhalaciju ventolinom.
Je li neka od vas imala takvu situaciju, kad napad počinje tako naglo?

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 9:09:35   
Ben 10
Jesmo mi ,ako je taj alergen na koji je alergican u tom momentu prisutan u blizini ,znalo se desiti da ga uhvati kasalj i ja sam davala ventolin da mu umiri kasalj i poislije bi bilo ok.Desavalo se i to povracanje od kaslja jer ga alergen iritira i poslije povracanja se cuje pistanje ,ali se poslije smiri kako se pluca smire.Poslije takve situacije i ventolina ,trebalo bi malo mirovati tako je nama dr rekao da se bronhije smire.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 9:39:10   
azra I ADI
Hvala ti na odgovoru, kakvo je sad stanje kod tvog malog, jesi li ti radila alergotest? Mom još nisu,pa kontam ako će biti kakve koristi da ga odem privatno uraditi.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 10:13:01   
Ben 10
Mi smo radili alergotestove prije 3 godine iz krvii pokazale su alergije na grinje i prasinu ,terapija flixotide je bila godinu dana,prvih 4 mjeseca 2 puta dnevno po 2 potisaka,poslije smo 2 puta dnevno po 1 potisak 2 mj ,a poslije jedan potisak uvece i tako do godinu terapije.Terapija flixotide se nesmije naglo prekidati ,nego postepeno da se vidi hoce li biti napada sa smanjenjem terapije.Mi nismo imali nikako napade u toj godini terapije.Bili smo mirni do ovoga proljeca.Bio je bolestan ,imao upalu grla i bakteriju i pio tonu sirupa i injekcija pa mu je imunitet opao i pocetkom maja je malo kasljao i pojavio mu se dermatitis ,nekoliko puta sam mu davala ventolin i sada je mirno sve.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 11:01:31   
azra I ADI
I moj Adi je bio miran dok je koristio flixotide uz singulair, više od mjeseca je isključen flixotide i evo odmah sa proljećem i problemi.Iskreno, na klasični bronhitis sam navikla,ono kad simptomi idu postepeno,ali se užasavam ovih iznenadnih napada, kad uvijek kraj sebe moram imati pumpicu ventolina.
Pozdrav....

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 11:12:43   
Ben 10
Mi smo uvijek imali te iznenadne ,odjednom pocne kasljati i to ono suho ,ne moze do daha doci ,dihucka povrsno ,nema da udahne dobro.Ja nigdje bez ventolina ne idem ,i ne zanocim da ga nema u kuci...Hvala Bogu ,vec je jednome istekao rok ,nismo ga ni otvorili ,nije nam trebao ,ali ja taj bacim a drugi odma uzmem.Flonidan takodje mi je uvijek u kuci.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 11:40:40   
azra I ADI
Drago mi je da je tvom malom bolje, hvala ti na izdvojenom vremenu i razgovoruuser posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 12:42:00   
Ben 10
procitaj ti citavu ovu temu i temu atopijski dermatitis ,dosta se pisalo o tome.I ja sam se na obje teme upisivala...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Bronhitis kod beba!
21.5.2013 13:16:00   
Lejla Ka
Ima li neko da vodi dijete u pulmo alergološko savjetovalište u KCU Sarajevo? Treba mi info da li se naručuje za prick testove i ako da na koji broj se naručuje? Hvala.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Bronhitis kod beba!
7.6.2013 9:31:49   
abh
Zna li neko gdje se moze nabaviti Singular granule 4mg.?
U Sarajevu nema.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Bronhitis kod beba!
7.6.2013 10:30:34   
abh
Iko?

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Bronhitis kod beba!
7.6.2013 12:00:55   
DM
IZVORNA PORUKA: abh

Zna li neko gdje se moze nabaviti Singular granule 4mg.?
U Sarajevu nema.

Neznam ali da podignem temu

< Poruku je uredio DM -- 7.6.2013 12:01:20 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Bronhitis kod beba!
10.6.2013 8:27:12   
tajra26

IZVORNA PORUKA: DM

IZVORNA PORUKA: abh

Zna li neko gdje se moze nabaviti Singular granule 4mg.?
U Sarajevu nema.

Neznam ali da podignem temu


pokušaj u lukavici u apotekama

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Bronhitis kod beba!
9.1.2014 18:44:27   
aidana
Moj se bori sa bronhitisom od 8-og mjeseca, dakle vec godinu dana. Kad je bio bukvalno pred bolnicu prof Saracevic je dala terapiju ventolin, flixotide i singular s tim sto smo ventolin koristili koliko se sjecam 3 ili 5 dana i nastavili samo sa flixotidima i singularom. Na zadnjem pregledu je predlozeno da pokusamo polako izbacivati flixotide pa sam ta i uradila. Nije pio mjesec dana, singular ne pije vec trecu sedmicu i desi se da odemo na planinu i pocne kasljati odmah prvu noc. Ja pretpostavljam da je od vlage u tom apartmanu. Sad je vec cetvrta noc, mi smo se u medjuvremenu vratili u Sa ukljucila sam mu opet singular, flixotide, inhaliram ga fizioloskom svako malo ali nista ne pomaze. Pregled nam je tek sutra i ne znam kako cemo ovu noc izgurati. Ventolin nisam jos na svoju ruku davala, ali me zanima da li mu mogu dati veceras da se malo smiri. I ne mogu se sjetiti je li se flixotide i ventolin moze dati odmah jedno iza drugog ili mora proci nesto vremena?

Pravila sam mu i caj od luka i jabuke ali nema sanse da to popije. Ne znam kako vi natjerate ove vece da to popiju, kad je bio mali bilo je lako. Nesto razmisljam da mu stavim malo u supu, ima li onda smisla?

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Bronhitis kod beba!
9.1.2014 19:45:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: aidana



Pravila sam mu i caj od luka i jabuke ali nema sanse da to popije. Ne znam kako vi natjerate ove vece da to popiju, kad je bio mali bilo je lako. Nesto razmisljam da mu stavim malo u supu, ima li onda smisla?


pomješaj sa sokom koji voli...nije ti bitan omjer ako ga ne skonta...
ja kupim vindija sok do jabuke...trećinsu soka ostavim u tetrapaku ostatak stavim čaj ood luka i ureno ''poturim'' na sto...one sipaju i piju ''so od jabuke'' i to sameuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Bronhitis kod beba!
9.1.2014 20:00:47   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: aidana

Moj se bori sa bronhitisom od 8-og mjeseca, dakle vec godinu dana. Kad je bio bukvalno pred bolnicu prof Saracevic je dala terapiju ventolin, flixotide i singular s tim sto smo ventolin koristili koliko se sjecam 3 ili 5 dana i nastavili samo sa flixotidima i singularom. Na zadnjem pregledu je predlozeno da pokusamo polako izbacivati flixotide pa sam ta i uradila. Nije pio mjesec dana, singular ne pije vec trecu sedmicu i desi se da odemo na planinu i pocne kasljati odmah prvu noc. Ja pretpostavljam da je od vlage u tom apartmanu. Sad je vec cetvrta noc, mi smo se u medjuvremenu vratili u Sa ukljucila sam mu opet singular, flixotide, inhaliram ga fizioloskom svako malo ali nista ne pomaze. Pregled nam je tek sutra i ne znam kako cemo ovu noc izgurati. Ventolin nisam jos na svoju ruku davala, ali me zanima da li mu mogu dati veceras da se malo smiri. I ne mogu se sjetiti je li se flixotide i ventolin moze dati odmah jedno iza drugog ili mora proci nesto vremena?

Pravila sam mu i caj od luka i jabuke ali nema sanse da to popije. Ne znam kako vi natjerate ove vece da to popiju, kad je bio mali bilo je lako. Nesto razmisljam da mu stavim malo u supu, ima li onda smisla?


Mozes 10ak minuta razmaka izmedju ventolina i flixotida.Mi smo tako radili zadnji put kada je imao napad.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Bronhitis kod beba!
10.1.2014 8:39:11   
Malenaoduvijek
aidana bas mi je zao da se maleni tako pati
moj mladji sin je na singularu od 2011 godine sa pauzama preko ljeta,a prosle godine smo dobili flixotide pumpicu,ali ono sto je nama prof saracevic rekla je da flixotide ne pomaze u akutnoj fazi nego u sustini se daje kao profilaksa
mi u inhalacijama radi suhog kaslja vecinom dobijemo dexamethason i od njega mu bude bolje
opstrukcije nismo imali 2 godine hB,a prosle zime je imao jednom i ne vise.sada evo opet kaslje i na inhalacijama je pa cemo aBd raditi alergotestove cim bude bolje

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Bronhitis kod beba!
10.1.2014 9:17:03   
Mala Selma
IZVORNA PORUKA: aidana

Moj se bori sa bronhitisom od 8-og mjeseca, dakle vec godinu dana. Kad je bio bukvalno pred bolnicu prof Saracevic je dala terapiju ventolin, flixotide i singular s tim sto smo ventolin koristili koliko se sjecam 3 ili 5 dana i nastavili samo sa flixotidima i singularom. Na zadnjem pregledu je predlozeno da pokusamo polako izbacivati flixotide pa sam ta i uradila. Nije pio mjesec dana, singular ne pije vec trecu sedmicu i desi se da odemo na planinu i pocne kasljati odmah prvu noc. Ja pretpostavljam da je od vlage u tom apartmanu. Sad je vec cetvrta noc, mi smo se u medjuvremenu vratili u Sa ukljucila sam mu opet singular, flixotide, inhaliram ga fizioloskom svako malo ali nista ne pomaze. Pregled nam je tek sutra i ne znam kako cemo ovu noc izgurati. Ventolin nisam jos na svoju ruku davala, ali me zanima da li mu mogu dati veceras da se malo smiri. I ne mogu se sjetiti je li se flixotide i ventolin moze dati odmah jedno iza drugog ili mora proci nesto vremena?

Pravila sam mu i caj od luka i jabuke ali nema sanse da to popije. Ne znam kako vi natjerate ove vece da to popiju, kad je bio mali bilo je lako. Nesto razmisljam da mu stavim malo u supu, ima li onda smisla?


Imali smo istu situaciju kao i vi,s tim sto je kod nas kasalj-sekret iz nosa-bronhitis-ipalu pluca-razno razne bakterije itd. trajalo 2 godine.Dr. su nam predlagali singular,ali to smo odbili.Mi smo problem rijesili homeopatijom i evo 18 mjeseci vec (kuc-kuc) nije popio antibiotik,imao napad i bio kod dr zbog bolesti.
Ovo je nase iskustvo ali nije lose da razmislis i o homeopatijiuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Bronhitis kod beba!
10.1.2014 20:56:49   
almondray
Mi imamo 14 mj. i ovo nam je drugi bronhitis.Nikako nemam vremena da isčitam cijelu temuuser posted image da vidim šta se predlaze.
Za terapiju smo dobili ontril i almacin posto ima i temp. vec 4-ti dan.Cesto povrati slajm.
Ne znam kako da mu olaksam....

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Bronhitis kod beba!
11.1.2014 23:09:08   
tajra26
Mile razumijem vas u potpunosti. Evo da i ja kazem svoje iskustvo. Kozije mlijeko cijelo ljeto navece po 200ml. Privijala sam mu na prsa koziji loj ( kad nema temp. I hropti) nama je pomogao. Inace strasno vjerujem u kozije mlijeko. Barice svaki vikend kroz šumu izuzev kad je jako lose vrijeme. Ako nece luk mozes mu dati pekmez od jabuke ili kriske. Ili ako to nemas istopi bronhi bombone u mlijeko ili caj nama su pomagale.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Bronhitis kod beba!
12.1.2014 19:22:00   
aidana
Kod nas je ovaj put ipak upala krajnika. Sad je na antibioticima, ima temperaturu, a kaslje toliko da vec 3 dana ne spava. Ne mogu uopste opisati kako je lose, stalno se nalazi u nekom stanju polusna i koluta ocima kao da se gubi jer ne moze spavati a premoren je. Nece ni da jede ni pije. Sad je tek uspio zaspati, i evo spava vec sat, valjda je to znak da ide na bolje.

Hanady koliko se preporucuje ovog caja tokom dana? Pomijesala sam sa sokom ali je ipak popio jedva 1 dcl.

Mala Selma imas pp.

Tajra26 i mi smo svaki vikend u prirodi a loj sam koristila svinjski (sad ne mogu zbog temperature)
Inace mene zanima kako se po nekima mlijeko treba iskljuciti dok dijete kaslje dok po drugima treba piti mlijeko sa secerom, bronhi bombonama ili putrom?

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Bronhitis kod beba!
12.1.2014 22:20:03   
Malenaoduvijek
Aidana ja sam cula da se mlijeko ne treba davati kada dijete ima temp jer kao bjelancevine opterecavaju organizam.dr sam pitala i ona mi je rekla da se ne daje ali ako dijete nece nista drugo moze se dati naravno.
A mi smo sada nabavili malo mlijeka jer ga koze nemaju puno dok ne dodju jarici mali u februaru ali moj sinek je hB puno bolje tako da mu ga ja mislimdavati i dalje jer je odlicno

< Poruku je uredio Malenaoduvijek -- 12.1.2014 22:23:04 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *