|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
7.6.2011 9:52:39   
emma.L
E komoda bi nam mogla biti problem user posted image , to sam i zaboravila. Stalno će izbacivati i slagati i preslagati. Njen ormar je vječno u neredu user posted image . A da ne pričam kako je sposobna to lijepo složiti, sve staza bude od gaća od dnevne do njene sobe.
Bili smo na babinama u nedjelju i oduševljena je bebom, ali joj otvara ručice, ljubi obraze, dira po licu... nije gruba namjerno, ali misli da se može igrati kao s lutkom. Onda se nagne nad bebu, pa moram paziti da joj rukica ne popusti i ne padne na dijete user posted image . Ali barem nije bilo izljeva ljubomore, nego je čak govorila 'dajte bebu mojoj mami', jer se osjeća slobodnije da je dira user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.9.2011 23:50:58   
Skvo RR
Eh....sve smo sa Umicom "pripreme" obavili, devet mjeseci smo pricali o bebama, zaustavljali na ulici kolica sa bebama gledali ih, pricali sa njima, igrali se sa "bebama" (lutkama), presvlacili ih, hranili ih.....i epilog ovoga:

Evo malo vise od 48h od kada je bebac dosao na ovaj svijet.....imam curicu koja je njegov "cuvar"...sve drzi pod budnim okom, pomaze mami, tjera sve one koji predju pristojnu udaljenost od 1muser posted image . Druga strana medalje je sto i ovo "umori"...moram uvijek da ih "gledam", drzim pod kontrolom...tesko je nagovorim da uradi bilo koju aktivnost koja ne ukljucuje bebu....Ovako je za sada....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ali mi simpaticno kako ono onako malo (ipak ona jos nema tri godine, kaze meni i MM,
"ovo je moooj brattttt,bjeziteeeee"user posted image user posted image user posted image user posted image ...Kao prilog ovome, evo danasnja fotkica...mislim da njen pogled sve govori.
user posted image


< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.9.2011 23:51:50 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.9.2011 23:54:07   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

oooooh ti lijepi trenutciuser posted image user posted image user posted image user posted image

prosto poželim jednu malu bebu d aobe moje cure čuvajuuser posted image

A to što neda ni blizu nikome...nije to što ga čuva...nego tako čuva svoj prostor kod nana i deda i babe i svih...

kao ono ''neka ja ću njega čuvati a vi smao mene''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 3:06:29   
malena27 RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 7:04:46   
vila_7
Skvo prelijepa slika! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 7:14:05   
maja78 RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za predivnu curicu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 7:47:00   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Eh....sve smo sa Umicom "pripreme" obavili, devet mjeseci smo pricali o bebama, zaustavljali na ulici kolica sa bebama gledali ih, pricali sa njima, igrali se sa "bebama" (lutkama), presvlacili ih, hranili ih.....i epilog ovoga:

Evo malo vise od 48h od kada je bebac dosao na ovaj svijet.....imam curicu koja je njegov "cuvar"...sve drzi pod budnim okom, pomaze mami, tjera sve one koji predju pristojnu udaljenost od 1muser posted image . Druga strana medalje je sto i ovo "umori"...moram uvijek da ih "gledam", drzim pod kontrolom...tesko je nagovorim da uradi bilo koju aktivnost koja ne ukljucuje bebu....Ovako je za sada....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ali mi simpaticno kako ono onako malo (ipak ona jos nema tri godine, kaze meni i MM,
"ovo je moooj brattttt,bjeziteeeee"user posted image user posted image user posted image user posted image ...Kao prilog ovome, evo danasnja fotkica...mislim da njen pogled sve govori.
user posted image



Čarobno, ali zaista...
Ljubim ih oboje...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 8:04:27   
bebacha
Nije mi ova slika trebala u ovo tmurno jutro,malo se raspekmeziuser posted image user posted image
Divni su,a on je odlicno prihvatila ulogu starije seke.Bravo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 9:06:15   
new mama
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Eh....sve smo sa Umicom "pripreme" obavili, devet mjeseci smo pricali o bebama, zaustavljali na ulici kolica sa bebama gledali ih, pricali sa njima, igrali se sa "bebama" (lutkama), presvlacili ih, hranili ih.....i epilog ovoga:

Evo malo vise od 48h od kada je bebac dosao na ovaj svijet.....imam curicu koja je njegov "cuvar"...sve drzi pod budnim okom, pomaze mami, tjera sve one koji predju pristojnu udaljenost od 1muser posted image . Druga strana medalje je sto i ovo "umori"...moram uvijek da ih "gledam", drzim pod kontrolom...tesko je nagovorim da uradi bilo koju aktivnost koja ne ukljucuje bebu....Ovako je za sada....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ali mi simpaticno kako ono onako malo (ipak ona jos nema tri godine, kaze meni i MM,
"ovo je moooj brattttt,bjeziteeeee"user posted image user posted image user posted image user posted image ...Kao prilog ovome, evo danasnja fotkica...mislim da njen pogled sve govori.
user posted image


Predivno,ma mamice bude to bolje nego sto se ocekuje,a kako ona samo gleda svog bracuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 9:13:10   
emma.L
Divni su user posted image  i ja se raspekmezila odmah. Skvo, uživajte maksimalno user posted image .
Ja jedva čekam da ih upoznam, još uvijek priče idu, stalno provjerava svoju ulogu, sad pričamo kako ćemo brata staviti na krevet, pa ga skinuti da ljubimo rukicu i nogicu i da vidimo male prste i uši i bradu i gdje je primio vakcinu ... pa kako će ona zvati iz sobe kad beba bude plakala. I ona jedva čeka i priča kako bebe ne udaraju mamu namjerno u pupu, one ništa ne znaju, jer su male, to je slučajno. (A mama prebroji zvijezde pritom user posted image ). I stalno ponavljam kako on poznaje njen glasić i zna da je to samo njegova seka i da će odmah znati da je to ona kad je ugleda.
I vječno pitanje: Hoćeš li ti MENI roditi bebu?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
6.9.2011 9:19:15   
Leena
Skvo, divni suuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ja bih odmah jednu bebaruuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:17:47   
haidy
Drage mame, treba mi vas savjet. Ja treba da se ako Bog da porodim ovih dana, ali sam pravo zabrinuta za moju stariju curicu. I mi smo njoj od pocetka pricali o bebi i sve je to ona super podnosila, ali cini mi se samo naizgled. Posljednjih dana se totalno promjenila, kao da nije ono dijete. nekako je tuzna, povukla se u sebe, strah je svega, cak je i imala jedan dan temperaturu, a bili smo kod doktora i sve je u redu. Zavezala se bas za mene i nece ni sa kim, nece ni da se druzi sa vrsnjacima. Bas sam nekako i ja tuzna, oraspolozim je ja, ali cim je neko drugi tu, nekako se povuce. Bojim se da je ovo sve zbog bebe. Citala sam da svako dijete drugacije reaguje. Ona i dalje odobrava pricu o bebi, ali da li je ovo ponasanje mozda podvjesan strah od dolaska novog clana porodice. Mada se meni cini da ona jos nije potpuno svjesna sta to znaci.
ima te li neki savjet ili bas utjehu?user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:26:49   
Skvo RR
Draga haidy..samo nastavi sa pricom....sve su to faze...kada se njih dvoje upoznaju, vidjet ces tu ljubav. Ono sto je vazno da nakon poroda, zadrzis sa njom neke "vase" rituale...Mi imamo npr. citanje slikovnica prije spavanja, prvu noc kada sam izasla iz bolnice mi smo citaleuser posted image , pa onda Uma i mama imaju "zensko druzenje", vec smo nas dvije par puta solo izasleuser posted image ...jeste bio kod nje problemuser posted image ..sto ne ide braco. ali smo to malo ublazili, da uma izabere "zvecku" za bracu...pa sada imam problem kada god izadjemo moramo nesto braci kupiti, ali hajde..user posted image ... A to sto te savjest pece...ja sam bila kraljica grize savjesti u trudnoci...ali kako i oni imaju faze, tako i mi imamo...Daj joj priliku da sama u maloj glavici prihvati prinovu..to oni dosta dobro rade.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.10.2011 22:27:33 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:30:21   
haidy
Hvala ti Skvo na lijepim rijecima.
Znas i sama kako je kad se skupe ovi silni hormoni, ljubav i njen tuzni pogled, uh evo rasplaka se (opetuser posted image )

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:31:33   
Skvo RR
Cekaj sada cu ti postaviti jednu fotkicu. 

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:36:07   
Skvo RR
Evo neki dan

user posted image


Ma iznenadit ces se...

Nego ti obrisi suze i cekaj da vidis svoja dva pilenceta na djelu.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:43:26   
haidy
user posted image user posted image divna je fotka, a i kazu da nema vece ljubavi nego izmedju brata i sestreuser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.10.2011 22:58:44   
sweet BaBy
Skvo super slikica, neka su ti zivi i zdravi.
Haidy nama termin isti dan user posted image mozda se i sretnemo heheh
Gdje ces se ti poroditi?
A vjeruj mi da se i ja brinem kako ce A. reagovati kada dodje beba. Sada scve super pricai da ce je ljuljati i dati joj duduuser posted image ali ipak i ona je jos mala. Bas se brinemuser posted image

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 8:09:25   
emma.L
Ma upravo sam napisala na chatu da sam frustrirana zbog Eminih reakcija ovih dana na sve i svakog oko nje.
Ali se nadam da će proći. I dalje nema ljubomore u smislu agresivnosti, ali sve će mama, iako je za svaku sitnicu ljuta na mene, na konobare, na djecu u igraonici, na susjede koji prolaze hodnikom i sl. Dakle, sad je ljutnja, prekriži rukice i namršti se i prijeti da će se naljutiti još gore, bla bla. Stalno pričam da ćemo nas dvije ići u provode naše, u kupovine, igraonice, šetnje...
Sinoć me pita hoću li opet moći voziti u likvelc kad beba iziđe, da bude sigurna da ćemo ići negdje same.
A jučer pripremila krevetić, opeglala posteljinu i iz vrtića joj govorim da ćemo oprati ruke pa da ona vidi jesam li ja to dobro i šta misli hoće li bratu biti lijepo, pa hajde legi u svoj krevet da provjerimo vidiš li ga da me zovneš ako bude uznemiren... aha, iz vrtića se uvalila i legla u krevetić user posted image . I samo me zanima kako ovo malo zaštiti od Eminih klica. Zaista ne planiram sklanjati je i opominjati da ga ne dira, osim što ćemo je trljati po rukicama stalno i nadati se da će biti zdrava. Bože dragi, a nju je sve čekalo pod folijom, hahahaha.
skvo, ja se samo nadam da ću nekada smjeti okrenuti glavu i uzeti aparat da ih uslikam, hahahha.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 9:22:30   
haidy

IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

Skvo super slikica, neka su ti zivi i zdravi.
Haidy nama termin isti dan user posted image mozda se i sretnemo heheh
Gdje ces se ti poroditi?
A vjeruj mi da se i ja brinem kako ce A. reagovati kada dodje beba. Sada scve super pricai da ce je ljuljati i dati joj duduuser posted image ali ipak i ona je jos mala. Bas se brinemuser posted image


Ej ja cu na GAk, a ti? Ima li kakvih simptoma?
Emma, tako se i moja ljuti, ali bas bey rayloga, pa pocne da kenka kao beba, a to nikad nije radila, pa je pocela i da prica kao beba. O Boze, samo se nadam da ce to brzo proci.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 9:24:49   
Lady26
Bit ce to sve super aBd user posted image
N ce promijeniti misljenje kad stigne user posted image i iznenadit ce te user posted image
Sretnooooooo draga moja, bez straha :)

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 9:30:48   
haidy
hvala ladyuser posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 9:41:45   
ziki
Haidy ja cu je vat da te jesim ako nedaj Boze ne bude kako se u dubini duse sve nadamouser posted image  kod nas i pored dugih priprema i price, zatrpavanja igrackama nije bas najbolje ispalao- 4 dana temeprature i zivot na antipireticima na 4 sata. Al vec se popravlja stanje i on polako to sam prerasta mada mi vagamo na apotekrskoj vagi zagrljaje, poljupce mazenje
Ema gledala sam listi pa ti curi taman za 3. rodjendan poklanjas brata, svaka cast


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 12:50:30   
emma.L
Glavna pjesmica nam je 'Jednog dana rešio moj tata' user posted image . A to mi je isto briga, jer koliko bih voljela da što prije rodim, toliko bih i da još ovaj rođendan ona proslavi sama po svojoj želji i uz sav hrkljuš koji djeca vole, a koji baš neće biti moguć ako se brat uvali u priču. No, kako bude, super će biti svakako.
Mi večeras idemo u potragu za Dora kompjuterom koji će joj donijeti brat i za rođendanskim poklonom.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
5.10.2011 13:08:27   
ziki
Junior je Nemirku donio Lego zoo.Onaj dan kad sam se porodila i oni dosli da nas vide prvo mi je otvorio ogrtac da provjri ima li jos stomaka a onda pitao je li i zoo dosao sa bratomuser posted image user posted image  onda je babica donijela bebu i mi rekli da je ona sad otisla da u auto ostavi poklon. Mada voli da filozofira to sto sam rodila bebu sa poklonom vrlo mu je logicnouser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *