|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 10:23:29   
dana3
IZVORNA PORUKA: micica

Drage moje, ja po prvi put trebam sama sa bebarom u autu pa me malo strah. Sjedalicu imam, kupljena zajeno sa kolicima Kombinacija. Gracova je. Medjutim, meni ona izgleda ogromna. Vidjela sam slicicu na forumu kako bi bebe trebalo sjediti u njoj ali meni je to ... Ona mi je premala, tek joj je mjesec i nesto. Sva upadne u sjedalicu. Ne znam kako da je svezem? Bojim se da ce joj biti neudobno. Sta da radim? Zbog svega toga i ne izlazimo iz kuce. Pomozite






Mozda ima slika ili sma gledala negdje drugo-ali ako mislis da beba upad au sjedalicu dok je mala,tavi se smotan peskir pod guzu,a oko glave sa strana isto tako jedan da glava ne leta tamo -ovamo
moj sin je bio toliko mali da smo ga jedva vezali u sjedalicu ali smo dobili uputu kako ga vezati!
Bebama nije neudobno jer su anatomski oblikovane i pazi da je guza bebe uvijek u udubljenju sjedista,i provjeri da li su lejda uz stolicu da nema velik epovrsine slobonde izmedju ledja i naslona stolice

Sretno u setnji i ne sikiraj se za bebu jer nije neudobnouser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 10:32:34   
dana3
Anidla-ta se sjedalica samo stavi na zadnje sjediste tako da je beba okrenuta ledjima u pravcu voznje:Kratki dio pojasa ide preko stolice imaju zaglavci kud se pojas provuce(ispred bebinih ruku) a zatim se dugi dio prebaci preko stolice(iza kod rucke za nosenje) i isto imaju zlijebovi i samo skopcas pojas!

Bebu slobodno u tome mozes da izneses iz bolnice jer ovde nema sanse da vam dijete bude u autu bez sjedalice(Svedska)

imas taj jastucic koji stavis bebi pod guzu i sv eve biti ok.Temu malo vrati na par stranica ,evo ja malo prije gledala sliku od triplmame kako je ona postavila svoju sjedalicu pa provori malo!
Sretnouser posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 22.10.2009 10:33:59 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 10:35:51   
anidla
IZVORNA PORUKA: dana3

Anidla-ta se sjedalica samo stavi na zadnje sjediste tako da je beba okrenuta ledjima u pravcu voznje:Kratki dio pojasa ide preko stolice imaju zaglavci kud se pojas provuce(ispred bebinih ruku) a zatim se dugi dio prebaci preko stolice(iza kod rucke za nosenje) i isto imaju zlijebovi i samo skopcas pojas!

Bebu slobodno u tome mozes da izneses iz bolnice jer ovde nema sanse da vam dijete bude u autu bez sjedalice(Svedska)

imas taj jastucic koji stavis bebi pod guzu i sv eve biti ok.Temu malo vrati na par stranica ,evo ja malo prije gledala sliku od triplmame kako je ona postavila svoju sjedalicu pa provori malo!
Sretnouser posted image


thx, evo bas sve citam i sto mi je korisno (a sve je) idem copy paste user posted image user posted image user posted image

pozdrav veliki za sweden, moja baka zivi tamo, u Lidkopingu, predivan gradic!!!!

Pusa


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 10:39:42   
gvendolina
micica mi imamo takođe tu AS i meni se,dok je Ajdin bio manji,cinilo jako neudobno i neprilagodeno.Zbog toga sam ja izbjegavala voznje na duze relacije.Trebaju oni  pojasevi, sto idu preko ramena,biti u  nizim prorezima i da su u jastucici unutra.

A sad jedno pitanjceuser posted image   Kod nas je dakle Graco 0-13 i mom bebiju nogice vire vani,pa me sve strah da mu nije ruzno jer se nogama oslanja na sjediste.Je li to znak da mu je AS premalauser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:00:26   
triplemama
micica na prvoj strani ovog topica imaš slike kako da mala beba ne "propada" u AS kako staviti srolane peškiriće

http://www.ringeraja.ba/forum/m_205216/mpage_1/key_/tm.htm

a AS Graco se učvršćuje pojasevima vozila po upustvu a evo i super video o postavljanju Graco 0+ AS

http://www.youtube.com/watch?v=C_PxVHOcnL0

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:10:10   
triplemama

IZVORNA PORUKA: gvendolina

micica mi imamo takođe tu AS i meni se,dok je Ajdin bio manji,cinilo jako neudobno i neprilagodeno.Zbog toga sam ja izbjegavala voznje na duze relacije.Trebaju oni  pojasevi, sto idu preko ramena,biti u  nizim prorezima i da su u jastucici unutra.

A sad jedno pitanjceuser posted image   Kod nas je dakle Graco 0-13 i mom bebiju nogice vire vani,pa me sve strah da mu nije ruzno jer se nogama oslanja na sjediste.Je li to znak da mu je AS premalauser posted image


NIJE ZNAK DA JE PREMALA Koliko je dijete? Ako je starije od 6mj izvadi sve umetke one spužvaste jer su oni za novorođenčad, a što nogice vise to uopšte ne smeta važno je da dijetetova glava ima više od 2 cm do ruba AS. Isto tako za stariju djecu AS Graco 0+ ima ispod navlake jedan dio stiropora koji se vadi pa se može duže voziti u njoj (a vožnja suprotno od smijera vožnje je najsigurnija)
pogledaj slike ovdje za taj dio stiropora http://www.djeca.org/forum/viewtopic.php?f=53&t=241



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:11:14   
Anoniman
triplemama, moze li se izbaciti ovaj urolani peskir ispod sjedalice/baze kad dijete pocne samostalno sjediti, tj. da li je ugao od 45 stepeni neophodan samo kod beba koje jos ne smiju sjediti.



(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:12:39   
triplemama
Andila beba se i treba samo voziti u AS i trebaš je iznijeti iz bolnice jer je svaka AS grupe 0-0+ napravljena i za novorođenčad a za postavljanje AS imaš iznad video

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:14:50   
triplemama

IZVORNA PORUKA: sahara

triplemama, moze li se izbaciti ovaj urolani peskir ispod sjedalice/baze kad dijete pocne samostalno sjediti, tj. da li je ugao od 45 stepeni neophodan samo kod beba koje jos ne smiju sjediti.





Bravo ugao kod veće djece se povisuje do 60 stepeni i onda su uspravljeniji

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:24:40   
triplemama
http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=299&Itemid=60

Evo sve o vezanju u grupama 0 i 0+

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:25:53   
Anoniman
OK, hvala, ma iskreno bila sam na besplatnoj obuci kod DjeCe ali malo zaboravila ove detalje, i fakat bi  svako trebao makar pogledati video o pravilnom postavljanju sjedalice jer je nepravilno koristenje jednako opasno kao i ne koristenje uopceuser posted image

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:29:59   
marinčii
url=http://www.Slikomat.com/slika/4064255.htm]user posted image [/url]kod nas je ova ,ja  dosad nisam umetala ručnike ,jesam li trebalauser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:37:37   
Adana
IZVORNA PORUKA: triplemama

Inače se ni jedna AS ne bi trebala montirati ispred airbaga a ni voziti naprijed. Na zadnje sjedište


jedno pitanje, da li se uopste ne smije stavljati na prednje sjediste ili samo ne bi trebalo? Posto mi nemamo pojaseve nazad, a naprijed nema airbaga, da li je OK da sjedalica bude naprijed?


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:52:13   
triplemama

IZVORNA PORUKA: marinčii

url=http://www.Slikomat.com/slika/4064255.htm]user posted image [/url]kod nas je ova ,ja  dosad nisam umetala ručnike ,jesam li trebalauser posted image


Ne mora se to osim ako se dijete krivi u AS

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:54:48   
marinčii
pa on zaspe gotovo uvijek u autu pa mu malo glavica se nakrivi na stranu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 13:57:06   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: triplemama

Inače se ni jedna AS ne bi trebala montirati ispred airbaga a ni voziti naprijed. Na zadnje sjedište


jedno pitanje, da li se uopste ne smije stavljati na prednje sjediste ili samo ne bi trebalo? Posto mi nemamo pojaseve nazad, a naprijed nema airbaga, da li je OK da sjedalica bude naprijed?



Inače to je za AS je najnesigurnije mjesto ali po zakonu tu može stojati AS grupe 0-0+ ako je airbag isključen ili ga nema.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 14:20:12   
Adana
IZVORNA PORUKA: triplemama
IZVORNA PORUKA: Adana

jedno pitanje, da li se uopste ne smije stavljati na prednje sjediste ili samo ne bi trebalo? Posto mi nemamo pojaseve nazad, a naprijed nema airbaga, da li je OK da sjedalica bude naprijed?


Inače to je za AS je najnesigurnije mjesto ali po zakonu tu može stojati AS grupe 0-0+ ako je airbag isključen ili ga nema.


Sto znaci da AS grupe I ne moze stajati naprijed? user posted image  Da li i po zakonu ne smije? Mislim da li ce nam naplatiti jos i kaznu zbog toga? Sta je sigurnije staviti AS naprijed, ili drzati dijete u rukama nazad?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 14:50:30   
gvendolina
triplemamama hvala puno, ti si naseuser posted image

Ajdinu je 5 mjeseci i 20 dana,one jastucice smo izvadili ranije.Sinoc sam razgovarala sa mm vezano za ovo.Znam da sam negdje procitala da ne treba glavica da ide do ruba,ali me zbunilo ovo sto mu nogice vire pa reko da provjerim.
A dobro si me napomenula za ovaj stiropor user posted image vidjela sam ga kad smo pomjerali kaisice,ali sam totalno zaboravila na to



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 15:08:47   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: gvendolina


A dobro si me napomenula za ovaj stiropor , vidjela sam ga kad smo pomjerali kaisice,ali sam totalno zaboravila na to




A sta s njim??? user posted image
Mislim da sam i ja smeknula da ima, sta cu mu? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 16:27:18   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: gvendolina


A dobro si me napomenula za ovaj stiropor , vidjela sam ga kad smo pomjerali kaisice,ali sam totalno zaboravila na to




A sta s njim??? user posted image
Mislim da sam i ja smeknula da ima, sta cu mu? user posted image user posted image user posted image




pa on je dobar za izolacije user posted image user posted image user posted image user posted image

Sala malauser posted image   Moze se izvaditi tako da AS postaje dublja i moze je koristiti i vece dijete,do određene tezine za koju je AS propisana .
jesam i ja pametna(kad mi triplemama objasniuser posted image )


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 16:44:14   
anidla
IZVORNA PORUKA: triplemama

Andila beba se i treba samo voziti u AS i trebaš je iznijeti iz bolnice jer je svaka AS grupe 0-0+ napravljena i za novorođenčad a za postavljanje AS imaš iznad video


sve sam iscitala,pogledala kako se bebi veze u AS i ja vise nemam definitivno dilemu da li cu bebija iznijeti iz bolnice...a tebi svaka cast za ovu temu i tvoju posvecenost istoj!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 16:47:33   
triplemama

IZVORNA PORUKA: gvendolina

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: gvendolina


A dobro si me napomenula za ovaj stiropor , vidjela sam ga kad smo pomjerali kaisice,ali sam totalno zaboravila na to




A sta s njim??? user posted image
Mislim da sam i ja smeknula da ima, sta cu mu? user posted image user posted image user posted image




pa on je dobar za izolacije user posted image user posted image user posted image user posted image

Sala malauser posted image   Moze se izvaditi tako da AS postaje dublja i moze je koristiti i vece dijete,do određene tezine za koju je AS propisana .
jesam i ja pametna(kad mi triplemama objasniuser posted image )




Za ovaj stiropor je za Graco AS 0+ grupe i to piše u njenom upustvu za ostale AS treba provjeriti u upustvu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 17:04:07   
triplemama

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: triplemama

Andila beba se i treba samo voziti u AS i trebaš je iznijeti iz bolnice jer je svaka AS grupe 0-0+ napravljena i za novorođenčad a za postavljanje AS imaš iznad video


sve sam iscitala,pogledala kako se bebi veze u AS i ja vise nemam definitivno dilemu da li cu bebija iznijeti iz bolnice...a tebi svaka cast za ovu temu i tvoju posvecenost istoj!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Pogledaj moj potpis user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 18:59:53   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: gvendolina

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: gvendolina


A dobro si me napomenula za ovaj stiropor , vidjela sam ga kad smo pomjerali kaisice,ali sam totalno zaboravila na to




A sta s njim??? user posted image
Mislim da sam i ja smeknula da ima, sta cu mu? user posted image user posted image user posted image




pa on je dobar za izolacije user posted image user posted image user posted image user posted image

Sala malauser posted image   Moze se izvaditi tako da AS postaje dublja i moze je koristiti i vece dijete,do određene tezine za koju je AS propisana .
jesam i ja pametna(kad mi triplemama objasniuser posted image )



user posted image user posted image Dobro izolacijo moja. user posted image Thx... provjericu u uputama za AS. Kod mene je bas tanak koliko sam primjetila. Neka ga jos, mi smo sitni ne smeta nam. user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Važnost Autosjedalica
22.10.2009 19:49:11   
Adana
IZVORNA PORUKA: triplemama
IZVORNA PORUKA: Adana

jedno pitanje, da li se uopste ne smije stavljati na prednje sjediste ili samo ne bi trebalo? Posto mi nemamo pojaseve nazad, a naprijed nema airbaga, da li je OK da sjedalica bude naprijed?


Inače to je za AS je najnesigurnije mjesto ali po zakonu tu može stojati AS grupe 0-0+ ako je airbag isključen ili ga nema.


Sto znaci da AS grupe I ne moze stajati naprijed? user posted image  Da li i po zakonu ne smije? Mislim da li ce nam naplatiti jos i kaznu zbog toga? Sta je sigurnije staviti AS naprijed, ili drzati dijete u rukama nazad?


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *