|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   klistir
13.2.2008 9:01:15   
bšimunić
user posted image user posted image user posted image
Drage mame, mene zanima sve o klistiru, kako se ono daje i kakav je osječaj???user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: klistir
13.2.2008 9:36:07   
Blue rose RR
Ma lijepo legneš na stol, noge daleko jedna od druge, jedna seka uzme cjevčicu i lagano koliko joj dozvoljava njeno stanje raspoloženja stavi u analni otvor, a drugi kraj priključi na pipu, pusti vodu i ...čeka....čeka...čeka...a tebi ono ko super...vrtiš očima na sve strane...i ona čeka, ti čekaš...i onda te kao zabrinuto pita..je li dosta?

A ti kao ono upučena u ono što ona radi, potvrdno klimneš glavom, u sebi pitajući se: Šta , je li dosta...vode ... cjevčice?
Ali ostaješ pri svome: naravno dosta je...

I sve ti bude jasno kada nakon pet minuta (odnosno ovisi nakon koliko je ljubazna seka pitala je li dosta), poželiš da ti je toaletna šolja ispod tebe...i tada trčiššššš i WC sa TONOM i još malo toaletnog papira, otvoriš vrata istog, i sa olakšanjem sjedneš na šolju, (naravno ja nisam sjela, jer mrzim javni toalet,nego sam ono polu-čučala)....i dalje se zviždi....a vaše nosnice budu ispunjenje miomirisom vaše unutrašnjosti.....



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: klistir
13.2.2008 20:42:23   
ranija
Hvala Bogu to nisam radila ni sa prvom a necu ni sa ovom trudnocom jer u bolnici Abdulah Nakas to ne rade,  sto je super . Dosta je sto me dole cackaju pred porod jos bi trebalo i analni otvor dirati neka sve tece prirodno bar sto se toga tice. A ako se bojite da cete se unerediti i to je normalno mada su rijetki slucajevi.
Sretno vam u svakom slucaju.
Veliki pozdrav mojim user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: klistir
13.2.2008 20:47:24   
lida
Bravo sve si to super opisala,tačno tako je bilo.
Ranija moja babica kaže da je puno lakše rađati kad se klistira.Nemoj me pitati zašto jer poima nemam.Baš ću je pitati pa vam napisati šta je rekla 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: klistir
13.2.2008 21:15:15   
Monia
Nemojte bjezati od klistira,ima on i svoje dobre strane ma koliko bio ne prijatan.Nemorate to uraditi u bolnici,mozete i same,uz pomoc irigatora i malo sapunice..malo sacekajte i u svoj wc na praznjenje.Laksi je porod samim tim jer je debelo crijevo prazno i neme dodatnog pritiska na plod.Moze se dogoditi ako niste klistirane,u naponu imate nuzdu i fino to obavite na stolu dok se poradate.Ipak,mislim da je lakse pretrpiti neugodnost klistira nego gore navedeno.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: klistir
13.2.2008 21:35:10   
enisa27
Nisam radila klistir,sve je proslo ok..

_____________________________

Enisa

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: klistir
14.2.2008 1:00:49   
stella
e bogami darga ranija varas se ja sam rodila 26.9.2007 u abdulah nakas i radjen mi je klistir.lezala sam na ginekologiji i gore mi je to uradjeno,kad mi je puknuo vodenjak.kad sam sisla na porodiliste zamalo da mi opet urade.ja mislila na prijemnom hoce da me pregleda kad ona uze cjevcicu e onda joj kazem da netreba da je vec uradjeno

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: klistir
14.2.2008 13:10:27   
ranija
Stela mislim da su to posebni slucajevi jer moja prijateljica se porodila prije nekih 20-tak dana pa joj nije radjen klistir a i ja sam se porodila prije tri godine pa ga nisam radila a pitala sam za njega kaze mi to ne radimo. Zasto su tebi radili to ne znam ili ipak zavisi od slucaja .

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: klistir
14.2.2008 13:18:21   
M kao Mama
Sada mi ništa nije jasno, ja sam se porodila 1.2. 2007. u Općoj bol. Abdulah NAkaš i nisu mi radili klistir, a ni jednoj porodilji sa kojom sam pričala. Baš ste me zbunile

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: klistir
14.2.2008 13:24:18   
ranija






I ja iskreno mama alma da ti kazem prvi put cujem da je nekom radjen klistir u opcoj bolnici Abdulah Nakas ali eto Stella kaze da su njoj radili.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: klistir
14.2.2008 13:35:45   
stella
da da i to zamalo 2 puta
mozda zato sto je user posted image bila velika
neznam al radili su

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: klistir
19.2.2008 22:08:50   
superstar24
ma dajte nije strasno...hehe..porodila sam se prije deset dana i to je bio najmanji problem...malo je neugodno ali ne boli...cjevcica u guzu i onda trk u wc...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: klistir
20.2.2008 12:44:42   
hanabanana
Samo je neugodno zbog same činjenice da vam neko radi oko guze. user posted image
Ali u biti ok.

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: klistir
20.2.2008 12:51:23   
Monia
Porodila sam se dva puta u opcoj bolnici,i oba puta mi je raden klistir.I ranije je to bio obicaj..sta je sad i kako je neznam,

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: klistir
17.3.2008 13:54:05   
Gigana
Porodila sam se u općoj bolnici carskim rezom i dan prije (naveče oko 22 sata) su mi radili klistir i stavljali kateter. Znam pouzdano da su i drugim porodiljama koje su se porađale prirodno radili klistir.  Malo je neugodno, ali to je za vaše dobro.  Mene je sestra (inače prijateljica) upitala da li sam ikad imala analni seks.  Kad sam je upitala što me to pita, rekla mi je: "E sad ćeš sa mnom imati analni seks" i znala sam odmah da mi ne gine klistir. :)

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: klistir
17.3.2008 21:46:31   
seki
Ja sam se porodila u Abdulah Nakas i to dva puta.Nijednom mi nisu radili klistir niti su me pitali da li zelim.Prvi put prije 7 godina i drugi prije 7 mjeseci.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: klistir
17.3.2008 23:16:18   
ziki
Baš fino, nisam imala pojma šta je "klistir" mada sam čitala da je za vrijeme porođaja normalno da se unerediš....može li ko da detaljno opiše tu varijantu uradi sam kod kuće, ja imam fobiju od tuđih wc-a

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: klistir
17.3.2008 23:18:19   
Emina*
hehee, ma ko nema fobiju od toga....
Kupi u apoteci dulcolax čepiće.....  user posted image   user posted image    ( made by home - verzija klistira) user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: klistir
17.3.2008 23:34:00   
ziki
hvala puno, pišem u notes naziv...user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: klistir
10.4.2008 13:50:23   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Monia

Nemojte bjezati od klistira,ima on i svoje dobre strane ma koliko bio ne prijatan.Nemorate to uraditi u bolnici,mozete i same,uz pomoc irigatora i malo sapunice..malo sacekajte i u svoj wc na praznjenje.Laksi je porod samim tim jer je debelo crijevo prazno i neme dodatnog pritiska na plod.Moze se dogoditi ako niste klistirane,u naponu imate nuzdu i fino to obavite na stolu dok se poradate.Ipak,mislim da je lakse pretrpiti neugodnost klistira nego gore navedeno.


Nemam još iskustva s tim, ali mislim da je Monia u pravu. Ja ću to uraditi kod svoje kuće.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: klistir
10.4.2008 15:53:28   
Visnja RR
kod casrkog je klistir obaveza vece prije (dakle govorim o Opcoj bolnici)
za prirodni porod nije obazvezan al zato se desavaju situacije:  zena pored mene se ukakila za vrijeme trudova u svom krevetu prije nego su je odveli u salu za porod...

Klistir nije strasan...stavi se tanka cjevcica u guzu i pusta se ta neka tekucina...
sestra kaze: "kad osjetis da ti se bas puno kaki reci"...tada prestane i odete u svoju sobu ...nakon minut dva (mozda i vise) odete u WC i samo to izbacite iz sebe...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: klistir
10.4.2008 16:11:32   
mukica
Visnja draga kako si mi ti slusa li beba

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: klistir
11.4.2008 10:06:55   
peanut
Meni je radjen klistir oba puta. Jeste neugodno, niko ne voli da mu stranci petljaju oko intimnih dijelova tijela... Ali, bolje i to nego da "krene stolica" na stolu za radnjanje. Savjet, prije odlaska u porodiliste pojedite pahuljice, kompot od sljiva ili vec sta vasem organizmu sluzi kao prirodni laksativ. Bit ce lakse nakon klistira, mozda cete samo jednom otici u wc.. A, inace, sve te stvari oko poroda jesu nekako nezgodne, hodate u spavacici, bez gacica, stalno vas nesta mjerkaj, pipkaju...
Visnja, cestitam na bebici, izgledas mi dobro cim je dojenje bez problema, a i vec si aktivna za kompjuterom

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: klistir
11.4.2008 10:54:50   
Lenka
Pozzz ... koliko znam nigdje na svijetu se klistir ne radi ako je u pitanju prirodan porod(carski rez je naravno izuzetak)... niti klinika brije dlacice ... i znam da je to stajaliste usvojila opća bolnica... medjutim koševo je vec druga priča... gore je sve kao pod obavezno... mada sam se prvi put porodila na kosevu i opet cu ako Bog da za 3 sedmice ali sam ja licno odbila klistiranje i stvarno me nisu prisiljavali... i drage moje uopste se nemojte brinuti oko toga da se ne uneredite na stolu jer i to je normalno... i to nek vam bude najmanja briga ... sretno Vam svima 

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: klistir
13.5.2008 1:39:46   
pine
U Americi se to ne radi, ali svaka normalna trudnica ce pokusati odraditi stvar sama.  Ja namjeravam (po preporuci) piti par litara kompota od sljiva kad mi pocnu trudovi, jer nebi zeljela osjecaj da su mi crijeva puna.  Ja sam sad u 6-om mjesecu trudnoce pa nekad osjetim da stvarno moram da se ispraznim,... valjda sto beba vec stisce sve u utrobi..  I shvatila sam da ne zelim ovaj osjecaj kad pokusavam da se skocentrisem na trudove i radjanje.

Ali inace ako se "nesreca"  desi dok gurate bebu  samo ociste i nastave... Americki doktori/sestre su (ako nista) strasno profesionalni.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *