|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Njega bradavica
13.1.2009 22:54:49   
maminka
Unaprijed se izvinjavam ako sam otvorila duplu temu ali ne mogu da nadjem nista konkretno vezano za moj upit...
u 37moj sam sedmici, nemam strija ... za sada... ali me onako malo plasi pucanje bradavica tokom dojenja.
interesuje me da li ste ih njegovale jos u trudnoci ili tek poslije poroda. Takodje, kojom kremom. Ja sam cula za Bepanthen ali ne znam jel dovoljno dobra.

Eto javite mi molim vas ako nesto znate

cmoka svima
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 9:44:31   
Dinkica
I ja sam 37ma sedmica i jos nista nisam pocela deverati oko bradavica, sad za sad su jasno izrazene, ali mi je apotekarka rekla da bi trebal vec ranije masirati maslinovim uljem i piti caj za dojilje barem 7 dana ranije a kremu koristiti samo u slucaju da bradavice ispucaju. Ja imam purelan za svaki slucaj..... i mislila sam kupiti ako bude potrebno one silikonske zastitnike za bradavice prilikom dojenja koji se kao hermeticki pripiju uz bradavice i beba samo doji.......Vidjela sam ih u DM a ima i u svim apotekama....

(odgovor članu maminka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 11:38:24   
larina
nisam ni ja mazala bradavice u trudnoci,tek kad je beba dojila su me boljele tako da mi je babica donijela neku mast da mazem neznam kako se zove ali je nesto od ovce ili ovcije vune i nije otrovno za bebu.a najbolje ti je da zastitis,da kupis one zastitnike u dm-u,mada ja to nisam koristila,ali moja prijateljica jeste i sve joj je bilo ok.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 17:52:52   
maminka
IZVORNA PORUKA: Dinkica

i mislila sam kupiti ako bude potrebno one silikonske zastitnike za bradavice prilikom dojenja koji se kao hermeticki pripiju uz bradavice i beba samo doji.......Vidjela sam ih u DM a ima i u svim apotekama....


vidjela sam ih i ja u DMu i morat cu ih kupiti onda sebi... a sad nesto kontam, ne bude li beba htjela dojiti, onda ce bogami cojk da mi se ne usiri mlijekouser posted image user posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 17:54:20   
maminka
IZVORNA PORUKA: larina
ali je nesto od ovce ili ovcije vune


eh sto se ja ovome ismija user posted image user posted image  zaboravila sam i na bradavice i trudove i sve ono sto me ceka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 19:25:57   
larina
IZVORNA PORUKA: maminka

IZVORNA PORUKA: larina
ali je nesto od ovce ili ovcije vune


eh sto se ja ovome ismija user posted image user posted image  zaboravila sam i na bradavice i trudove i sve ono sto me ceka user posted image user posted image user posted image
[/i meni je to babica rekla to je neka mast pravljena u apoteci-malo smjesno ali istinitoquote]

(odgovor članu maminka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 20:12:24   
Ex Yu
Ja ponekad namazem bebi uljem ili onom kremom za stomak, ocistim i tako to nista posebno ... ali mi je sva koža suha, sva se peturam ko da se mitarim ... ja neznam šta ču više sve mi ruke hrapave lice suho užaš a tako i bradavice i sa strana samo sto nepuknu, a i usta. user posted image

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Njega bradavica
14.1.2009 20:16:18   
Nunichi
I ja kad mazem stomak maslinovim uljem ili nevenovom kremom namazem i bradavice.Jos uvijek su normalne,ali ja to onako sve redom meljam pa i one budu zahvacene. user posted image user posted image
Ali svakako sam planirala sve sa onog naseg spiska za mamu uzeti nekad pred porod,pa trebalo ili ne neka stoji u kuci.


(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Njega bradavica
15.1.2009 10:20:53   
zdenka
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/319/
ovo ti liječi bradavice u jednom danu...provjereno, ja dojila isti dan...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Njega bradavica
15.1.2009 22:32:16   
maminka
eh Zdenka moja mila, ali gdje ovo u Tuzli nabaviti user posted image  hajd potrazit cu sutra po apotekama ako ne bude leda

inace ja sam sada presla na onu Niveinu SOS kremu i ne da je super nego je extra super, ali opet kontam sta ako mi ne pomogne kad dodje vrijeme dojenja

cmoka

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Njega bradavica
16.1.2009 0:02:57   
ewica
Nisam u trudnoci nista korsistila da zastitim bradavice, sada, kada dojim,nakon podoje premazem bradavice mlijekom te ostavim tako par minuta.
Ne bih ti preporucila stitinike za bradavice ukoliko nemas uvucene ili bas malene bradavice,jer ovako se remeti bebino sisanje i uopsteno laktacija.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu maminka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Njega bradavica
17.1.2009 23:10:37   
bebbe RR
Cuj, ja mislim da ne bi trebala masirati bradavice u trudnoci, sto su nekada preporucivali, da ocvrsnu za dojenje, jer stimulacija bradavica moze izazvati matericne kontrakcije. No, ako postoji neka krema, toplo ti preporucujem da ih mazes. Ja sam se bas izmucila, a dojim evo vec osmu sedmicu. Desna bradavica mi je pukla toliko puta da ni sama vise ne znam koliko i jos mi nije bezbolno kada na toj strani  Ema siki. Probala sam razne kreme. Zadnja koju sam kupila je Aventova. E, sad... Ne znam d ali mi je pomogla krema ili je vec bilo vrijeme da prodje... Kako bilo, ja ti preporucujem da mazes bradavice. Ako ima nacin da se izbjegnu ispucale bradavice, treba ga primijeniti. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Njega bradavica
19.3.2009 16:14:57   
mamin_zivot
obavezno bradavice mazati u trudnociuser posted image , ja koristim DM-ovu BABYLOVE SA PRIRODNIM LANOLINOM I VITAMINOM E, nastavit cu i kad rodim jer se ne skida sa bradavice tokom dojenja, a zaista pomaze nema perutanja mekane budu, probaj a nije ni 5KM!!

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Njega bradavica
22.3.2009 9:42:19   
cija

IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

obavezno bradavice mazati u trudnociuser posted image , ja koristim DM-ovu BABYLOVE SA PRIRODNIM LANOLINOM I VITAMINOM E, nastavit cu i kad rodim jer se ne skida sa bradavice tokom dojenja, a zaista pomaze nema perutanja mekane budu, probaj a nije ni 5KM!!


ček,ček..i ja koristim tu kremu..ono za cijelo tijelo..e sad ne znam ...mislim da ima od te marke posebno za bradavice?Jel sad koristiš već samo onu za bradavice?

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Njega bradavica
22.3.2009 11:54:07   
Visnja RR
Krema za bradavice PURLAN je odlicna za vrijeme dojenja ( a i jestiva je- nije frka ako ne obrizes dobro, bebi nece smetati...)... a mozes s njom mazati i prije...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 13:03:20   
mamin_zivot
da, koristim ali ova je namjenski bas za bradavice, imam i tu za cijelo tijelo, stoji pored nje odmah u DM-u. user posted image gledala sam AVENT-ovu za bradavice ali cijena je abnormalna 28-29KM.. ma mislim sto je previse previse je...ako ne nadjes pitaj nekog od radnika, meni je bas jedna djevojka preporucila jer i ona je koristi i doji bebu, ne skida se krema prije dojenja i ona je jako zadovoljna..

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 13:33:55   
Snjeguljica
Ja ne znam što se mučite s tim kremama kad je Vital margarin najbolji za bradavice. Bebi ne smeta uopšte, a najzdraviji je od svih margarina. Ili ko već hoće baš namjensku kremu za bradavice, onda je najbolja Bioclin Multi-Mam Lanolin. Ali sve po volji, ovo je moje lično iskustvo i mišljenje. user posted image Ja lično koristim margarin, i nemam problema, hvala Bogu. Beba doji super.
Veliki pozdrav za sve.


< Poruku je uredio Snjeguljica -- 23.3.2009 13:34:47 >

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 14:57:59   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

da, koristim ali ova je namjenski bas za bradavice, imam i tu za cijelo tijelo, stoji pored nje odmah u DM-u. user posted image gledala sam AVENT-ovu za bradavice ali cijena je abnormalna 28-29KM.. ma mislim sto je previse previse je...ako ne nadjes pitaj nekog od radnika, meni je bas jedna djevojka preporucila jer i ona je koristi i doji bebu, ne skida se krema prije dojenja i ona je jako zadovoljna..



Ja sam je na kraju kupila, kada sam isprobala sve druge i meni je doslovno preko noci pomogla. Jos uvijek ne znam da li je do kreme ili je vise bilo vrijeme da bradavice ocvrsnu i rane zarastu, ali, na kraju mi nije bilo zao sto sam je kupila. I dan dans ponekad, kada mi je Ema po cijeli dan na sikama, namazem, i fakat je super!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 15:15:29   
poetesa
kad je već tema o bradavicama user posted image  mene zanima kada je kod vas trudnica počeo izlaziti kolostrum? Ja sam u 16 i već po kap-dvije izađe kada pritisnem bradavicu

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 15:20:01   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Krema za bradavice PURLAN je odlicna za vrijeme dojenja ( a i jestiva je- nije frka ako ne obrizes dobro, bebi nece smetati...)... a mozes s njom mazati i prije...


Potpisujem! Zaista je dobra ova mast.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 15:21:48   
nikita
pa gdje ima kupit tu purlan mast?ima li u ljekarnama ?

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Njega bradavica
23.3.2009 15:38:13   
Okarica
Možeš je kupiti gotovo u svakoj apoteci.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Njega bradavica
27.3.2009 12:12:45   
zenicanka86
meni su preporucili babylove,iz dm-a i rekli su mi da je trebam koristit
neko vrijeme prije poroda da bradavice omeksaju ili tako nesto

_____________________________

nasa bebica dolazi 25.09

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Njega bradavica
27.3.2009 13:33:00   
Mara
Ja koristim Zagrebački melem i super mi je , ne perutaju se više user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu zenicanka86)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Njega bradavica
4.5.2009 15:26:26   
lila25
A kad je dobro poceti mazat te kremice.

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *