|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: klistir
13.5.2008 12:18:38   
Amrino
Kada porod tece normalnim tokom...tj. kada s ne inducira tijelo samo odradi ciscenje. To je tako priroda uredila.
Ja sam ostala kuci sve dok nisam vise mogla izdrzati bolove (u bolnicu sam prvi put dosla dva prsta otvorena pa sam se vratila kuci a drugi put dosla sest sati kasnije- maksimalno otvorena)...i za cijelo vrijeme dok sam se otvarala stalno sam isla na WC (popularna "sracka" ili "proljev"), a u kasnijem razgovoru sa ostalim zenama sam saznala da se to svima desi. Znaci- tijelo se samo ocisti.
Klistiranje mi je samo jos jedan vid ponizavanja i mucenja zene u tom trenutku kada treba da se maksimalno opusti i skoncentrise na disanje. I to da je porod laksi uz klistiranje vazi za doktore- njima je lakse kada sve "prljave poslove" obave sestre- bez njihove nazocnosti...a porodilje niko nista ne pita. Sta god da se desi na porodu pa cak i da se zena pokaka- to je sve sasvim normalno i prirodno i nicega se ne treba stiditi. Nase bolnice su stvarno uzasne ali eto...valjda ce jednoga dana i kod nas doci do nekih promjena. Zato drage moje- ne pristajte ni na sta sto vam ne odgovara i ne pase.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: klistir
14.11.2012 12:58:48   
Pretty mamma
Evo vidim tema je daaaavno zamrla...
Zna li tko kako napraviti klistir kod kuće? Mislim neke tablete ili kakvi pripravci iz apoteke?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: klistir
14.11.2012 13:02:56   
veeseelaa
ja sam negdje čitala o tome na RR, niko nije precizirao šta i kako al vidim da to žene rade
pa eto valjda se neko javi da objasni

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: klistir
14.11.2012 13:03:14   
koka i po
ovo sam ja koristila u trudnoci....


250 gr suhe smokve
250 gr suhe sljive (mjera bez kospice)
250 gr meda
50 gr sene caja.
sve samljeti dva puta na masinu za meso i jesti po jednu kasikicu ujutro ili navece.


klistir ti nebi preporucila s obzirom da si trudna .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: klistir
14.11.2012 13:04:38   
veeseelaa
Sta god da se desi na porodu pa cak i da se zena pokaka- to je sve sasvim normalno i prirodno i nicega se ne treba stiditi.


ja sam se malko ukakala tokom tiskanja user posted image user posted image user posted image
znaš kako me bolio džon


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: klistir
14.11.2012 13:05:40   
veeseelaa
klistir ti nebi preporucila s obzirom da si trudna .


a zašto???
mislim šta misliš na klistriranje nekom bržom metodom od tvoje na dan poroda, odnosno prije odlaska u bolnicu na porod? ono kad krenu bolovi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: klistir
14.11.2012 13:08:57   
koka i po
ne mislim na klistiranje na dan poroda ....nego na samo ciscenje crijeva u trudnoci.
klistir sam po sebi nije preporucljiv za cesto koristenje jer iritira sluznicu i stvara vise gasova u crijevima nego inace.
po meni je ovaj prirodni lijek najbolji za problem zatvora u trudnoci.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: klistir
14.11.2012 13:09:20   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Evo vidim tema je daaaavno zamrla...
Zna li tko kako napraviti klistir kod kuće? Mislim neke tablete ili kakvi pripravci iz apoteke?


Klistir je klistir.
I radi se svagdje isto, u bolnici, domu zdravlja, kući.
Dakle, šlauf i voda.
AKo misliš na neke načine pražnjenja crijeva mimo klistira, mogu biti različiti.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: klistir
14.11.2012 13:11:16   
veeseelaa
Dakle, šlauf i voda.


ako s ene varam u bolnici imaju neki uski pipak koji stave dole
a kući nemamo touser posted image  il ima kupiti??

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: klistir
14.11.2012 13:12:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: koka i po

ne mislim na klistiranje na dan poroda ....nego na samo ciscenje crijeva u trudnoci.
klistir sam po sebi nije preporucljiv za cesto koristenje jer iritira sluznicu i stvara vise gasova u crijevima nego inace.
po meni je ovaj prirodni lijek najbolji za problem zatvora u trudnoci.


ne kontam što bi se neko klistirao inače.... ako je tvrda stolica načinom ishrane se sve dovede u red
ja kontam ona pita za dan poroda, pa da kući isto odradiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: klistir
14.11.2012 13:43:56   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Dakle, šlauf i voda.


ako s ene varam u bolnici imaju neki uski pipak koji stave dole
a kući nemamo touser posted image  il ima kupiti??


Imaš, skineš jednostavno bateriju sa tuša, ostane samo crijevo.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: klistir
14.11.2012 13:46:47   
Pretty mamma
Ma da, pitam za porod...evo me u 36. tjednu, rađe bi da to odradim kući nego u bolnici.
Na prvom porodu mi to nisu radili, ali je babica bila ljuta što su druge to zaboravile, kao preporučuje se.
Ja sam rodila u kadi i spomenula da mi nisu radili klistir, a ona se onda izgalamila na sestre koje su me primile :)
Možda je malo lakši porod ako je debelo crijevo prazno?!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: klistir
14.11.2012 13:48:36   
hanabanana
Ma nije. Iskreno, ne znam ni zašto rade klistir, možda iz ovog razloga koji se veseloj desio.
To što ćeš ti uraditi klistir kući, ne znam baš da nešto znači.
ONo što sam ja čula, jeste da drugorotkinjama ne rade klistir.
Inače, klistir je samo neugodan osjeća radi toga što ti neko tebi stran čaprka oko guze.
Jedino to.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: klistir
14.11.2012 13:52:14   
teacher75
meni su radili oba puta i drago mi je, bolje nego da sam se pokakila dok sam se poradjala

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: klistir
14.11.2012 13:53:19   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Ma da, pitam za porod...evo me u 36. tjednu, rađe bi da to odradim kući nego u bolnici.
Na prvom porodu mi to nisu radili, ali je babica bila ljuta što su druge to zaboravile, kao preporučuje se.
Ja sam rodila u kadi i spomenula da mi nisu radili klistir, a ona se onda izgalamila na sestre koje su me primile :)
Možda je malo lakši porod ako je debelo crijevo prazno?!

pa logicno da su ti morali uraditi posebno jer je porod u vodi i da se pokakis u vodu a beba tu izlazi moze pokupiti razne bakterije

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: klistir
14.11.2012 13:55:03   
Full Moon
p. mamma, nemoj da te ruzim, taman se oko toga trebas brinuti, ako se desi prije poroda kuci super, a ako ne daj ne smaraj se, nisu ni meni radili, doduse rekla sam da sam imala stolicu kuci, nego idi citaj sta veselije, ljubimmmmmuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: klistir
14.11.2012 13:56:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Dakle, šlauf i voda.


ako s ene varam u bolnici imaju neki uski pipak koji stave dole
a kući nemamo touser posted image  il ima kupiti??


Imaš, skineš jednostavno bateriju sa tuša, ostane samo crijevo.


uhhhh

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: klistir
14.11.2012 13:57:32   
pocahontas
po prijemu u porodiliste, uradili su mi klistir, ja citala ovdje da je to nesto odvratno i sva sam bila pod tim dojmom 2fuj", medjutim, nidje veze, sve ok i nije neugorno uopste...
obzirom da sam se 2 dana poradjala i bila tamo, opet sam trazila da me par sati prije poroda klistiraju..dr. kaze da nema potrebe, ali ja sam insistirala jer nisam zeljela da razmisljam o sporednim stvarima dok tiskam (mene ne bi bas bolio đon ko veselicuuser posted image )

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: klistir
14.11.2012 13:57:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

meni su radili oba puta i drago mi je, bolje nego da sam se pokakila dok sam se poradjala


e baš me briga
u onom svemu ni na um mi palo nije user posted image
fakat user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: klistir
14.11.2012 13:59:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: pocahontas

po prijemu u porodiliste, uradili su mi klistir, ja citala ovdje da je to nesto odvratno i sva sam bila pod tim dojmom 2fuj", medjutim, nidje veze, sve ok i nije neugorno uopste...
obzirom da sam se 2 dana poradjala i bila tamo, opet sam trazila da me par sati prije poroda klistiraju..dr. kaze da nema potrebe, ali ja sam insistirala jer nisam zeljela da razmisljam o sporednim stvarima dok tiskam (mene ne bi bas bolio đon ko veselicuuser posted image )


hahahah pa šta da radiš? da ti bude neugodno pored toliko boli user posted image
meni su radili klistir al moj problem je bio što nije bilo vremena za tolate jer su mi uradili klistir čim sam stigla u bolnicu a otvorena 7-8 prstiju, odmah me metnuli na sto
nisu vala ni trebali čačkati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: klistir
14.11.2012 14:00:56   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

po prijemu u porodiliste, uradili su mi klistir, ja citala ovdje da je to nesto odvratno i sva sam bila pod tim dojmom 2fuj", medjutim, nidje veze, sve ok i nije neugorno uopste...
obzirom da sam se 2 dana poradjala i bila tamo, opet sam trazila da me par sati prije poroda klistiraju..dr. kaze da nema potrebe, ali ja sam insistirala jer nisam zeljela da razmisljam o sporednim stvarima dok tiskam (mene ne bi bas bolio đon ko veselicuuser posted image )


hahahah pa šta da radiš? da ti bude neugodno pored toliko boli user posted image
meni su radili klistir al moj problem je bio što nije bilo vremena za tolate jer su mi uradili klistir čim sam stigla u bolnicu a otvorena 7-8 prstiju, odmah me metnuli na sto
nisu vala ni trebali čačkati user posted image

ok ako se desi, boze moj, nije kraj svijeta i najveca sramota..
vec eto, kad ima mogucnost da se to spriječi, ja je iskoristih i to repete tražila user posted image
meni se svidjelo user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: klistir
14.11.2012 14:03:11   
minja_
ja sam samoj sebi radili klistir u drugoj polovini trudnoce, nisam se smjela naprezati, a zatvor sam imala strasan, nisam mogla korigirati ishranom, plus hemoroidi.

Uzela bih kesu od urinarnog katetera, odsjekla bih mu onaj zadebljali vrh na kraju plastice cjevcice, namazala jestivim uljem, uvela u debelo crijevo bez problema jer je skroz tanko, a u katetarsku vrecicu bih usula samo toplu vodu, sto vam je kesa visocije od crijeva, to brze voda ulazi u njega. I katetarsku vrecicu bih malo razrezala, da lakse naspem vode. Zadrzala bih vodu minutu ili dvije i onda imala stolicu.

Na porodu sam sama zahtijevala klistir, osjecaj je bio ekstra, lakoca u crijevima i bas mi je donijelo olaksanje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: klistir
14.11.2012 14:03:51   
veeseelaa
ma ovisi u kakvom stanju dodješ na porod
ja odmah bila za sale, ne znam šta pade na um babici da radi klistir uopće kad za toalet nije bilo vremena
meni se išlo u jedna vakat al beba već izlazi i nisu mi dali
e rekoh eto vam ga sad user posted image user posted image user posted image

no ne bi ni skužila da se slučajno u tom momentu nisam dočekala na laktove i bacila pogled prema babici koja mi je zurila dole user posted image
beba je već haman bila na izlazu

ćuti pocy nije meni bilo lako, beba ko bumbarče,  4350 grama user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: klistir
14.11.2012 14:07:47   
minja_
i nije mi nikad trebalo vise od 1-1,5 dL vode.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: klistir
14.11.2012 14:08:26   
Emmy
Meni su na prvom porodu radili klistir, sve OK (sve je u glavi, zapamtite :-)). Duboko disati i opustiti se. Nesreca je bila sto je wc bio podaleko pa sam klizeci utrcala tamouser posted image , kad tamo jedan od dr. pere ruke, kad nisam u zemlju propala, ali njima je to normala.

Kod drugog poroda sam imala prirodni klistir, cijeli dan isla u wcuser posted image i tamo došla OK, rekla im da ne treba klistir (mada su oni rekli da njima ne smeta i ako dodje do nuzde), samo sam im trazila da mi stave kateter, jer sam taj dan pojela brdo lubeniceuser posted image , mjehur pun dupke............pitala me babica kad sam zadnji put mokrila, prekjučer možda?user posted image user posted image

Inace, znam zene koima se i to desilo, samo promijene carsaf i idemo dalje, pushuser posted image



_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *