|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:44:37   
marinči
a pitala sam doktora i reko mi je da smijem uzimat te tablete al ja više nisam sigurna jeli to kod mene ta kiselina ili šta je jer stvarno nikad s tim prije nisam imala problema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:47:41   
Anoniman
nisam ni ja nego samo sad ..eto meni je rennie pomogao i dozvoljen je u trudnoci, a kazu da kad imas zgaravicu da ce beba biti kosata kad se rodi user posted image

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:51:55   
marinči
onda će moja biti s dugom kosom koliko me to mučiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.12.2008 11:53:36   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.12.2008 12:11:59   
mala ma
Uh...zgaravica! Ja mogu preporuciti jabuku...meni svaki put pomogne.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.12.2008 12:28:53   
tweety
Pokusajte sa spicama od tikve.Meni je jedino to pomagalo,a u drugoj trudnoci sam se borila stim od samog pocetka.Rodila se curica sa malo manje kose nego brat,a sa njim nisam imala puno problema osim u zadnjem mjesecu trudnoce.Da napomenem da su bili kosati user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.12.2008 19:15:41   
dana3
mene je ubijala od pocetka trudnoce i od onih sam sretnica bila koje su cijelu trudnocu povracale.pokusavala sam sa bananom i djelovala je malo,mlijekom,da bi na kraju diobila tablete koje se mogu piti u trudnoci.tako u bosni imate donat mg koji je isto ok.ja sam ovde pila radensku.isto za smanjenje zgravice i kiseline vazno je sto cesce imati stolicu jednom ili cak dva puta dnevno.(ja bila totalno zacepljena po 10-15 dana)katastrofa ali tablete su pomagale.pij isto caj za protjerivanje ali ne jak vec blag ili posecerenu kamilicu koja umanjuje kiselinu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.12.2008 21:51:06   
eniii
Ja isto imam problema sa kiselinom meni nepomaze ni jabuka ni badem ama nista,probala sam ja i taj donat Mg al bezuspjesno pa se tjesim hajd neka jos malo vec sam u polovici 8mj. pa izdrzati cu,na pocetku nisam imala nikakvih promjena a mora se na neki nacin osjetit........user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
28.4.2009 7:09:06   
poetesa
da osvježim staru temu, dođoh i ja do žgaravice user posted image  Pa šta je to sa tim Gastalom, čitam neke trudnice se ustručavaju da ga piju a ja taman mislila da će se i to riješiti instant putem.
Mene često muči ružan osjet u ustima, otkrila sam za to Airways bombone bez šećera, ali ovo sa žgaravicom koja izgleda tek počinje, je posve druga stvar.

(odgovor članu eniii)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
28.4.2009 7:52:05   
Anushka
dana3 kao da si opisala moju trudnocu, povracala dok me nisu uspavali, zatvor isto od pocetka i jos uvijek traje patnja oko toga, i naravno zgaravica u pocetku od povracanja a poslije i zbog pritiska na zeludac.. cak sam i sirovu rizu jela, nista, jedino je mlijeko pomagalo hladno iz frizidera i to na 10tak minuta olaksa pa sve isto, tako da sam stalno pijuckala po gutljaj-dva znala sam tako popiti i 2 litre dnevno, mozda sam ukupno 2 puta popila ranital i jeste pomoglo ali sam se ustrucavala da pijem ikakve lijekove pa i to, proci ce i zgaravica, kad sam se probudila iz anestezije odmah su spali otoci i nestala mucnina i zgaravica, strpljenja i strpljenja, sretno buducim mamama i njihovim bebicama

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
28.4.2009 10:09:49   
Aki Sa
Drage moje

I u prvoj a evo sad i u drugoj trudnoci zgaravica mi je best friend svaki dan i jedino sto pomaze jesu tablete Renie, navodno su najbolje za trudnice i snjima odem i na porod
GAstal navodno nije dobar za nase stanje

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
28.4.2009 10:53:55   
Ninica1709
inaće trudnice nebi smjele ništa koristiti pogotovo gastal jel gastal sadrže aluminij otrovne stvari , a treba malo i trpit i ja imam groznu žgaravici i 4 mjeseca sam povračala i želudac i kiselin e me mučile..
makar imama rupurut al to je bljak , nema ljeka najbolje za plod djeteta ništa ne uzimati..

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
28.4.2009 10:56:56   
Ninica1709
kažu da je dobro jesti Bademe i takve stvari za želudac ( kiseline i žgaravice )

(odgovor članu Ninica1709)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
29.4.2009 15:25:21   
Modesty
Grozno, zgaravica me budi i po noci. Vise nema pravila sta ce je izazvati, kada nastaje i sl. Imam osjecaj da i kada popijem casu vode dobijem zgaravicu. Nista mi ne pomaze samo Rennie, ali i to veoma kratko. Sjecam se i u prvoj trudnoci sam imala isti problem.

(odgovor članu Ninica1709)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
14.5.2009 12:49:12   
bubuli
ja znam samo za bademe...al od njih se nemoze u wc a za to je onda lijek sok od cijedjene narandze na taste

_____________________________



(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
14.5.2009 13:04:52   
makana
enede sad gastal pravo opasan
meni on jedino pomaže kod velikih navala kiseline kad više mi ne da ni disati, inače se bademam, a ponekad popijem po pet-šest zrna sirove riže user posted image
inače, hranom se ne mogu čuvati od kiseline jer čak i od dvopeka mi se podigne do ždrijela, jedino mogu napraviti klasifikaciju od čega me manje, a od čega više kiselina smota user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
24.5.2009 19:49:59   
dana3
IZVORNA PORUKA: Anushka

dana3 kao da si opisala moju trudnocu, povracala dok me nisu uspavali, zatvor isto od pocetka i jos uvijek traje patnja oko toga, i naravno zgaravica u pocetku od povracanja a poslije i zbog pritiska na zeludac.. cak sam i sirovu rizu jela, nista, jedino je mlijeko pomagalo hladno iz frizidera i to na 10tak minuta olaksa pa sve isto, tako da sam stalno pijuckala po gutljaj-dva znala sam tako popiti i 2 litre dnevno, mozda sam ukupno 2 puta popila ranital i jeste pomoglo ali sam se ustrucavala da pijem ikakve lijekove pa i to, proci ce i zgaravica, kad sam se probudila iz anestezije odmah su spali otoci i nestala mucnina i zgaravica, strpljenja i strpljenja, sretno buducim mamama i njihovim bebicama





eto i bebe su na m rodjene u 4 dana.moj sin 21.10.


eto da kazem da zgaravica nema veze sa kosom jer je moja beba ima malo.meni nema kakve sve nalaze nisu radili pa cak i za jetru sumnjajuci da nemam hepatitis.hhihiiihihi.

ako imate kakve tabletice sto se mogu piti u trudnoci pijte jer drugo ne pomaze-samo nikad ne uzimajte cistu sodu bikarbonu jer to steti plodu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.6.2009 17:43:20   
tempo
i mene uzasno muci kiselina, ali sam skuzila da mi je najgore ako slucajno pojedem imalo sira tipa livanjski ili neki slican, uzas previjam se satima user posted image

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.6.2009 17:43:58   
tempo
hvala za info o sodi bikarboni, nisam imala pojma user posted image

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
23.6.2009 19:27:18   
jagodica_bobica

pozdrav svima! i ja imam problema sa kiselinom. ali sam primjetila da je to od tableta koje uzimam (Pregnacare).
nisam imala pojma da se ne smije uzimati soda, vec nekoliko dana pokusavam da uzmem sode ali nesto mi se nije dalouser posted image na svu srecu. hvala puno za informaciju

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 8:39:56   
bubuli
ja sam 21 sedmicu trudna i nemam zgaravicu...kad to pocinje???

_____________________________



(odgovor članu jagodica_bobica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 8:46:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bubuli

ja sam 21 sedmicu trudna i nemam zgaravicu...kad to pocinje???


ne znaci ni da ces je imati...a moze ti se opet desiti uvijek...meni je recimo bila na samom pocetku a nakon toga je vise nisam imala...ima zena koje deveraju citavu trudnocu s zgaravicom...ima onih koje pred kraj...individualno sve...uzivajuser posted image

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 8:49:35   
bubuli
ma super onda....znam prijateljicu da je jela tonama bademe jer joj to pomagalo a oni zatvaraju...ja i onako imam problem sa stolicom jos kako pijem heferol sad je jos gore,reko da uzmem i bademe crkla bi...
pa eto nek me barem zgaravica mimoidje :)


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 8:55:31   
Anoniman
u slucaju da ti pocne imas Rennie tablete za cuclanje protiv zgaravice...njih smiju i trudnice uzimati

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 12:05:00   
ena23
Meni je mlijeko prijeki lijek. Dva tri gutljaja iz frizidera, lijeci odma...Eto vrjedi probati ako te zapadne i ta "sreca"...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *