|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  446 447 [448] 449 450   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 14:30:07   
irisss
Moja ima punih 7 mj., s dohranom smo počeli sa4,5 i to prvo kupovne kašice, pedijatrica mi je rekla da su one nekad bolje od "pravljenih", navodno prolaze 1000kontrola (koliko je tačno ono što navode nikad saznat nećemo), a da ću ja nekad prekuhati pa se izgube vitamini, nekad neću dobro iskombinovati, mozda ubaciti nesto sto nije bas za nju...uglavnom i danas kombinujem, kad dobijem domaće kuham, nekad kupim, a dojim na zahtjev. Imam problema sa zelucem tako da nerijetko popijem ranibos i tad dojim, ma neopterećujem se toliko s tim. Bebica ja masallah zdrava, dosad u ni začepljen nosić nije imala kamoli nešto ozbiljnije,da ne ureknem...Samo ne znam koliko je količinski potrebno bebi u 8.mj.?Jede jedan povrtno-mesni i 1 voćni, nekad zitarice i voće, a pojede po 15-ak kašikica. Je li to malo, puno? Trebam li povećavati?

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11176
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 14:38:29   
bebaa

IZVORNA PORUKA: irisss

Moja ima punih 7 mj., s dohranom smo počeli sa4,5 i to prvo kupovne kašice, pedijatrica mi je rekla da su one nekad bolje od "pravljenih", navodno prolaze 1000kontrola (koliko je tačno ono što navode nikad saznat nećemo), a da ću ja nekad prekuhati pa se izgube vitamini, nekad neću dobro iskombinovati, mozda ubaciti nesto sto nije bas za nju...uglavnom i danas kombinujem, kad dobijem domaće kuham, nekad kupim, a dojim na zahtjev. Imam problema sa zelucem tako da nerijetko popijem ranibos i tad dojim, ma neopterećujem se toliko s tim. Bebica ja masallah zdrava, dosad u ni začepljen nosić nije imala kamoli nešto ozbiljnije,da ne ureknem...Samo ne znam koliko je količinski potrebno bebi u 8.mj.?Jede jedan povrtno-mesni i 1 voćni, nekad zitarice i voće, a pojede po 15-ak kašikica. Je li to malo, puno? Trebam li povećavati?

izjava godine.....užas....zapitam se samo kako ono što ja skuham ne može da stoji na sobnoj temp. ni do večeras a da je ok za bebu a kamoli nešto što se mjesecima povlači po policama...pa u čemu je fol...u hemiji...domaće je zakon...po meni a vi se složite ili ne složite......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 11177
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 14:42:36   
bebaa
mi smo juče probali špinat posle 3 mj. i nema osipa nikakvih.....user posted image user posted image user posted image
danas teletina,krompir i grašak na meniu.....user posted image

irris....slobodno daj sve dok beba prihvata....kad počne pljuvati ili okretati glavu onda ti je dosta....moj nekad pojede 200 ml kaše a nekada jedva par kašičica.....nisu uvijek jednako zainteresovani.....nemoj se opterećavati....slušaj sebe i gledaj njega-nju.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11178
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 19:13:45   
almondray

IZVORNA PORUKA: bebaa

mi smo juče probali špinat posle 3 mj. i nema osipa nikakvih.....user posted image user posted image user posted image
danas teletina,krompir i grašak na meniu.....user posted image

irris....slobodno daj sve dok beba prihvata....kad počne pljuvati ili okretati glavu onda ti je dosta....moj nekad pojede 200 ml kaše a nekada jedva par kašičica.....nisu uvijek jednako zainteresovani.....nemoj se opterećavati....slušaj sebe i gledaj njega-nju.....

A rezultati alergo testova?
Ma samo probaj kupovnu kasicu od banane , najmanje na bananu liči, a može bit i par dana otvorena i neće pocrnit user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11179
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 22:35:40   
bebaa
tek za 10-15 dana........user posted image
pita mm ako smo rekli da urade alergotestove i na travu jeli to podrazumijeva i ovaj tvoj špinat....user posted image user posted image user posted image ja zinula reko nemam pojma......user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11180
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 23:10:03   
Marija13

IZVORNA PORUKA: bebaa

tek za 10-15 dana........user posted image
pita mm ako smo rekli da urade alergotestove i na travu jeli to podrazumijeva i ovaj tvoj špinat....user posted image user posted image user posted image ja zinula reko nemam pojma......user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

Garant plaho voli špinat i srodne biljčice!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11181
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.8.2013 23:13:30   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Marija13


IZVORNA PORUKA: bebaa

tek za 10-15 dana........user posted image
pita mm ako smo rekli da urade alergotestove i na travu jeli to podrazumijeva i ovaj tvoj špinat....user posted image user posted image user posted image ja zinula reko nemam pojma......user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

Garant plaho voli špinat i srodne biljčice!

voli voli al nacrtano a u živo user posted image .....nema šanse...zato ja malog hranim svim ovim zelenim travkama što mu tajo očima ne može gledati.......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11182
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 8:46:12   
Arminaa
Nemam vremena iscitavati ranije postove, moze li mi neko odgovoriti sa cim da kombinujem pir, skuhala sam ga i sad stoji, nisam ga jos izblendala, jel' sa hapom, vocem ili povrcem?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11183
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 8:56:05   
Marija13
Sa čim želiš user posted image
žitarice su prilično "neutralne", mi ih mješamo sa voćem i povrćem, moj D danas za doručak ima pir sa bananom..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 11184
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 9:25:07   
Alannah
Mi jutros jeli palentu,krusku i jabuku,pir nisam danima davala,taman danas moze sa povrcem.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11185
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 11:56:47   
Marija13
Zna li neko od kada ide susam/sezam?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11186
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 17:32:01   
Alannah
Ja sam dala sa 10 mjeseci,tako je po mojoj tablici.Takodje i lan jedemo.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11187
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 18:14:57   
amrych
Pozdrav :)

jel moze pomoc? kupila sam amarant nisam bas skuzila kako ga pripremiti, i koliko kolicinski, beba ima 6 i pol mjeseci.... mislila sam ga kombinovati s bananom jer nju najvise voli, al ije izbjegavam zezne joj probavu, pa zato s druge strane i hocu da uvedem amarant jer navodno otvara...

_____________________________

Prvi put znam šta je sreca, osjecam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.

Duša duše moje 22.01.2013.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11188
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 21:12:13   
Alannah
Stavim kasiku amarantha u cjediljku za caj i operem pod mlazom vrele vode. Stavim da kuha u otprilike solju vode.Kad prokuha,smanjim i kuham nekih 40 minuta,pola sata,kako kad.Ako voda ispari,dodam jos.U principu,ne kuham u nekom omjeru,vec od oka dodam vodu.Na kraju,ako je prerijetko,procjedim vodu i ostane amaranth.Eh,ja sam ga dalje miksala u blenderu,iako ostane poneka ne izmiksa se.Mozes kombinovati sa svime,i sa tikvicom,jabukom,kruskom,bundevom,kombinacijom vise vrsta voca ili povrca. Nemoj se iznenaditi ako u stolici pronadjes zrnca amarantha,nije nista strasno user posted image

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 11189
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.8.2013 23:43:44   
Lalali
Zenice moje kad se smije dati pastrmka?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11190
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.8.2013 7:32:11   
Alannah
Po mojoj tablici je bijela riba( pastrmka,orada,oslic..) sa 8 mjeseci,ja sam dala sa 9 i po mjeseci.Nije dosla ranije na red.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11191
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.8.2013 20:04:43   
Marija13
Koji oslić ste kupovali bebi (smrznuti ili svježi), ukoliko je smrznut a namjeravam ga kuhati, je li zaleđeno stavljam da se kuha i koja količina ide? Otprilike?

I koliko sedmično bebama dajete meso? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11192
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 19:12:55   
Alannah
Do sada sam davala samo patrmku,svjezu,kupljenu u ribarnici.Ako mozes naci svjez oslic daj bebi,ja ove smrznute ne bih kupovala,jer se bojim koliko dugo stoje i kako su skladisteni. Ako ces vec davati zaledjen,ostavi da se u frizideru odledi jedan komad oslica,pa zamotaj u foliju i skuhaj nekih 15 minuta.
Meso dajem 3-4 puta sedmicno,od toga jednom ili dva puta pojede sve,a inace cim osjeti meso jedva 2-3kasikice na prevaru pojede.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11193
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 21:55:01   
visnjica1
Moja A. jed sve sto i ja jedem s tim kada kuham solim sasvim malo, danas je jele za dorucak breskvu , jagode, bananu izblendiranu.
Rucala je samnom janjetinu s raznja i puca jede meso ne blendirano, s tim da sam joj uvela danas jednu flasicu kravljeg mlijeka popila je s kakaom bez problema

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11194
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 21:58:40   
Marija13

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Moja A. jed sve sto i ja jedem s tim kada kuham solim sasvim malo, danas je jele za dorucak breskvu , jagode, bananu izblendiranu.
Rucala je samnom janjetinu s raznja i puca jede meso ne blendirano, s tim da sam joj uvela danas jednu flasicu kravljeg mlijeka popila je s kakaom bez problema

jagode? janjetina sa ražnja? Neblendano, ima li zubića? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 11195
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 22:05:56   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Marija13


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Moja A. jed sve sto i ja jedem s tim kada kuham solim sasvim malo, danas je jele za dorucak breskvu , jagode, bananu izblendiranu.
Rucala je samnom janjetinu s raznja i puca jede meso ne blendirano, s tim da sam joj uvela danas jednu flasicu kravljeg mlijeka popila je s kakaom bez problema

jagode? janjetina sa ražnja? Neblendano, ima li zubića? user posted image

user posted image user posted image user posted image o kojem uzrastu je riječ????

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11196
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 22:08:53   
visnjica1
Da bas tako ima 9 mjeseci ima dva zubica nisam mislila na komad mesine nego malu mrvicu s tim da sam ju izgnjecila viljuskom

Jagode je danas jela i nema nikakvu alergiju hvala Bogu

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11197
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 22:10:30   
bebaa

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Moja A. jed sve sto i ja jedem s tim kada kuham solim sasvim malo, danas je jele za dorucak breskvu , jagode, bananu izblendiranu.
Rucala je samnom janjetinu s raznja i puca jede meso ne blendirano, s tim da sam joj uvela danas jednu flasicu kravljeg mlijeka popila je s kakaom bez problema

ako je ovo dole rođendan onda je mlađi od mog nepuna 2 mj...i ja se zaista nebi usudila dati jagode tako rano iako sam ja sve rano uvela ,čvrstu hranu već od 4.mj.......user posted image kako jede nebledano meso...kako da sažvaće.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 11198
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 22:11:33   
bebaa
evo pročitah gore odgovor.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11199
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2013 22:14:30   
visnjica1
Ma moja A jede svu hranu ribu puca , s tim da je spremamo na zaru ili rostilju ribu joj dajem samo frisko upecanu i to rijecnu ribu koja je jako zdrava, ukusna svjeza mljac

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  446 447 [448] 449 450   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  446 447 [448] 449 450   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *