|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 14:39:05   
taurus
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

taurus imaš kovertu, na kompu


imaš sad i ti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.5.2011 23:13:30   
Sabyoli
U trudnoci Rhogam nisam primila,ali sam nekoliko puta provjeravala antitijela i nalaz je uvijek bio negativan. Hvala puno na odgovoru, vec sam se bila zabrinula kako cu u kratkom roku morati i drugu user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.5.2011 10:35:23   
azrica_2
Imam jedno pitanje,jeli Rhogam nosimo sa sobom kad krenemo da se porodimo pa nam odmah na porodu daju,ili nam moze neko donijeti u tom vremenskom periodu dok smo u bolnici.?


(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.5.2011 10:46:18   
Nina_Lana
Kad utvrde krvnu grupu bebe, ukoliko je beba +, onda ti neko moze donijeti rogham da ti daju, koliko se sjecam meni je sestra rekla da se treba primiti u roku od 24 h nakon poroda...Ja sam muza odmah nazvala da mi donese, da ga primim cim prije :)


_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu azrica_2)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.5.2011 11:07:43   
sheri
IZVORNA PORUKA: azrica_2

Imam jedno pitanje,jeli Rhogam nosimo sa sobom kad krenemo da se porodimo pa nam odmah na porodu daju,ili nam moze neko donijeti u tom vremenskom periodu dok smo u bolnici.?



48 sati nakon poroda mozes primiti bocu, ako je beba Rh+. nemoj zuriti sa tim, sve ce ti biti recenouser posted image . sretno!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu azrica_2)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.5.2011 11:41:00   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: azrica_2

Imam jedno pitanje,jeli Rhogam nosimo sa sobom kad krenemo da se porodimo pa nam odmah na porodu daju,ili nam moze neko donijeti u tom vremenskom periodu dok smo u bolnici.?




I meni je muž donio,tj poslao po nekoj sestrici,jer su sutra dan donijeli bebine nalaze i ubacili pored njega u krevetić,i rekli da je beba 0+ i da ako želim trebam primiti Rogam, u roku od 48h....Ja sam javila mužu, i muž je donio...Ali tada kada sam se ja porodila bio nam je veliki problem nabaviti inekciju,ne znam kakvo je sad stanje sa njima...Ali kod mene je muž morao ići u apoteku malo izvan Tuzle user posted image ....

U svakom slučaju tebi inekcija ne treba,dokle god se ne potvrdi da li je beba 0+ ....

Sretno user posted image  

(odgovor članu azrica_2)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.7.2011 9:54:46   
Manuele
Pozdrav svima nova sam na forumu, ali sam otprilike isčitala sve o ovoj temi do sada. Ulazim u 13-tu sed. trudnoće, nosim blizance i RH- sam, a muž 0+. Imala sam spontani prije 3g. i zahvaljujući svojoj neinformisanosti i gluposti postupajućih dokrora nisam primila rogam. Sad se brinem iako je moj dr. ok. Rekao je da nalaz krvi radim tek u 24 sedmici. Zna li netko ima li majka vidljive simptome da nesto nije ok ako do problema sa mijesanjem moje i krvi djece ? i da li ima neka majka na forumu da je rh- a da nosi user posted image user posted image sa nekim sličnim iskustvom? Hvala 

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.7.2011 10:10:26   
Nina_Lana
Tek od 20-te nedjelje se rade antitijela, koliko ja znam ne osjeca majka nista, ali antitijela se pocinju stvarati tek poslije 20-te nedjelje...mogu se pojaviti, ali i ne moraju...

_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.7.2011 10:13:12   
Emica_sa
Kao prvo cestitam user posted image user posted image user posted image

Uopce ne mora znaciti da je beba koju si izgubila bila rh+ iako je muz +,to nazalost ne mozes znati,a sto se tice nekih simptoma nema,samo prati i u 24 nedelji uradi titar antitijela,to je sve sto mozes uraditi s obzirom da prvi put nisi primila rogam Sretnouser posted image

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.7.2011 15:15:10   
Manuele
Hvala cure na brzom odgovoru i čestitci. Ma bit ću pozitivna, nadam se da će sve bit ok. Test ću radit oko 24 sedmice(i dr. je tako rekao), nadam se da će biti negativan.Ali nedaj bože da bude potrebe ja bi primila rogam, nemam dvojbi kao neke druge trudnice(možda taj bez žive ako bi pronasla). Valjda neće biti potrebe .Hvala puno

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: krvna grupa i RH faktor
29.9.2011 10:04:58   
Manuele
Drage trudnice vidim da ova tema nije bila posjecena od mog posljednjeg posta pa da ju osvijezim.Moja trudnoca je super tekla do sada.Ušla sam u 23 sedmicu,titar antitijela mi je negativan,ali mi je dr.preporučio da primim rogam u 26.sedmici za svaki slučaj(obzirom da imam dvije bebe pa rizik da je bar jedna +. SAD me zanima da li neka od vas zna gdje se može kupiti rogam bez žive ima li ga u Sarajevu i trudnice gdje konkretno ste ga nabavile?mogla BiH vidjeti u Zg al se bojim za njegov kvalitet dok ga dopremim obzirom da mora biti na hladnim.trebao bi mi hitan odgovor ako neka može pomoći,hvala curke.Sretno svima

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.5.2012 19:05:53   
Maja1990
Cao svima! Nova sam....Neki dan sam radila krvnu grupu kad ono A -user posted image :( Bas me to rastuzilo :( Moj muz je 0 poz.... Prva mi je trudnocauser posted image ...ulazim u 9 nedljelju...pa me zanima da li je neko imao problema u prvoj trudnoci....jer sam citala na mnogim stranicama da se sve negativno obicno veze za drugu,trecu i svaku narednu trudnocu :/ user posted image Unapred hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.5.2012 19:26:02   
zeni
nemoj nista brinuti,kad se beba rodi odmah iz pupcanika uzimaju krv i provjeravaju KG,ako nema antitijela sve ok,ako ima primis RHOGAM injekciju,ali zbog naredne trudnoce,uzivaj u trudnociuser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Maja1990)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.5.2012 20:38:48   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Maja1990

Cao svima! Nova sam....Neki dan sam radila krvnu grupu kad ono A -user posted image :( Bas me to rastuzilo :( Moj muz je 0 poz.... Prva mi je trudnocauser posted image ...ulazim u 9 nedljelju...pa me zanima da li je neko imao problema u prvoj trudnoci....jer sam citala na mnogim stranicama da se sve negativno obicno veze za drugu,trecu i svaku narednu trudnocu :/ user posted image Unapred hvala


ma daj, kakve suze, osmjeh na lice nabaci
ni sa drugom ni trecom nema problema ako se radi kako treba

iscitaj temu do kraja i bit ces zadovoljna, opusti se nije to bauk

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Maja1990)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.5.2012 17:54:41   
Maja1990
user posted image Hvala vam cure :D Danas sam bila kod ginekologa...i rekao mi je da je sve super i da nemam razloga da brinem :Duser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: krvna grupa i RH faktor
3.5.2012 20:09:18   
ajla86
ja sam primila rogam nakon spontanog i prima se da se zastiti zena a ne beba...po bebu nema rizika vec po majku...
zbog naredne trudnoce...

(odgovor članu Maja1990)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.6.2012 11:58:52   
palma
Meni je ovo prva trudnoća ja sam A-, a muž O+, ali mi doktor nije rekao da kontrolišem antitijela pa sam se zabrinula ili to možda ne treba kod prve trudnoće, jer znam da neke žene kontrolišu ta antitijela...ako neko zna molim da mi odgovori...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.6.2012 12:06:24   
maja78 RR
Ja sam kontrolisala svaka dva mjeseca

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.6.2012 12:06:58   
chantal
Koji si mjesec?Mene je dr. poslao na vađenje antit.tek početkom 7mj.A čula sam da neke žene idu puno ranije i više puta u toku trudnoće,ja sam s objema išla samo 1,test bio negativan i to je to.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.6.2012 13:19:40   
emči
ja sam po savjetu doktora od 5-tog mjeseca počela vaditi antitijela, po jednom mjesečno, a u devetom mjesecu svake sedmice,sve je bilo uredno i kad sam se porodila promila sam rogam, a doktor mi je rekao jednom na pregledu kada budem drugi put trudna da ću ranije početi vaditi antitijela jer druga trudnoća je kao rizičnija ali ne mora značiti.

ja sam upoznala ženu kad sam vadila antitijela koja je trudna sa petim djetetom a nikad joj se nisu pojavila ta antitijela user posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.6.2012 14:38:19   
palma
Hvala vam mnogo, ma ja sam imala IVF pa mi je sad tek dva mjeseca, možda mi zbog toga doktor još nije ni rekao možda je rano, ali obzirom da sam trudna nakon devet godina braka uhvatila me neka panika, sve se bojim da nešto ne pogriješim...hvala još jednom

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.6.2012 23:57:47   
Alannah
U 25.sam sedmici i od pocetka trudnoce kontrolisem antitijela jednom mjesecno,a prva je trudncoca.Bas sutra ujutru ponovo idem. Muz je A+,a ja B-. E te kontrole odredjuje mi doktor na transfuziologiji u bolnici,a ne moj gin,ona mi pise samo uputnice.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.6.2012 0:13:46   
Medić*
Ja sam provjeravala 3 puta tokom trudnoce antitijela. Dr da uputnicu a radi se na transfuziologiji. Svaki put test je bio negativan.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.6.2012 9:40:48   
almondray
Ja sam u prvoj trudnoći , često provjeravala antitijela iako su uvijek bili negativni rezultati.
Rodila sina A+ , primila rhogam ...sad u dr. trudnoći gin. mi je rekla da nećemo žuriti sa prvim testom, tek u 16 sedmici rađen.Dr. na transfuziologiji mi je rekla da ako bude ok test , vidimo se u 28 sedmici...fala Bogu negativan je a za kasnije ćemo vidjeti...
Najvažnije od svega je primiti rhogam i kloniti se abortusa jer je svaka naredna trudnoća rizičnija od predhodne ...
I rhogam štiti bebu a ne majku , onu neku bebu koju planiramo da imamo u budućnosti...a u nekim slučajevima se daje i kod krvarenja u trudnoći i kod amniocenteze.
Rizik raste sa brojem rođene RH+ djece , jer se u krvi majke stvaraju antitijela koja napadaju bebinu krv i tako dolazi do komplikacija u trudnoći...
Mislim da nema potrebe za brigu , ako se vodi računa o broju trudnoća (i spontani se ubrajaju) i ako se primi Rhogam...
U slučaju da je bebin život ugrožen , vrši se transfuzija krvi još dok je u tibi ili neposredno posle poroda ...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.7.2012 14:01:24   
milenium
iako sam negativna,meni nije jasno zašto u drugoj trudnoći moramo vaditi nalaze antitjela 3 puta ako smo nakon prvog poroda primili rogam?pa hebemu zašto ga onda primamo ako nema koristi od njega i ako sve opet jovo nanovo?user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *