|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Njega bradavica
4.5.2009 16:48:05   
ena23
I ja s epitam kada poceti mazati bradavice tim kremicama? ja koristim babylove ulje za trudnice i njime se nahljapam od koljena do vrata a pred kraj planiram kupiti i taj specijalno za bradavice, ali ne znam kad je to "pred kraj" ???

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Njega bradavica
5.5.2009 15:22:48   
emma.L
Mislim da jeste pred kraj, valjda zadnji mjesec ili kad se već uđe u 9. mjesec.
Negdje sam vidjela ili čula da nije dobro stimulirati bradavice u poodmakloj trudnoći, ali ubij me ne znam ni gdje ni jesam li sanjala. Mogući razlog mi je isto nepoznat user posted image .
Ja nisam kupovala posebnu kremu, babylove ulje za mame je super i uopće nisam imala većih problema. Poneka ragada, ali više kasnije, kad je beba počela ćeifiti po pola sata user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Njega bradavica
5.5.2009 15:57:06   
scarlett
Ja sam tek u 26 sedmici trudnoće, ali su mi se bradavice u 3 mjesecu počele guliti i to je svrbilo i bolillo. Imam prijateljicu koja radi u OKTAL Pharmi i dala mi je uzorke bioclin lanolina i rekla da se to može koristiti i prije dojenja po potrebi kakva je tada bila moja. Već nakon prvog nanošenja to mi je pomoglo i kasnije se još jednom ponovilo, ja ponovo namazala i više se ne javlja. Mislim da je jako djelotvorno, meni je malo smetalo samo što je jako ljepljivo-poput smole s drveta i teško je oprati ruke poslije toga, ali eto obzirom da je djelotvorno, vjerujem da ću ga akbd koristiti i kad dođe dojenje na red.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Njega bradavica
25.6.2009 8:12:08   
poetesa
jA imam dosta tvrde bradavice ( nisam to znala nego mi je rečeno) koje haman mogu uzrokovati probleme pri dojenju.. Mažem ih odnedavno bademovom kremom i kao "masiram" ih ali čini mi se da su iste :(
Što se tiče PURLAN kreme koja je na forumu navedena u spisku zanima me jel se ona treba kupiti i koristiti PRIJE porođaja odnosno dojenja ili POSLIJE kad se već počinje sa dojenjem??

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Njega bradavica
25.6.2009 8:16:41   
delly
ja koristim tu kremu u trudnoci sada upravo zbog toga sto su mi bile tvrde ,slobodno mazi sa njome pomaze. a tu kremu mozes koristiti i kad dojis jer je jestiva nemoras ju niti skidati pri dojenju user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Njega bradavica
9.7.2009 7:37:52   
poetesa
eto da ne otvaram novu temu...
Pored uobičajenih promjena na bradavicama ( povećanje, tamnjenje...) kod mene se u trudnoći pojavila depigmentacija... Znači jedan bjelkasti neravan dio, sličen nekakvoj kožnoj bolesti user posted image  Ali se to ne širi i nema na dr. dijelovima tijela
Je li neko imao iskustva sa ovime?
Naravno, pitat ću svoga ginekologa ali tek za sedam dana jer je gospodična svako malo na godišnjem

< Poruku je uredio poetesa -- 9.7.2009 7:38:15 >

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Njega bradavica
9.7.2009 11:59:49   
Zizy
IZVORNA PORUKA: emma.L

Mislim da jeste pred kraj, valjda zadnji mjesec ili kad se već uđe u 9. mjesec.
Negdje sam vidjela ili čula da nije dobro stimulirati bradavice u poodmakloj trudnoći, ali ubij me ne znam ni gdje ni jesam li sanjala. Mogući razlog mi je isto nepoznat user posted image .
Ja nisam kupovala posebnu kremu, babylove ulje za mame je super i uopće nisam imala većih problema. Poneka ragada, ali više kasnije, kad je beba počela ćeifiti po pola sata user posted image .


I ja sam to pročitala negdje. neznam tačno sada gdje. user posted image  Ali kao nije preporučljivo masirati bradavice u poodmakloj trudnoći jer to može izazvati kontrakcije.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Njega bradavica
17.7.2009 14:25:09   
poetesa
meni su neke žene preporučile kantarionovo ulje za mazanje bradavica, pa ako neko ima iskustva s ovim...Ja sam se počela s njime mazati i čini mi se da je bolje nego bademova krema... Ali ne znam da li je ulje jestivo tj. mora li se skidati prije dojenja?

(odgovor članu Zizy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 12:48:48   
amrych
Posto niko odavno nije pisao na ovu temu, htjela sam da vidim ima li neka iskusna trudnica da mi pomogne sto se tice ovih krema za bradavice. Nedavno sam cula da je preporucljivo prije poroda mazati ih da bi bilo lakse dojiti, i to Avent kremom. Ja sam 29-ta sedmica, pa kad bi to trebalo poceti i koju kremu preporucujete, ako ima neka koja moze pomoci??

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 12:54:09   
animagical
nema potrebe nista raditi prije poroda, osim citati o dojenju, pravilnom postavljanju bebe, skokovima u razvoju itd ,to ce ti sigurno trebatiuser posted image avent krema,osim sto je skuplja, nije uopste drukcija od bilo koje druge lanolinske kreme, npr babylove iz dm-a koja kosta 3-4km

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 13:47:25   
amrych
Hvala ti puno na odgovoru, necu onda jos nista kupovati :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 14:17:28   
samedi
Da li je normalno i zašto se dešava perutanje bradavica u trudnoći?
U prvoj trudnoći mi to nije bilo pa me sada brine, izgleda kao suha koža na areoli koja se peruta ...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 15:01:27   
Alannah

IZVORNA PORUKA: amrych

Posto niko odavno nije pisao na ovu temu, htjela sam da vidim ima li neka iskusna trudnica da mi pomogne sto se tice ovih krema za bradavice. Nedavno sam cula da je preporucljivo prije poroda mazati ih da bi bilo lakse dojiti, i to Avent kremom. Ja sam 29-ta sedmica, pa kad bi to trebalo poceti i koju kremu preporucujete, ako ima neka koja moze pomoci??


Ja koristim babylove iz DMa i odlicna je,u bolnicu sam je prosvercala i spasila me, a kosta oko 3 KM.Inace sam probala da premazem i mlijekom bradavice,ali meni to nije bas pomoglo tada,sad nakon mjesec pomaze.Tokom trudnoce sam mazala inace bademovim uljem bradavice i izvlacila ih.

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 15:14:49   
amrych
I u mene se peruta koza, i kad ja to onako malo ogulim onda me boli user posted image i dosta su mi uvucene bradavice, sto nikad dosad nije bilo. Mislila sam onda da kupim tu DM-ou kremu, pa mozda da probam malo masirati i izvlaciti, da ne bi kasnije bilo problema.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Njega bradavica
3.11.2012 21:44:50   
Lejla Ka
Ništa što radite u trudnoći neće vam nešto naročito pomoći da dojite (osim možda da dojite u trudnoći user posted image ).

Možete blago namazati tako nekom masnom kremom nakon tuširanja (bademova ili DM-ova, u trudnoći je svejedno, razlika je tek kad beba počne da doji pa vam je praktična ona koja se ne mora ispirati prije podoja), ali to vam nije nikakav garant.

Bradavice koje su bile prije trudnoće izbočene ravnaju se sa površinom kože zato što se dojke povećavaju i koža rasteže, što je normalno i neće praviti nikakav problem kod dojenja. Izvlačenje bradavica je relativno korisno samo u nekim ekstrmnim slučajevima uvučenih bradavica, i po specijalnim postupcima.

Nemojte se zamarati pripremom bradavica, radije se "zamarajte" učenjem o samom dojenju. Kako bebu pravilno staviti na dojku, koliko joj je dovoljno mlijeka u prvim satima, šta je dojenje na zahtjev i zašto treba tako dojiti, šta je princip ponude i potražnje i kako se zaista reguliše proizvodnja, šta su skokovi u razvoju. Ovo su samo neke teme koje vam mogu značiti razliku između problemčića i katastrofe.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Njega bradavica
5.11.2012 22:13:20   
Alannah
Slazem se sa prethodnim postom o vaznosti citanja o dojenju u trudnoci.U bolnici sam bila spremna na sve,bebu donijeli sutradan nakon carskog,nisam panicila sto nema odmah mlijeka,vec sam je pustila da sisa i navuce kolostrum,inace bih i ja mislila kako* nemam mlijeka*,treci dan smo imali skok i citavu noc je dojio,uopste nisam spavala,sestra dolazila da mu da dohranu,ja nisam dopustila,znajuci da samo treba izdrzati; zatim u skoli za trudnice su rekli da obavezno kupimo dohranu za prve dane,naravno da nisam kupila,vec sam cvrsto vjerovala da ja to mogu,a naravno zahvaljujuci forumu i podrsci dojenju.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Njega bradavica
6.11.2012 12:52:42   
zagy
IZVORNA PORUKA: samedi

Da li je normalno i zašto se dešava perutanje bradavica u trudnoći?
U prvoj trudnoći mi to nije bilo pa me sada brine, izgleda kao suha koža na areoli koja se peruta ...


Suha koža, ja kada mažem stomak sa istom kremom namažem i dojke i super.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Njega bradavica
6.11.2012 13:07:04   
Lejla Ka
U subotu je novi susret Grupe za podršku dojenju u Sarajevu.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_849497/mpage_5/key_/tm.htm#1465334

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Njega bradavica
6.11.2012 15:26:33   
samedi

IZVORNA PORUKA: zagy

IZVORNA PORUKA: samedi

Da li je normalno i zašto se dešava perutanje bradavica u trudnoći?
U prvoj trudnoći mi to nije bilo pa me sada brine, izgleda kao suha koža na areoli koja se peruta ...


Suha koža, ja kada mažem stomak sa istom kremom namažem i dojke i super.


ja ne mažem ni stomak ničim, nemam nijednu striju a za 9 dana mi je termin, znači u pitanju je samo suha koža, dobro je ...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Njega bradavica
6.11.2012 15:26:57   
samedi

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

U subotu je novi susret Grupe za podršku dojenju u Sarajevu.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_849497/mpage_5/key_/tm.htm#1465334


ja bih rado došla ali predaleko sam

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *