|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
29.4.2014 16:19:04   
Malenaoduvijek
ben10 mi smo isto radili sve iz krvi,ukupan ig i sve alergene pojedinacno.moj mladji je na singularu a flixotide smo aplicirali prije 2 god kada je imao opstrukcije.od tada je jednom imao bronhitis i primao urbason a inace ga kasalj muci svakih jedno 2 mj i to rijesimo inhalacijama.
A jeli vam dr preporucio da radite ove na bocanje?
Ja stvarno nisam pametna,meni ovo tako smrdi na alergije jer on hB nema temp ali testovi negativni,ni dr nije jasno.
Bas me interesuje kakvi ce vam rezultati biti.drzim vam fige

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
29.4.2014 18:04:59   
Ben 10
Mi smo bili na flixotidu godinu dana ,pa smo bili mirni bez opstrukcija 2 godine i 10 mj ,da bi u decembru opet se vratili na flixotide ,jer je imao opstrukcije ,nikada nismo imali tem.,samo kasalj i otezano disanje.Urbazon je primio 2 puta svega do sada ,prvi put kade se pojavilo to otezano disanje i prosle godine u decembru kada nije mogao da udahne ,umalo mi se nije onesvijestio u ambulanti,otezano disanje ga je uhvatilo u pola sata poslije solje caja od kamilice.
Tada u decembru smo radili ig i bili su negativno ,pa smo cekali sada proljece i dr nam preporucio bockanje,tj.nas pulmolog-pedijatar koji nas vodi vec godinama.
Test koji smo danas radili pokazao je alergije uopstenotj.histamin kontrola ,na grinje najvise,kucna prasina,perje,topola,bijela breza,to je to.
Sada cemo opet kod pulmologa da vidi sta dalje.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
29.4.2014 20:12:15   
Malenaoduvijek
ben10 gdje ste vi i ko vam je pulmolog

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
29.4.2014 22:23:37   
Ben 10
Mi smo u Mostaru i dr nam je dr.Sehovic,pedijatar-pulmolog.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
30.4.2014 8:35:51   
Malenaoduvijek
ja sam mislila da ste u sarajevu.user posted image
moracu i ja vidjeti s dr da ponovimo nalaz,mozda kad ga uhvati kasalj,jer meni rekose kao ig miruje ali mozda on i ima neke alergije

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
8.5.2014 12:16:16   
entinte
Jucer sam svu trojicu vodila kod dr. K ispio antibiotik pa otisli na kontrolu kaze dr crveno mu grlo ako dobije temperaturu opet antibiotik ma daaaaj vise izludit cu. Blizanci isto kasljucaju jednom dao cefaklor drugom samo kapi za nos i na kraju naravno cefaklor nisam ni dala nego ih sve troje sutra vodim privatno pulmologu pedijatru da ih pregleda pa da vidimo. Najlakse im dati antibiotik. Uzas... Nadam se da ce uskoro sve biti ok

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
8.5.2014 22:39:01   
aidana

IZVORNA PORUKA: entinte

Jucer sam svu trojicu vodila kod dr. K ispio antibiotik pa otisli na kontrolu kaze dr crveno mu grlo ako dobije temperaturu opet antibiotik ma daaaaj vise izludit cu. Blizanci isto kasljucaju jednom dao cefaklor drugom samo kapi za nos i na kraju naravno cefaklor nisam ni dala nego ih sve troje sutra vodim privatno pulmologu pedijatru da ih pregleda pa da vidimo. Najlakse im dati antibiotik. Uzas... Nadam se da ce uskoro sve biti ok


user posted image user posted image
Bas se ovog kaslja tesko rijesiti. Moj se nahladio prije skoro mjesec dana i evo ga jos uvijek kaslje navece a uredno uzima singular i flixotide.
Tad kad smo ga vodili kod dr imao je i gnojne tackice na krajnicima ali je dr rekla da probamo bez antibiotika da mu dajem tantum verde i inhalacije pa da vidimo nakon par dana djeluje li...i stvarno se povuklo s tim, dakle moze nekad i bez antibiotika. Dobro je sto ces ih odvesti i po drugo misljenje, javi kako je proslo.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 22:58:02   
Dzenana_G
Vidim odavno se nije pisalo na ovu temu.
Kod nas je situacija ovakva. Beba je sa mjesec i po prvi put imala jaku opstrukciju. Ostali smo u bolnici, primao antibiotike, urbazon, singulair i inhalacije. bili tri dana, iyasli kuci ali nikada nije skroy prestao kasljat. Nakon 15 dana na kontroli los nalaz na plucima, crp povisen opet u bolnicu ista terapija, nakon 5 dana bolje i idemo kuci. Beba i dalje kaslje. Sljedeci mjesec bio je u relativno dobrom stanju, hodali po planinama, moru ne bi li sta pomoglo. Opet opstrukcija jaka i opet u bolnicu. Ovaj put mu se pojavljuje crvenilo na obrazima i misle da je atopijski dermatitis, ali i dalje daju antibiotike, pulmikort i atrovent u inhalaciju. Sve vrijeme koristi singulair. Nakon 7 dana idemo kuci bolji nego ikada. Nakon samo 2 dana ponovo opstrukcija. Ovaj put odlucim potraziti drugo misljenje. Sada koristi flixotide 2x2 doze, ventolin u inhalaciju, hemomycin. Uglavnom ove opstrukcije pripisuju alergiji. Doktor mi je rekao da izbacim iz kuce sve sto je vuneno, sinteticko, sto skuplja puno prasine, cistiti redovno, paziti na grinje. On i dalje jako kaslje, ali kaze dr da je nalaz na plucima svaki dan sve bolji, da ce sve ovo skupa potrajati, ali da ce biti bolje. Bebi je sada 4 mjseca. Kad se mogu najranije uraditi alergo testovi? Sta da radim do tada.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:06:13   
Hanady RR
Eh moja Dzenana i vi među raju...
Ja sam to sa mlađom prošla...
Ona je sada beton...ako ćemo iskreno negdje od četvrte godine je beton...user posted image
do ćetvrte ja sma pomahnitala bila...
a ni ja ti deka nemam ni plišanih igrački..
mi smo alergotestove radili prije treće godine te neke iz krvi...al oni nisu poudani...
ukupni erg pokazao je da ima alergije aa kasnije nakon rtreće nalazi polen, grinje itd...a to imamo svi...


šta da radiš...
pod jedan i najvažnije nabavi ovo
http://www.cheekymonkey.ca/Product%20Images/BabyVac/BabyVac300.jpg
pod dva kupi fizilošku pola litra u apoteci, šricu i iglu i navlači u platičnu šrticu i nosić ispiraj...
njima sekret ode tamo iza, oni leže tako malo i to dole hvariju napravi upali se...
tog sekreta iznutra rješiti s emora...
ja sma sa 4 mjeseca svojoj F uvela čaj od jabuke i luka...na pipetu...
imaš ovdje na temi o tom čaju...
ja ga i danas kuham i neodustajemmm
sad ti je zima...na radijatore il kako s eveć griše obavezno mokre peškiriće stavljaj il one posude za vodom...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:17:55   
Dzenana_G
Hanady imamo ovo i sve to radim. Nekada mu iz nosa nista ne izadje ali on i dalje kaslje. fiziolosku mu stavljam stalno da mu po malo ovlazi sluznicu nosa. Izbacila iz kuce cilime, zavjese, igracke, dekice, jastuke. Neko mi rece i cvijece? Vrucu Kamilicu mu stavljam pored kreveta navece. bijeli sljez caj pije po malo. Zaboravih napisati da smo probali i sa kozijim lojem i sa svinjskom masti i nikakvog napretka od toga nije bilo.


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:22:01   
Hanady RR
nemoj kamilicu...
ja sma istraživanjima silnim otkrila da je kamilica strašana alergen ja sma nju izbacila totalno iz kuće...
i ja sma koziji loj al samo topila kasnije i ona jela...joj moja DZ oa je to jela kao neke bomboneuser posted image
ja joj lagala al kad je starija bila...
ja na pluća nisma puno stavljala toga...čisto jer sam se bojala temperature...jer to na plućima te masti i dobiti turu u itso vrijeme može biti kobno...a moja je F bila sklona tim iznenadnim turama :(
kasnije je pila i kozije mlijeko jkedno 2 godine po pola litra dnevno...
pa sam i onaj guščiji loj nabvljala dugo pa u supe stavljala...
mislim sad ti mene da pitaš šta je njoj najbolje pomoglo ja ti se ne bih smjela zakleti...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:23:57   
Hanady RR
eh da cvijeće izbaci obavezno iz prostorija gdje on spava ikako...
spavaća soba il njegova to obavezno...al i ako ti spava u drugim prostorijama danju recimo cvijeće izbaci...
cvijeće ispušta tzv. spore...posbeno noću koje ''pucaju'' one su pune vlage i one brohitičiarima su opasne omogu biti baš kobne ako se spava sa cvijećem u sobi...
i to sam istraživanjima saznala user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:35:13   
Hanady RR
eh da na um mi pade...


meni je jedna doktorica starija rekla da sjedem pored nje i inhaliram dijete...ja sjela i inhaliram a ona mi nakon par sekundi otme inhlator i dijete stavi na podoj pa joj otme dojku pa inhalaciju nastavi i sve tako dok nije istekla inhalacija a onda je najmanje pola sata a ko ne i više lupkamo po leđima al ponom metodom jastučić od dlana ako ne znaš pitaj u domu zdravlja nek ti pokažu...
i vjeruj tako se doljepljivao taj šlajm na plućima i ona ga izbacivala sve više i više...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:49:55   
Romali
Hanady, zadnjih dana stalno čitam ove tvoje savjete. Vidim da si dosta toga prošla s malenom.

Stalno naglašavaš da moramo čistiti nosić.Moja beba ( 6 mjeseci ) kašlje, ali nosić je skroz čist. Ponekad kad doji čujem maaalo da blokira. Šlajma ima, nadam se da izlazi kroz stolicu. Pila je i antibiotik, nije imala temp., sad je to skroz zrelo i ponekad se samo zakašlje.Inače je raspoložena i fino ručki.
Da li i dalje misliš da trebamo ukapavati sljez i ostalo i da ce nosic ipak procuriti? Baš me nešto ovo zaintrigiralo.

< Poruku je uredio Romali -- 25.10.2014 23:50:35 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
25.10.2014 23:54:28   
Hanady RR
Nos ne mora procuriti vani...
taj ''aparat'' tamo iza uho, grlo nos...je takav da sekret postoji i ide iza , znači nosić curi iza niz grlo i silazi u pluća...
zato treba fiziloškom stalno nosić štrcati, šljez stavljati ( samo sa njim radite pauze)
jer to iza je belaj...a mi to ne vidimo...


kasnije ćete sigurno imati priliku kada veći budu i doktoru na pregledu se začudite kada vam da natibiotske kapi za nos djetetu jer iza tamo vise sline u grlo...

nisam jednom ostala u šoku na suh nos kapima koje rješiti mortaju sekret il kasnije flonidanu da smanji sekret koji curi iza

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
26.10.2014 0:00:04   
Romali
Ok, hvala ti. Nije problem da nastavimo ukapavati.
Bože, kako su ovi naši dr.škrti na odgovorima user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
26.10.2014 0:02:10   
Hanady RR
Nažalost Romali toliko toga ''naučimo''sami...
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
26.10.2014 9:41:27   
Ben 10
Ja ko i Hanady dosta sam toga sama otkrila i istrazila ,borimo se ko i obicno...
Bili smo i na homeopatskim granulicama i nisu nam pomogle ,taj mjesec i po je cesto bio na ventolinu ,jer je kasljao i otezano disao ,zavrsio ih je i evo vec mjesec dana je bez problema...Ponekada izbaci sekret iskaslje i to bas zeleni komad...Ovih dana bi trebali i kod nasega pulmologa na redovnu kontrolu,pa vidimo sta on kaze ,ne znam hoce li mu biti drago sto smo isli kod homeopate ,ali i to smo odradili jer neki kazu nama poogao ,neki nama nije pa smo probali da sutra sebi ne ubijam u glavu sto ga nisam odvela...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.11.2014 15:01:20   
2strawberry
Moj djecak je imao bronhitis sa 4 mjeseca, mi smo sve apoteke u Zenici obisli da pronadjemo inhalator, na kraju smo ga nasli u firmi MES, u Zenici, bave se medicinskom opremom, imaju i obicne i neke nove ultrazvucne, cijene su izmedju 100 i 200 KM kako za koju vrstu. Eto ako neko trazi, moze vam biti od pomoci informacija, imate njihov web site i kontakte. Meni je taj inhalator zlata vrijedio, samo smo prvi dan isli na inhalacije u polikliniku, i odustali smo, tamo se beba moze samo jos vise razbolit, nazalost user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
2.2.2015 10:12:02   
almondray
Mi se već tri mjeseca borimo sa bronhitisom.
Na terapiji je sa flixotidom 2x1 a kad je u opstrukciji onda ventolin 4x1 i atrovent4x1.
Upravo smo završili sa tom terapijom kad je dobio visoku T i dr. mu propisala klavocin.
Kašalj se nikada nije smirio nego je iz produktivnog (sa puno šlajma koji je čestopovraćao) prešao u neki iritirajući.
Od juče non-stop kašljeuser posted image miran je bio samo tokom sna.
Šta da radim?Koje sirupe i čajeve da mu dajem? Imam dojam da mu je grlo nadraženo i to ga potiče na kašljane...i nosić mu neprekidno curiuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
2.2.2015 10:19:53   
koka i po

IZVORNA PORUKA: almondray

Mi se već tri mjeseca borimo sa bronhitisom.
Na terapiji je sa flixotidom 2x1 a kad je u opstrukciji onda ventolin 4x1 i atrovent4x1.
Upravo smo završili sa tom terapijom kad je dobio visoku T i dr. mu propisala klavocin.
Kašalj se nikada nije smirio nego je iz produktivnog (sa puno šlajma koji je čestopovraćao) prešao u neki iritirajući.
Od juče non-stop kašljeuser posted image miran je bio samo tokom sna.
Šta da radim?Koje sirupe i čajeve da mu dajem? Imam dojam da mu je grlo nadraženo i to ga potiče na kašljane...i nosić mu neprekidno curiuser posted image



jel mu dajes preko volumatika ili samo onako pumpicu?
mozda ne uzme citavu dozu lijeka.zna se desiti da ona maglica "pobjegne"
mi koristimo ovu pumpicu preko volumatika bas iz tog razloga.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
2.2.2015 10:24:55   
almondray
IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: almondray

Mi se već tri mjeseca borimo sa bronhitisom.
Na terapiji je sa flixotidom 2x1 a kad je u opstrukciji onda ventolin 4x1 i atrovent4x1.
Upravo smo završili sa tom terapijom kad je dobio visoku T i dr. mu propisala klavocin.
Kašalj se nikada nije smirio nego je iz produktivnog (sa puno šlajma koji je čestopovraćao) prešao u neki iritirajući.
Od juče non-stop kašljeuser posted image miran je bio samo tokom sna.
Šta da radim?Koje sirupe i čajeve da mu dajem? Imam dojam da mu je grlo nadraženo i to ga potiče na kašljane...i nosić mu neprekidno curiuser posted image
.
jel mu dajes preko volumatika ili samo onako pumpicu?
mozda ne uzme citavu dozu lijeka.zna se desiti da ona maglica "pobjegne"
mi koristimo ovu pumpicu preko volumatika bas iz tog razloga.

Preko babyhalera.Uvijek ekam malo due za svaki sluaj jer nee bas da surauje,nekad i drii dah samo da ne bi udisao.
Ali vidim da se oni ventilii pomjeraju.



< Poruku je uredio almondray -- 2.2.2015 10:28:49 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
22.2.2015 16:40:21   
almondray
Zenice drage koliko je normalno da traje bronhitis?
Evo vidim po postovima da mi je mali na terapiji od 01.02.
Prvo je imao laringitis zbog je bio u bolnici i tad su mu snimljena pluća i kažu da ima neku sjenu
Par dana po izlasku bronhitis mu se vratio :(
Znaci 22 dana konstantno je na ventolinu i fliksotidu . U medjuvremenu mu je uključen i singulair i atrovent.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
23.2.2015 16:14:22   
merima_s
Moja beba je imala bronhitis, dr. dala ampicilin (kojeg nisam davala) i inhalacije ventolinom. Ja sam mu navece stavljala obloge od maslinovog ulja i meda, u serpu vode i morske soli da se isparava. Danas na kontroli već bolje. Kad god sam stavljala obloge pred zoru bi se budio jer ga je šlajm mučio i obavezno bi povratio. Sad cu opet staviti ali sa kupusom i medom.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
23.2.2015 16:22:38   
aidana
almondray to je bas dugo user posted image Zar citavo vrijeme kaslje istim intenzitetom? Nema nikakvog poboljsanja?
Moj je imao do sada najjaci kasalj, preslo u upalu pluca. Pored antibiotika je uzimao 3x po citavu ampulu pulmicorta (ukupno 10 ampula), flixotide 3x po 2 potiska (nakon sto sam prestala sa pulmicortom), ventolin 3x dnevno ( 2 sedmice), singular (uzima ga vec 2 godine sa prekidima ljeti) i jedan cepic koji nema kod nas kupiti i ne znam mu naziv napamet. Taj cepic je odlican, on je umjesto injekcije urbazona ako sam dobro shvatila. Sutra je treca sedmica, idemo na zavrsnu kontrolu i ne kaslje vec par dana.
Opstrukcije je imao 2 sedmice, nama je to do sad prvi put da tako dugo traje.
Obicno kombinacija ventolina, pulmicorta, flixotida i singulara odmah nakon 3 dana pocne djelovati a poslije 7 ostaje samo povremeni kasalj koji traje onda jos desetak.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *