|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
13.11.2010 16:38:19   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

svaki doktor se susreće sa tim svaki dan... to nije ništa strašno...
ja sam rh - a MM rh+ ...moja doktorica je Nejra Pašić ali nema nikakve potrebe da tražiš nekog dotora posebno za tako nešto...to bi bilo isto kao kad bi tražila imena pedijatara koji su liječili djecu od npr zaušnjaka user posted image ...

Nem tu nikakve mudrosti...kod prve rudnoće sve prolazi 100% bez ikakvih problema... ali se nakon te trudnoće primi Rhogam...i nakon svake trudnoće..
kao nakon svakog abortusa...
imaš temu o tome ...
a tražiti posebno doktora to bi značilo da ti sad damo spisak svakog doktora koji postoji u SA... jer je to čest slučaj kod svakog doktora...nema tu nikakve mudrosti...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: krvna grupa i RH faktor
14.11.2010 0:53:47   
Mamasta
Hvala Visnja, bas sam htjela ovim putem da pitam trudnice koje vec pisu na ovu temu... ZnaciRH neg  trudnice, molim vas, pisite ko vam vodi trudnocu.. I molim vas, ako vas ima koji ste razvile anti-tijela, da li ima spasa?? Utjesilo bi me da cujem da i to moze da se nekako sprijeci ili da unatoc tome sve prodje ok.. Kako god, pisite ko vam vodi trudnocu, jer do sad svaki doktor to otpisuje kao da je nista (a i neke forumasice), ali kako vidite po nekim pricama s forma, moze se desiti i da se razviju anti-tijela.. Vidite da je 29.11.2010 doktor rekao da je sve u redu iako krvari i ima anti-tijela:-( Osim toga, kod nas je nemoguce izvrsiti ovu transfuziju kroz pupcanu vrpcu bebe... To znaci da je potpuno presudno koliko je strucan doktor.. Vecina zena nema problema, pa se svi ponasaju kao da je regularna trudnoca, medjutim ako dodje do komplikacija, svi su mutavi i ne znaju ni kako se to moze sprijeciti ni kako da postupe da bi spasili dijete.. Najradije bih cula price trudnica koji su zajedno sa svojim slatkim bebama prebrodile anti-tijela, i znati imena doktora koji su im vodili rizicnu ali uspjesnu  trudnocu..
znaci molim vas, sve preporuke su vise nego dobrodosle..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: krvna grupa i RH faktor
15.11.2010 15:59:44   
vila.vilica
mamasta..ja ti mogu reci onako iz pouzdanih informacija...vecina nasih izvikanih ljekara prakticira trudnicama rh- sugerisati da dobiju rhogam u trudnoci kao da je u najmanju ruku u pitanju ispijanje soka!
Čak štaviše neki čim saznaju da si RH- daju ti rhogam bez interesovanja za rh tvog muza koji u ovom slucaju moze biti odlucujuci.
Tako da mi je sasvim jasno da njih zaboli briga sta ima u toj injekciji...vec ce ti reci da to preporucuje WHO da sebe ogradi.

Ja sam donijela odluku, a iduce sedmice idem da radim titar test. Ako Bog da, nadam se dobrom nalazu jer nisam imala nikakvih krvarenja!


< Poruku je uredio vila.vilica -- 15.11.2010 16:00:36 >

(odgovor članu Mamasta)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: krvna grupa i RH faktor
15.11.2010 23:30:30   
enna
Mamasta mislim da bezpotrebno razbijas glavu pa to je obicna rutina primis inekciju i sve bude ok.Pa pogedaj samo koliko djece ima bolesne a ti se zamaras tim stvarim uzivaj zeno u svojoj trudnoci i pusti da doktor obavlja svoj posao pa radi toga je valjda isao u skolu ako nevjerujes onim u drzavnim sluzbama potrazi misljenje privatnika!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.11.2010 23:11:00   
Mamasta
Drge rh neg trudnice,

u 14 sedmici sam trudnoce, i dobila sam blago krvarenje, kao sukrvica prije par sati. Brine me sta je, muz mi radi nocnu, a ne mogu sama da idem, jersam ionako u panici. Neprjatna zenturaca na dezurnom broju me je rekla da mogu doci i sutra ali da ne zna da mi kaze kako da se ponasam do tad, jer me ne vodi (zar nije mirovanje preporuceno u takvim slucajevima, svi radi toga idu na bolovanje..), Kako god, trazeci po netu sam saznala da moram primiti rhogam poslije svakog krvarenja ili sukrvice. Znam da rhogam kod nas kao ni njegova proizvodnja nisu regulisani tako da vecina sadrzi  thimerosal koji je vrsta zive i moze kod fetusa izazvati trovanje kao i autizam poslije druge godine. Sad se pitam da li je neko primio rhogam u trudnoci i rodio zdravo dijete  (koje sada ima preko 2 godinem tako da su simptomi autizma vidljivi). Druga stvar, da li je neko imao krvarenje poslije 12e sedmice trudnoce i kako to s rhogamom ide, jeli oni daju ili ocekuju da same donesemo????  Znaci ako ne nadjem rhogam bez  thimerosala, moram uzeti ovaj nas standardni, pa vas molim da mi posaljete vasa iskustva i kako su vam djeca ( znaci SAMO u slucaju ako ste dobile rhogam TOKOM trudnoce..) i takodjer kako s ovim  krvarenjem, i rhogamom (nasi doktori su obicno nekompetentni za ovakve slucajeve, meni ova dezurna nije ni spomenula rhogam, tek kad sam drugi put nazvala mi je rekla da "ce provjeriti da li treba", dok je ovo na zapadu OBAVEZNA praksa, i nesto sto se podrazumijeva jer inace tijelo stvara antitijela jer krvarenje znaci da se krv majke i bebe vec pomjesala...

Molim vas rh neg trudnice i mame, odgovorite mi samo u slucaju da ste imali to iskustvo, ne zelim da cujem kako mi trudnice kojima je sve proslo glatko i nikad nista slicno dozivjele da mi pisu da se pouzdam u doktora i da pretjerujem. Svaki dan citam o slucajevima gdje rh neg trudnice gube bebe radi ljekarskog nehata, tako da me ne zanima da li neko smatra da panicim, pustite me da se raspitam i najprije PUSTITE RH NEH TRUDNICE I MAJKE SA SLICNIM ISKUSTVOM DA ME POSAVJETUJU I ODGOVORE NA MOJA PITANJA!! A vama kojima se obracam za savjet, unaprijed hvala!!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.11.2010 23:23:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mamasta

Drge rh neg trudnice,

u 14 sedmici sam trudnoce, i dobila sam blago krvarenje, kao sukrvica prije par sati. Brine me sta je, muz mi radi nocnu, a ne mogu sama da idem, jersam ionako u panici. Neprjatna zenturaca na dezurnom broju me je rekla da mogu doci i sutra ali da ne zna da mi kaze kako da se ponasam do tad, jer me ne vodi (zar nije mirovanje preporuceno u takvim slucajevima, svi radi toga idu na bolovanje..), Kako god, trazeci po netu sam saznala da moram primiti rhogam poslije svakog krvarenja ili sukrvice. Znam da rhogam kod nas kao ni njegova proizvodnja nisu regulisani tako da vecina sadrzi  thimerosal koji je vrsta zive i moze kod fetusa izazvati trovanje kao i autizam poslije druge godine. Sad se pitam da li je neko primio rhogam u trudnoci i rodio zdravo dijete  (koje sada ima preko 2 godinem tako da su simptomi autizma vidljivi). Druga stvar, da li je neko imao krvarenje poslije 12e sedmice trudnoce i kako to s rhogamom ide, jeli oni daju ili ocekuju da same donesemo????  Znaci ako ne nadjem rhogam bez  thimerosala, moram uzeti ovaj nas standardni, pa vas molim da mi posaljete vasa iskustva i kako su vam djeca ( znaci SAMO u slucaju ako ste dobile rhogam TOKOM trudnoce..) i takodjer kako s ovim  krvarenjem, i rhogamom (nasi doktori su obicno nekompetentni za ovakve slucajeve, meni ova dezurna nije ni spomenula rhogam, tek kad sam drugi put nazvala mi je rekla da "ce provjeriti da li treba", dok je ovo na zapadu OBAVEZNA praksa, i nesto sto se podrazumijeva jer inace tijelo stvara antitijela jer krvarenje znaci da se krv majke i bebe vec pomjesala...

Molim vas rh neg trudnice i mame, odgovorite mi samo u slucaju da ste imali to iskustvo, ne zelim da cujem kako mi trudnice kojima je sve proslo glatko i nikad nista slicno dozivjele da mi pisu da se pouzdam u doktora i da pretjerujem. Svaki dan citam o slucajevima gdje rh neg trudnice gube bebe radi ljekarskog nehata, tako da me ne zanima da li neko smatra da panicim, pustite me da se raspitam i najprije PUSTITE RH NEH TRUDNICE I MAJKE SA SLICNIM ISKUSTVOM DA ME POSAVJETUJU I ODGOVORE NA MOJA PITANJA!! A vama kojima se obracam za savjet, unaprijed hvala!!!


(odgovor članu Mamasta)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.11.2010 23:34:25   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Mamasta

Drge rh neg trudnice,

u 14 sedmici sam trudnoce, i dobila sam blago krvarenje, kao sukrvica prije par sati. Brine me sta je, muz mi radi nocnu, a ne mogu sama da idem, jersam ionako u panici. Neprjatna zenturaca na dezurnom broju me je rekla da mogu doci i sutra ali da ne zna da mi kaze kako da se ponasam do tad, jer me ne vodi (zar nije mirovanje preporuceno u takvim slucajevima, svi radi toga idu na bolovanje..), Kako god, trazeci po netu sam saznala da moram primiti rhogam poslije svakog krvarenja ili sukrvice. Znam da rhogam kod nas kao ni njegova proizvodnja nisu regulisani tako da vecina sadrzi  thimerosal koji je vrsta zive i moze kod fetusa izazvati trovanje kao i autizam poslije druge godine. Sad se pitam da li je neko primio rhogam u trudnoci i rodio zdravo dijete  (koje sada ima preko 2 godinem tako da su simptomi autizma vidljivi). Druga stvar, da li je neko imao krvarenje poslije 12e sedmice trudnoce i kako to s rhogamom ide, jeli oni daju ili ocekuju da same donesemo????  Znaci ako ne nadjem rhogam bez  thimerosala, moram uzeti ovaj nas standardni, pa vas molim da mi posaljete vasa iskustva i kako su vam djeca ( znaci SAMO u slucaju ako ste dobile rhogam TOKOM trudnoce..) i takodjer kako s ovim  krvarenjem, i rhogamom (nasi doktori su obicno nekompetentni za ovakve slucajeve, meni ova dezurna nije ni spomenula rhogam, tek kad sam drugi put nazvala mi je rekla da "ce provjeriti da li treba", dok je ovo na zapadu OBAVEZNA praksa, i nesto sto se podrazumijeva jer inace tijelo stvara antitijela jer krvarenje znaci da se krv majke i bebe vec pomjesala...

Molim vas rh neg trudnice i mame, odgovorite mi samo u slucaju da ste imali to iskustvo, ne zelim da cujem kako mi trudnice kojima je sve proslo glatko i nikad nista slicno dozivjele da mi pisu da se pouzdam u doktora i da pretjerujem. Svaki dan citam o slucajevima gdje rh neg trudnice gube bebe radi ljekarskog nehata, tako da me ne zanima da li neko smatra da panicim, pustite me da se raspitam i najprije PUSTITE RH NEH TRUDNICE I MAJKE SA SLICNIM ISKUSTVOM DA ME POSAVJETUJU I ODGOVORE NA MOJA PITANJA!! A vama kojima se obracam za savjet, unaprijed hvala!!!




_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Mamasta)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.11.2010 23:53:10   
Hanady RR
Jel moguće da nema niko iskustvo ovo...da pomogne forumašici mamastauser posted image
evo da podignem temu opetuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.11.2010 0:00:18   
tekja
Mamasta, moja prijateljica je u 27. sedmici trudnoce primila rhogam, ima zdravog djecaka od 17 mjeseci i nije imala nikakve komplikacije u trudnoci, tipa krvarenja i sl. Znam da nisam od velike pomoci, ako imas krvarenje idi doktoru, slijedi njihove upute i budi svjesna da nista u zivotu ne dolazi sa 100% garancijom..sretno!

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.11.2010 0:01:46   
tekja
I da, ako ti nesto znaci trudnocu joj je vodila dr. Nidzara Abadzic - GAK!

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:00:33   
Aldijanaa
Mamasta, sta se desilo? Da li si primila rhogam?

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:29:12   
Rimljankaa
Samo me zanima kad te u bolnici pitaju za krvnu grupu. Mene jos niko nista ne pita,osim sto su me poslali na pocetku trudnoce da izvadim krvnu grupu. Kako sma negativna,polovinom trudnoce sam radila i antitijela koja su uredu. kasnije muz izvadi krvnu grupu (jer nije bio siguran koja je) i on je Rh-. Tako da smo mi obje negativni,time ne bi ja trebala primiti Rhogam.

Samo se bojim,da oni u bolnici,poslije poroda ne urade nesto na svoju ruku,pa mi ne daju Rhrogam kad vide da sam negativna ne pitajuci nista za muza...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:36:48   
Blue rose RR
Mene je doktorica u prijemnoj ambulanti, ujutro kada sam došla na porod, pitala koja sam krvna grupa.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:36:48   
vjestica
bebi vade krv nakon poroda i rade krvnu grupu
a ja mislim da je moguće da beba bude rh pozitivna
pitaj svakako i napomeni da ste oboje negativni
a svejedno i da je muž +, beba može naslijediti od tebe -, pa ne vjerujem da će dati rhogam bez provjere bebine grupe i rh faktora


< Poruku je uredio vjestica -- 6.1.2011 15:38:14 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:39:07   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Samo me zanima kad te u bolnici pitaju za krvnu grupu. Mene jos niko nista ne pita,osim sto su me poslali na pocetku trudnoce da izvadim krvnu grupu. Kako sma negativna,polovinom trudnoce sam radila i antitijela koja su uredu. kasnije muz izvadi krvnu grupu (jer nije bio siguran koja je) i on je Rh-. Tako da smo mi obje negativni,time ne bi ja trebala primiti Rhogam.

Samo se bojim,da oni u bolnici,poslije poroda ne urade nesto na svoju ruku,pa mi ne daju Rhrogam kad vide da sam negativna ne pitajuci nista za muza...



Nece ne brini,oni izvade bebi krv i provjere,barem je u mene bilo takouser posted image .Isti  mi je slucaj kao i tvoj i ja i muz smo negativna i naravno beba je negativna drugacije ne bi moglo biti,zato ne briniuser posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:39:27   
Rimljankaa
Reci cu svakako,a valjda ce i oni pitati... Mislim i ja da je moguce da beba bude pozitivna. Moji roditelji su oboje pozitivni,a ja sam negativna.To je bas,bas rijetkost,ali se desava

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 15:44:55   
Emica_sa
Kada su oba roditelja pozitivna beba moze biti negativna,ali kada su oba roditelja negativna beba ne moze nikako biti pozitivne krvne grupe,to su zakoni genetike,tako da Rimljankaa kod tebe beba ne moze nikako biti pozitivne krvne grupe 

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.1.2011 16:08:23   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Kada su oba roditelja pozitivna beba moze biti negativna,ali kada su oba roditelja negativna beba ne moze nikako biti pozitivne krvne grupe,to su zakoni genetike,tako da Rimljankaa kod tebe beba ne moze nikako biti pozitivne krvne grupe 


ne govori to pred mojim muzem,hahahhahahahhahaha...

Salim se, hvala za info... Nisam to znala,mislila sma ako ja mogu od roditelja pozitivnih,biti Rh negativna,da moze i obratno...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.1.2011 15:47:55   
gogano
a sta je problem sa Rhogam injekcijom, i odakle informacije da je stetan

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.1.2011 16:36:30   
assmiras
i mene ste sad zabrinuli.  Ja sam rh - a beba + i morala sam posle poroda primiti injekciju. Sad ni sama ne znam jel to problem?user posted image , mislim ovoj bebiu ne moze naskodit, al kakva je situacija sa drugom trudnocom ako je bude bilo. Mislim da cemo sve mi u drugoj trudnoci morat dobiti iste?user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu gogano)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.1.2011 19:43:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: assmiras

i mene ste sad zabrinuli.  Ja sam rh - a beba + i morala sam posle poroda primiti injekciju. Sad ni sama ne znam jel to problem? , mislim ovoj bebiu ne moze naskodit, al kakva je situacija sa drugom trudnocom ako je bude bilo. Mislim da cemo sve mi u drugoj trudnoci morat dobiti iste?


A zašto bi bio problem?
I ja sam - obje djevojčice + i primila oba puta rogham,eto ako ti je neka utjeha druga trudnoća super protekla,iako mislim da nema potrebe da brineš,pa zna dr. šta radi.

(odgovor članu assmiras)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.1.2011 23:48:22   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Samo me zanima kad te u bolnici pitaju za krvnu grupu. Mene jos niko nista ne pita,osim sto su me poslali na pocetku trudnoce da izvadim krvnu grupu. Kako sma negativna,polovinom trudnoce sam radila i antitijela koja su uredu. kasnije muz izvadi krvnu grupu (jer nije bio siguran koja je) i on je Rh-. Tako da smo mi obje negativni,time ne bi ja trebala primiti Rhogam.

Samo se bojim,da oni u bolnici,poslije poroda ne urade nesto na svoju ruku,pa mi ne daju Rhrogam kad vide da sam negativna ne pitajuci nista za muza...



NE BRINI nece ti dati rhogam..trazice ti prvo da kupis user posted image a muza nemaju sta pitati, vec kad vide koji ti je Rh beba znace sta ce s tobom...a beba nece biti plus tako da ZABORAVIIIIIIIIIIIIIII user posted image

< Poruku je uredio vila.vilica -- 7.1.2011 23:49:14 >

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.1.2011 23:58:03   
assmiras
IZVORNA PORUKA: assmiras

i mene ste sad zabrinuli. Ja sam rh - a beba + i morala sam posle poroda primiti injekciju. Sad ni sama ne znam jel to problem? , mislim ovoj bebiu ne moze naskodit, al kakva je situacija sa drugom trudnocom ako je bude bilo. Mislim da cemo sve mi u drugoj trudnoci morat dobiti iste?


A zašto bi bio problem?
I ja sam - obje djevojčice + i primila oba puta rogham,eto ako ti je neka utjeha druga trudnoća super protekla,iako mislim da nema potrebe da brineš,pa zna dr. šta radi.


Ma nisam o tome uopste razmisljala dok ne vidjoh post od jedne forumasice koja pise da injekcija koju mi ovdje kupujemo ima ivu u sebi i ista moze imati posljedice na bebu..... to mi nekako bilo cudno user posted image  

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: krvna grupa i RH faktor
8.1.2011 0:18:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: assmiras

IZVORNA PORUKA: assmiras

i mene ste sad zabrinuli. Ja sam rh - a beba + i morala sam posle poroda primiti injekciju. Sad ni sama ne znam jel to problem? , mislim ovoj bebiu ne moze naskodit, al kakva je situacija sa drugom trudnocom ako je bude bilo. Mislim da cemo sve mi u drugoj trudnoci morat dobiti iste?


A zašto bi bio problem?
I ja sam - obje djevojčice + i primila oba puta rogham,eto ako ti je neka utjeha druga trudnoća super protekla,iako mislim da nema potrebe da brineš,pa zna dr. šta radi.


Ma nisam o tome uopste razmisljala dok ne vidjoh post od jedne forumasice koja pise da injekcija koju mi ovdje kupujemo ima ivu u sebi i ista moze imati posljedice na bebu..... to mi nekako bilo cudno user posted image  

moja zaova rodila dvoje zdrave djece davno i oba puta primila inekciju...
mamina najbolja prijetljica također...
moja najbolja prijetljica također...

ne znam čemu briga...mislim da je nisi primila veći bi porblem mogao biti


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: krvna grupa i RH faktor
8.1.2011 0:57:07   
tweety
IZVORNA PORUKA: assmiras

IZVORNA PORUKA: assmiras

i mene ste sad zabrinuli. Ja sam rh - a beba + i morala sam posle poroda primiti injekciju. Sad ni sama ne znam jel to problem? , mislim ovoj bebiu ne moze naskodit, al kakva je situacija sa drugom trudnocom ako je bude bilo. Mislim da cemo sve mi u drugoj trudnoci morat dobiti iste?


A zašto bi bio problem?
I ja sam - obje djevojčice + i primila oba puta rogham,eto ako ti je neka utjeha druga trudnoća super protekla,iako mislim da nema potrebe da brineš,pa zna dr. šta radi.


Ma nisam o tome uopste razmisljala dok ne vidjoh post od jedne forumasice koja pise da injekcija koju mi ovdje kupujemo ima ivu u sebi i ista moze imati posljedice na bebu..... to mi nekako bilo cudno user posted image  


I sama sam rh - a oboje djece rh +.Primila rogam injekciju i poslije prve trudnoće i poslije druge.Nikakvih problema sa drugom trudnoćom nisam imala osim niskog željeza.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *