|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
18.2.2008 21:08:07   
Ivona
Hi,hi,hi...evo mene u 25 sedmici user posted image  i jos uvijek se patim. Imam mucnine i dalje,pati me zgaravica i stalno podrigujem (fuj,fuj,fuj),a nerijetko mi se desi i da povratim.
Izgleda da mi nema spasa...user posted image  Sada se pitam:"Boze,hoce li prestati bar poslije poroda?!" user posted image

Pozdrav!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
19.2.2008 11:05:48   
hanabanana
Ono što je meni pomogalo je čaj od dzumbira, ima kupiti u DM-u te sirovi ( ne prženi ) bademi.

Zatim, kada spavate, spavajte na lijevoj strani i dignutog uzglavlja.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
19.2.2008 12:10:19   
mirjana
Poslije poroda ce sigurno proci!!!
Ja sam do zadnjeg dana trudnoce imala zgaravicu, katastrofa, i jedino su je malo ublazavali bademi i donat Mg.
U rijetkim situacijama kad je bas neizdrzljivo uzimala sam Gastal ili Rennie, to mi je prepisao gin, probaj i ti, al ne precesto, iako ne moze stetiti bebi.
Jos mi je rekao da grickam dvopek, kao kupi kiselinu, medjutim nije mi pomoglo, al mozes probati.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.4.2008 19:54:50   
essy
"BLAGO VAMA".JA SAM U 29 SEDMICI TRUDNOĆE I TEK ME SAD POČELA HVATATI KISELINA.DO TADA NISAM IMALA NIKAKVIH SIMPTOMA.OVO MI JE DRUGA TRUDNOĆA,DRUGI SIN user posted image ,I ISTO MI JE BILO I SA NJIM.NIČIM NE UBLAŽUJEM KISELINU,VEĆ DURAM,BOJIM SE DA NEBI NAŠKODILA BEBI.UGLAVNOM NIŠTA ŠTO SE NE MOŽE IZDRŽATI.user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
29.4.2008 21:58:35   
eni_24
A ja sam 39 nedjelja trudnoce i opasno me vec duze vremena muci kiselina .. Na pocetku sam pila mlijeko(pomagalo mi) , pa badem ;) eh sada sam presla na limunov sok, mada jedno te isto dugo nemogu da koristim , dosadi mi, mada je bolje i to vec trpit ovu vatru u grlu..

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.5.2008 22:50:16   
tweety
Drage moje dame,imala sam i ja kiselinu do nazad 2 sedmice.Sad sam u 17-toj sedmici trudnoce.Jedino sto je meni pomagalo (ali sam nazalost tek pri kraju saznala) jeste kafa u zrnu.I to 5-6 zrna cim osjetim kiselinu ili cim pojedem nesto.Eto pokusajte i to.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
11.6.2008 23:43:55   
proud mom
drage moje buduće mame.... kao što vidite, ja sam već mama jednomjesečnog anđela i ubacila sam se ovdje samo da vidim kakvi vas problemi muče i ako mogu kako da pomognem, jer meni nije imao ko pa znam kako je... naime, vidim da vas puno ima problem sa žgaravicom... GASTAL i samo GASTAL... nemate razloga da se plašite da ga konzumirate... ja sam ga koristila od 7. mjesecca trudnoće pa sve do poroda... čak sam i u porodilištu maznula dva komada jer sam mislila da ću poblesaviti koliko me mučila... eto... to vam je najlakše i sigurno pomaže... meni ni riža, ni bademi, ni mlijeko - ma jednom rječju ništa nije moglo pomoći i kad sam "otkrila" gastal spasla sam se... ne brigajte i ne ustručavajte se...

ako trebate još kakav savjet ne ustručavjte se da ga tražite... to da li ćete ga prihvatiti ili ne to je opet samo vaša odluka...

puuuuuusaaaaa sretniceeee

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
11.6.2008 23:45:24   
proud mom
hahahahhaha, ivona, nećeš vjrovati ali onog momenta kada beba napusti tvoje tijelo imaš osjećaj kao da nikad nisi ni bila trudna... sjetićeš me se jednom user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
20.6.2008 16:08:46   
mamica21
hvala ti na tom savjetu i meni je ta informacija trebala. Usla sam u 5 mjesec trudnoce a zgaravicu imam svaki dan,znala sam se nocima budit..prednost je sto nikad nisam povratila pa mozda je to cijena toga...ali svakako cu poslusat tvoj savjet.pozdravuser posted image

(odgovor članu Mimoza)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
30.6.2008 9:06:35   
Moja_volja
mene isto zgaravica muci od prvog dana t... grrrrrr
sad sam u 15. sedmici... skoro svaki dan otpatim sta god da pojedem, a a najgore ide nesto kiselo...
drage moje, izbjegavajte paradajz, paprike (posebno kuhane), perke na mladom luku i takvo povrce jer od njega tek dodje kiselina.. ja od pocetka paradajz ne mogu...

(odgovor članu mamica21)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
24.7.2008 0:18:24   
Okarica
Mene su danas paprike totalno sje.....
Evo ne mogu ni da spavam od žgaravice. Ništa mi ne pomaže.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Moja_volja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
24.7.2008 8:57:15   
Happy
Uh.... Ma ja nemam žgaravice, niti povraćam, ali mi je konstantno muka, čak sam neki dan pokušala povratiti.... Non stop mi je neki osjećaj metala u ustima user posted image .
Vidim i da mi je stolica otišla u helać user posted image ; koliko se može piti donata? Ujutro po 2dcl?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.9.2008 16:08:22   
blondi
Svima koji imaju problema sa žgaravicom toplo preporučujem Bayerov Rennie koji ne škodi bebama. Ja sam bila protiv bilo kakve "kemije" u trudnoći, pila mlijeko, jela bademe, mila Donat-svašta nešta al kad je postalo nepodnošljivo, probala sam Rennie i preporodila sam se (sad se pitam zašto sam se uopće patila kad već postoje adekvatna sredstva). Naravno-prije toga sam razgovarala sa svojim ginekologom i tražila njegovo odobrenje.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
10.11.2008 21:10:17   
Um Islam2007
user posted image  mace pij Nanin caj!!!!kad god te uhvati kiselina!

_____________________________

AldiyanaS

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
10.11.2008 21:13:56   
mnn
a joj ja imam i žgaravicu a i mučnine, ne svaki dan ali danas mi je posebno teško...a u 4mj sam, koliko treba da to prestane?user posted image

(odgovor članu Um Islam2007)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
11.11.2008 8:54:11   
Dinkica
Ako ce te to utjesiti meni su mucnine prestale bas pred kraj 4tog mjeseca, jedno jutro ces se probuditi i dan ce ti proci bez njih da neces moci vjerovati, tako je i meni bilo user posted image . Kasnije se moze javiti zgaravica ali to je vec drugi problem i ja ga rijesavam mlijekom.  

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
11.11.2008 9:14:42   
mnn
Da bar se to dogodi, jedva čekam jer od tih mučnina više neznam što bi jela, pila. imam još par dana čekanja...user posted image  pa se nadam da če to proči.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
11.11.2008 11:41:18   
mynxlee
mene isto smori zgaravica, ali sam skontala od cega je. ne jedem normalno nego se pretrpavam i bez nekog redoslijeda. nema veze da li je ispred mene slatko, slano, kiselo ili ljuto, ja to sve pometem. ko usisivac! o tome prije svega treba povesti racuna. piti dosta tecnosti. meni pase mineralna voda.
neku noc me mucila zgaravica, cijelu noc nisam mogla zaspati. mislila sam da cu povratiti na MM.user posted image


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
12.11.2008 20:14:28   
mnn
meni isto mineralna pomaže ali ti jedobar čaj od matičnjaka za želudac.Pijem ga svaku večer i to imam prirodni..super je, ali  ne pomaže za stolicu.user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
12.11.2008 20:27:33   
malaaaa
evo meni pomogne casa hladnog mlijeka svaki put i to odma...

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
12.11.2008 20:27:50   
neki
Evo da se i ja javim...Ja sam u 32.sedmici trudnoce,a kiselina me muci mjesecima,uuh...Jedino sto mi pomogne su jabuke i mineralna voda,mada mi je mineralne na vrh glaveuser posted image user posted image user posted image ,ali eto pomaze.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:13:45   
valika
da vam se javim i ja imam problema zadnjih par dana sa kiselinom...i stvarno neznam sta da popijem ili pojedem...vidim da svatko ima drugacija iskustva pa cu ja probati sa mineralnom i mlijekom....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:16:47   
Ilhana RR
Ja sam morala jesti tablete tokom cijele trudnoce... sad neznam koliko je istina da kosa raste ali mojoj je kosa bila pravo duga vec od rodjenja... sad joj je kao da joj je godina ipo, tako izgleda radi kose hehe... tako da je meni vrijedno bilo te muke sa kiselinom i zgarivicama...

Nekad nisam mogla spavati od toga, morala da sjedim... katastrofa bilo svo vrijeme.... al dobro je ;)

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:28:38   
marinči
kod mene je otpočetkauser posted image  prisutan taj neki gorki okus u ustima koji je stalan nikako ne prestaje i baš mi je naporan neznam više šta da radim i od njeg mi nikakva hrana nema okusa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:41:11   
Anoniman
meni je pomogao bayerov rennie user posted image

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *