|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 12:58:18   
švrćko
Danas primila Rhogam i odmah podnijela zahtjev za povrat novacnih sredstava pa cemo vidjeti hoce li sta biti od love ili ne ... Inace, prvi put sam primila injekciju nakon poroda (prije 5 godina), a sada sam je primila u 28. sedmici trudnoce (zlu ne trebalo) ... user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 13:00:46   
Medić*
IZVORNA PORUKA: švrćko

Danas primila Rhogam i odmah podnijela zahtjev za povrat novacnih sredstava pa cemo vidjeti hoce li sta biti od love ili ne ... Inace, prvi put sam primila injekciju nakon poroda (prije 5 godina), a sada sam je primila u 28. sedmici trudnoce (zlu ne trebalo) ... user posted image


Meni je isto dr u prvoj trudnoci savjetovao da je primim bas oko 28. onako preventivno. Medjutim nisam, primila je poslije porodjaja.

Hoces li je morati primati i poslije porodjaja ? user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 19.12.2012 13:06:08 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu švrćko)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 13:04:04   
švrćko
Rekli su mi da neću ... jedino beba ako bude Rh - ...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 13:05:22   
Medić*

IZVORNA PORUKA: švrćko

Rekli su mi da neću ... jedino beba ako bude Rh - ...


Hvala :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu švrćko)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 13:54:16   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: švrćko

Danas primila Rhogam i odmah podnijela zahtjev za povrat novacnih sredstava pa cemo vidjeti hoce li sta biti od love ili ne ... Inace, prvi put sam primila injekciju nakon poroda (prije 5 godina), a sada sam je primila u 28. sedmici trudnoce (zlu ne trebalo) ... user posted image


E draga moja, nacekat ces se. Ja sam isto u 28. sedmici preventivno primila Rogam i predala zahtjev za refundaciju 09.11.2012. godine i jos cekam odgovor, mada su mi rekli u roku od mjesec dana da cu dobiti povratnu informaciju na kucnu adresu. Juce sam ih zvala da pitam, kazu komisija se sastaje jednom mjesecno, a posto se ne mogu dogovoriti, jer je bilo izmjena u sastavu komisije, ona se jos nije ni sastavila, a ni sastalauser posted image .
A koliko sam ja upucena, ukoliko bebica bude Rh+, Rogam se mora primiti i nakon porodjaja, bez obzira na preventivno davanje Rogama u 28. sedmici, jer njegovo djelovanje je unutar 12 sedmica, znaci taman do poroda.

(odgovor članu švrćko)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 16:26:12   
švrćko

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: švrćko

Danas primila Rhogam i odmah podnijela zahtjev za povrat novacnih sredstava pa cemo vidjeti hoce li sta biti od love ili ne ... Inace, prvi put sam primila injekciju nakon poroda (prije 5 godina), a sada sam je primila u 28. sedmici trudnoce (zlu ne trebalo) ... user posted image


E draga moja, nacekat ces se. Ja sam isto u 28. sedmici preventivno primila Rogam i predala zahtjev za refundaciju 09.11.2012. godine i jos cekam odgovor, mada su mi rekli u roku od mjesec dana da cu dobiti povratnu informaciju na kucnu adresu. Juce sam ih zvala da pitam, kazu komisija se sastaje jednom mjesecno, a posto se ne mogu dogovoriti, jer je bilo izmjena u sastavu komisije, ona se jos nije ni sastavila, a ni sastalauser posted image .

A koliko sam ja upucena, ukoliko bebica bude Rh+, Rogam se mora primiti i nakon porodjaja, bez obzira na preventivno davanje Rogama u 28. sedmici, jer njegovo djelovanje je unutar 12 sedmica, znaci taman do poroda.



Ma znam da ću se načekati i iskreno ne nadam se baš puno da će refundirati ali nikad se ne zna :) čuda su uvijek moguća user posted image

A što se tiče ponovnog primanja injekcije ako bude trebalo nema mi druge user posted image nego da me opet bocaju ... ma neka sve samo prođe kako treba user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.12.2012 17:47:17   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: švrćko


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: švrćko

Danas primila Rhogam i odmah podnijela zahtjev za povrat novacnih sredstava pa cemo vidjeti hoce li sta biti od love ili ne ... Inace, prvi put sam primila injekciju nakon poroda (prije 5 godina), a sada sam je primila u 28. sedmici trudnoce (zlu ne trebalo) ... user posted image


E draga moja, nacekat ces se. Ja sam isto u 28. sedmici preventivno primila Rogam i predala zahtjev za refundaciju 09.11.2012. godine i jos cekam odgovor, mada su mi rekli u roku od mjesec dana da cu dobiti povratnu informaciju na kucnu adresu. Juce sam ih zvala da pitam, kazu komisija se sastaje jednom mjesecno, a posto se ne mogu dogovoriti, jer je bilo izmjena u sastavu komisije, ona se jos nije ni sastavila, a ni sastalauser posted image .

A koliko sam ja upucena, ukoliko bebica bude Rh+, Rogam se mora primiti i nakon porodjaja, bez obzira na preventivno davanje Rogama u 28. sedmici, jer njegovo djelovanje je unutar 12 sedmica, znaci taman do poroda.



Ma znam da ću se načekati i iskreno ne nadam se baš puno da će refundirati ali nikad se ne zna :) čuda su uvijek moguća user posted image

A što se tiče ponovnog primanja injekcije ako bude trebalo nema mi druge user posted image nego da me opet bocaju ... ma neka sve samo prođe kako treba user posted image



Da budem iskrena, ja ocekujem te pare, jer su, bar koliko sam ja cula, unazad nekoliko mjeseci poceli refundirati, a do tada nije bilo govora o tome.
A sto ti kazes, samo nek sve prodje kako treba, nebitno i za pare i za bocanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu švrćko)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: krvna grupa i RH faktor
5.1.2013 12:20:40   
Arminaa
Samo da javim, meni stigle pare, tacnije 100,00 KM za Rogham.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.2.2013 22:31:13   
sabinos
ja jos nisam odlucila da li da primim rogham u 28.sedmici preventivno?dosadasnji nalazi su svi bili uredni...primila sam ga poslije prvog poroda uz obrazlozenje da je to pevencija za narednu trudnocu...

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.2.2013 15:34:53   
ihsan
Mi smo odbili da primimo rogham u 32 sedmici ( ne znam zasto doktorica nije dala preporuku ranije) .. nalaz je radjen dva puta ( u 24 i 30s) i bio je uredan.. uradit cu jos jednom ulaskom u 9 mjeseci... naime, doktori daju preporuku, ali takodje ne snose nikakvu odgovornost za eventualne posljedice.. rogham sadrzi zivu.. postoji ista inekcija od proizvodjaca koji navodno ne dodaje zivu u njen sastav, ali u Bosni je to mislim nemoguca misija sto se tice pronalska... tako da... nadamo se da ce do kraja trudnoce sve biti okuser posted image

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.2.2013 15:27:29   
sabinos
a ihsan je li prva trudnoca u pitanju?

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.2.2013 21:31:35   
ihsan
nije prva... prva je bila vanmatericna, poslije su slijedili habitualni pobacaji..zapravo ovo je moja peta trudnoca i prva koja se odrzala.. nisam znala za vaznost rh faktora u trudnoci, bila sam sto se tice toga totalno neinformisana, jer kod prve vanmatericne iako je radjena laparoskopija od strane poznatog profesora dr. nikome nije palo na pamet da me upozna sa procedurom nuznosti primitka roghama, kako bih zastitila buduce trudnoce.. toliko o brizi nasih ljekara o reproduktivnom zdravlju buducih majki... na svu srecu i nasu veeeliku radost, ova trudnoca se odrzala i t.antitijela su bila negativna... a ko zna, mozda je beba negativna pa je to doprinijelo mom veselju da osjetim maleno bice u sebi... inace, nalazi koje sam radila nisu pokazali odstupanja velika od refer.vrijednosti, tako da ni rh-uzrok nije iskljucen... medjutim, ovog svog bebaca kojeg sam toliko cekala ovaj put obzirom da su nalazi na antiti. bili uredni, nisam htjela ugroziti potencijalno opasnim roghamom, bar dok je beba u mom stomaku... bude li rh pozitivna, najvjerovatnije da cu primiti rogham poslije porodjaja...iako zapravo ne znam da li to nakon ovoliko pobacaja uopste ima smisla i svrhu..

< Poruku je uredio ihsan -- 4.2.2013 21:42:14 >


_____________________________

Tvoj život u meni cvate u bezimeni izdanak, šireći u zemlji svoje korijenje i ljubeći nebo...

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: krvna grupa i RH faktor
25.3.2013 17:40:27   
fikolino
Ja sam 29 sedmica i jos nisam primila rogham. Da li sam zakasnila?

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: krvna grupa i RH faktor
25.3.2013 17:50:28   
Medić*
Ja sam imala pregled u 22 sedmici, tih dana sam i radila antitjela i negativno bilo. Naredni put trebam rditi u 28 sedmici i jos jednom pred kraj. tako m moja dr rece. Nista mi nije govorila za preventivno primanje Rogam injekcije. Nisam ni u prvoj trudnoci, primila tek nakon porodjaja.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: krvna grupa i RH faktor
26.3.2013 14:24:00   
sabinos
meni je dr iz doma zdravlja savjetovao preventivno rogham u 28 sedmici ali sam ja odlucila da ne primim.svi nalazi su do sad bili uredni.uradila bas nedavno ulaskom u 8 mjesec i jos jednom planiram ulaskom u 9 i to je to.i dr sa jezera se slozio da je tako najbolje.evo bas sam sinoc pricala s njim o tome...a poslije poroda cu vjerovatno opet primiti kao i nakon prvog poroda,jer bebe najcesce naslijede rh +.

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.3.2013 9:23:12   
mama_na_kvadrat
Prosle sedmice sam uradila nalaz i bio je ok hvala Bogu. U prvoj trudnoci cijelo vrijeme su antitjela bila ok, beba se rodila negativan Rh tako da ni poslije poroda nisam primila Rogham, jer mi je dr rekao da nema potrebe. Sad takodjer ne planiram da primim ako sve bude ok.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 15:44:17   
marizela23
zdravo drage mame

imam jednu dilemu,koja me kopka,mozda koja od vas zna nesto vise o tome.trenutno sam u 26 sedmici trudnoce.ovo mi je druga trudnoca,prva je zavrsila spontanim u 7 sedmici i primila sam rhogam.krvna grupa mi je rh - a muz mi je pozitivna.Kontrolu na antitijela sam imala u 16 sedmici trudnoce i nalaz je bio negativan.na tom nalazu je tabela kad se treba kontrolisat antitijela,medjutim rucnim rukopisom pise KONROLA ANTITIJELA NAKON PORODJAJA (ZA RHOGAM).Moj dotor mi kaze da ne trebam vise da kontrolisem antitijela dok se ne porodim.a po tabeli bi trebala da kontrolisem u 28 sedmici trudnoce.plasim se ako ne kontrolisem da se nece pojaviti.jel koja imala isto iskustvo kao i ja,da je kontrolisala samo jednom antitijela.
unaprijed hvala.

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 15:47:03   
Medić*

IZVORNA PORUKA: marizela23

zdravo drage mame

imam jednu dilemu,koja me kopka,mozda koja od vas zna nesto vise o tome.trenutno sam u 26 sedmici trudnoce.ovo mi je druga trudnoca,prva je zavrsila spontanim u 7 sedmici i primila sam rhogam.krvna grupa mi je rh - a muz mi je pozitivna.Kontrolu na antitijela sam imala u 16 sedmici trudnoce i nalaz je bio negativan.na tom nalazu je tabela kad se treba kontrolisat antitijela,medjutim rucnim rukopisom pise KONROLA ANTITIJELA NAKON PORODJAJA (ZA RHOGAM).Moj dotor mi kaze da ne trebam vise da kontrolisem antitijela dok se ne porodim.a po tabeli bi trebala da kontrolisem u 28 sedmici trudnoce.plasim se ako ne kontrolisem da se nece pojaviti.jel koja imala isto iskustvo kao i ja,da je kontrolisala samo jednom antitijela.
unaprijed hvala.


Draga obavezno moras kontrolisati jos jednom u 28 sedmici i jednom pred kraj.

Ja sam do sada dva puta kontrolisala, zadnji put u 20 sedmici, sada sam 24, kontrolisat cu u 28 obavezno, tko mi je dr rekla. druga je trudnoca. Nakon porodjaja dr ce na osnovu bebinog rh vidjeti da li ces rogam primiti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu marizela23)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:02:53   
marizela23
hval ti punouser posted image
sledece sedmice idem obavezno svom dr.da insistiram da mi da uputnicu za transfuziologiju.jer stvarno me muci to dal trebam il ne trebam.cijelo vrijeme mislim trebam u 28 sedmici na kontrolo,al zadnji put kad sam bila kod dr.kaze mi da ne trebam,tek nakon porodjaja.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:07:20   
Medić*

IZVORNA PORUKA: marizela23

hval ti punouser posted image
sledece sedmice idem obavezno svom dr.da insistiram da mi da uputnicu za transfuziologiju.jer stvarno me muci to dal trebam il ne trebam.cijelo vrijeme mislim trebam u 28 sedmici na kontrolo,al zadnji put kad sam bila kod dr.kaze mi da ne trebam,tek nakon porodjaja.



Bas me cudi da ti je dr rekao da vise ne radis antitjela..... Moj ti je savjet da uradis, radi sebe i radi bebe...ipak je to minutica posla i vadjenje krvi.

Mozes ti to bez uputnice uraditi, ja odem na transuziologiju i niko mi uputnicu ne trazi.

Najbitnije da ti na nalazu pise Negativno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu marizela23)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:22:49   
marizela23
u nas to ne rade bez uputnice.mene u prosloj trudnoci kad sam vadila antitijela nakon spontanog vratili jer mi uputnica nije bila ovjerena,pa sam morala sutradan ponovo doci.al eto takva nam je drzava.
nadam se da cu dobit sad uputnicu i negativan nalazuser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:23:17   
sabinos
medic ako ides bez uputnice placas li taj nalaz i koliko?

mene isto cudi da joj dr nije preporucio,bas sam zbunjenauser posted image
doduse kaze se da je prva trudnoca uvijek najsigurnija( u svakoj narednoj antitijela se kontrolisu ono bas redovno) ali kod nje to nije slucaj?
aman Boze,jedni hoce da primis rogham preventivno a jedni ni ne traze nalaz antitijela.ovi doktori ne znaju kud gone,majke mi

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:49:17   
Medić*
IZVORNA PORUKA: sabinos

medic ako ides bez uputnice placas li taj nalaz i koliko?

mene isto cudi da joj dr nije preporucio,bas sam zbunjenauser posted image
doduse kaze se da je prva trudnoca uvijek najsigurnija( u svakoj narednoj antitijela se kontrolisu ono bas redovno) ali kod nje to nije slucaj?
aman Boze,jedni hoce da primis rogham preventivno a jedni ni ne traze nalaz antitijela.ovi doktori ne znaju kud gone,majke mi


Placam 8 km.

A u pravu si totalno, jedni kazu preventivo injekciju u trudnoci, drugi ni ne trze nalaze antitjela...sve u helac ....


< Poruku je uredio medic slatki -- 28.3.2013 16:50:59 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 16:50:37   
mama_na_kvadrat
Vala bas @sabinos, ovu istu stvar mi rece i na transfuziologiji sestra. Ja sam se iznervirala jer sam mjesec dana ganjla da mi napisu uputnicu za antitjela. Ginekolog napisao da se urade ali stavio covjek ICT. Odem kod dr opste prakse,on pojma nema sta je to,ide do druge doktorice koja isto nema pojma sta je ICT.Odem u labaratoriju,ni dole ne znaju sta je to, niko ziv. Ja cjelo vrijeme govorim da su to antitjela ali niko me ne slusa. Pitam u labaratoriji jel znaju gdje se rade antitjela kazu nemaju pojma. Eto naseg zdravstva i strucnjaka.
@Marizela ti obavezno otidji izvadi antitjela u 28 nedjelji,pusti sta pricaju.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 17:26:37   
sabinos
mama na kvadrat user posted image ne mogu da vjerujem sta citam:ne znaju sta je ICT?pa ja kao laik znam da je to indirektni combsov test,a oni fol rade u struci.bas sam se jos vise razocarala i naljutilauser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *