|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:17:17   
milenium
IZVORNA PORUKA: teacher75

valjda se kaze slatkisi a ne sladkisi!

user posted image user posted image user posted image user posted image nisam ni primjetila da piše slaDkiši oooooooouser posted image user posted image user posted image

e svašta i ti teacher primjetišuser posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio milenium -- 7.8.2010 1:18:10 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:18:50   
dacy
user posted image user posted image user posted image user posted image   neznam kako ja to nisam vidjela. A toliko sam gnjavila na kritikama za "i ako"
user posted image Naravno da se kaže slatkiši


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:19:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: teacher75

valjda se kaze slatkisi a ne sladkisi!

user posted image user posted image user posted image user posted image nisam ni primjetila da piše slaDkiši oooooooouser posted image user posted image user posted image

e svašta i ti teacher primjetišuser posted image user posted image user posted image



pa nisam djaba teacher- profesionalna deformacijauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:48:30   
Anoniman
Mom je tek 5 i pol mjeseci ali takodje cu da se pridrzavam reda bez slatkog, bolje i voce, orahe, ljesnjake umjesto stapica, smokija i tih ostalih slanih grickalica,a sjetila sam se citajuci vase postove da moji roditelji nikada nisu kupovali gazirana pica, cak ni kad sam u osnovnoj bila to je bila rijetkost, jeli smo slatko ali mama je uvijek forsirala voce....

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:51:55   
teacher75
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Mom je tek 5 i pol mjeseci ali takodje cu da se pridrzavam reda bez slatkog, bolje i voce, orahe, ljesnjake umjesto stapica, smokija i tih ostalih slanih grickalica,a sjetila sam se citajuci vase postove da moji roditelji nikada nisu kupovali gazirana pica, cak ni kad sam u osnovnoj bila to je bila rijetkost, jeli smo slatko ali mama je uvijek forsirala voce....

ovako je sve isto i kod mene user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: slatkiši - kad i koliko
10.8.2010 11:21:45   
sara1000
Svakako da za slatkise vazi "samo umjereno", medjutim, provjerite sta je to sto dajete djetetu - vjestačke boje u slatkisima, bombonama, sladoledima, i gdje sve ne, pokazale su se IZUZETNO opasne - u EU ih povezuju sa problemom hiperaktivnosti kod djece.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 10.8.2010 12:37:33 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 0:54:37   
Idina mama
Slatkise ne jede uopste. I ne voli ih. Jer ih ne jede. user posted image Nema naviku. A navikao bi se  zacas. U obdanistu zabranjeni slatkisi. Izmedju obroka samo voce. Ja sad treniram da jedemo papriku, mrkvu, krastavicu narezane kao stapice i eto grickalica. MM me pitao neku noc smije li jesti cips uz film navece, a ja rekla da smije ako A. ne bude htio jesti. A. zgrabio cips cim ga je ugledao. Eh, MM morao skloniti cips, narezati povrce, pa smo svi grickali "grisni". To sa povrcem ne ide lahko, a da mu uvedem slatkise, ne bi moglo nikako. Jedino za dorucak, pored marmelade namazem malo i cokoladnog krema. Navikao se otkako je bio bolestan. Bili u bolnici, previse smrsao, pa mi doktor rekao da bi trebao jesti nesto slatko iako to nerado (nikada) ne preporucuju. Ali A. bio tako slab da smo morali ubaciti nekako kalorija u organizam

(odgovor članu sara1000)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:12:49   
tekja
Od 14. mjeseca slatkis jednom dnevno, obicno nakon rucka, prutic kinder cokolade ili pingui, rijetko monte...grickalice ne jede kuci, ali ako je negdje medju djecom, onda mu ne branim!

< Poruku je uredio tekja -- 28.2.2011 9:13:08 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:15:42   
Lulu_08
Bilo je puno rođendana a prije toga nova godina i paketići, i moja Lunči je dobila 1,5kg koje sam ja vidjela kao debljina, jer je inače jako vitalno i atletski građeno dijete, a sada su joj se bile pokazale "naslage". Tako da je kod kuće ukinuto grickanje slatkiša, nema smokija, čokoladica, jednom u par dana dobije jednu malu kesicu Haribo gumenih medica, nema sokova, jedino cijeđeni sokići i ponekad dječija cedevita. I evo već je se vratila na svoj "normalni" izgled i težinu.

Tako da iako ne mogu izbjeći slatkiše u potpunosti bar ih želim izbjeći kod kuće.

Ono što mislim da ne škodi su čokoladni pudinzi i Kinder Milchschnitte čokoladice, ali 's vremena na vrijeme.

user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:21:03   
emma.L
Mi svaki dan pojedemo slatkiš, ali ako znam da ćemo imati goste ili ići negdje gdje su djeca, preskočimo da može u društvu jesti. To je kinder jaje, prutić kinder čokolade, dva petit keksa. Grickalice su nam grožđive, kokice i ponekad (rijetko) smoki.
Ali ja opet pazim da ne šećerim kompot ako su u njemu suhe šljive, da ne prešećerim kolače, da su džemovi koje jede za doručak kvalitetni i bez puno šećera (čak smo imali dvije tegle džema od šipurka bez šećera).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:31:43   
shejla
mi jedemo skoro svaki dan nesto slatko... Obicno poslije rucka (izmejdu rucka i vecere). Nekada puding, griz, sutlijas, kinder pingui, kinder cokoladica (2 prutica), keks (plazma ili one strudle sa vocnim punjenjem-to voli pravo), vocni jogurt.... Eto, mislim da je to sve :)
Smoki nije jela ne pamtim....cips nije nikada...gisini isto mozda 2 puta do sada. Zato sto to ne jedemo ni mi, pa nemam naviku da kupim... Ovo gore nabrojano, uvijek se sjetim kupitit i uvijek nesto od toga ima u kuci. Ako ne, onda napravim griz ili puding....

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:36:17   
teacher75
lana rijetko jede slatko, ponekad joj dam komadic cokolade al to je jednom sedmicno mozda. sveki joj kupi monte, ja ne kupujem, tako da i to pojede ponekad. smoki isto ne kupujem al nekad joj neko kupi, to je mozda 2-3 puta mjesecno, keks u zadnje vrijeme nece. griz napravim svaki 3.-4. dan mozda. jede svaki dan 2-3 vocke, mislim da joj je to dosta secera u ovom uzrastu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:38:33   
maja78 RR
Slatkisem nagradim ako je lijepo rucao, ako nije i slabo jede onda ne dajem ni slatko.
smoki i grisini pojede ako negdje odemo na rodjendan i to par komada, kuci ih ne jede, nekad mu ponudim ali nece, a ni mm ni ja to ne volimo pa valjda i on
nekad gricka suhe brusnice ili grozdjice

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:41:40   
M kao Mama
JA svom djetetu dam de jede koliko želi, ona je u periodu kada raste, kada puno energije troši i ne pada mi na pamet da dijetu i makrobiotiku treniram na njoj. Da ne bi bilo polemike, ne pojede ona čokoladu, niti keks sama, ali ako mi traži još jednu kiner čokoladicu naravno da ću joj dati , ali svakkato gledam da to bude iza obroka, da ne bi obrok pokvarila jer je pojela nešto slatko.

Kod nas uvijek ima domćih kolača, pudinga, sutlije, štrudle, džemova, tako da to što pojede je kvalitetno, nije puno konzervansa i slično.

Voli i monte, i voćne jogurte, i ja joj ne uskraćujem to pravo.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:46:09   
Dinkica
kod nas nema nekog pravila, znam da sam se do godinu dana borila ko lavica da ne proba ništa i tako je i bilo,  eh sad krišom uzme bombonu ili bombonjeru u gostima, nekad grickalice, isto tako i kad mi imamo goste, znači to su prilike koje redovno korsti, nije da navali, već onako stidno gledajući me ispod oka privuče rukicu i uzme, to mi je tako slatko...da, nagradimo je i kinder jajetom kad piški u tutu i tako...tamani i pez bombone da budem iskrena do kraja user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:48:09   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

JA svom djetetu dam de jede koliko želi, ona je u periodu kada raste, kada puno energije troši i ne pada mi na pamet da dijetu i makrobiotiku treniram na njoj. Da ne bi bilo polemike, ne pojede ona čokoladu, niti keks sama, ali ako mi traži još jednu kiner čokoladicu naravno da ću joj dati , ali svakkato gledam da to bude iza obroka, da ne bi obrok pokvarila jer je pojela nešto slatko.

Kod nas uvijek ima domćih kolača, pudinga, sutlije, štrudle, džemova, tako da to što pojede je kvalitetno, nije puno konzervansa i slično.

Voli i monte, i voćne jogurte, i ja joj ne uskraćujem to pravo.

moja slatkise ni ne voli jer nije navikla, pojede jedva jednu kinder cokoladicu, a monte i smoki voli al mi ne pada napamet da joj svaki dan to kupujem, jer kad ne bih htjela da joj to uskracujem vec da joj dajem kad ona zeli, pojela bi mozda nekoliko pakovanja smokija i monta svaki danuser posted image mi ne pravimo dzemove i ostalo gore nabrojano, ne volimo ni ja ni mm, ona jede puno voca i mislim da je to ipak najbolje..

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:49:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Slatkisem nagradim ako je lijepo rucao, ako nije i slabo jede onda ne dajem ni slatko.
smoki i grisini pojede ako negdje odemo na rodjendan i to par komada, kuci ih ne jede, nekad mu ponudim ali nece, a ni mm ni ja to ne volimo pa valjda i on
nekad gricka suhe brusnice ili grozdjice
istouser posted image

ne mislim da treniram makrobiotiku na njemu, nego znam da je po njegovom ne bi nista drugo ni jeo...svakako imamo problema s ishranom tj. slanim

a pomalo me i strah da ne pokupi...iako je vec na jako dobrom putu...sve lose navike u ishrani koje ima npr. njegov otac...ako nista dok ga mogu ja kontrolisati necumu davati slatkise u kolicinama koje bion mogao pojesti... nego voce

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:50:30   
teacher75
glupo mi je uskracivanje tipa da sva djeca jedu a moje dijete gleda zeljno a ne moze da proba...al ne bih ni kupovala svaki dan, kao npr. moja rodica koja svaki dan svojoj djevojcici kupuje smoki ili grisini

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:53:35   
Mya_81 RR
Moja iznenadjujuće nije ljubiteljica slatkiša. Pojede ponekad...nikako ne svaki dan...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:55:00   
Anoniman
ma ni ja ne bih nikad uskracivala tipa na rodjendanu ili u gostima...eto neki dan je bio u gostima gdje je dobio tonu slatkisa...i uvijek je tako kada odemo kod te moje prijateljice...i to mi je ok...vec je naucio da je kod nje slavlje svaki putuser posted image ...al mu ja ne kupujem...milchsnitu imamo uvijek u fridzu ili kindercokoladu...al smoki, monte and co...vala ne mora biti

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 9:55:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

ma ni ja ne bih nikad uskracivala tipa na rodjendanu ili u gostima...eto neki dan je bio u gostima gdje je dobio tonu slatkisa...i uvijek je tako kada odemo kod te moje prijateljice...i to mi je ok...vec je naucio da je kod nje slavlje svaki putuser posted image ...al mu ja ne kupujem...milchsnitu imamo uvijek u fridzu ili kindercokoladu...al smoki, monte and co...vala ne mora biti

i kod nas je ovako, samo sto mi rijetko sta imamo u frizideru, mama bi sve pojela na krajuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:04:01   
M kao Mama
Ja i dalje mislim da djetetu ne treba uskratiti ništa, i vjeruj te da su oni dovoljno veliki da znajukada pretjeraju u nečemu. Ja nisam nikada doživjela da moje dijete ugostima poleti za nečim što je na stolu, jer se trudim da sve što poželi i dobije.

Kada smo u gradu ona obavezno zna da uz maminu kafu njoj ide kolač i ja joj to njenopravo ne uskraćujem, ne pojede ona taj kolač čitav, ne pojede ni polovinu, a ona bude presretna.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:04:05   
HAHA
Moj sin(4,5)nije ništa slatko jeo 3 godine,sada jede samo neke proizvode,kolač ili tortu nije nikad pojeo,voli čokoladno mlijeko i kad se dobro poželi nutelu.Kod njega mogu slatkiši slobodno da stoje na stolu a i grickalice također.Meni se čini da je mršav,a nije 112cm i nepunih 19kg.Jako je nemiran,pa puno jede i često,ali sve potroši.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:05:27   
hatepsut
Moj vejiki momak jede slatkise,umjereno,ne uskracujem mu nista.e sad ne prejede se samo cokalade,i slano jede ali kao sto sam napisala on je veliki momak user posted image ima 8g.(blize 9)a i kad je bio manji nisam mu uskracivala,jede normalno i onda mi ok da pojede nesto i slatko,a nije mane ni mami user posted image inace nikad nismo imali problem s hranom (pavlaku i sir ne mogu da nakupujem user posted image ) a vala kad mi je bolestan(onda nece nista da jede) donijela bi mu pola prodavnice da bilo sta pojede user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:15:01   
Anoniman
ma i ja Andreja potkupim kolacem ako negdje sjedim i pijem kafu...to je jedini nacin da 5 min. bude miran...ali sada da u kuci dobije sve sto bi on htio...ne

neki dan smo recimo bili u igraoni u merkuru a tamo su na stolu stajale grickalice (slani pereci) i on se fino okrenuo prema meni zovnuo me mama i pokazao prstom...a ja sam klimnula glavom da mozeuser posted image ...i eto...nije se zaletio da trpa u sebe iako kuci to ne dobija

hebiga...mi imamo problema s slanom hranom...ja fakat njega ne mogu pustiti da uziva slatko koliko on hoce

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *