|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:16:35   
Lulu_08
Ja sam mišljenja da djetetu treba uskratiti ukoliko nezdrava ishrana zamjenjuje zdravu! Naime, Luna bi ukoliko bi joj se nudila prilika doručkovala čokoladu, ručala smoki a večerala bombone i puding.

Znači ja sam njen roditelj, odgajatelj i staratelj, i ja nju učim zdravim navikama u životu. Ne znači to da joj treba ukinuti namirnice u potpunosti, ali regulisati koliko i kada jede i te kako da. Voće je uvjek na dohvat ruke, i njega zaista i traži i jede.

Svaki mjesec ima nekoliko rođendana i druženja, prilikom kojih već dovoljno jede slatkiše i grickalice.

Umjerenost je za moj pojam ključ u svemu, niti braniti niti prepustiti.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:23:37   
leli§
IZVORNA PORUKA: Djana

1. Ja sam mišljenja da djetetu treba uskratiti ukoliko nezdrava ishrana zamjenjuje zdravu!

2. Naime, Luna bi ukoliko bi joj se nudila prilika doručkovala čokoladu, ručala smoki a večerala bombone i puding.


nemam djece ali mi ovo zvuci sasvim normalno. mislim da niko ne zeli svom djetetu nazao uciniti pa ga ni pretrpati a ni uskratiti mu nesto radi nekog cejfa ili sl. ali ipak treba imati granice u svemu pa tako i u jelu.

a za ovo drugo: i ja bih user posted image  ali to nije zdLavo

p.s. OT ali moze li se ovaj naslov prepraviti u slaTkisi, malo para oci

< Poruku je uredio leli§ -- 28.2.2011 10:25:03 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:27:26   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: leli§

IZVORNA PORUKA: Djana

1. Ja sam mišljenja da djetetu treba uskratiti ukoliko nezdrava ishrana zamjenjuje zdravu!

2. Naime, Luna bi ukoliko bi joj se nudila prilika doručkovala čokoladu, ručala smoki a večerala bombone i puding.


nemam djece ali mi ovo zvuci sasvim normalno. mislim da niko ne zeli svom djetetu nazao uciniti pa ga ni pretrpati a ni uskratiti mu nesto radi nekog cejfa ili sl. ali ipak treba imati granice u svemu pa tako i u jelu.

a za ovo drugo: i ja bih user posted image  ali to nije zdLavo

p.s. OT ali moze li se ovaj naslov prepraviti u slaTkisi, malo para oci


sladkorje hehehe...

Elem, slažem se hihihihihi...

I ja bih svašta ali otišlo bi mi zdravlje u .... hehehehe...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:29:27   
tekja
IZVORNA PORUKA: Djana

Ja sam mišljenja da djetetu treba uskratiti ukoliko nezdrava ishrana zamjenjuje zdravu! Naime, Luna bi ukoliko bi joj se nudila prilika doručkovala čokoladu, ručala smoki a večerala bombone i puding.

Znači ja sam njen roditelj, odgajatelj i staratelj, i ja nju učim zdravim navikama u životu. Ne znači to da joj treba ukinuti namirnice u potpunosti, ali regulisati koliko i kada jede i te kako da. Voće je uvjek na dohvat ruke, i njega zaista i traži i jede.

Svaki mjesec ima nekoliko rođendana i druženja, prilikom kojih već dovoljno jede slatkiše i grickalice.

Umjerenost je za moj pojam ključ u svemu, niti braniti niti prepustiti.


upravo tako...dijete od 3,4,5 godina (i tako do 18.user posted image ) NE ZNA i ne bi trebalo samo odlucivati sta i kako ce se hraniti...ja sada, sa 30 godina pokusavam da promijenim neke svoje prehrambene navike, jer shvatam da nisu zdrave(volim hljeb, slatko i sokoveuser posted image ) i ne bih imala srca pustati da i on takve stvara! 

< Poruku je uredio tekja -- 28.2.2011 10:30:54 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:31:30   
HAHA
Naravno da treba postaviti granice,koliko čega smije pojesti.Jednoj djevojčici su dida i baba dali toliko čoko bananica,da je dijete završilo u bolnici od zatvora.Mama nije htjela da se mješa,kaže kako ću im zabraniti,oni ju vole,pa joj zato dajuuser posted image .

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:40:21   
Lulu_08
Ma ja bih sa svojih 27 jela mnoštvo gluposti da se ne kontrolišem. A u djetinjstvu i pubertetu sam imala 2-3 puta napad šećera (a inače jako nizak šećer imam) zbog pretjeranog unosa čokolade.

Eh zaista želim naučiti moju Lunu umjerenosti.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:51:18   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Slatkisem nagradim ako je lijepo rucao, ako nije i slabo jede onda ne dajem ni slatko.
smoki i grisini pojede ako negdje odemo na rodjendan i to par komada, kuci ih ne jede, nekad mu ponudim ali nece, a ni mm ni ja to ne volimo pa valjda i on
nekad gricka suhe brusnice ili grozdjice
istouser posted image

ne mislim da treniram makrobiotiku na njemu, nego znam da je po njegovom ne bi nista drugo ni jeo...svakako imamo problema s ishranom tj. slanim

a pomalo me i strah da ne pokupi...iako je vec na jako dobrom putu...sve lose navike u ishrani koje ima npr. njegov otac...ako nista dok ga mogu ja kontrolisati necumu davati slatkise u kolicinama koje bion mogao pojesti... nego voce



e bas ovako kao ti

znaci ne glumim ja neku strogocu, ali volim dozirati i to najvise iz razloga sto i mm i ja volimo slatko, a on je moje gene pokupio i to znaci da bi onda zivio na slatkom, a stvarno ne zelim da mu tu naviku usadim vec da se koliko toliko zdravo hrani

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 10:56:51   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Slatkisem nagradim ako je lijepo rucao, ako nije i slabo jede onda ne dajem ni slatko.
smoki i grisini pojede ako negdje odemo na rodjendan i to par komada, kuci ih ne jede, nekad mu ponudim ali nece, a ni mm ni ja to ne volimo pa valjda i on
nekad gricka suhe brusnice ili grozdjice
istouser posted image

ne mislim da treniram makrobiotiku na njemu, nego znam da je po njegovom ne bi nista drugo ni jeo...svakako imamo problema s ishranom tj. slanim

a pomalo me i strah da ne pokupi...iako je vec na jako dobrom putu...sve lose navike u ishrani koje ima npr. njegov otac...ako nista dok ga mogu ja kontrolisati necumu davati slatkise u kolicinama koje bion mogao pojesti... nego voce



e bas ovako kao ti

znaci ne glumim ja neku strogocu, ali volim dozirati i to najvise iz razloga sto i mm i ja volimo slatko, a on je moje gene pokupio i to znaci da bi onda zivio na slatkom, a stvarno ne zelim da mu tu naviku usadim vec da se koliko toliko zdravo hrani


Potpis k'o kuća user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:01:39   
Anoniman
ja nemam tih problema moje dijete ne voli slatkiseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smoki,grisini i ribice tu i tamo pojede po par komadica i to je touser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:03:51   
sara.at
Kad vidjeh temu i "stroge roditelje" sjetim se neki Dan da Sam vidjela sliku od poznanice kako malenoj od 6mj Daje milka cokoladu da beba sisa pod izgovorom "sta ce joj biti" user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:08:00   
Anoniman
moj A. jede smoki s viljuskomuser posted image user posted image ...nece rukama...valjda ga nervira sto mu ostanu mrvice...zamislite njegovih "musica"

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:09:52   
marinčii
IZVORNA PORUKA: noa

ja nemam tih problema moje dijete ne voli slatkiseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smoki,grisini i ribice tu i tamo pojede po par komadica i to je touser posted image
i kod nas isto s tim da voli i štapiće,nešto ja nisam za zabrane jer mi to mislim izaziva kontraefekt,sve bi mu dozvolila (mislim što se tiče hrane)user posted image ali u nekim normalnim granicama

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:11:16   
Anoniman
e sad meni je ruzno kad roditelji nastoje posto-poto dijeci ne davati slatkise pa kad vidim dijecu na rođendanima koja navale ko gladna godina to mi je ruzno do bola..

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:13:41   
sheri
IZVORNA PORUKA: dadada

moj A. jede smoki s viljuskomuser posted image user posted image ...nece rukama...valjda ga nervira sto mu ostanu mrvice...zamislite njegovih "musica"


i ja tako jedem smoki, jer mi bas ide na zivce ono sto ostaje po prstimauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:13:58   
bebacha
Ajla je luda za cokoladom.ostale slatkise i grickalice mogu ali i nemoraju bit al cokoladu mora pojest svaki dan.naravno ne cjelu al 1 red cokolade,1 milk snite ili slicno pojede.s tim sto ona svaki dan jede voce,povrce,vocni jogurt.pije i sok,sto meni nije bas drago al.bar smo ga sveli na minimum.Alen sad jedino samo lino keks i smoki.kad je nervozan,sto je sve cesce zbog zubi,jedini nacin da napravim rucak ili nesto uradim oo Ajle je da njega stavim u stolicu i dam mu par smokija.naravno ne svaki dan.ostalo nista nejede slatko.
ja sam za to da djeca jedu slatko,al neko kvalitetnije,ne one secerne table i slicna sr...user posted image al naravno umjerno,poslije obroka.



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:14:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

moj A. jede smoki s viljuskomuser posted image user posted image ...nece rukama...valjda ga nervira sto mu ostanu mrvice...zamislite njegovih "musica"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:17:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: dadada

moj A. jede smoki s viljuskomuser posted image user posted image ...nece rukama...valjda ga nervira sto mu ostanu mrvice...zamislite njegovih "musica"


i ja tako jedem smoki, jer mi bas ide na zivce ono sto ostaje po prstimauser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sladkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:24:51   
Medić*
Moj F ne jede slatkise iz razloga sto ih ne voli, njemu se gadi na slatko, jedino sto pojede jeste monte, drugo ama bas nista ne voli...ranije je znao pojesti po jednu kinder cokoladicu dnevno ali i to je sam izbacio, nikakve kolace ne voli ali zato voli slano...


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:28:42   
Anoniman
Ja svom A rijetko kupujem slatkiše, jede od rođendana do rođendana, od bajrama do bajramauser posted image ...on bi mogao jesti do iznemoglosti dokle god ima, i kada zna da ima slatkiša on će tražiti, protestovati neće jesti slano... Ako mu želite dobro ne nosite mu slatkiše to mi je sloganuser posted image


(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:31:49   
Amani12
Moj djecak ne voli previse slatkise...
Jedino porucka malo kinder cokolade ako je bas raspolozen.
Smoki,grisini,plazma keks,to isto moze,ali opet ne previse...
Sokice ama bas nikako ne pije.Samo voda i cajevi.
Ne voli dijete.user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 11:37:25   
bebacha
ti si onda sretna zenauser posted image user posted image
nemora ti bit zao kad ti trazi cokoladu prije rucka a ti lazes da tajo nije kupiouser posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 13:21:22   
reallove
moj Emin je prije volio slatkise,ali sada vise ne..nije na mamuuser posted image kupujem mu stalno kinder cokolade,ali samo zbog slicicauser posted image izvuce slicicu i zalijepi sebi na ruku,cokolade pobaca...smoki nece,ponekad pojede stapice,puding mu dajem rijetko,malo kad da hoce..ma nista on nevoli ni slatko ni slanouser posted image ...i da..naslov...sladkisiuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 13:41:59   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: sara.at

Kad vidjeh temu i "stroge roditelje" sjetim se neki Dan da Sam vidjela sliku od poznanice kako malenoj od 6mj Daje milka cokoladu da beba sisa pod izgovorom "sta ce joj biti" user posted image


kad sam se porodila i u bolnici neka cura pokraj mene tek se porodila i nakon par sati dala bebi da doji a ona jede cokoladu i fino bebici stavi cokoladu u usta da sisa :( kaze nece joj nista biti, drzala je vrlo kratko jer je valjda vidjela face par nas. Ali ja uvijek razmisljam sta ce biti kasnije sa tim djetetom i sta ce mu sve davati,  a i ta cura mi je tako neozbiljno djelovala, bas kao da je ona malo dijete, i mimo te cokolade

< Poruku je uredio maja78 RR -- 1.3.2011 11:24:25 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 21:09:44   
Hannan
Vala, ne mogu reci da ne voli slatkise,ali nije nesto ni plaho zaiteresovan. Uvijek imam zdjelicu sa bombonama na stolu i on zna da su to njegove bombone ali nekad u toku dana pojede 2-3 pa danima ni ne pogleda. Cokolada se znala pokvariti cekajuci njega da zatrazi, a nekad kad mu prahne pojede po 2-3 stapica odjednom. Rijetko  mu kupujem slatkise, grickalice i to, vecinom dobije, ali on uzme jedno od toga pa da  li pojede ili ne, ostalo zaboravi, pa  kad mi naumpadne izvucem. Nemamo hvala Bogu problema sa slanom hranom jede haman sve, nesto malo upakovano ali jede. Voce svo voli, i iskreno mandarinama ce se uvijek vise obradovati nego nekom cipsu ili cokoladi.
E da, jedino jedno vrijeme je bio lud za cokoladnim mlijekom, pa su mu svi nosili i kapom i sakom valjda im drago sto se on bas obraduje pa je znao popiti i po 2-3 ona od 250ml dok mu guzaru nije zastopalo i dobio zatvor tad smo prekinuli. Neki dan me bas iznenadio ja mu kupila i popio pola i kaze hajd ovo mi za kasnije ostavi, ne mogu vise.

Ja sam stvarno pazila do godine da nista ne jede slatko, poslije mu valjda bilo preslatko tako da se nije ni navukao. Nikad ne jede slatkise prije glavnog obroka.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 1.3.2011 11:24:16 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: slatkiši - kad i koliko
28.2.2011 21:32:56   
Anoniman
eh da ovo sto sam napisala ovdje da djete ne jede slatko ni u ludilu ne bi priznala pred bakama,dedama i ostalom rodbinomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobro dođu one kinder stvarcice i monteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image meni jednom izletilo pred mojim tatom da ona bas nece monte a dedo skroz razocaran jer na tv-u kazu da je super obrokuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mm gleda u mene user posted image i govori al pojede ga ponekaduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image prepo se da ga ne prestanu kupovatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 1.3.2011 11:24:06 >

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *