|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 17:57:51   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Sunshine7

Ne znam...Vlada neko ne znam ni ja kakvo misljenje da ako je ista krvna grupa dijete moze dobiti blagu retardaciju i sto ti ja znam... I iskreno to me plasi... Zato sam pitala... Inace mi je prva trudnoca, tako da... ne znam...

Hvala, srece ce mi trebati...
A i hvala na brzim odgovorima... :)



drago Boze ovaj nas svijet nije normalan, pa gdje cete tako plasiti to je van pameti.ne brini se ti, a za svaki slucaj pitaj i ljekara ako te toliko strah
sretno!


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Sunshine7)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 17:58:31   
Ben 10

Retardirani su u glavu oni koji ti to mogu reci...samo se ti cuvaj sve ce biti uredu i idi redovno kod dr...jeli imas vec nekih problema u trudnoci?


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Sunshine7)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 18:04:24   
Sunshine7
Za sada nema... Ni mucnina ni nicega... A vec sam u 7oj nedjelji... I bebica je vec velicine  1,1 cm... :)
Hvala vam velika na pomoci i na rijecima utjehe... :)


_____________________________

...I sada sigurna sam...da vece radosti od toga nema....

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 18:06:34   
Ben 10

Bice to sve ok...Ko ti vodi trudnocu?


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Sunshine7)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 19:16:17   
Sunshine7
Dr. Jukovic... :))))


_____________________________

...I sada sigurna sam...da vece radosti od toga nema....

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 20:14:46   
sandy82
Ovo je najveća glupost koju neko može reći trudnici. Ako je žena rh pozitivna nema nikakvog uticaja na bebu. Samo ako je žena rh negativna, a beba rh pozitivna i to ako se pojave antitijela. Ta antitijela se rijetko javljaju. Kontrolišu se redovno. To je neko nešto načuo u vezi toga, nije dobro shvatio, pogrešno prenio.

(odgovor članu Sunshine7)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 22:28:10   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Sunshine7

I ja imam jedno kratk pitanje... Jutros sam radila RH faktor i KG i A+ sam. Medjutim, otac je takodjer A+, e sad me zanima dali to moze utjecati na bebu? Doktora nisam pitala... A nekoliko ljudi mi je vec reklo da moze doci problema sa bebicom i sad me to jako brine... Pa bih voljela znati vase misljenje.... Hvala....



moji roditelji su oboje A+
evo brat i ja zivi i zdravi :)

znaci pusti price i uzivaj u trudnoci

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Sunshine7)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: krvna grupa i RH faktor
23.2.2011 23:01:51   
vila.vilica
i moji su oboje A+ i haman citava familija mi je A+..ja sam A- pa sam ziva i zdrava i muz mi je A+ i redovno sam pratila antitijela..nisu se pojavila, ali cuvam jedan rhogam zlu ne trebao user posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.2.2011 7:16:47   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: vila.vilica

i moji su oboje A+ i haman citava familija mi je A+..ja sam A- pa sam ziva i zdrava i muz mi je A+ i redovno sam pratila antitijela..nisu se pojavila, ali cuvam jedan rhogam zlu ne trebao user posted image


e da i kod mene, i brat je naslijedio njihovu i rh faktor, a ja A-

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.2.2011 8:40:08   
ivanak
Žene ne boj te se... ja sam A negativna, a muž mi je A pozitivan.
I ta antitijela su naravno mogu doći, ali prije da neće.
U prvoj trudnoći sam išla jedanput na pregled radi toga i sve je bilo ok.
Budući da sam rodila dijete sa A pozitivnom krvnom grupom, tako da sam ja morala uzeti rogan.
A budući da kad sam ostala drugi put trudna, išla sam dva puta na pregled ( da nije možda što ostalo od prvog ). A osim toga, budući da mi je dijete imalo istu kao i ja krvn grupu ( A negativnu ) nisam primala rogan.
Tako žene bit će sve ok...

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.2.2011 8:45:49   
Simran
Ja sam 0 negativna, a suprug 0 pozitivna,u prvoj trudnoći sam kontrolisala antitjela svaki mjesec, počevši od trećeg i pošto je beba bio 0 pozitivna primila sam inekciju Rogham i to je to..
Sada sam opet trudna i opet kontrolišem antitjela svaki mjesec i na rezultatima me dr sa Transfuziologije naruče za 30 dana i to je to...Hvala Bogu i dalje je negativno sve

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.2.2011 10:42:14   
bojana86
Ja sam AB negativna , a muz je A pozitivan,i isto sam pratila antitjela i bilo je sa bebom sve ok....beba je AB pozitivna i primala sam Rogham i to je to,niko mi i nije rekao da moze nesto lose da se desi. ja mislim ako se slucajno ne primi Rogham da prilikom sljedece trudnoce postoje rizici po bebu...

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.2.2011 11:27:17   
balasgirl
Sanšajn ne sekiraj se draga, evo ti još jedan primjer. I ja i muž B+, bebać hB živ, zdrav, normalan. I ja sam čula za to, sjećam se da nam je prof specijalne pedagogije pričao o tom i znam da sam se tad isto zabrinula kao i ti, iako nisam bila trudna, a znala sam da smo i ja mm ista krvna grupa i rh faktor. Ali, nema razloga za brigu, vjeruj mi.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: krvna grupa i RH faktor
16.4.2011 15:03:34   
mery76
pozzz i molim za mišljenje ili slično iskustvo. ja sam rh- , a suprug rh+ , primila rogam poslije prvog poroda . u 6.mjesecu sam radila analizu titar antitijela i bio neg, a sada u posljednjoj sedmici trudnoće je poz i na nalazu piše da nisu mogli pronaći prirodna spec.antitijela . panika me uhvatila i brinem za bebu .

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: krvna grupa i RH faktor
16.4.2011 17:52:59   
sporty mamaa
Ja sam 0 pozitiv, a mm ne zna nema pojmauser posted image Njega nebi covjek natjerao da izvadi krv, ma nema sanseuser posted image user posted image

(odgovor članu mery76)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: krvna grupa i RH faktor
16.4.2011 18:32:31   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: mery76

pozzz i molim za mišljenje ili slično iskustvo. ja sam rh- , a suprug rh+ , primila rogam poslije prvog poroda . u 6.mjesecu sam radila analizu titar antitijela i bio neg, a sada u posljednjoj sedmici trudnoće je poz i na nalazu piše da nisu mogli pronaći prirodna spec.antitijela . panika me uhvatila i brinem za bebu .


Mery šta su ti rekli gore ako su uopšte i rekli i jesi li išla svom ginekologu,jesu li napisali koliki je titar antitjela u krvi.....Imala sam sličan slučaj u porodici pa pošto je bio već 9 mjesec rodica je se porodila putem CR,beba je hvala Bogu bila ok jer nije bio visok titar tih antitjela u krvi i nije stiglo toliko uticati na bebu......

(odgovor članu mery76)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: krvna grupa i RH faktor
16.4.2011 18:57:23   
enči80

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja sam 0 pozitiv, a mm ne zna nema pojmauser posted image Njega nebi covjek natjerao da izvadi krv, ma nema sanseuser posted image user posted image

Kao da su u rodu tm i mm,moga ne možeš natjerati ni sa puškom da vadi krv jedino ali jedino ako ga baš nešto skoči.Ja sam A+.

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: krvna grupa i RH faktor
16.4.2011 19:17:24   
Selma.A.M
Ja ću sada otići OT,ali moram se nadovezati user posted image
Meni kada sam bila trudna prvi put trebala krvna grupa muža,a on do golema zora neće otići da ga bodu,došao na ideju kada će već vaditi krv pa da to bude u neku veću svrhu,tako da je otišao na transfuzilogiju gdje se daruje krv i pitao ako ja darujem krv hoćete li vi meni dati na papiru koja sam krvna grupa i ta gore sestrica rekla ok i tako je i bilo.....Kaže nedam se ja tako džabe bockati user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.4.2011 0:11:15   
mery76
Išla sam ginekologu i ništa nije komentarisala kao da ni ona nije sigurna , a na nalazu ne piše uopšte broj antitijela nego samo da nisu pronađena prirodna spec. antitijela . Ozbljno sam zabrinuta, samo da ne bude uticaja na bebu .

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.4.2011 0:14:55   
N_N

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Sunshine7

I ja imam jedno kratk pitanje... Jutros sam radila RH faktor i KG i A+ sam. Medjutim, otac je takodjer A+, e sad me zanima dali to moze utjecati na bebu? Doktora nisam pitala... A nekoliko ljudi mi je vec reklo da moze doci problema sa bebicom i sad me to jako brine... Pa bih voljela znati vase misljenje.... Hvala....



moji roditelji su oboje A+
evo brat i ja zivi i zdravi :)

znaci pusti price i uzivaj u trudnoci



MM A+, ja A+ i oboje djece (živi i zdravi hB) A+ user posted image Ne brini.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: krvna grupa i RH faktor
20.4.2011 19:08:48   
Nina_Lana
merry76 zasto nisi pitala na transfuziologiji kad si primila nalaz?ja sam A- muz A+, poslije poroda sam primila rogham jer je beba bila A+, ali kad sam kontrolisala antitijela tokom trudnoce rekli su mi da ukoliko bude antitijela u krvi oni daju neku inekciju protiv antitijela...sad nisam sigurna 100%, ali provjeri na transfuziologiji najbolje ti je...pozzz

_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 14:17:14   
Sabyoli
Ja sam 0-, mm A+, a user posted image je 0+. Poslije poroda sam primila Rogan zbog toga sto je user posted image Rh+.Ono sto me zanima i (molim vas ako neko zna da mi kaze) je postoji li neki rok za sljedecu trudnocu? Ja sam cula,ali ne znam koliko je tacno, da poslije primanja inekcije imas roka 3 godine do sljedeceg zaceca i da je sve poslije rizicno. Zna li neko nesto o tome ? 

(odgovor članu Nina_Lana)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 14:27:53   
taurus
ja to prvi put čujem

ti si primila rhogam(rh imunoglobulin) jer si rh negativna a user posted image je pozitivna i vjerovatno si ga primila i u toku trudnoće da bi se zaštitila beba od antitijela iz tvog organizma

razlog zbog kojeg si nakon poroda primila rhogam je upravo slijedeća trudnoća, da bi se prevenirale eventualne rh bolesti koje mogu nastat kod majke ako i slijedeća beba bude pozitivna, tj. da tvoj organizam ne bi reagivao na rh pozitivnu bebu

na taj način si ti zaštićena i nema vremenskog ograničenja za slijedeću trudnoću



(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 14:30:07   
M kao Mama
taurus imaš kovertu, na kompu

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 14:37:58   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: Sabyoli

Ja sam 0-, mm A+, a user posted image je 0+. Poslije poroda sam primila Rogan zbog toga sto je user posted image Rh+.Ono sto me zanima i (molim vas ako neko zna da mi kaze) je postoji li neki rok za sljedecu trudnocu? Ja sam cula,ali ne znam koliko je tacno, da poslije primanja inekcije imas roka 3 godine do sljedeceg zaceca i da je sve poslije rizicno. Zna li neko nesto o tome ? 


Ja sam malca rodila prije četiri ipo godine i pošto je on 0+ a ja 0- primila sam Rogam i evo sada sada sam trudna 7 mjesec i niko mi nije spomenuo taj neki rok.
Antitjela kontrolišem mjesečno i hvala Bogu do sada su bila negativna user posted image ...Tako da čisto sumnjam u tačnost ovoga da ima neki rok,ali eto svašta će se kod nas čuti user posted image

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *