|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 13:01:34   
medi87
28.11.2010 mila mnogo mi je zao zbog tebe i tvoje malene bebice, user posted image user posted image user posted image ali nadam se da ti nece biti ovo zadnje javljanje mi smo tu i u trenucima srece ali i tuge, da sve zajedno prebrodimo

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 13:05:04   
zvecka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 13:07:24   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zavisi od doktora do doktora
ja primila u 29 nedjelji i nakon poroda u roku 72 sata
ovako sad vecina preporucuje


Nije mi jasno da to bas zavisi od doktora???  Zar ne bi trebalo biti tacno odredjeno kad se treba,Mora primiti? Ja sma sad u 25-toj nedelji trudnoce.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 13:24:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

I jos da vas pitam?! Kada se tacno prima Rogan? Vidim neko pominje u sedmom mjesecu,a neko tek nakon poroda?!

Ja sam Rh-,a moj muz je Rh +.


Ja sam oba puta primila samo nakon poroda,a i poslije spontanog kada sam prvi put bila trudna.
Sad prvi put čujem da se prima i u trudnoći user posted image ne znam iz kojih razloga,ako ti dr.ne spominje vjerovatno nije ni potrebno,pa ćeš primiti poslije poroda.

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 13:28:33   
Rimljankaa
Do sada mi niko nista nije pominjao! Pitacz/napomenucu doktora za svaki slucaj!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 15:34:04   
milenium

IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

I jos da vas pitam?! Kada se tacno prima Rogan? Vidim neko pominje u sedmom mjesecu,a neko tek nakon poroda?!

Ja sam Rh-,a moj muz je Rh +.


Ja sam oba puta primila samo nakon poroda,a i poslije spontanog kada sam prvi put bila trudna.
Sad prvi put čujem da se prima i u trudnoći user posted image ne znam iz kojih razloga,ako ti dr.ne spominje vjerovatno nije ni potrebno,pa ćeš primiti poslije poroda.



ako je sve u redu kad vadiš onaj titar antitjela onda primiš samo nakon poroda odmah, i nakon pobačaja nedaj Bože.a u toku trudnoće se daje jedino ako taj nalaz što si vadila nije bio dobar tj ako je bio pozitivan(3 puta se vadi tjekom trudnoće kod rh- trudnica).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: krvna grupa i RH faktor
30.9.2010 17:02:09   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

I jos da vas pitam?! Kada se tacno prima Rogan? Vidim neko pominje u sedmom mjesecu,a neko tek nakon poroda?!

Ja sam Rh-,a moj muz je Rh +.


Ja sam oba puta primila samo nakon poroda,a i poslije spontanog kada sam prvi put bila trudna.
Sad prvi put čujem da se prima i u trudnoći user posted image ne znam iz kojih razloga,ako ti dr.ne spominje vjerovatno nije ni potrebno,pa ćeš primiti poslije poroda.



ako je sve u redu kad vadiš onaj titar antitjela onda primiš samo nakon poroda odmah, i nakon pobačaja nedaj Bože.a u toku trudnoće se daje jedino ako taj nalaz što si vadila nije bio dobar tj ako je bio pozitivan(3 puta se vadi tjekom trudnoće kod rh- trudnica).


ja sma primila u trudnoci, a nalaz je svo vrijeme bio u redu, tako da je to do doktora i sredine, ovdje sad skoro svima kazu i u trudnoci i nakon

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.10.2010 14:48:17   
Mijuki
Drage moje,
I ja sam u nedoumici. Naime, Rh- sam i dosad sam tri puta vadila antitijela, koja su hB uvijek negativna. Ja sam sada u 28. sedmici trudnoce i dosad je sve hB uredu. Problem je medjutim sljedeci: moj doktor (koji je u Sarajevu) predlaze da sada primim Rogham i da se zastitim do poroda, iako je sve ok, dok doktori u Tuzli (gdje sam osigurana i vadim antitijela) ne praktikuju da daju Rogham sve do poslije poroda. Pitala sam i transfuziologa i rekla mi je da uradim sta ja mislim da je ispravno, iako ja nemam veze s tom profesijom. Meni nije problem da primim 100 injekcija samo pod uslovom da nece nastetiti bebi i meni, tako da sada ne znam sta da radim. Moze li mi koja od vas reci svoje iskustvo, ukoliko je dobila Rogam prije poroda?! Unaprijed hvala

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.10.2010 14:57:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

ako je sve u redu kad vadiš onaj titar antitjela onda primiš samo nakon poroda odmah, i nakon pobačaja nedaj Bože.a u toku trudnoće se daje jedino ako taj nalaz što si vadila nije bio dobar tj ako je bio pozitivan(3 puta se vadi tjekom trudnoće kod rh- trudnica).


Eeee,a ja u obje trudnoće vadila samo jednom...i dr. koja me primila kad sam drugi put bila trudna,8 mj,pravo se začudi što ranije nisam već došla user posted image   sve je do dr.,a ovaj naš pomalo nemaran,sve mi se čini!
Ali eto hvala Bogu pa je oba puta nalaz bio negativan


< Poruku je uredio Gracanka -- 3.10.2010 14:58:16 >

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.10.2010 15:06:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mijuki

Drage moje,
I ja sam u nedoumici. Naime, Rh- sam i dosad sam tri puta vadila antitijela, koja su hB uvijek negativna. Ja sam sada u 28. sedmici trudnoce i dosad je sve hB uredu. Problem je medjutim sljedeci: moj doktor (koji je u Sarajevu) predlaze da sada primim Rogham i da se zastitim do poroda, iako je sve ok, dok doktori u Tuzli (gdje sam osigurana i vadim antitijela) ne praktikuju da daju Rogham sve do poslije poroda. Pitala sam i transfuziologa i rekla mi je da uradim sta ja mislim da je ispravno, iako ja nemam veze s tom profesijom. Meni nije problem da primim 100 injekcija samo pod uslovom da nece nastetiti bebi i meni, tako da sada ne znam sta da radim. Moze li mi koja od vas reci svoje iskustvo, ukoliko je dobila Rogam prije poroda?! Unaprijed hvala


Mislim da ti rhogam neće naštetiti,ni tebi ni bebi i ako ga primiš u trudnoći,pročitala si sigurno i sama,i druge trudnice su ga primale,iako je sve ok bilo,pa kako god odlučiš ne trebaš se brinuti,i ako ne primiš,jer bitno da je nalaz negativan,i bitno je da primiš poslije poroda,očito je od dr do dr.
Ne znam šta bih ti drugo rekla nego baš ovo boldirano,mada mislim,da sam se našla u tvojoj situaciji primila bih ga i u trudnoći,jer sam ja jako strašljiva

(odgovor članu Mijuki)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: krvna grupa i RH faktor
5.10.2010 11:41:16   
Mijuki
Kao prvo hvala na podrsci i odgovoru. Ipak sam odlucila da primim injekciju, tako da sam to danas obavila, jer sam i ja plasljiva po prirodi, i vodim se logikom "Bolje sprijeciti nego lijeciti". Boricu se da sve do kraja bude u redu, aBd!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.10.2010 15:17:59   
Rimljankaa
Molim vas,da li ovdje neko ima strucan,ko bi mi znao reci da li postoji mogucnost ,da ako su oba roditelja Rh+, da djete naslijedi krvnu grupu jednog roditelja,a da Rh bude negativan.

Recimo ako je otac 0+,a majka A+,postji li ikakva mogucnost da djete bude A- ???

(odgovor članu Mijuki)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.10.2010 15:23:48   
klemzi
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Molim vas,da li ovdje neko ima strucan,ko bi mi znao reci da li postoji mogucnost ,da ako su oba roditelja Rh+, da djete naslijedi krvnu grupu jednog roditelja,a da Rh bude negativan.

Recimo ako je otac 0+,a majka A+,postji li ikakva mogucnost da djete bude A- ???
Provjerim ti uskoro, mada pretpostavljam da nije moguće. Nisam stručna, ali znam nekog ko jestuser posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.10.2010 15:31:12   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Molim vas,da li ovdje neko ima strucan,ko bi mi znao reci da li postoji mogucnost ,da ako su oba roditelja Rh+, da djete naslijedi krvnu grupu jednog roditelja,a da Rh bude negativan.

Recimo ako je otac 0+,a majka A+,postji li ikakva mogucnost da djete bude A- ???


Postoji mogucnost.Moji roditelji su oboje pozitivna krvan grupa,a ja sam negativna.I ja sam se iznenadila kad sam radila krvnu grupu.Ja reko da me nisu zamjenili u porodilistu ili da nesto drugo nije posrijediuser posted image



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.10.2010 15:32:49   
maja78 RR
moguce je, moji roditelji su A+ oboje, a ja A-, krvna grupa se nasljedjuje ne rezus faktor (detaljno i provjereno se raspitala)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.10.2010 16:43:57   
klemzi
IZVORNA PORUKA: klemzi

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Molim vas,da li ovdje neko ima strucan,ko bi mi znao reci da li postoji mogucnost ,da ako su oba roditelja Rh+, da djete naslijedi krvnu grupu jednog roditelja,a da Rh bude negativan.

Recimo ako je otac 0+,a majka A+,postji li ikakva mogucnost da djete bude A- ???
Provjerim ti uskoro, mada pretpostavljam da nije moguće. Nisam stručna, ali znam nekog ko jestuser posted image

Evo, obećala sam da ću se javiti, da moguće je, kao što ti forumašice već rekoše. Šanse da se ovo dogodi su 25% Et, draga!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 12:12:01   
Aldijanaa
Da, moguće je. Moja mama je A+, tata 0+, a ja sam A-.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 12:30:08   
Rimljankaa
Hvala vam za odgovor.

Ja sam A-,a moj muz je AB- da li cu morati primiti Rh rogam nakon poroda?

Nismo znali koja je krvna grupa muz,pa je mene doktorica poslala da radim Titar antitjela i nalaz je negativan.

Vjerovatno vise i nece biti potrebe da radim taj nalaz.

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:14:13   
maja78 RR
rogam se prima samo ako si ti - amuz +, a obzirom da ste oboje - antitjela se ne mogu stvoriti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:43:05   
milenium
znam bar 10 žena koje su primile rogam inekciju jer su one bile rh negativne ,a muževi im uopće nisu vadili krvnu grupu, niti su znali koja su grupa ni rh .kako touser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:46:14   
milenium
mislim da svaka rh negativna trudnica mora primiti rogam bez obzira koja su im muževi rh.
jer mogu oba roditelja biti - a beba +,kao što ste več gore rekli.evo npr aldijana i ti majo ste - a roditelji su vam bili +!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:48:54   
milenium

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Hvala vam za odgovor.

Ja sam A-,a moj muz je AB- da li cu morati primiti Rh rogam nakon poroda?

Nismo znali koja je krvna grupa muz,pa je mene doktorica poslala da radim Titar antitjela i nalaz je negativan.

Vjerovatno vise i nece biti potrebe da radim taj nalaz.


titar se radi 3 puta,može drugi ili treći put biti nedaj Bože loš.i bez obzira na muža ti primaš rogamuser posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:49:04   
maja78 RR
milenium nemam pojma otkud im ideja da ocevi ne vade krvnu grupu (krv) ako su zene -,
ovo za dijete si u pravu moze biti +, oni u bolnici nakon poroda i izvade djetetu krv ako je majka negativna i provjere krvnu grupu i vjerovatno ako je djete + daju rogam

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: krvna grupa i RH faktor
4.11.2010 13:51:19   
maja78 RR
evo sad mi nesto naumpade, ja sam rogam primila u 28 sedmici a nisam imala antitjela, to je ono st sam vec govorila da tad daju, a nakon poroda su vadili andreju krv da vide rezus faktor i kao onda ce mi reci da li mm da donese rogam ili ne, obzirom da je andrej bio + primila sam ga

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: krvna grupa i RH faktor
13.11.2010 16:37:11   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Mamasta

Pošto sam RH negativna a muž pozitivan,voljela bih voditi trudnoću kod doktora koji ima iskustva s takvim slučajevima. Na zadnjem pregledu mi je doktor rekao da se rogam daje u slučaju da se pojave anti'tijela, iako se to nikako, ali nikako ne smije u tim slučajevima, već samo preventivno. Iznenadilo me odsustvo stručnih doktora u slučaju rh inkompatibilnosti, pa bih rado čula vaša iskustva i preporuke (znači ime doktora ili doktorice, najradije  u Sarajevu). Unaprijed hvala od srca!


IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Mamasta

Pošto sam RH negativna a muž pozitivan,voljela bih voditi trudnoću kod doktora koji ima iskustva s takvim slučajevima. Na zadnjem pregledu mi je doktor rekao da se rogam daje u slučaju da se pojave anti'tijela, iako se to nikako, ali nikako ne smije u tim slučajevima, već samo preventivno. Iznenadilo me odsustvo stručnih doktora u slučaju rh inkompatibilnosti, pa bih rado čula vaša iskustva i preporuke (znači ime doktora ili doktorice, najradije  u Sarajevu). Unaprijed hvala od srca!


Ne razumijem na koje doktore misliš ?user posted image RH tvog muža nema ama baš nikakve veze sa tvojom trudnoćom, jer za razliku od krvne grupe RH nije nasljedan. Dakle bitni su tvoj RH i RH tvoje bebe. Ako ti je to prva trudnoća, a  pretpostavljam da jeste pošto se raspituješ, na kraju trudnoće će ti dati Rogam injekciju da bi spriječili pojavu antitijela, što je bitno za narednu trudnoću a ne za trenutnu. I  to je sve. Ne postoje specijaliste za takve slučajeve, to ti može uraditi bilo koji ginekolog. Niti se trudnoća nešto posebno vodi. Sve je to normalno.



IZVORNA PORUKA: Almaa

svaki dr. koji ti vodi trudnocu ce provjeravati tvoju krvnu grupu, ako si pozitivan onda je sve ok, međutim ako si negativna, a muz pozitivan kao sto je tvoj slucaj, beba vrlo lako moze naslijediti RH faktor muza, jer je + dominantniji.
Nadam se da ce ti se javiti neka trudnica koja je ovo prosla, da ti da bolji savjet, jer ja znam samo da me svaki dr. pitao za RH faktor.


IZVORNA PORUKA: Gracanka

Mislim da je skoro svaki ginekolog imao iskustva s trudnicama sa rh-,a kao što već neko reče te se trudnoće vode normalno kao i sve ostale,jedino što se radi titar antitijela i nakon poroda primiš rogam.



IZVORNA PORUKA: tweety

IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Mamasta

Pošto sam RH negativna a muž pozitivan,voljela bih voditi trudnoću kod doktora koji ima iskustva s takvim slučajevima. Na zadnjem pregledu mi je doktor rekao da se rogam daje u slučaju da se pojave anti''tijela, iako se to nikako, ali nikako ne smije u tim slučajevima, već samo preventivno. Iznenadilo me odsustvo stručnih doktora u slučaju rh inkompatibilnosti, pa bih rado čula vaša iskustva i preporuke (znači ime doktora ili doktorice, najradije  u Sarajevu). Unaprijed hvala od srca!


Ne razumijem na koje doktore misliš ?user posted image RH tvog muža nema ama baš nikakve veze sa tvojom trudnoćom, jer za razliku od krvne grupe RH nije nasljedan. Dakle bitni su tvoj RH i RH tvoje bebe. Ako ti je to prva trudnoća, a  pretpostavljam da jeste pošto se raspituješ, na kraju trudnoće će ti dati Rogam injekciju da bi spriječili pojavu antitijela, što je bitno za narednu trudnoću a ne za trenutnu. I  to je sve. Ne postoje specijaliste za takve slučajeve, to ti može uraditi bilo koji ginekolog. Niti se trudnoća nešto posebno vodi. Sve je to normalno.



Ja sam RH - a MM je RH + I moje 2 trudnoće su proteke super,nisam imala nikakvih smjetnji radi RH faktora.U roku od 72 sata nakon poroda žena prima Rogam inekciju samo ako je dijete primilo očev RH faktor,znači ovaj pozitivni.Kod mene je oboje djece imalo RH + faktor tako da sam ja oba puta dobila Rogam inekciju.

Aquarius ti je sve rekla,nema specijaliste za to.


IZVORNA PORUKA: Mamasta

Aquarius, RH jeste naslijedan, i beba ga moze naslijediti od mog muza, ako nisi dovoljno upucena u rh inkompatibilnost, imas dosta o tome na netu. Drago mi je da je nekima ovako lako to sve proslo, ali nije uvijek tako lako i u slucaju razvijanja imunizacije tj antitijela moze doci do komplikacija. Znaci hvala vama, ali bih voljela da cujem misljenje zena koje su mozda prosle kroz tako nesto i da preporuce nekog doktora. Znam da nema specijaliste za rh faktor na ovim prostorima ali bih bar htjela da vodim trudnocu kod doktora koji je vec imao takve slucajeve.. U slucaju doktora kod kojeg sam sad, po njegovim izjavama sam shvatila da sam licno vise upucena nego on... Znaci ocigledno ne zelim da mi neko takav vodi trudnocu.. To rogam- i to je to nije istina, jer se zna zakomplikovati, malo procitajte vise o tome. Voljela bih da sve prodje bez komplikacija, ali vase razmisljanje je naivno i osnovano na nedostatku informacija. Znam dosta o ovoj temi, i samo mi treba preporuka rh negativnih trudnica ko im je vodio trudnocu. Ne znam zasto je tesko razumijeti ovu recenicu...Znaci hvala svima, ali molim trudnice u Sarajevu da preporuce doktore koji su im vodile trudnocu.. ime i prezime.. ZNACI SAMO IME I PREZIME DOKTORA KOJI SU IM VODILI TRUDNOCU I PREPORUKE. Ostali koji imaju misljenje o ovoj temi nek slobodno otvore novu temu, mene zanimaju samo PREPORUKE. 


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *