|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:48:59   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: Bebica11

emma draga nemoj se toliko sekirati, dok ona toliko skace sigurno nije obmotana i svezanauser posted image

ja imam drugu brigu,meni se moja ne javlja danas...ili mi se ucinilo il sam samo jedan tupi udarac iznutra osjetila i ja vec sizimuser posted image


bebice
lezi na leđa i umiri se, ak onsita ne bude za satic,malo i prodrmaj (lagano) stomak i vidjet ces da ce se javnuti!



oki hvala na savjetu

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:54:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: Bebica11

emma draga nemoj se toliko sekirati, dok ona toliko skace sigurno nije obmotana i svezanauser posted image

ja imam drugu brigu,meni se moja ne javlja danas...ili mi se ucinilo il sam samo jedan tupi udarac iznutra osjetila i ja vec sizimuser posted image


bebice
lezi na leđa i umiri se, ak onsita ne bude za satic,malo i prodrmaj (lagano) stomak i vidjet ces da ce se javnuti!



oki hvala na savjetu
il pojedi nesto slatko odma ce da se razbudi sigurnouser posted image

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 14:03:02   
Bebica11
evo smirila sam se, drmala stomak(nisam mogla cekatiuser posted image ) i pojela jednu cokoladnu strudlicu(nista od moje dijeteuser posted image ) i probudila se hB, bas sad jako drma, da mi vrati....stomak bas poskakuje, sto je Bozije davanje svaki dan sve jaca i jaca bebica, bas se osjeti i vidi...a do prije 15-tak dana je nisam ni osjetila kako treba, nisam znala ni prepoznati

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 14:07:01   
ciciban26
IZVORNA PORUKA: Bebica11

evo smirila sam se, drmala stomak(nisam mogla cekatiuser posted image ) i pojela jednu cokoladnu strudlicu(nista od moje dijeteuser posted image ) i probudila se hB, bas sad jako drma, da mi vrati....stomak bas poskakuje, sto je Bozije davanje svaki dan sve jaca i jaca bebica, bas se osjeti i vidi...a do prije 15-tak dana je nisam ni osjetila kako treba, nisam znala ni prepoznati


user posted image user posted image user posted image user posted image superiska,razbudilo se pilence malo user posted image
Dok su u stomi budimo ih a kad se rode molit cemo Boga da spavaju bar 2 sata bez plakanja user posted image . Ko bi nama mamicama ugodio.

EmmaL ja nikad nisam imala slicno iskustvo,nadam se da ce ti malo iskusnije mamice pomoci. Ali ako te toliko boli i ne prestaje pa ne kosta te nista da se javis dr. Ako nista bit ces mirnija. Vjerujem da je sve okuser posted image


_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 14:11:01   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Bebica11

evo smirila sam se, drmala stomak(nisam mogla cekatiuser posted image ) i pojela jednu cokoladnu strudlicu(nista od moje dijeteuser posted image ) i probudila se hB, bas sad jako drma, da mi vrati....stomak bas poskakuje, sto je Bozije davanje svaki dan sve jaca i jaca bebica, bas se osjeti i vidi...a do prije 15-tak dana je nisam ni osjetila kako treba, nisam znala ni prepoznati


jadna beba pavala! user posted image user posted image user posted image ma sve je to normalno,bile bi nenormalne da se ne brinemo! Vjeruj i kad se rodi stalno ces nesto provjeravati! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 15:20:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: Bebica11

evo smirila sam se, drmala stomak(nisam mogla cekatiuser posted image ) i pojela jednu cokoladnu strudlicu(nista od moje dijeteuser posted image ) i probudila se hB, bas sad jako drma, da mi vrati....stomak bas poskakuje, sto je Bozije davanje svaki dan sve jaca i jaca bebica, bas se osjeti i vidi...a do prije 15-tak dana je nisam ni osjetila kako treba, nisam znala ni prepoznati


jadna beba pavala! user posted image user posted image user posted image ma sve je to normalno,bile bi nenormalne da se ne brinemo! Vjeruj i kad se rodi stalno ces nesto provjeravati! user posted image

kad hos da je vesela samo pojedi nesto slatko,m amani djetu user posted image samo jedi .
ISTINA


(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 17:47:30   
Sonja
ja imam obicaj predvecer kad mm dodje s posla pa legimo da se odmorimo bas namjerno nesto slatko pojedem i moje pilence se uzvrti ..bas udara i stomak poskakuje tako da i mm uzivauser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Micanje ploda
15.8.2011 9:41:15   
DIJAMANT
Ženice, imam jedno pitanje....
Ja sam u 27 sedmici i hB beba se fino mrda svaki dan, ima i jake udarce...Ali, nekada se desi da bebu osjetim kao da "drhtulji"....Čak se na stomaku vidi lagano drhtuljenje user posted image Je li se kojoj od vas ovo dešava? Meni u prethodnoj tr. nije bilo ovakvih pokreta....Ja sam mislila da se samo na početku (mislim kad se tek pokreti počinju osjećati) osjete "leptirići" i podrhtavanje, ali ja sam evo već zagazila u 7. mj. tr.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Micanje ploda
15.8.2011 10:09:21   
dijana79
to se i meni dešava i ja sam u 7 valjda je to normalno  samo nek se vrti meni se juče bio umirio i baš čudno cjeli dan se nije mrdao pa je sinoć kad sam ga prodrmala malo skakutao i hb danas se isto mrda.

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Micanje ploda
15.8.2011 10:14:28   
DIJAMANT
IZVORNA PORUKA: dijana79

to se i meni dešava i ja sam u 7 valjda je to normalno  samo nek se vrti meni se juče bio umirio i baš čudno cjeli dan se nije mrdao pa je sinoć kad sam ga prodrmala malo skakutao i hb danas se isto mrda.


Hb da ima još neko sa ovakvim "simptomom"! Ja sam se nešto baš uznemirila oko toga. Sad mi je malo lakšeuser posted image

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Micanje ploda
15.8.2011 10:22:35   
dijana79
to se vjerovatno dešava kada se okreće ne sekiraj se i ja imam hiljadu gluposti al što manje mislim brže mi dan prodje bitno da se bebač javlja.

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Micanje ploda
9.10.2011 17:18:34   
haidy
Drage mame, imam pitanje. U 39 sam sedmici, a zadnja dva dana se beba toliko vrti i udara, kao nikad do sad. Interesuje me da li je to normalno ili se trebam zabrinuti?user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Micanje ploda
9.10.2011 17:35:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: haidy

Drage mame, imam pitanje. U 39 sam sedmici, a zadnja dva dana se beba toliko vrti i udara, kao nikad do sad. Interesuje me da li je to normalno ili se trebam zabrinuti?user posted image
normalno je kako da ne , tu noc anel je bio zivlji nego inace u stomaku bas se stoma treso bio je tu mm svjedok vidio mislila sam izace tu noc na stomak sam koliko me gurao .
To jutro me zabolilo i osla roditi user posted image

(odgovor članu haidy)
  Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Micanje ploda
9.10.2011 17:36:50   
animagical
moze biti skroz normalno ali ja bih na tvom mjestu ipak otisla na uzv,nista te ne kosta a mirnije ces spavati...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Micanje ploda
21.10.2011 13:50:35   
camrica
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje u vezi prvih pokreta bebe. Negdje sam citala da su osjecaji razliciti: mjehurici, leptirici, krcanje crijeva, kao voznja u luna parku.
Koliko sam ovdje procitala uglavnom su to mjehurici i leptirici.
Ja evo za 2 dana ulazim u 19 sedmicu, a od prije par dana imam ovaj osjecaj u  stomaku kao voznja u luna parku. U svakom slucaju ovaj osjecaj nikada nisam ranije imala - totalno mi je cudan, je li ludo pomisliti da se to beba mice user posted image To jeste da ja na taj nacin osjetim svoju user posted image ?

< Poruku je uredio camrica -- 21.10.2011 13:52:27 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Micanje ploda
21.10.2011 15:26:07   
nanika
Camricauser posted image to je to.
Uzivaj u ostatku trudnoce


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Micanje ploda
23.10.2011 23:29:46   
camrica
IZVORNA PORUKA: nanika

Camricauser posted image to je to.
Uzivaj u ostatku trudnoce


user posted image user posted image user posted image mnogo sam sretna

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Micanje ploda
1.11.2011 8:08:35   
april9
jutroo trudnice
imam jedno pitanje... u 18 sedmici sam trudnoce i osjetim kako se beba mice ali skroz dole nisko, mozda na pola puta od stidne kosti do pupka, pa me interesuje gdje ste vi osjetile svoju user posted image i jeli to normalno?

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Micanje ploda
1.11.2011 8:38:56   
mala75
ma samo uživaj i opusti se to ti je tako na početku, sad će krenuti malo lijevo i desno a onda idu prema gore

(odgovor članu april9)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Micanje ploda
1.11.2011 12:38:31   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: april9

jutroo trudnice
imam jedno pitanje... u 18 sedmici sam trudnoce i osjetim kako se beba mice ali skroz dole nisko, mozda na pola puta od stidne kosti do pupka, pa me interesuje gdje ste vi osjetile svoju user posted image i jeli to normalno?



to je sasvim normalno, ja sam svoju bebu osjetila tek iznad pupka poslije 27 sedmice, sve do tad je bilo ispod pupkauser posted image

(odgovor članu april9)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Micanje ploda
21.11.2011 8:29:52   
camrica
Ma nesto se brinem, evo citam u 23 sedmici:
Plod u 23. tjednu
Živci su sve povezaniji pa su i pokreti ploda sve koordiniraniji i kompleksniji. A sada već redovito osjećate njegove pokrete, lupanja, boksačke udarce, premetanje guze amo i tamo. Stomak se ponekad izobliči, a često primjećujete da se skroz pomjera u jednu ili drugu stranu. 

A ja samo treperenje povremeno osjetim... je li to normalno? Bas se brinem, a na pregled idem tek za 7 dana...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Micanje ploda
22.11.2011 18:47:44   
daca8282
mislim da ima neke razlike dali je prva beba ili druga.kazu da se druge bebe mnogo ranije osjete.
Ja sam osjetila ono pravo tek sa 21 nedelju a oko 18 nedelje nisam bila sigurna jesul crijeva ili sta je nesto je skakiljalo po stomaku! user posted image

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Micanje ploda
22.11.2011 18:50:41   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: camrica

Ma nesto se brinem, evo citam u 23 sedmici:
Plod u 23. tjednu
Živci su sve povezaniji pa su i pokreti ploda sve koordiniraniji i kompleksniji. A sada već redovito osjećate njegove pokrete, lupanja, boksačke udarce, premetanje guze amo i tamo. Stomak se ponekad izobliči, a često primjećujete da se skroz pomjera u jednu ili drugu stranu. 

A ja samo treperenje povremeno osjetim... je li to normalno? Bas se brinem, a na pregled idem tek za 7 dana...



sve je to normalno, i ja sam tek pocela osjecati s 20 sedmica kuckanje, a da se izboci, eh to sam jos sedmicama cekala, i moja beba uopce nije tako nemirna kao u drugih zena, i ja sam se brinula al je sve ok hB

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Micanje ploda
23.11.2011 8:47:32   
ivannna
ja sam svoju bebicu osjetila dosta rano nekad u 17-oj sedmici, ali samo po nekad i kao ono kad vam živac zatitra negdje, i nisam sve do 20-te bila sigurna jel to to, al onda se jednom samo boksnula, i onda od tad pomalo sve jače i jače, a izbočenja su se počela pojavljivati tek sa punih 26 sedmica. Al ako vam je posteljica naprijed možete kasnije osjetiti udarce.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Micanje ploda
23.11.2011 9:22:51   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: camrica

Ma nesto se brinem, evo citam u 23 sedmici:
Plod u 23. tjednu
Živci su sve povezaniji pa su i pokreti ploda sve koordiniraniji i kompleksniji. A sada već redovito osjećate njegove pokrete, lupanja, boksačke udarce, premetanje guze amo i tamo. Stomak se ponekad izobliči, a često primjećujete da se skroz pomjera u jednu ili drugu stranu. 

A ja samo treperenje povremeno osjetim... je li to normalno? Bas se brinem, a na pregled idem tek za 7 dana...



sve je to normalno, i ja sam tek pocela osjecati s 20 sedmica kuckanje, a da se izboci, eh to sam jos sedmicama cekala, i moja beba uopce nije tako nemirna kao u drugih zena, i ja sam se brinula al je sve ok hB


Bebice, ako ce te utjesiti, ni moj nije bila preaktivan u stomaku, znala sam se i zabrinuti. Kako se rodio, nastavio je tim tempom, puno je spavao i bio bas mirno novorodjence, za pozeliti user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *