|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Glavobolja u trudnoci
19.5.2010 22:39:36   
Anoniman
Prvi put čujem da i glavobolja može biti simptom trudnoće,i evo malo sam se Boga mi usikirala,kud i pročita...!
Naime,mene zadnjih 10-ak dana skoro svaki dan glava boli,ali nadam se da ćete me utješiti,jer me boli samo dio na početku "desne obrve",i to blago boli,al´ ga i objasni user posted image
Pošto znam sigurno da se nisam udarila,a boli me malo i na dodir,pretpostavljala sam da je od promaje ili sinus,šta vi kažete?Valjda nije trudnoća?Nemam nikakvih drugih znakova,a trebam dobiti tek krajem mjeseca!
Utješite me!

(odgovor članu Nana84)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Glavobolja u trudnoci
20.5.2010 9:04:46   
vjestica
prerano je za bilo kakve simptome trudnoće
kažeš da te boli zadnjih desetak dana, a trebaš dobiti krajem mjeseca, po tome tek ti je prošla ovulacija, a počelo te boliti i prije ovulacije
znači nema veze ni sa ciklusom ni sa trudnoćom
ako te već danima boli glava traži neki drugi uzrok - sinusi, vid, vratna kičma ,pritisak itd


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Glavobolja u trudnoci
20.5.2010 11:04:33   
Anoniman
Hvala na odgovoru!Ma i ja mislim da je prije promaja ili sinusi,ali eto veliki sam paničar,pa izvinite što gnjavim!

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:39:09   
nermina_
ja sam u desetoj nedelji trudnoce nemam mucnine uopste nikakve ali me zato glava razara vec 10 dana neprestalno. zvala sam ginekologa i rekao mi je da nesmijem nista piti apsolutno nista. ja samo sto nisam izludila. ali evo danas mi je malo bolje, kupila sam u apoteci ulje japanske metvice i sinoc sam s tim izmasirala vratne zile i sljepocnice a onda sam 3-4 kapi nakapala u vrelu vodu i naparila se. i evo danas je prvi put nakon 10dana puno bolje bar se moze izdrzati. mislila sam da sutra necu moci na posao jer je glavobolja postala zaista neizdrzljiva ali izgleda da ipak hocu hvala Bogu!

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:47:14   
mama75
Draga mislim da smijes popiti Paracetamol ili Panadol.  Ja sam cak znala i analgin popiti, jer imam strasne migrene i nisam mogla trpiti bolove. Provjeri sa gin ponovo za ovaj panadol, ipak je nekaka bolje nesto popiti.

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:50:13   
nermina_
ako budem opet imala velike glavobolje ponovo cu zvati ginekologa da pitam. sad za sad je dobro bar je izdrzljivo. hvala ti u svakom slucaju. pozzzzz

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:53:16   
Skvo RR
Paracetamol...popij....to "trpljenje glavobolje" nije dobro.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:54:27   
mama75
To ulje japanske metvice je meni isto pomagalo, ali mozda je bolje da samo za masazu koristis, da ga ne pijes, jer sam cula da mentol nije bas dobar u trudnoci da se konzumira. Potrazi u apoteci i Cool comfort flastere, isto su na bazi mentola, zalijepe se na celo, meni je i to pomagalo, a prakticno je sto se poslije ne moras prati (npr ako si na poslu, da bas ne mirises na japansku metvicu)

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 21:58:31   
animagical
ja imam neku mast od matije za sinuse i glavobolju-mislim protivuser posted image i pomaze i za jedno a i za drugo user posted image namaze se na celo i vrat... a paracetamol jedan slobodno, sve smo ga pile, po preporuci ginekologa

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.5.2011 22:44:58   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Paracetamol...popij....to "trpljenje glavobolje" nije dobro.


Potpisujem, ne valja trpjeati. I ja u ovoj trudnoći imam glavobolje koje su mi po pričama drugih slične migreni (nikad od glavobolja nikakvih patila nisam) - jak bol, jedna strana više, pogotovo iza oka, smeta mi svjetlo, zvuci, hladno mi je... user posted image  Paracetamol sam popila neku večer ali tek nakon dva u razmaku od nekoliko sati i dobre noći sna je prošlo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Glavobolja u trudnoci
26.5.2011 16:31:36   
new mamy
U 15. sam sedmici trudnoce i povremeno imam glavobolje, mozel mi neko 100% reci da li smijem uzeti paracetamol jer ne mogu da izdrzim trenutni bol u predjelu cela...hvalaaaa user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Glavobolja u trudnoci
26.5.2011 16:54:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: new mamy

U 15. sam sedmici trudnoce i povremeno imam glavobolje, mozel mi neko 100% reci da li smijem uzeti paracetamol jer ne mogu da izdrzim trenutni bol u predjelu cela...hvalaaaa user posted image

smijes
i list kupusa na glavu...pomaze...nije babskauser posted image

(odgovor članu new mamy)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Glavobolja u trudnoci
27.5.2011 12:06:12   
new mamy
Hvala puno na odgovoru a posebno na savjetu za list kupusa...meni je stvarno pomogao...nekoko ne smijem da se upustim na uzimanje lijekova pa probam sve druge alternative...pozzz  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Glavobolja u trudnoci
27.5.2011 12:12:02   
Anica1
IZVORNA PORUKA: new mamy

Hvala puno na odgovoru a posebno na savjetu za list kupusa...meni je stvarno pomogao...nekoko ne smijem da se upustim na uzimanje lijekova pa probam sve druge alternative...pozzz  user posted image



Meni jedino pomaze tigrova mast iz apoteke. Samo to me spasi

(odgovor članu new mamy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.12.2012 10:59:09   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: EmNe

Drage moje trudna sam 29 sedmica,vec 5 dana imam nesnosljive glavobolje,pocinju ubrzo kad ustanem ujutro i traju 1-2h i intenzitet bola se smanjuje.Juce sa bila kod dr.kaze da je sinusna glavobolja,boli me vise lijeva strana,zubi nos i pulsiranje u potiljku.paracetamol po potrebi i ispiranje kamilicom i zalfijom,Sve sam to radila i prije dijagnoze ali ne pomaze.malenog jutros nisam mogla da odvezem u vrtic user posted image sva sam izmucena od tog bola .Nadam se da ce se neko javit sa slicnim iskustvom i savjetom


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam imala grozne glavobolje u trudnoći.
Ništa mi nije pomoglo.
Prvo su rekli radi pritiska, koji je bio vrlo nizak, pa zbog sinusa, pa zbog ovog, pa zbog onog.
Isto sam uzimala paracetamol.
Ne mogu reći da je previše pomogao, pomagao mi je odmor.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od moje vjenčane kume sestra je trudna, i ona ima problem s glavoboljama u trudnoći.... veli ništa joj ne pomaže, samo malo se ista smanji kad odmara


IZVORNA PORUKA: EmNe

Hanabanana,hvala na savjetu,paracetamol ne pomaze bas tako da sam ga jutros izbjegla,bol se povukao isto kao i juce kad sam ga popila.Inace glavobolju prije skoro da nikada nisam imala,ovo mebas zateklo i preplasilo nisam znala da su glavobolje ovako strasne,tek sad mogu razumiti par bliskih osoba koje muku muce sa migrenamauser posted image Prilikom naglog ustajanja i hodanja osjetim bol a jutro je najgore psihicki se moram pripremitiuser posted image


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od moje vjenčane kume sestra je trudna, i ona ima problem s glavoboljama u trudnoći.... veli ništa joj ne pomaže, samo malo se ista smanji kad odmara

meni je pomagala neka Matijina mast za sinuse, koja ima tako jak miris...namaze se po celu i vratu....


IZVORNA PORUKA: EmNe

Svjez vazduh mi uopce ne godi,osjecam neku supljinu i hladnocu u nosu i kad se nadjem u toplom osjecam pulsiranje i bol u sljepoocnicama.Inace sam prije desetak dana bolovala gripu tako da je izgleda ova glavobolja i sinusi nastavak na istu.Vesela kako napreduje tvoja trudnoca,mislim da nam je termin istog datuma....user posted image


IZVORNA PORUKA: Mami81

EnMe i mene je glava strasno boljela pogotov u prvom tromjesjecju, paracetamol je malo pomagao a pomagala mi je masaza sljepocnica i vrata tigrovom masti(privremeno ali bolje ista nego nista) i onda sam skontala da ukoliko ne popijem najmanje dva litra vode u toku dana glavobolja je tu,pa cak i sada na kraju trudnoce. Jeste da svake sekunde ides u toalet ali bolje i to nego glavobolje. Sretno


IZVORNA PORUKA: tajcika

probaj uzeti etericno ulje na bazi mente (Minazol ili sl.) u apoteci a cini mi se da ima i u DM prodavnicama i trljati u sljepocnice,vratne zile,pomirisati malo...mene je izvuklo u trudnoci a i poslije


IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Drage moje
imam isti problem, ja sam u 9-oj sedmici, ali mi je pritisak 90/60, tako da imam glavobolje koje su jako ružne. Ako neka ima savjet kako ih prevazići, molim da mi ga da, jer me ovo počinje pravo smarati. Čitav dan sam iscrpljena, kao da sam radila ne znam šta, a ja na bolovanju, izležavam se.Znam da je od pritiska, ali ne mogu ga ničim podići.



IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Drage moje
imam isti problem, ja sam u 9-oj sedmici, ali mi je pritisak 90/60, tako da imam glavobolje koje su jako ružne. Ako neka ima savjet kako ih prevazići, molim da mi ga da, jer me ovo počinje pravo smarati. Čitav dan sam iscrpljena, kao da sam radila ne znam šta, a ja na bolovanju, izležavam se.Znam da je od pritiska, ali ne mogu ga ničim podići.



Jesi pila kafu ikad ikako, ne mogu da vjerujem da kafa ne digne pritisak, u najgorim slučajevima ona podiže isti, a trebala bi piti što više vode, tečnosti, čaja blagog nekog ako ti odgovara jer i on u sebi ima kofeina.Meni u bolnici nisu dali da pijem kafu, a pritisak svaki dan 90/60, 80-60, ja prokrijumčarila termosku i sve je bilo riješeno, a glava me boljela nisam mogla na oči gledat, vuče me nazad, kao da mi je teg zakačen za donji dio glave.

EMne tebi sam pisala na temi razg. u oček. bebe.


IZVORNA PORUKA: mo girl

ma nema dana kad me glava ne boliuser posted image sad sam 31 sedmica i nisam dosad otkrila neki nacin pomoci,mazem vrat tigrovom mascu,pastavljam hladne obloge na celo,pa pokusavam se popodne makar malo provozati da me zrak obidje iako mi svaki pokret i zvuk smetaju uglavnom dok sama ne prestane ocito mi nema spasa.meni je jos gore jer se udruzi sa vrtoglavicom i sve tako ukrug,tlak nije ,malokrvnost nije ma uglavnom nema sta nisam snimila ni uslikala nema nikakvog razloga da su mi otkrili tako da ja stvarno vise sam na rubu zivaca


IZVORNA PORUKA: Vinetu

Što se tiče glavobolje u trudnoći, možeš u apoteci kupiti neko mentol ulje protiv glavobolje (npr. ovo http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/zdravlje/Miosan-ulje.aspx ). Utrljaš ga na čelo i sljepoočnice, nekad moraš ponoviti postupak ako je jača glavobolja... i prođe. Meni je pomagalo i u prvoj i sada u drugoj trudnoći.


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Drage moje , prije svega , veliki pozdrav za sve !! Ja sam imala problem sa glavoboljama na pocetku trudnoće user posted image Nastupile bi nekad u toku dana i ništa ne bi moglo smiriti pulsirajući bol .. Mama mi je masirala nekim uljem na bazi mentola - malo pomogne ali ništa spektakularno ..
Jedina pomoć je bila da legnem u mračnu sobu bez ikakvih zvukova i da pokušam zaspati .. Tako da pretpostavljam da je to bio neki napad migrene ili sl.Doktorica mi je rekla da u slučaju nesnosnih bolova mogu uzeti paracetamol ali ipak nisam htjela - zbog user posted image .. MM je likovao .. Ja dotad poznata "gutačica lijekova protiv svih vrsta bolova" koja je i samo u slučaju naznake glavobolje pila Ketonal ili Nalgesin ili Kofadon sad mora zivjeti sa bolom ...
Ja sam, takodjer, niskotlakaš i zaista se mora poraditi na povećanom unosu tekućine : supe , voda i sl.
Kafu ( prije omiljeni ritual ) sam smanjila na 2 šoljice dnevno jer sam čitala da smanjuje apsorpciju hranjivih tvari pa to odmaže razvoju bebice ..Tako da sam i kofeinsku apstinenciju prošla u trudnoći .. Preporučuje se da ženice koje rade na zatrudnjenju ovu fazu smanjenja kofeina naprave prije trudnoće .. Upravo zato da ne bi iskusile ove znakove odvikavanja koji za simptom imaju glavobolje ..u slučaju glavobolja takodjer treba uzimati i Kalij ( banana , grašak, mlijeko, soja, avokado, brokula, artičoka, narandža, krompir, kajsija i paradajz ) .. Pronasla sam informaciju i da je instant kafa dobar izvor kalija- šolja kafe sa dvije male kašike bi trebala biti dovoljna .. Ja je , eto , nisam pila ali treba pokušati user posted image
Raspisah se .. Nadam se da ce bilo koja informacija biti od pomoci user posted image





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Glavobolja u trudnoci
14.4.2013 8:14:38   
dincica
Da li iko ima problema sa ovim promjenama vremena? Ja sam u 4 mjesecu trudnoce, i glava me boli svaki dan.Vise ne znam sta da radim.Pritisak mi varira od 120/80 do 90/60.Puls mi je ubrzan i ide skoro do 106 i brzo se umaram

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Glavobolja u trudnoci
3.6.2013 10:47:52   
Roni

IZVORNA PORUKA: dincica

Da li iko ima problema sa ovim promjenama vremena? Ja sam u 4 mjesecu trudnoce, i glava me boli svaki dan.Vise ne znam sta da radim.Pritisak mi varira od 120/80 do 90/60.Puls mi je ubrzan i ide skoro do 106 i brzo se umaram


Ista stvar, u 4 mj, boli skoro svaki dan, nekad vise nekad manje ali boli, popijem paracetamol i nista vise, u prve dvije trudnoce me bolila do drugog tromjesecja i onda vise nije nikako do kraja trudnoce ali poslije poroda se nastavi. Nadam se da ce i uvoj trecoj prestati uskoro jer je stvarno smor.

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Glavobolja u trudnoci
27.8.2013 19:41:38   
Maya_K
Iscitala sam temu, i vidim da se ponasamo sve isto user posted image

I mene vec dva dana boli, pa sam nakon limuna sa crnom kafom i masiranja tigrovom masti popila paracetamol koji nije nesto specijalno pomogao, samo sam se preznojila od njega.

Nadam se da ce uskoro prestati, i da ce se vrijeme ustabiliti jer sam uzasan metereopata.user posted image



_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Roni)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Glavobolja u trudnoci
28.8.2013 11:31:42   
LILLO
i mene je glava namucila pravooo...i uzmem u dm minzol kapi na bazi mentola, po preporuci, izmasiram sljepocnice, zagrijem jednu gazu u mikrovalnoj na 10 sec i stavim na celo..odlicnooooo je zaista, zaspala sam i probudila ko rukom odneseno..ovo su kapi inace namjenjene trudnicama...i evo probudila se svjeza i odmorna i ne skiljim na oci ko pacov hvala bogu dragom...user posted image

< Poruku je uredio LILLO -- 28.8.2013 11:46:03 >

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Glavobolja u trudnoci
4.9.2013 16:28:42   
_ayla_

IZVORNA PORUKA: LILLO

i mene je glava namucila pravooo...i uzmem u dm minzol kapi na bazi mentola, po preporuci, izmasiram sljepocnice, zagrijem jednu gazu u mikrovalnoj na 10 sec i stavim na celo..odlicnooooo je zaista, zaspala sam i probudila ko rukom odneseno..ovo su kapi inace namjenjene trudnicama...i evo probudila se svjeza i odmorna i ne skiljim na oci ko pacov hvala bogu dragom...user posted image


jos to nisam probala - imaš miloštu ako pomogne...user posted image glavobolja je jedina koja me crpi kroz citavu trudnocu user posted image

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Glavobolja u trudnoci
21.10.2013 12:29:09   
Calathea
Pozdrav,

Vidim da dugo niko nije bio prisutan na ovoj temi,ali ja se moram nekome pozaliti ili bar podjeliti iskustvo..Danas sam u 10toj sedmici trudnoce,jucer sam citav dan prelezala i preplakala od silnih bolova u glavi,vjerujte granici s ludilom,6x sam u toku dana povratila,u hitnoj mi nisu nista smjeli dati kazu samo neslanu supu,jer previse slano podize pritisak i moze mi biti samo gore(vjerujte nije moglo biti gore) uzasno sam se napatila,nasikirala sve oko sebe,na kraju sam uzela krompir stavila na maramu i zavezala glavu,nakon 2h me toliko zeludac zabolio da sam mislila sinoc da cu da ga povratim..Danas mi je puno bolje,mada i sad osjetim pulsiranje i trnjenje u glavi..Ni najgorem neprijatelju ne bih pozelila onakve bolove,ne ponovilo se...pozdrav

(odgovor članu _ayla_)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Glavobolja u trudnoci
21.10.2013 14:09:19   
kaktuscic
Calathea ovo sto opisujes sam prezivjela u obje trudnoce...strasno! ne ponovilo se nikad nikom! U drugoj trudnoci se sjecam svojih misli kada sam zeljela prekinuti trudnocu samo da bol nestane! Tri i pol mjeseca su te uzasne glavobolje kod mene trajale. Meni su davali analgin i apaurin, u obje trudnoce, sigurno sam primila 3-4 injekcije u svakoj trudnoci. Kad vise stvarno nisam mogla izdrzati, nakon npr.5-6 dana i noci bolova odem na hitnu. U prvoj trudnoci mi je dr.dala analgin, poslije sam isla u bolnicu po nalaz da smijem primiti, jer mi na hitnoj nisu htjeli dati... uglavnom u bolnici je to njima savim normalno, jer je haman bolje i za bebu kad majka ne trpi. Rodila sam dvoje zdrave djece. Meni taj krompir, limun u kafi, masti i ostale stvari nikad nisu pomogle kod glavobolje.

(odgovor članu Calathea)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Glavobolja u trudnoci
21.10.2013 18:33:44   
Calathea
Moj Boze,jucerasnji dan bih da sto prije zaboravim i molim Boga da se ne ponovi bar do kraja 12sedmice,jer tada kazu kao nesto bi mi i smjeli dati...Vidim po forumu da su mnoge zene to prosle i covjek se nekako lakse osjeca! Bas danas govorim muzu ne mogu da vjerujem kakvu bol covjek moze da podnese,mada ovo sigurno nije ni blizu sta ljudi prozivljavaju ali jucer sam mislila da mi je kraj :/ jos ako dobijem nagon za povracanjem bol se drasticno poveca i rastura glavu..majko bila uzas...nikome ne bih to pozeljela ...pozdrav

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Glavobolja u trudnoci
29.1.2016 21:40:23   
Angelica
zna li neko sa koliko se sedmica može uzeti paracetamol kad boli glava da li je rizično u ranoj trudnoći?

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Calathea)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Naušnice.
пеперутка16

Kada je prikladno probušiti uši djevojčici?

Prije godinu dana. (0%)

Posle godinu dana. (0%)


Broj svih glasova: 0

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *