|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.1.2010 15:27:57   
Mila_80
meni pomaže jabuka i bademi ali nekad je toliko jaka kiselina da slabo šta pomogne :(

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:11:42   
Husic10
Ma evo danas me pici kiselina hocu da crknemuser posted image user posted image !!!
Mislim da sam 1000 puta prodrignula.user posted image i samo mi gore svaki sekund!!!

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:14:09   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Husic10

Ma evo danas me pici kiselina hocu da crknemuser posted image user posted image !!!
Mislim da sam 1000 puta prodrignula.user posted image i samo mi gore svaki sekund!!!

nema spasa vjeruj mi, mene je mucila skoro citavu trudnocu, pred kraj sam se budila u po noci da povratim toliko je bilo grozno. prijala mi je kisela voda gazirana, pila sam je u nenormalnim kolicinama, nista drugo mi nije pomagalo...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:18:13   
taurus
Meni su pomagale svijeze mrkve i nemasne kokice. Probaj i vidjeces da djeluje.
A pred kraj sam spavala sa dva-tri jastuka ispod glave jer kad legnem kompletan zeludac mi dode do usta

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:22:37   
teacher75
kokice su dobre, i njih sam tamanila i bademe,al bademi mi nisu bas pomagali, al sve mi je to bilo super u poredjenju sa periodom od 2.-5.mjeseca kad sam konstantno povracala i dan i noc user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:26:29   
Husic10
Ma probacu kiselu vodu, mucila je mene kiselina i prije kad sam bila trudna sa Ailom ali nje brate ovako!! Prijale su mi Orbit Spearmnint zvake...one zelene, al sad ni one ne pomazu.
Ovo je nepodnosljivo , u prsima mi haman stalo i tacno me gusi!! Vidjecu sutra imam zakazan pregled kod doktora pa cu i nju upitati ako zna sta dobro a prirodno, ne bi tablete nikakve uzimala...user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:29:14   
taurus
I meni bademi nisu pomagali ali ovo sa mrkvom mi je zvucalo nevjerovatno ali kad sam probala uvjerila sam se.

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:36:41   
lely
IZVORNA PORUKA: Hu''c10

Ma probacu k''elu vodu, muc'la je mene k''el'na ' pr'je kad 'am b'la trudna 'a A'lom al' nje brate ovako!! Pr'jale 'u m' Orb't Spearmn'nt zvake...one zelene, al 'ad n' one ne pomazu.
Ovo je nepodno'lj'vo , u pr''ma m' haman 'talo ' tacno me gu''!! V'djecu 'utra 'mam zakazan pregled kod doktora pa cu ' nju up'tat' ako zna 'ta dobro a pr'rodno, ne b' tablete n'kakve uz'mala...<'mg 'rc="http://www.r'ngeraja.ba/forum/upf'le'/'m'ley/'m'ley13.g'f">

Ja sam povracala cijelu trudnocu,a i zgaravicu sam strasnu imala mada se ona pogorsala pred kraj trudnoce.
Probala sam sve sto su mi govorili,jer stvarno vise nije bilo izdrzljivo,mada me je vise nerviralo povracanje i bila sam strasno iscrpljena.
Meni iskreno nista nije pomagalo ,a i sto jeste to bi bilo na 15-tak minuta.Na kraju mi je i dr. dao neke tabletice ali nista user posted image
Tek poslije trudnoce kada sam imala zgaravicu pozalila sam se jednoj nani i ona mi je rekla da popijem solju malakog mlijeka.E posto ja ne volim toplo mlijeko probala sam sa hladnim i vjerujte da djeluje i to ne samo kod mene kome god sam rekla pomoglo je.Naravno ko voli mlako mlijeko neka tako proba.
Nadam se da ce nekome pomoci.user posted image

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:43:49   
teacher75

IZVORNA PORUKA: lely

IZVORNA PORUKA: Hu''c10

Ma probacu k''elu vodu, muc'la je mene k''el'na ' pr'je kad 'am b'la trudna 'a A'lom al' nje brate ovako!! Pr'jale 'u m' Orb't Spearmn'nt zvake...one zelene, al 'ad n' one ne pomazu.
Ovo je nepodno'lj'vo , u pr''ma m' haman 'talo ' tacno me gu''!! V'djecu 'utra 'mam zakazan pregled kod doktora pa cu ' nju up'tat' ako zna 'ta dobro a pr'rodno, ne b' tablete n'kakve uz'mala...<'mg 'rc="http://www.r'ngeraja.ba/forum/upf'le'/'m'ley/'m'ley13.g'f">

Ja sam povracala cijelu trudnocu,a i zgaravicu sam strasnu imala mada se ona pogorsala pred kraj trudnoce.
Probala sam sve sto su mi govorili,jer stvarno vise nije bilo izdrzljivo,mada me je vise nerviralo povracanje i bila sam strasno iscrpljena.
Meni iskreno nista nije pomagalo ,a i sto jeste to bi bilo na 15-tak minuta.Na kraju mi je i dr. dao neke tabletice ali nista user posted image
Tek poslije trudnoce kada sam imala zgaravicu pozalila sam se jednoj nani i ona mi je rekla da popijem solju malakog mlijeka.E posto ja ne volim toplo mlijeko probala sam sa hladnim i vjerujte da djeluje i to ne samo kod mene kome god sam rekla pomoglo je.Naravno ko voli mlako mlijeko neka tako proba.
Nadam se da ce nekome pomoci.user posted image


ja sam imala iste probleme kao i ti, al sam bila probala i mlijeko i slabo mi je pomagalo, jos sam bila uzasno gadljiva tokom trudnoce i malo sta sam mogla jesti i piti, tako da nisam imala neki apetit ni za mlijekom. al vrijedi probati, ko zna, mozda nekom upali

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:48:16   
lely
Nadam se da ce pomoci bilo sta od predlozenog nasim user posted image koje muci strasna zgaravica.
Nedajte se sve ce to brzo proci...user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:51:01   
teacher75
i sto mi je bilo najzanimljivije, cim sam se porodila sve je to proslo, iste sekunde. do poroda nisam mogla smislit voce ni vocne sokove, odmah mi stvaralo kiselinu i povracalo mi se, a cim sam rodila, u porodilistu navalila na sok od jabuke, lijep mi sok, ukusan ,povratilo se normalno culo mirisa, ljepota. popila odmah 2 velika soka od jabuke:)))

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:56:54   
Husic10

IZVORNA PORUKA: lely

Nadam se da ce pomoci bilo sta od predlozenog nasim user posted image koje muci strasna zgaravica.
Nedajte se sve ce to brzo proci...user posted image




IZVORNA PORUKA: teacher75

i sto mi je bilo najzanimljivije, cim sam se porodila sve je to proslo, iste sekunde. do poroda nisam mogla smislit voce ni vocne sokove, odmah mi stvaralo kiselinu i povracalo mi se, a cim sam rodila, u porodilistu navalila na sok od jabuke, lijep mi sok, ukusan ,povratilo se normalno culo mirisa, ljepota. popila odmah 2 velika soka od jabuke:)))



Hvala vam user posted image ste. user posted image
Evo pijem toplo mlijeko. Vidjecemo hoce li biti kakve fajde.
Javim vam.

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
25.3.2010 23:58:05   
Husic10
Teacher75 ne mogu ni pomisliti na sok od jabuke u ovom trenutku, a inace mi je omiljeni.user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
26.3.2010 0:01:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Husic10

Teacher75 ne mogu ni pomisliti na sok od jabuke u ovom trenutku, a inace mi je omiljeni.user posted image

on ti je super za poslije poroda, navodno pojacava mlijeko, pa se naoruzaj sokom od jabuke

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.3.2010 1:14:57   
Husic10
IZVORNA'"ORUKA:''teacher75


IZVORNA'"ORUKA:''Hus'c10

Teacher75'ne'mogu'n''pom'sl't''na'sok'od'jabuke'u'ovom'trenutku,'a''nace'm''je'om'ljen'.<'mg'src="http://www.r'ngeraja.ba/forum/upf'les/sm'ley/sm'ley13.g'f">''

on't''je'super'za'posl'je'poroda,'navodno'pojacava'ml'jeko,'pa'se'naoruzaj'sokom'od'jabuke


Bicu prava "mlikulja" user posted image user posted image user posted image user posted image

Zene "mlijeko zaista pomaze !!!! Juhuuu il bar je meni juce pomoglo a i jutros sam solju popila cim sam ustala, i za danas sam slobodna kiseline.

Hvala vam ljepotice moje za ovaj savjet!!user posted image user posted image


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
29.3.2010 14:02:38   
Nana84
mene kiselina muci kada popijem kafu user posted image kafa mi se pije i popijem ju ali je povratim s kiselinom zajedno u roku od 5 minuta. pokusala sam s bademima, slanim stapicima, nije pomoglo. evo sada vidim da treba probati s mlijekom ?? pa pokusat cu i to pa cu se javiti da kazem kakvo je iskustvo. ja inace ne pijem mlijeko jer imam osjecaj da sam kamen progutala, ali u drugom stanju se sve mijenja pa i to, nadam se user posted image user posted image

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
29.3.2010 17:38:09   
tajcika
od svega oprobanog protiv kiseline samo uspjelo sa hladnim mlijekom,znam popiti i po 2l dnevno

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
29.3.2010 21:35:29   
mama Nataša
ne znam sta ste do sad pobrojale al kod mene je ovako bilo:

u prvoj trudnoci me spasavao samo Rennie, a u drugoj samo zvake.

Oba puta sam probala sve, od mlijeka do badema al nista nije pomagalo :(


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
22.4.2010 11:00:20   
dikii
IZVORNA PORUKA: teacher75

i sto mi je bilo najzanimljivije, cim sam se porodila sve je to proslo, iste sekunde. do poroda nisam mogla smislit voce ni vocne sokove, odmah mi stvaralo kiselinu i povracalo mi se, a cim sam rodila, u porodilistu navalila na sok od jabuke, lijep mi sok, ukusan ,povratilo se normalno culo mirisa, ljepota. popila odmah 2 velika soka od jabuke:)))


eh blago tebi.I ja sam na istom, jedva cekam da se rijesim i svoju bebicu rodim pa da se najedem i napijem kako treba. Imam cak i od vode fobiju a znam da moram unositi tecnost.Ma strahota prvo sam povracala 3 mjeseca i sad me zgaravica utusi al hajde vrijedi se ponekad malo strpit.Dijete je ipak nesto najsladje na svijetu.Samo nek bude zivo i zdravo.Meni svi kazu da imam zgaravicu zbog toga jer kod bebe raste puno kosa hheeh

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:20:08   
š t a
user posted image ja sam probala sve prirodne metode od gutanja riže, mlijeka, limuna, žvaka, badema i ništa mi nije omoglo odoh u apoteku jer čim legnem meni to krene iz stomaka i kao da se razlije po plućim  ubi me....user posted image

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:25:30   
frenkoza
mene je kiselina mucila od pocetka do kraja trudnoce.... sve sam pokusala i samo mi je rupurut malko pomagao - zivila sam od njega.... 

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:28:10   
milenium
IZVORNA PORUKA: š t a

user posted image ja sam probala sve prirodne metode od gutanja riže, mlijeka, limuna, žvaka, badema i ništa mi nije omoglo odoh u apoteku jer čim legnem meni to krene iz stomaka i kao da se razlije po plućim  ubi me....user posted image


mislim da je marinči na trećoj stranici spominjala da te tablete nisu poželjne piti u trudnoći.
imaš 100 prirodnih metoda.probaj sve.evo neke spominju mrkvu,neke jabuku itd.

evo napisat ću vam jedan tekst o žgaravici,malo će potrajat dok otipkam...

< Poruku je uredio milenium -- 3.5.2010 17:30:50 >

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:30:33   
sporty mamaa
Meni je tonik super pomogao u vezi toga!!! Svaki dan sam ga morala popiti...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:53:22   
š t a
user posted image sporti mama ja čula da si moja mostarka pa jel to tačno pa još ako si trudna DA SE MQALO PRIČAMO!!!!
Pukla me luda danas izvinite



_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
3.5.2010 17:59:11   
milenium
Uzroci nastanka žgaravice u trudnoći

Na samom početku trudnoće,glavni krivac za probavne tegobe je progesteron,hormon koji stvara prvo žuto tjelo u jajniku,a zatim i posteljica.
S napredovanjem trudnoće povećana maternica pritišće sve više na želudac povećavajući probavne tegobe.Radi se o vraćanju hrane i želičanih sokova iz želudca u jednjak.
ispoljava se jakim osjećajem pečenja iza prsne kosti.

što treba učiniti?
izbjegavajte preobilne obroke.oni opterećuju proces probave.
savjetije se uzimanje više malih broka tokom dana.


pravila prevencije

za vrijeme jela

-ograničite uzimanje alkohola(ne više od 1 čaše vina uz obrok),gaziranih piće i pića koji sadrže kofein(ne više od 1 šalice kave ili čaja dnevno)
-izbjegavajte teško probavljivu hranu poput masne hrane,pržene ili jako začinjene hrane,umaka i jako kisele hrane(agrumi ili rajčice)
-uzimat više hrane bogate vlaknima(voće ,povrće,žitarice) i
bjelančevinama(meso,riba,jaja,mlijeko,mliječni proizvodi)
-uzimat mlijeko i mliječne proizvode jer je njihov sastavsuprotan onome kiselom želičanom sadžaju.
-izbjegavat obilne obroke(bolje jesti češće a manje)

svakodnevno

-ne pušiti
-nemojte leći nakon jela
-nosite udobnu odjeću koja ne steže u struku
-bavite se tjelovježbom(kretanje potiče probavu)

kada pribjeći lijekovima?

u trudnoći je najbolje izbjegavat uzimanje lijekova u najvećoj mogućoj mjeri.
probavne tegobe treba liječit odgovarajućim načinom prehrane i odgovarajućim životnim navikama.
međutim ,ako poremećajne prolazi ili ne slabi može se pribjeći lijekovima koji se smiju uzimati samo u slučajevimastvarne i velike potrebe i uvjek samo pod strogom kontrolom liječnika.
u osnovi se kod tegoba tipa žgaravice prvo propisuju alginati,zatim antacidi i tek napokon lijekovi koji mogu imati ozbiljne kontraindikacije.

dozvoljeni su :

Alginati: tvari na bazialginata,prirodnog pripravka dobivenog iz algi. oni sprečavaju refluks mehaničkim putem što znači i da nemaju pravo djelovanje poput lijeka.
u želucu se otapa stvarajući žele koji zapriječuje vraćanje hrane u jednjak.

Antacidi:sadrže tvari koje neutraliziraju kisele tvari iz želuca.ne smije ih se uzimati u količinamaiznad dozvoljenihjer mogu izazvati suprotan učinak.


Antagonistihistaminskih H2 receptora:spriječavaju stvaranje kiseline u želucujer zauzimaju mjesta na koje se inače veže tvar histaminkoji reguliraju stvaranje želučane kiseline.

Inhibitori vodikove pumpe:koji sprečavaju stvaranje želučane kiseline,smiju se koristiti uz najveći oprez i liječnički nadzor,
oni u odnosu na antagoniste H2 receptora imaju puno izrazitije djelovanje, anjihova je primjena u pravilu ograničena na treće tromjesečje trudnoće.
user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *